Kartuzy – Hel. Białystok 3:3 (koniec) | Lębork – Unisław 7:2 (koniec) | AZS UW – Lubawa 2:3 (koniec)
FC Kartuzy
3:3 (1:0)
Elhurt-Elmet Helios Białystok
Niedziela 15.04.2018, 17:00 • Hala Sportowa, Kiełpin • I liga futsalu - gr. północna • 21. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już w najbliższą niedzielę oczekujemy niezwykle ciekawie zapowuiadającego się spotkania w ramach 21. kolejki I Ligi Futalu grupy Północnej. FC Kartuzy na własnym obiekcie zmierzy się z Elhurt-Elmet Helios Białystok. Faworytem tej rywalizacji są goście, którzy nadal liczą się w walce o baraże do Futsal Ekstraklasy. Gospodarze jednak również znajdują się wysoko w tabeli i mogą jeszcze przy korzystnych wynikach namieszać w czołówce. Spodziewamy się więc dobrego futsalowego widowiska!

FC Kartuzy:

Zespół ten w obecnym sezonie spisuje się bardzo solidnie i zajmuje po 20. kolejkach piąte miejsce w tabeli. Drużyna z Kartuz ma na koncie 37. punktów i do drugiego, barażowego miejsca traci zaledwie cztery oczka. Bilans bramkowy teamu jest również pozytywny (108:89). W ostatniej kolejce ekipa wygrała na własnym obiekcie z Mieszko Gniezno 9:5. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Michał Papina, który ma na koncie osiemnaście trafień.

Elhurt-Elmet Helios Białystok:

Białostoczanie w obecnym sezonie spisują się bardzo dobrze i aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli I Ligi Futsalu. Razem z Constractem Lubawa mają na koncie 41. punktów i tracą cztery oczka do liderującego Red Devils Chojnice. Bilans bramkowy tego teamu jest korzystny (61:49). W ostatniej ligowej kolejce Helios pokonał nieznacznie KS Futsal Oborniki 4:3. Najskuteczniejszym piłkarzem w drużynie jest Tomasz Koniczek, który zdobył dziewięć trafień.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 do naszej relacji!

1

0:06
    Pierwszą ofensywną akcję wyprowadzili miejscowi piłkarze, ale mieliśmy niecelne podanie do przodu.

0:47
    Jakub Kąkol ładnie dryblował w środkowej strefie boiska, ale nie zdecydował się na uderzenie.

1:13
    Idealną okazję mieli miejscowi piłkarze! Po dograniu Kąkola uderzał Adam Kordyl z piątego metra, ale futbolówka trafiła w słupek!

1:27
    Gol dla FC Kartuzy!
    Strzelcem bramki JAKUB KĄKOL.

Bardzo szybko miejscowi piłkarze obejmują prowadzenie! Jakub Kąkol minął rywala na pełnej szybkości i płaskim uderzeniem z dość ostrego kąta pokonał bramkarza rywali!

1:49
    Goście starają się wyprowadzić akcję w ataku pozycyjnym, ale nie potrafią zbliżyć się do pola karnego rywali.

3:38
    Gospodarze ładnie dryblowali w pobliżu pola karnego rywali, jednak nie mieliśmy uderzenia na bramkę.

3:50
    Przyjezdny team próbuje spokojnym rozegraniem wypracować sobie sytuację strzelecką. Wszystko kończy się rzutem rożnym.

4:03
    FC Kartuzy wyprowadzają piłkę z własnej połowy boiska. Wywalczyli aut na wysokości pola karnego rywali.

4:46
    Piłkarze w żółtych strojach konstruują akcję na lewym skrzydle, ale podanie wychodzi finalnie na aut.

5:10
    Elhurt-Elmet Helios Białystok wznawia grę na wysokości pola karnego rywali. Popełniają jednak po rozegraniu prosty błąd.

6:05
    Dobra postawa w defensywie białostoczan i w efekcie zatrzymany został Kąkol.

6:58
    Nieźle wygląda dzisiaj gra FC Kartuzy. Wróbel dryblował środkiem pola, ale zbyt mocno dogrywał na lewe skrzydło.

7:09
    Warto w tym momencie podkreślić, że oba teamy mają na swoim koncie po jednym akumulowanym przewinieniu.

7:30
    Budźko starał się przedrzeć prawą stroną boiska, jednak nie oddał celnego uderzenia.

7:45
    Pytka ratuje swój zespół po stracie Grotha! Odbił on piłkę przed siebie po strzale z bliskiej odległości!

8:18
    Coraz lepiej wygląda gra gości w tym meczu. Stefanowicz wymienia podania z partnerem, ale wszystko kończy się prostą stratą.

8:52
    Budźko i Stefanowicz próbują wyprowadzić piłkę na połowę rywali, ale dobrze w defensywie zachował się Hinca.

9:28
    Drugie przewinienie akumulowane w tym spotkaniu zespołu gości. Gospodarze mają jedno na koncie.

9:58
    Dobra interwencja Kajetana Pytki. Sparował on futbolówkę na rzut rożny po dobrym uderzeniu z prawego skrzydła.

10:44
    Gra toczy się teraz w środkowej strefie boiska. Obie ekipy mają problem ze stwarzaniem sobie sytuacji podbramkowych.

11:57
    Faulowany przy linii bocznej boiska był zawodnik gospodarzy. Wróbel podnosi się jednak dość szybko z parkietu.

12:23
    Sędziowie w dość stykowej sytuacji puścili grę i dalej toczy się akcja. Hinca wybija piłkę po chwili na aut.

12:55
    Niegowski zagrywa piłkę lewą nogą w pole karne rywali, a przy okazji doznał nieprzyjemnego urazu.

13:00
    Papina ładnie wrócił do defensywy i wybił piłkę na rzut rożny. Nie mieliśmy w tej sytuacji strzału na bramkę Pytki.

13:26
    Gospodarze wznawiają grę od autu na własnej połowie boiska. Szybko jednak zagrywają niecelnie do przodu.

14:05
    Kartuzianie wywalczyli aut na połowie rywali. Hinca pięknie podawał w tej sytuacji do Grotha, ale ten niecelnie uderzał z woleja.

14:12
    Groth faulował wyraźnie w tej sytuacji Stefanowicza i mamy trzecie przewinienie gospodarzy w tej połowie.

15:00
    Pięć minut pozostało do zakończenia pierwszej połowy tej rywalizacji. Cały czas utrzymuje się prowadzenie FC Kartuzy.

15:41
    Kordyl pięknie przedarł się na lewej stronie boiska, ale nie znalazł podaniem żadnego partnera na dalszym skrzydle.

16:22
    Wojciech Nasuto przeszkadzał do samego końca rywalowi i w efekcie uniemożliwił oddanie uderzenia.

17:11
    Za bardzo spieszyli się w tej sytuacji gospodarze i w efekcie zatrzymany został szarżujący Węsiora.

17:28
    Kordyl ładnie przeciął piłkę w polu karnym rywali, ale jego strzał wybronił idealnie Adam Niegowski!

18:05
    Sporo pecha mieli teraz miejscowi piłkarze. Po strzale z dystansu piłka trafiła w rękę jednego z zawodników gospodarzy.

18:39
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej odsłony spotkania. Starają się wyrównać goście, ale bez powodzenia.

19:00
    Ulman uderzał z przedłużonego rzutu karnego, ale idealną interwencją popisał się Kajetan Pytka!

19:17
    Timeout dla gospodarzy.

19:20
    Z lotnym bramkarzem grają teraz przyjezdni zawodnicy. Do akcji ofensywnej podłączył się ich golkiper Ulman.

20

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. FC Kartuzy prowadzi 1:0 z Elhert-Elmet Helios Białystok. Jedyną bramkę zdobył już na początku spotkania Jakub Kąkol. Trzeba przyznać, że oglądamy wyrównany pojedynek, w którym obie ekipy walczą o pełną pulę. Goście w tej połowie nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego i również w drugiej odsłonie powinni do samego końca o komplet punktów.

21

20:48
    Gospodarze wyprowadzili niezłą akcję środkiem pola, ale strzał z linii pola karnego został skutecznie zablokowany.

21:09
    Wojciech Nasuto ładnie minął dryblingiem rywala i huknął z linii pola karnego tuż nad poprzeczką!

21:33
    Kombinacyjne rozegranie miejscowego teamu. Wszystko zakończył strzałem z najbliższej odległości Kordyl, ale trafił w bramkarza!

22:14
    Miejscowi piłkarze mają już dwa przewinienia na swoim koncie. Helios z kolei po przerwi przewinił jeden raz.

22:41
    Helios Białystok konstruuje akcję na lewym skrzydle, ale finalnie przejął piłkę Papina.

23:00
    Mamy chwilową przerwę w grze. Marcin Borowik ucierpiał w środku pola po starciu z Papiną.

23:51
    Stefanowicz starał się uderzać z siódmego metra, jednak ostatecznie stracił futbolówkę na rzecz rywala.

24:48
    Gospodarze wznawiają grę od autu. Po szybkiej kombinacji niecelnie zagrywał futbolówkę Papina.

25:10
    Groth wypracował sobie pozycję do oddania strzału i finalnie poradził sobie z niezłym uderzeniem Ulman.

25:43
    Nieźle na prawym skrzydle przedzierał się Kąkol, ale ostatecznie jego uderzenie zostało zablokowane.

25:57
    Strzelcem bramki SYLWESTER BIELICKI.

Mamy drugie trafienie w tym meczu dla miejscowego zespołu. Sylwester Bielicki popisał się ładnym płaskim strzałem z prawego skrzydła i futbolówka wpadła finalnie do bramki gości!

26:55
    Niegowski ładnie wypatrzył partnera na lewym skrzydle. Później mieliśmy uderzenie, ale skutecznie zablokowane.

27:22
    Dalekie wybicie piłki przez Ulmana wpada do rąk Kajetana Pytki. Golkiper wznawia grę od bramki.

27:43
    Po zablokowanym uderzeniu z dalszej odległości będziemy mieli rzut rożny dla ekipy gości.

28:00
    Adam Kordyl ma dzisiaj niesamowitego pecha! Ulman wybronił teraz jego uderzenie z najbliższej odległości!

28:26
    Jeden z zawodników zespołu gospodarzy został ukarany żółtym kartonikiem po dyskusji z sędzią.

29:40
    Goście za moment wznowią grę od rzutu rożnego i będą się starali zagrozić bramce rywali. Niecelnie finalnie uderzał Ulman z dystansu.

30:16
    Coraz częściej do ofensywnych akcji podłącza się golkiper gości Ulman, ale niewiele przynosi to pożytku.

30:41
    Sędzia Gryckiewicz wzywa do siebie Bartosza Borowika i nieco uspokaja go. Nie pokazuje przy tym żółtej kartki.

31:00
    Jakub Kąkol był faulowany na prawej stronie boiska. Było to już piąte przewinienie w tej połowie Heliosa Białystok.

31:21
    Niegowski otrzymał podanie na prawym skrzydle i starał się dryblować. Później dograł do Nasuto i z jego strzałem poradził sobie Pytka.

31:56

Ależ indywidualną akcją popisał się Jakub Kąkol! Po świetnym dryblingu na ósmym metrze mocno uderzył on po ziemi i piłka wpadła do siatki gości przelatując jeszcze wcześniej między nogami bramkarza!

32:00
    Timeout dla gości.

32:40
    Gol dla Elhurt-Elmetu!
    Strzelcem bramki BUDŹKO.

Mamy pierwsze trafienie dla zespołu gości w tym meczu! Budźko kończy ładną akcję swojej ekipy celnym uderzeniem i gracze Heliosa wracają jeszcze do gry!

33:08
    Żółtą kartkę otrzymuje Ulman (Elhurt-Elmet Helios Białystok).

34:12
    Na boisku zameldował się lotny bramkarz w ekipie gości, a w tej roli występuje Niegowski.

34:54
    Za moment grę od autu wznowią na własnej połowie piłkarze FC Kartuzy. Wysoko pressingiem podeszli goście.

35:00
    Do końca spotkania pozostało już tylko pięć minut. W dalszym ciągu goście grają z lotnym bramkarzem.

35:44
    Strzelcem bramki JAKUB BUDŹKO.

Wydawało się, że gospodarze spokojnie wygrają tą rywalizację, ale goście wracają do gry! Bramkę zdobywa strzałem z najbliższej odległości Jakub Budźko!

36:08
    Ależ okazję mieli przyjezdni piłkarze! Piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Kajetana Pytkę!

37:09
    Stefanowicz stracił piłkę na połowie rywali, jednak gospodarze nie zdołali trafić do pustej bramki.

37:33
    Budźko mocno wstrzelił piłkę z prawego skrzydła w pole karne, ale tam żaden z jego partnerów nie zamknął akcji.

38:01
    Strzelcem bramki ADRIAN NIEGOWSKI.

Ależ mamy emocje w tej rywalizacji! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy dopadł do piłki Adrian Niegowski i strzałem z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania!

38:44
    Groth przejął piłkę w środkowej strefie boiska i szybko zdecydował się na strzał. Minął on jednak bramkę Ulmana.

39:00
    FC Kartuzy mają na koncie cztery akumulowane faule, a Helios Białystok w dalszym ciągu aż pięć.

39:17
    Kajetan Pytka w bardzo dobrym stylu wybronił potężne uderzenie z dalszej odległości.

39:45
    Obie ekipy mają w samej końcówce po pięć akumulowanych przewinień na koncie.

Ależ to było kapitalne futsalowe widowisko. Bardzo długo trzybramkową przewagę mieli miejscowi piłkarze, którzy prowadzi po trafieniach Kąkola (dwóch) oraz Bielickiego. Później jednak Helios Białystok zdecydował się na wycofanie bramkarza i finalnie był jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania. Gole dla gości zdobywali dzisiaj Budźko (dwa) oraz Niegowski. To była prawdziwa promocja futsalu w wykonaniu dwóch dobrze dysponowanych drużyn!

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji. (18:56:10)