Chojniczanka – GKS K. 0:2 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
0:2 (0:1)
GKS Katowice
Środa 18.04.2018, 19:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga • 22. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

To spotkanie może wyjaśnić wiele pytań związanych z awansem do LOTTO Ekstraklasy. Pora na zaległy mecz 22. kolejki Nice 1. Ligi pomiędzy Chojniczanką Chojnice i GKS-em Katowice.

Chojniczanka Chojnice:
    Zawodnicy Krzysztofa Brede zimową przerwę spędzili na pozycji lidera zaplecza ekstraklasy. Jednak niesamowita forma Miedzi Legnica i konieczność przełożenia meczów związana z niesprzyjającą pogodą spowodowały, że drużyna z Pomorza na chwilę obecną zajmuje piąte miejsce ze stratą siedmiu punktów do lidera ligi. Chojniczanka do niedawna mogła poszczycić się passą dziewięciu spotkań bez porażki – trzy wygrane i sześć remisów, ale w sobotę uległa Zagłębiu Sosnowiec 0:2. Była to zaledwie druga porażka zespołu z Chojnic przed własną publicznością.

GKS Katowice:
    Przed rundą rewanżową w Katowicach doszło do zmiany trenera. Jacek Paszulewicz zastąpił Piotra Mandrysza. Ta decyzja okazała się bardzo trafna, piłkarze z Górnego Śląska mają jeszcze lepszą formę niż najbliżsi rywale. Do starcia ze Stalą Mielec – przegranego u siebie 0:2 – GKS Katowice wygrał ostatnie pięć spotkań! W tabeli ligowej "GieKSa" plasuje się na siódmej pozycji, mając oczko straty do Chojniczanki Chojnice. Kibice GKS-u liczą na upragniony awans do ekstraklasy, czy nowy trener osiągnie ten cel?

Bilans spotkań zdecydowanie przemawia na korzyść zawodników z Katowic. W dziesięciu meczach Chojniczanka nie odniosła jeszcze zwycięstwa, sześciokrotnie padał remis. Natomiast cztery razy potyczki kończyły się wygraną "GieKSy". Liczba goli to: 9-14 dla środowych gości. W rundzie jesiennej GKS wygrał z klubem z Chojnic 1:0 po trafieniu Wojciecha Kędziory.

W obu ekipach nie brakuje piłkarzy, którzy za nadmiar kartek nie zagrają w najbliższym meczu. W szeregach Chojniczanki zabraknie Jakuba Bąka i Rafała Grzelaka. W barwach GKS-u nie wystąpią Bartłomiej Poczobut i Mateusz Mączyński.

W górnej połowie tabeli różnice między klubami są bardzo małe. Drugie miejsce od siódmego dzielą zaledwie trzy punkty. W dodatku niektóre drużyny mają zaległe mecze do rozegrania, więc natężenie spotkań w kwietniu jest ogromne. Walka o awans do ekstraklasy będzie niezwykle emocjonująca. Chojniczanka jak i GKS od dłuższego czasu nie kryją się z jednym celem – chęci zagrania w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mecz między tymi drużynami odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z Chojnic.

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Chojnicach. Zawodnicy Chojniczanki i GKS-u Katowice rozgrzewają się na murawie. Pogoda do gry wyraźnie sprzyja, jest słonecznie i ciepło. Mimo środku tygodnia kibice stopniowo wypełniają trybuny.
    Część statystyk przed dzisiejszym spotkaniem.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Fila, Boczek, Kieruzel, Pietruszka – Zawistowski, Wołąkiewicz – Podgórski, Steblecki, Ryczkowski – Górski.

Rezerwowi: Wnuk – Lisowski, Jończy, Danielewicz, Biskup, Drozdowicz, Mikołajczak

GKS Katowice: Abramowicz – Klemenz, Kalinkowski, Goncerz, Skrzecz, Prokić, Błąd, Kamiński, Frańczak, Zejdler, Słaby.

Rezerwowi: Wierzbicki – Midzierski, Foszmańczyk, Mandrysz, Mokwa, Kędziora, Słomka

Sędziowie: Sylwester Rasmus – Marcin Czerwiński, Marcin Sadowski – Piotr Wiśniewski.

Piłkarze obu drużyn właśnie wychodzą na boisko. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.

1

1
    Prokić faulowany przez Boczka na dwunastym metrze. Rzut wolny dla GKS-u Katowice!

2
    Błąd zdecydował się na mocne uderzenie nad murem. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

3
    Bardzo dobry przerzut na prawe skrzydło do Podgórskiego. Skrzydłowy Chojniczanki nie zdołał dobiec do futbolówki.

4
    Fila faulowany przez Kalinkowskiego w okolicach linii środkowej boiska. Gospodarze nadal wyprowadzają atak pozycyjny. Zagranie Zawistowskiego do Górskiego niecelne.

6
    Goście mają problem z wyjściem z własnej połowy. Rzut wolny dla Chojniczanki po zagraniu ręką Zejdlera.

6
    Świetne uderzenie Stebleckiego z woleja z trzydziestu metrów! Futbolówkę na rzut rożny sparował Abramowicz!

7
    Strzał głową Kieruzela zablokowany. Chojniczanka gra bardzo wysokim pressingiem na połowie gości.

9
    Kieruzel pociągał Prokicia na lewej stronie boiska. Rzut wolny dla GKS-u i żółta kartka dla defensora Chojniczanki.

11
    Prostopadłe podanie na prawej stronie do Goncerza bardzo niedokładne. Janukiewicz spokojnie wyłapał futbolówkę.

12
    Klemenz wybił dośrodkowanie Fili z prawego skrzydła. GKS rusza z kontratakiem.

13
    Boczek nie zdołał przyjąć piłki po zagraniu od Janukiewicza. Jednak po chwili naprawił błąd dalekim wybiciem.

14
    Rzut rożny dla "GieKSy". Błąd centrował na krótki słupek, ale Zawistowski oddala zagrożenie. Goście domagali się rzutu karnego za zagranie ręką kapitana Chojniczanki. Sędzia nakazuje grać dalej.

16
    Wrzutka Podgórskiego zupełnie nieudana. Abramowicz rozpoczyna grę z autu bramkowego.

18
    Trwa kolejny napór Chojniczanki. Dośrodkowanie Wołąkiewicza z lewej strony zablokowane. Rzut rożny dla gospodarzy.

19
    Górski minął się z futbolówką w polu karnym. GKS chciał wyjść z kontrą, ale Pietruszka uprzedził pomocnika gości.

21
    Rzut wolny na skrzydle dla Chojniczanki. Błąd zagrywał ręką przy dośrodkowaniu Fili.

22
    Centra Zawistowskiego na Podgórskiego minimalnie za wysoka. Mimo to, Chojniczanka wyraźnie dominuje w tym spotkaniu.

24
    Zejdler faulował Wołąkiewicza na wysokości pola karnego Jaukiewicza. Wysokie zagranie do Górskiego przejął Klemenz.

26
    Kalinkowski nieprzepisowo zatrzymał Stebleckiego w środku pola. Żółty kartonik dla zawodnika gości.

27
    Strzał z linii pola karnego Prokicia odbił się od defensorów Chojniczanki i został wyłapany przez Janukiewicza.

29
    Steblecki rozciągnął grę na lewe skrzydło do Podgórskiego. Drugi z piłkarzy Chojniczanki został zatrzymany przez Frańczaka.

31
    Rzut rożny dla GKS-u Katowice po indywidualnej akcji Prokicia. Dośrodkowanie do Skrzecza, ale sędzia dopatrzył się faulu zawodnika gości.

33
    Steblecki przedarł się lewą flanką, ale nie zdołał dośrodkować w pole karne. Abramowicz wznawia grę.

35
    Dośrodkowanie Słabego z lewej strony niecelne. Tempo gry minimalnie spadło, trwa wymiana podań w środku pola.

37
    Płaskie uderzenie Zawistowskiego z dystansu poszybowało obok lewego słupka. GKS skupia się na skonstruowaniu ataku pozycyjnego.

39
    Starcie między Zawistowskim i Prokiciem w środku pola. Rzut wolny dla Chojniczanki.

40
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Mimo przewagi to goście wychodzą na prowadzenie! Kieruzel poślizgnął się przy wybiciu piłki i "GieKSa" miała okazję do wyprowadzenia kontra. ADRIAN BŁĄD dostał podanie na dwudziesty metr! Jego uderzenie odbiło się od defensora gospodarzy i wpadło do bramki Janukiewicza!

42
    Janukiewicz odbiła mocny strzał Prokicia po kolejnym błędzie obrony Chojniczanki!

44
    Dośrodkowanie GKS-u z rzutu wolnego wybite przez zawodników Chojniczanki na dwudziesty metr. Strzał Skrzecza bez przyjęcia poszybował obok bramki.

45
    Pierwsza połowa potrwa jeszcze minimum jedną minutę.

45+1
    Rzut wolny dla Chojniczanki po faulu na Górskim. Mocny strzał Kieruzela trafił w mur.

45+1

Chojniczanka Chojnice po przerwie przegrywa z GKS-em Katowice 0:1. Jedyne trafienie w pierwszej połowie zanotował Adrian Błąd. Gospodarze wyraźnie przeważali na murawie, szczególnie na początku rywalizacji. Jednak goście skupili się na wyprowadzaniu kontratakach. Przez kilka minut GKS miał nawet problemy z wyjściem z własnej połowy. Na nieszczęście dla kibiców Chojniczanki to rywale zmierzają do szatni w lepszych nastrojach po kiksie Piotra Kieruzela, który stracił równowagę i za płasko wybił futbolówkę. Mamy nadzieję, że po przerwie spotkanie będzie stało na równie wysokim poziomie.

46

47
    Rzut wolny dla Chojniczanki po zagraniu ręką Skrzecza. Płaska centra Zawistowskiego, ale Abramowicz bez problemu interweniuje.

49
    Abramowicz wychwycił piłkę z linii bramkowej! Płaskie dośrodkowanie Wołąkiewicza do Górskiego. Mocny strzał z piątego metra, jednak bramkarz GKS-u świetnie interweniuje!

50
    Nieprzepisowe wejście Klemenza na Górskiego w środku pola. Chojniczanka tak jak na początku spotkania przeważa.

52
    Zagranie Wołąkiewicza za plecy obrony gości do Stebleckiego za wysokie. Abramowicz łapie futbolówkę.

54
    Silne uderzenie Podgórskiego z prawego skrzydła. Piłka poszybowała wprost w stojącego w bramce Abramowicza.

55
    Dośrodkowanie Fili w kierunku Górskiego wybite przez Kamińskiego. Mamy rzut rożny dla Chojniczanki.

57
    Błąd prawie wygra pojedynek biegowy z Kieruzelem w polu karnym Chojniczanki! Gospodarze ratowali się wybiciem piłki na aut.

58
    Centra Pietruszki z lewej flanki. Abramowicz pewnie wyszedł na dziesiąty metr i uprzedził Górskiego.

60
    Rzut rożny dla GKS-u po interwencji Wołąkiewicza przy dośrodkowaniu Słabego.

61
    Słąby utrudniał rozegranie Janukiewiczowi. Sędzia napomniał zawodnika gości żółtą kartką.

62
    Strzał Boczka z okolic trzydziestego metra wysoko nad poprzeczką. Chojniczanka długo wymienia podania, ale brakuje zagrania do przodu.

64
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Zawistowski, na boisku pojawia się Drozdowicz.

65
    Prostopadłe podanie na lewe skrzydło od Słabego w kierunku Goncerza. Napastnik gości znajdował się na spalonym.

66
    Strzał z dystansu Ryczkowskiego po ziemi tuż obok bliższego słupka bramki Abramowicza!

68
    Goncerz taktycznie faulował Boczka na połowie boiska. Żółta kartka dla piłkarza GKS-u.

70
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Goncerz, na boisku pojawia się Kędziora.

70
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Podgórski, na boisku pojawia się Mikołajczak.

72
    Indywidualna akcja Górskiego na skrzydle zakończona stratą piłki. Abramowicz wznawia od bramki.

73
    Prostopadłe podanie z głębi pola do Kędziory. Napastnik GKS-u ruszył do futbolówki, ale zdaniem sędziego był na spalonym.

75
    Zagranie w pole karne w kierunku Drozdowicza. Zawodnik Chojniczanki według arbitra faulował w ataku Klemenza.

76
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Fila, na boisku pojawia się Biskup.

77
    Płaskie uderzenie Mikołajczaka z dziesięciu metrów wyłapał Abramowicz. Chojniczanka rzuca się do ataku.

79
    Steblecki dostał żółtą kartkę za faul w środku pola.

81
    Pietruszka przejął prostopadłe podanie Kędziory do Zejdlera. GKS zaczyna wymieniać podania na połowie Chojniczanki.

82
    Kędziora faulowany Kieruzela na skrzydle. W efekcie czego defensor Chojniczanki otrzymał drugą żółtą kartkę. Gospodarze graja w osłabieniu.

84
    Przerwa w grze. Abramowicz wyłapał piłkę w polu karnym, po czym upadł na murawę. Sztab medyczny gości wchodzi na boisko.

85
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Kalinkowski, na boisku pojawia się Mokwa.

86
    Błąd oddał strzał zza pola karnego. Futbolówka poszybowała od bramki Janukiewicza.

87
    Zagranie Górskiego do Drozdowicza na wolne pole. Zdaniem sędziego skrzydłowy Chojniczanki był na spalonym.

89
    Chojniczanka gra długimi podaniami w kierunku pola karnego Abramowicza. Jednak wszelkie piłki wyłapuje bramkarz gości.

90
    Goście tuż przed końcem powiększają prowadzenie! Płaskie dośrodkowanie z prawej strony w pole karne przy wyprowadzeniu kontry, a nogę świetnie dostawił WOJCIECH KĘDZIORA!

90
    Mecz potrwa jeszcze pięć minut.

90+2
    Strzał Górskiego z ostrego kąta zablokowany przez defensorów GKS-u. Goście szanują futbolówkę i grają na czas.

90+4
    Mamy jeszcze rzut rożny dla GKS-u po akcji Słabego. Zejdler trzyma futbolówkę w narożniku boiska.

90+5

Chojniczanka Chojnice przegrywa z GKS-em Katowice 0:2. Początek drugiej połowy również przebiegał pod dyktando gospodarzy, ale brakowało wykończenia. Obraz gry zmienił się po czerwonej kartce dla Kieruzela. Dzięki temu goście mieli więcej miejsca na rozgrywanie akcji, szczególnie gdy Chojniczanka przesuwała się do ataku. Po wygranej w Chojnicach GKS Katowice znacząco zbliża się do walki o awans do ekstraklasy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (20:57:53)