FC Toruń – Jagiellonia 3:2 (koniec) | AZS UŚ – Szczecin 5:0 (koniec) | Rekord – Wieliczka 5:1 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
5:1 (2:1)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Niedziela 22.04.2018, 18:00 • Hala w Cygańskim Lesie, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa • 22. kolejka

Drużyna z Wieliczki przegrała w poprzedniej kolejce 0:6 z Red Dragons Pniewy. Także pod Klimczokiem jej szansa na zdobycie gola oraz zapunktowanie będzie niewielka, ale niespodzianki są przecież solą sportu. Rekord nie może sobie pozwolić na zlekceważenie przeciwnika.

Solne Miasto Wieliczka plasuje się co prawda ponad Lex Kancelarią Słomniki na przedostatniej lokacie, ale tylko dlatego, że beniaminek wycofał się z rozgrywek. Ekipa z Małopolski zdobyła dotychczas zaledwie 11 punktów i jest głównym kandydatem do spadku z Futsal Ekstraklasy.

W rundzie jesiennej Rekord zwyciężył z zespołem z Wieliczki 6:0. W poprzedniej kolejce mistrz Polski bił się z Piastem Gliwice i również tego przeciwnika pokonał 3:1. Tak samo jak tydzień temu bielszczanie wystąpią w niedzielę we własnej hali.

Rekord Bielsko-Biała jest liderem Futsal Ekstraklasy z kompletem 63 punktów na koncie. Kolejne mistrzostwo Polski ma na wyciągnięcie ręki. Tylko podział punktów po sezonie zasadniczym pozwala marzyć konkurentom o odebraniu złotych medali hegemonowi.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu lidera z czerwoną latarnią Futsal Ekstraklasy. Rekord Bielsko-Biała podejmie Solne Miasto Wieliczka i będzie zdecydowanym faworytem. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kałuża) – Popławski, Budniak, Bondar, Marek – Surmiak, Biel, Gąsior, Franz, Cichy, Kubik, Janovsky, Seidler.

MKF Solne Miasto Wieliczka: Zachariasz (Wiewióra) – Mroczka, Gąsior, Myszor, Cebula – Hady, Bieda, Daniliuk, Szczepański, Futrak, Skórski.

Sędziowie: Jaruchiewicz, Śliwa – Konieczny.

1

00:30
    Przystępuje do ataku Rekord Bielsko-Biała. Premierowe ataki odpierane przez grających w biało-błękitnych pasiakach przyjezdnych.

01:30
    Budniak pierwszym faulującym zawodnikiem w tym spotkaniu. Podniósł wysoko ręce futsalista Rekordu Bielsko-Biała, ale nie przekonał sędziego o swojej niewinności.

02:35
    Przewinienie Popławskiego, więc bielszczanie mają na koncie dwa faule na samym początku rywalizacji.

03:21
    Seidler miał szansę na wpakowanie piłki z bliska do bramki Solnego Miasta. Przyjezdni zablokowali czołowego strzelca zespołu spod Klimczoka.

04:20
    Trzy przewinienia po stronie Rekordu Bielsko-Biała. Na razie więcej nieczystych zagrań niż czystych uderzeń gospodarzy.

04:36
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki RAFAŁ FRANZ.

Pierwsza bramka Rekordzistów! Po podaniu Seidlera płaskim strzałem prosto do siatki popisał się doświadczony futsalista.

05:25
    Pierwszy w tym meczu faul zawodnika z Wieliczki. Brakuje trochę tempa przez częste, ostre zagrania w centrum boiska.

06:40
    W rozegraniu piłki Rekord Bielsko-Biała. Mistrz Polski stara się zdobyć drugiego gola, który może w dużym stopniu uspokoić atmosferę rywalizacji.

06:55
    Kontratak przyjezdnych. Rajd zakończony uderzeniem z dystansu obok bramki Nawrata. Piłka odbiła się drobnym rykoszetem i Solne Miasto miało jeszcze korner.

07:45
    Próbuje odrobić skromną stratę autsajder z Wieliczki. Akcja przyjezdnych została zatrzymana przez Artura Popławskiego, który dobrze zablokował przeciwnika i pozwolił piłce opuścić plac.

08:30
    Nieudana wymiana podań z udziałem Michała Kubika. Odpowiedź przyjezdnych nie potrwała długo, ponieważ piłką na skrzydle zgubił Bieda.

10:20
    Połowa pierwszej części za publicznością i futsalistami. Rekord Bielsko-Biała bliżej zwycięstwa, jednak jego zaliczka jeszcze nic mu nie gwarantuje.

12:07
    Gol dla MKS-u Solne Miasto Wieliczka!
    Strzelcem bramki MICHAŁ SKÓRSKI.

Zagapili się gospodarze i od razu zostali ukarani przez Solne Miasto. Skórski zakończył swój indywidualny kontratak uderzeniem ponad ręką Nawrata do bramki.

12:50
    Strzelcem bramki ARTUR POPŁAWSKI.

Popławski odzyskał prowadzenie dla bielszczan. Futsalista Rekordu przeciął podanie Skórskiego, wymienił piłkę z partnerem, po czym wepchnął ją z bliska do bramki.

14:24
    Przerwa na żądanie prowadzącego w tym meczu przyjezdnych Konrada Cebuli.

15:10
    Futsaliści wrócili do rywalizacji i Solne Miasto pracuje na to, żeby ponownie cieszyć się z wyrównania w konfrontacji z hegemonem.

15:40
    Seidler postraszył uderzeniem z dystansu Zachariasza, ale ten nie dał się zaskoczyć przez ekspresowo szybującą piłkę.

17:20
    Marek nie zdecydował się na uderzenie z kilku metrów i niepotrzebnie próbował jeszcze rozegrać piłkę z Bondarem. Pogubili się gospodarze.

18:00
    Powoli zbliża się do końca nadspodziewanie wyrównana pierwsza połowa meczu. Rekord w dość ospałym tempie buduje swój atak pozycyjny.

18:20
    Zachariasz był już na łopatkach, jednak Budniak nie ukarał go uderzeniem do odsłoniętej bramki. Swojego golkipera zaasekurował zawodnik z pola.

18:54
    Furtak zgubił piłkę blisko koła środkowego, a ripostą Rekordu Bielsko-Biała było uderzenie Seidlera. Doskonale bronił w tej sytuacji Zachariasz.

19:48
    Przerwa na żądanie trenera bielszczan.

20:00

Nadspodziewanie wyrównane spotkanie w Bielsku-Białej. Rekord prowadzi i jest bliżej zwycięstwa, ale jego przeciwnik nie statystuje i również ma swoje argumenty na boisku. Ponadto dobrze broni Zachariasz i nie pozwala gospodarzom powiększyć swojego prowadzenia.

21

21:25
    Pierwszy atak Rekordu po przerwie został zablokowany na lewym skrzydle. Solne Miasto chciało odpowiedzieć, ale zmobilizowani przez trenera gospodarze nie pozwolili na wiele.

21:27
    Nawrat zablokował strzał z ostrego kąta. Niewiele wcześniej przyjezdni próbowali zdobyć gola z rzutu wolnego.

21:39
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Solnego Miasta. Na boisku pojawiły się służby medyczne i stawiają poszkodowanego na nogi.

21:41
    Po wznowieniu gry strzał po ziemi Biela. Piłkę odbił nogami czujny w bramce przyjezdnych Zachariasz.

22:30
    Kolejna przerwa spowodowana kontuzją. Tym razem lekarza zawołał Zachariasz i bardzo powoli płynie czas w drugiej połowie spotkania.

23:05
    Gra wznowiona i bramkarz Solnego Miasta pozostał na swoim posterunku. Tymczasem pierwsze przewinienie Rekordu po przerwie.

23:30
    Popławski sprawdził stan zdrowia Zachariasza uderzeniem z dystansu. Interweniował golkiper Solnego Miasta, a po chwili obserwował potężne uderzenie Bondara w słupek!

24:41
    Strzelcem bramki OLEKSANDR BONDAR.

Szybka wymiana podań na połowie przeciwnika. Bondar wpadł w pole karne, pozwoliła mu na zdezorientowana defensywa Solnego Miasta. Na koniec strzelił obok kontuzjowanego Zachariasza i Rekord ma dwubramkowe prowadzenie.

25:30
    W bramce przyjezdnych zameldował się Wiewióra zamiast kontuzjowanego Zachariasza.

26:15
    Wiewióra miał okazję do przeprowadzenia krótkiej rozgrzewki, a także do przywitania się z piłką. Na pewno Rekordziści zapewnią rezerwowemu bramkarzowi trochę zadań.

27:25
    Skórski nie miał komu podań, dlatego zakończył swoją akcję indywidualną uderzeniem z dystansu. Pechowo dla zawodnika Solnego Miasta zdążyli wrócić gospodarze.

27:46
    Strzelcem bramki JAN JANOVSKY.

Dobre rozegranie stałego fragmentu poskutkowało czwartym golem Rekordu. Przed bramkę przyjezdnych podał piłkę z woleja Biel i Janovskiemu nie wypadało zmarnować takiej asysty.

28:15
    Szczepański napomniany kartonikiem za faul na połowie przeciwnika.

28:40
    Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego huknął jak z armaty Michał Gąsior. Nawrat nie miał stuprocentowej pewności, że piłka przeleci obok jego bramki.

29:25
    Sędzia wymaga od trenera Solnego Miasta, żeby nie wchodził na boisko.

30:40
    Rekord Bielsko-Biała ma już bezpieczne prowadzenie i może kontrolować wydarzenia na swoim parkiecie.

30:45
    Świetna interwencja Bartłomieja Nawrata. Po stracie Budniaka w niebezpiecznym miejscu boiska Solne Miasto miało szansę na zdobycie drugiego gola.

31:00

100. bramka Bondara na polskich boiskach. Beznadziejnie wyprowadzali piłkę przyjezdni, za co dostali karę od doświadczonego przeciwnika.

31:05
    Po golu przerwa na żądanie trenera Solnego Miasta.

31:45
    Solne Miasto na połowie przeciwnika. Nie zrobiło użytku z rzutu rożnego i Nawrat stara się wygonić z tego miejsca wszystkich obecnych poza nim.

32:30
    Seidler nie pokusił się o swojego gola, a postanowił uruchomić podaniem Biela. W ostatnim momencie wmieszali się przeciwnicy w akcję lidera Futsal Ekstraklasy.

34:20
    Cichy miał szansę na zdobycie gola błyskawicznie po zameldowaniu się na boisku. Po podaniu Budniaka zabrakło mu reakcji i dał się zablokować Wiewiórze.

35:30
    Powoli zbliża się do końca spotkania Rekord Bielsko-Biała. Młodsi podopieczni Andrzeja Szłapy mają szansę na pokazanie się.

36:50
    Rekord Bielsko-Biała zatrzymany blisko linii pola karnego przeciwnika. Za moment spróbuje skonstruować atak od nowa.

37:45
    Żadna z drużyn nie przekracza limitu przewinień. Na początku drugiej połowy było sporo nieczystości, ale kiedy Rekord Bielsko-Biała powiększył swoje prowadzenie, powrócił respekt na boisko.

39:20
    Michał Kałuża interweniował w sytuacji sam na sam i w ten sposób zapracował na swoje czyste konto.

40:00

Następne zwycięstwo Rekordu Bielsko-Biała stało się faktem. Po pierwszej połowie lider Futsal Ekstraklasy miał skromna zaliczkę. Po przerwie stopniowo ją powiększał i dokumentował swoją przewagę umiejętności. Mistrz Polski triumfuje 5:1, a jego przeciwnik musi się ponownie pogodzić z niekorzystnym rezultatem. Dwa gole strzelił Bondar, a po jednym dołożyli Franz, Popławski i Janovsky. Honorowe trafienia dla Solnego Miasto to dzieło Skórskiego.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:35:20)

Gole: 5. Franz, 13. Popławski, 25. Bondar, 28. Janovsky, 31. Bondar – 13. Skórski

Kartki:   29. Szczepański (MKF)

Sędziowie: Jaruchiewicz, Śliwa – Konieczny