Kartuzy – Hel. Białystok 3:3 (koniec) | Lębork – Unisław 7:2 (koniec) | AZS UW – Lubawa 2:3 (koniec)
AZS UW Wilanów
2:3 (0:1)
KS Constract Lubawa
Niedziela 15.04.2018, 19:00I liga futsalu - gr. północna • 21. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W niedzielny wieczór na hali w Warszawie zmierzy się AZS UW i Constract Lubawa. Mecz odbędzie się w ramach 21., przedostatniej już kolejki I ligi futsalu.

AZS przed sezonem miał ochotę na awans, jednak kilka słabszych wyników musiało zweryfikować plany Akademików. Obecnie zajmują oni 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Ostatnie dwa mecze, z Heliosem i Uniwersytetem Zielonogórskim, warszawiacy przegrali.

Goście dzisiejszego spotkania mogą być zadowoleni z tego sezonu. Zajmują obecnie drugie miejsce i walczą z Heliosem Białystok i AZS UZ o baraże do Futsal Ekstraklasy. W ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe z liderem, Red Devils Chojnice.

Dzisiejszy mecz będzie zacięty, bo Akademicy na własnej hali nigdy tanio skóry nie sprzedają. Szala zwycięstwa może się jednak przechylić na stronę gości, którzy grają pod większą presją – muszą wygrać, aby utrzymać się na drugim miejscu, dającym baraże.

Możemy się więc spodziewać ciekawego meczu na hali na Banacha. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji, która rozpocznie się już o godzinie 19:00.

Składy obu drużyn i obsada sędziowska:

AZS UW Warszawa: Casillas (Warszawski) – Araujo, Marcinkowski, Grzyb, Klimkowski – Ławicki, Wielgus, Nahorny, Kępiński, Klaus, Bloch, Pikiewicz.

KS Constract Lubawa: Bondarenko (Okuniewski) – Grubalski, Ossowski, Sass, Raszkowski – Kaniewski, Szczepaniak, Wasiak, Papierowski, Wolski, Maśkiewicz, Jarzembowski.

Sędziowie: Tomasz Kondrak, Tomasz Olszak – Kajetan Listkiewicz.

00:01

00:01
    AZS cały na biało, Constract na czarno-czerwono.

02:40
    Mocne uderzenie Marcinkowskiego z dystansu, ale broni Bondarenko.

03:52
    Uderzenie Sassa po kombinacyjnej akcji, ale prosto w ręce Casillasa.

04:25
    Znakomita okazja Ossowskiego, ale doskonale broni Casillas!

05:00
    Uderzenie Raszkowskiego, ale nad bramką.

05:35
    Drużynowa akcja AZSu i z pierwszej piłki uderza Duarte Araujo, ale bramkarz łapie.

06:00
    Trzy strzały gości z rzędu, ale dwukrotnie broni Casillas, a raz Klimkowski zablokował uderzenie. Dalej 0-0!

06:38
    Gorąco pod bramką Akademików.

08:59
    Gol dla Constractu!
    Strzelcem bramki RASZKOWSKI. Mocne uderzenie z prawego skrzydła, piłka po rękach Casillasa uderzyła jeszcze w słupek i wpadła do bramki!

12:44
    Dużo gry w środku pola, ale żadna z drużyn nie potrafi sobie wypracować dobrej okazji do strzelenia gola.

13:54
    O czas prosi trener gospodarzy, Maciej Karczyński.

15:47
    Mocny strzał Ossowskiego, broni bramkarz gospodarzy.

17:01
    Mocne uderzenie Grubalskiego, jeszcze zmiana toru lotu piłki po rykoszecie, ale broni Casillas!

17:32
    Doskonała okazja Marcinkiewicza, ale upada w polu karnym! Gospodarze domagają się karnego, ale sędzia nie dyktuje stałego fragmentu gry.

19:39
    Co za okazja Akademików! Pikiewicz znakomicie dryblował, podał do Klausa, który wstrzelił mocną piłkę w pole karne, ale Bloch nie zamknął akcji!

19:59
    Sekundę przed końcem pierwszej połowy znakomitą okazję miał Grzyb, ale piłka o centymetry minęła słupek!

20:00

W pierwszej połowie dużo lepsza drużyna gości, zgodnie z przewidywaniami. Akademicy też mieli swoje szanse i niewykluczone, że powalczą o punkty w drugiej części spotkania. Miejmy nadzieję, że drugie 20 minut będzie równie interesujące co pierwsza połowa!

20:01

22:16
    Mocne uderzenie Raszkowskiego z dystansu, broni Casillas.

23:00
    Co za doskonała sytuacja Akademików! Dwójkowa akcja Kępińskiego i Araujo, ten pierwszy podaje do wbiegającego Marcinkowskiego, ale on nie trafia w piłkę!

24:25
    Maśkiewicz przejmuje piłkę i wybiega sam na sam z Casillasem, ale uderza daleko od bramki!

24:40
    Uderzał Pikiewicz, broni Bondarenko.

26:17
    Dwukrotnie uderzał Szczepaniak, ale raz broni bramkarz, a drugi raz piłka poszybowała wysoko nad bramką.

28:37
    Znakomitą okazję po aucie miał Marcinkiewicz, ale fantastyczną obroną popisuje się Bondarenko!

29:09
    Strzelcem bramki OSSOWSKI. Zamieszanie pod polem karnym gości, wybronili jednak tę sytuację i Ossowski po szybkim kontrataku podwyższa prowadzenie!

31:08
    Strzelcem bramki WOLSKI. Idealny wyrzut bramkarza do Wolskiego, który przyjął piłkę i bez problemu pokonał Warszawskiego!

31:55
    Dobre uderzenie Klimkowskiego po rzucie wolnym, ale broni Bondarenko i piłka przelatuje nad bramką!

32:35
    Pikiewicz ukarany żółtą kartką za próbę niebezpiecznego zagrania.

32:47
    Piłkę po strzale odbija Warszawski i dobić próbował Sass, ale z metra uderza ponad bramką!

33:25
    Dobra okazja Akademików, ale nikt nie zamykał akcji.

34:08
    Dobra okazja Grubalskiego, ale broni Warszawski!

36:17
    Gol dla AZS UW Warszawa!
    Strzelcem bramki NAHORNY. Wstrzelenie ze stałego fragmentu gry i Nahorny zdobywa honorową bramkę!

36:20
    Żółtą kartką ukarany Rafał Klimkowski.

36:29
    Lotnego bramkarza wprowadza AZS, w tej roli Adam Grzyb.

37:30
    Strzelcem bramki GRZYB. Uderzenie z dystansu po ziemi i mamy bramkę kontaktową!

37:31
    O czas poprosił trener gości, Dawid Grubalski.

38:29
    Po pięć fauli mają obie drużyny. Każdy kolejny w tym meczu skończy się przedłużonym rzutem karnym.

38:29
    Za faul taktyczny Wasiak został ukarany żółtą kartką.

39:48
    Uderza Duarte Araujo, ale broni Bondarenko! Co za końcówka!

Druga połowa jeszcze ciekawsza od pierwszej, głównie za sprawą niepewnego wyniku w końcówce. Goście wychodzą jednak zwycięsko z tej konfrontacji i są coraz bliżej wymarzonego awansu.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne na ramach naszego portalu! (20:41:45)