Ruch – Pogoń Sdl. 0:6 (koniec) | GKS T. – Górnik Ł. 2:0 (koniec) | Stal M. – Odra O. 2:2 (koniec)
Stal Mielec
2:2 (0:0)
Odra Opole
Piątek 20.04.2018, 20:45 • Stadion MOSiR, Mielec • Fortuna 1 Liga • 27. kolejka

Niesamowity mecz. Grający od 27. minuty Stal Mielec w 81. minucie przegrywała już 0-2. Do końca wierząc w swoje możliwości odrobiła straty. Najpierw po karnym gola zdobył Bartosz Nowak, a tuż przed końcem gola zdobył Michał Janota. Gol stadiony świata. Dla Odry, która skutecznie wykorzystała swoje szanse oba gole zdobył Szymon Skrzypczak. Dziękujemy za dziś! (22:41:30)

90+6

90+6
    Było groźnie, ale bez strzału.

90+5
    Rzut rożny dla Mielca!

90+5
    Stal atakuje! zeka nas jeszcze około minuta, gdyż były przerwy.

90+4
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki MICHAŁ JANOTA. Huknął z dystansu Janota i zdobył NIEPRAWDOPODOBNĄ bramkę! Cudo! W samo okienko.

90+3
    Nowak szukał Araka – była to groźna wrzutka. Tymczasem Wroński wywalczył róg.

90+2
    Krzysztof Kiercz strzela głową po wrzutce Dobrotki z autu, ale piłka ląduje nad poprzeczką.

90+1
    Za grę na czas upomniany kartką został bramkarz gości Mateusz Kuchta.

90
    Majecki wyłuskał piłkę spod nóg Skrzypczaka. Tymczasem aż 5 dodatkowych minut nas czeka.

90
    Łukasz Wroński obok bramki!

89
    Po długiej, ciekawej akcji Stali, piłkę ma Odra. Wodecki wychodził z kontrą, ale zwolnił akcję.

87
    Minął się z piłką Mateusz Kuchta, ale bez konsekwencji dla gości.

86
    Rzut rożny dla Stali po wybiciu Kowalskiego. Udana centra Araka.

85
    Faul Martina Dobrotki na Wodeckim, który teraz leży na murawie.

84
    Napastnik Dejan Djermanović za Josipa Soljicia.

84
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa BARTOSZ NOWAK. Pewnie trafia pomocnik Stali!

83
    Karny dla Stali! Padł w polu karnym Banaszewski.

83
    Podrażniona Stal nie poddaje się i wciąż atakuje. Strzał Janoty zablokowany.

81
    Gol dla Odry!
    Strzelcem bramki SZYMON SKRZYPCZAK. Zabójcza kontra Odry. Mikinic wykłada Skrzypczakowi piłkę, a ten na pustą bramkę pewnie wpisuje się na listę strzelców po raz drugi.

81
    Szybka odpowiedź Mielca. Korner po akcji Wrońskiego.

80
    Cóż za interwencja Majeckiego! Wodecki ograł Dobrotkę w polu karnym i z dogodnej pozycji oddał strzał. Wyjął to golkiper Stali.

79
    Michał Janota tuż obok bramki!

78
    Ostry wślizg Mateusza Bodziocha. Wroński skoszony równo z trawą. Bez kartki, o dziwo. Stal przed szansą na strzał z rzutu wolnego.

76
    Rafał Niziołek za Sebastiana Boneckiego w drużynie gości.

75
    Ależ groźna kontra Odry po głupiej stracie Janoty. Skrzypczak wyłożył piłkę Ledeckyemu, ale ten zmarnował dobrą sytuację.

74
    Zablokowany Dobrotka. Rzut rożny dla Mielca.

72
    Brzydki faul Wodeckiego na Araku. Stal poszuka swojej szansy z wrzutki z rzutu wolnego.

71
    Łukasz Wroński za Dominika Sadzawickiego w ekipie Stali Mielec. Smółka stawia wszystko na jedną kartę i wprowadza ofensywnego zawodnika.

71
    Kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Kierczu.

70
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SZYMON SKRZYPCZAK. Lekko podcięta piłki, zmylony Majecki.

68
    Rzut karny dla Odry!

67
    Przez ostatnie dwie minuty w zasadzie nic ciekawego się nie działo.

65
    Marcin Wodecki centruje w pole karne, ale na posterunku Krzysztof Kiercz. Tymczasem Kuchta znów wychodzi daleko z bramki i wybija piłkę na aut przed biegnącym do niej Sadzawickim.

64
    Niecelne podanie Winiarczyka. Odra częściej przy piłce, ale nie stwarza zagrożenia pod bramą gospodarzy.

63
    Kowalski wybija pod nogi Nowaka, który szukał w polu karnym Jakuba Araka. Niecelnie jednak podał do kolegi pomocnik Stali Mielec.

62
    Mateusz Kuchta wychodzi z bramki i wybija piłkę przed nadbiegającym Arakiem.

61
    Ależ to była dobra wrzutka Łukasza Winiarczyka. Źle uderzał jednak jego kolega w polu karnym i Stal wybija z własnego pola karnego.

60
    Marcin Wodecki szybko wznawia grę z wolnego po faulu Sadzawickiego. Odra wywalcza korner.

59
    Kiercz z główki obok słupka! Zebrał się doping na trybunach.

58
    Nowak z ponad 30 metrów uderza na bramkę Kuchty. Ten paruje do boku. Maksymilian Banaszewski próbował dokończyć akcję, ale wywalczył tylko rzut rożny.

57
    Odgwizdany faul Martina Dobrotki blisko środka pola.

56
    Goście zaczną od narożnika gry.

55
    Strata Araka na połowie Odry, która zaczyna szybki atak.

53
    Tomas Mikinic i Jakub Habusta za Roberta Trznadla i Mateusza Perońskkiego w ekipie gości.

52
    Przerwa w grze. Uraz Araka. Tymczasem kartka dla Mateusza Perońskiego z Odry Opole za poprzedni faul.

51
    Rafał Grodzicki na aut. Zatrzymany na lewej stronie Ledecky.

50
    Bliski szczęścia Jakub Arak! Zagrał do niego z prawej strony boiska Dominik Sadzawicki, który uprzednio dostał prostopadłą piłkę od Nowaka. Od bramki Kuchta.

49
    Kowalski w asekuracji, próbował przedrzeć się Bartosz Nowak.

48
    Powalony Dobrotka przez Perońskiego w walce o górną piłkę.

47
    Czyżby taktyka Smółki na drugą połowę podobna jak w meczu z Gieksą? Oddać piłkę rywalom, uszczelnić obronę i liczyć na szybkie ataki?

46

Świetne widowisko w Mielcu! Dużo się działo w tej połowie. Kibice gwizdami żegnają schodzących do szatni sędziów. Mają pretensje za pochopne wyrzucenie Leandro z boiska. Trudno także ocenić czy Stali należał się rzut karny za zagranie ręką po strzale Janoty. Jedno jest pewne. W drugiej połowie będzie się działo, zwłaszcza, że pomimo gry w osłabieniu Mielec stwarza swoje okazje.

45+2

45+1
    Daleki wyrzut Dobrotki z autu. Piłka w polu karnym Odry. Kiercz bliski strzału.

45
    Udany pressing mielczan. Trznadel wybija w aut. Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44
    Popisowa akcja Rafała Brusiły! Minął trzech zawodników i dopiero Krzysztof Kiercza zatrzymał akcję blokując strzał. W kolejnej akcji uderzał głową Skrzypczak, ale piłka wylądowało nad bramką.

43
    Chaos w polu karnym Mielca po rzucie rożnym. Wyjaśnił zamieszanie Josip Soljić.

42
    Nie zamknął tej centry David Ledecky! Dobra piłka w pole karne Stali!

41
    Odra Opole w posiadaniu, nie zbliża się jednak pod bramkę Radosława Majeckiego.

40
    Po dwóch minutach ataków Stali, mielczanie cofnęli się i to Odra atakuje.

39
    Wścieka się Smółka! Nie będzie karnego po ręce zawodnika Odry. Uderzał Michał Janota.

38
    Banaszewski znów w polu karnym Opola! Zablokowana jego próba podania tuż przy linii końcowej. Rzut rożny.

37
    Kowalski ratuje Odrę. Nowak uruchomił w kontrze Banaszewskiego, który wychodził sam na sam z Mateuszem Kuchtą. W ostatnie chwili skuteczny wślizg wykonał obrońca gości.

37
    Stal Mielec stara się dojść do siebie po czerwonej kartce. Mielczanie skupiają się na defensywie i chyba zaczną liczyć na kontry.

35
    Zmiana w Stali. Zmuszony do załatania luki po Leandro Smółka wpuszcza do gry Martina Dobrotkę. Schodzi Ziga Skoflek.

34
    Niedokładne podanie do Roberta Trznadla. Odra Opole mozolnie budowała swój atak.

33
    Goście naciskają. Uderzał ze skraju pola karnego Mateusz Peroński, ale został zablokowany.

32
    Kiercz fauluje Szymona Skrzypczaka. Szybkie wznowienie gry i interwencja Josipa Soljicia. Korner.

31
    Przerwa w grze. Grodzicki ucierpiał po rzucie rożnym.

30
    Odra miała rzut rożny. Sędzia nie odgwizdał faulu na zawodniku Stali w mieleckim polu karnym. Stal tymczasem oddaliła zagrożenie, blokując wcześniej próbę strzału.

29
    Odra buduje atak pozycyjny. Ciekawy moment w meczu. Jak zareaguje trener Stali?

27
    Leandro łapie rywala za koszulkę. Druga żółta kartka dla mielczanina. Stal od tej chwili będzie grać w dziesiątkę.

27
    Majecki wznowi grę od własnej bramki. Wcześniej Odra, a konkretnie Sebastian Bonecki dośrodkowywał w mieleckie pole karne.

26
    Brusiło faulowany przez Leandro. Brazylijczyk musi uważać. Ma już bowiem żółtą kartkę.

25
    Strzał Maksymiliana Banaszewskiego z okolic 20. metra. Ponad bramką.

24
    Sadzawicki szuka Araka w polu karnym rywala. Wybijają obrońcy. Warto odnotować świetne prostopadłe podanie Soljicia w tej akcji.

23
    Kolejny pojedynek powietrzny Kowalskiego z Arakiem. Faul stopera Odry.

18
    Stal w grze po wybiciu Boneckiego. Tymczasem kibice domagali się odgwizdania rzutu karnego, gdyż wypatrzyli rękę zawodnika Odry w polu karnym.

17
    Świetna akcja na prawym skrzydle Stali. Nowak do spółki z Sadzawickim wywalczyli rzut rożny.

16
    Brusiło szybko wznawia grę z autu i szuka gry z Szymonem Skrzypczakiem. Ostatecznie obrońcy Stali wybijają futbolówkę.

15
    Długa akcja Stali Mielec zakończona niecelnym strzałem Michała Janoty zza szesnastki! Dobra akcja gospodarzy, warta podkreślenia.

14
    Interwencja Grodzickiego po oskrzydlającej akcji Wodeckiego. Korner dla gości.

13
    Faul Michała Janoty w środku pola. Sędzia Szczech pokazuje żółtą kartkę piłkarzowi z Mielca.

12
    Aleksander Kowalki toczy walki o górne piłki z dobrze zastawiającym się Jakubem Arakiem. Póki co częściej górą defensor Odry.

11
    Janota za plecy do Leandro. Strata piłki.

10
    Bartosz Nowak ruszył z kontrą, ale Robert Trznadel skutecznie powstrzymał ofensywne zapędy Skofleka.

9
    Po pierwszych minutach dominacji Stali, to Odra zaczyna stwarzać zagrożenie pod bramką Majeckiego.

8
    Odra traci piłkę na własnej połowie, ale Stal odpowiada tym samym błędem! Odra powinna prowadzić! Czy był tu gol? Piłka wybita z linii bramkowej po główce Ledeckyego! Majecki do pary z obrońcą oddalili zagrożenie. Odra domagała się uznania bramki.

7
    Stal wraca do ataku pozycyjnego po rzucie rożnym dla Odry.

6
    W odpowiedzi znakomita parada Radosława Majeckiego po strzale, zdaje się, Skrzypczaka! Wcześniej źle zachował się Josip Soljić, który spowodował niebezpieczeństwo dla swojej drużyny.

5
    Powinien być gol dla Mielca! Fatalnie zachował się Mateuch Peroński, który podał wprost do Araka. Napastnik Stali pobiegł do przodu i oddał strzał z okolic 16. metra. Uderzał po długim rogu, ale chybił!

4
    Majecki wybija piłkę na aut. Zbyt lekko odgrywał do niego Kiercz.

3
    Odegranie Banaszewskiego do Zigi Skofleka. Stal atakuje.

2
    Stal od początku przejęła inicjatywę. Ostry faul Davida Ledeckyego na Kierczu. Bez kartki.

1
    Czekamy na pierwszy gwizdek!

Stal Mielec: Majecki – Leandro, Kiercz, Grodzicki, Sadzawicki – Soljic, Nowak, Janota – Banaszewski, Skoflek, Arak

Rezerwowi: Strączek, Dobrotka, Lech, Sadłocha, Djermanović, Marciniec, Wroński

Odra Opole: Kuchta – Kowalski, Trznadel, Brusiło, Bonecki, Ledecky, Winiarczyk, Skrzypczak, Peroński, Bodzioch, Wodecki

Rezerwowi: Weinzettel, Cverna, Niziołek, Mikinic, Marzec, Habusta, Żagiel

Sędziowie: Łukasz Szczech – Filip Sierant, Bolesław Rosa – Piotr Chojnacki.

Stal będzie chciała odegrać się za pierwszy mecz w tym sezonie z Odrą, kiedy to w Opolu gospodarze wygrali w prowadzonym w trudnym warunkach meczu.

Odra Opole:

Goście wciąż czekają na premierowe zwycięstwo na wiosnę. Jesień była dla Odry bardzo udana i pozwalała poważnie myśleć o awansie do Ekstrraklasy. Trzeba jednak przyznać, że pierwsze mecze na wiosnę to trudni rywale. Odra Opole przegrała m.in z GKSem, Chojniczanką czy Zagłębiem Sosnowiec. W ostatniej kolejce udało się jej jednak zdobyć punkt dzięki remisowi z Wigrami Suwałki.

Stal Mielec:

Podopieczni trenera Smółki po trzech meczach bez zwycięstwa (remis z Puszczą, porażka z Rakowem i remis z Miedzią) wróciła w ostatniej kolejce na zwycięskie tory. Stal dość pewnie wygrała z "Gieksą" w Katowicach i udowodniła, że zła passa była tylko chwilowa. W tamtym meczu szczególnie dobrze spisał się Jakub Arak. Jak będzie tym razem?

Czekamy na mecz w ramach Nice I Ligi, w którym mielecka Stal podejmie u siebie Odrę Opole.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.