Bayern – Real Madryt 1:2 (koniec)
Bayern Monachium
1:2 (1:1)
Real Madryt
Środa 25.04.2018, 20:45 • Allianz Arena, Monachium • Liga Mistrzów UEFA • Półfinał

Dobiegło końca spotkanie w Monachium! Bardzo skuteczni i bezwzględni byli dziś obrońcy tytułu. Bayern przeważał, mimo to przegrywa na własnym terenie z Realem Madryt 1:2. Rewanż już w najbliższy wtorek. Dziękuję za uwagę! (22:42:07)

90+4
    Udana interwencja Navasa po zagraniu Ribery'ego. To mogła być ostatnia szansa monachijczyków na zdobycie wyrównującego gola.

90+3
    Jeden z ostatnich zrywu Bayernu. Na lewym skrzydle nie opanował jednak piłki Ribery. Od autu Królewscy.

90+2
    Trochę gubią się monachijczycy, na co z całą pewnością ogromny wpływ mają nerwy. Szykuje się emocjonująca końcówka!

90
    O cztery minuty przedłużony zostaje ten podynek!

89
    Alcantara wślizgiem przerywa kontratak gości i słusznie zostaje upomniany żółtą kartką.
    88. Robert Lewandowski (BAY)

88
    Ależ bliski szczęścia był teraz Lewandowski! Prostopadłe zagranie do Roberta, który podcinką próbował pokonać Navasa, ale strzelił obok bramki!

87
    Uderzał zza pola karnego Rafinha, ale bardzo dobrze został zablokowany przez Ramosa. Chwilę później aut wywalczyli madrytczycy.

86
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Bayernu na połowie rywali. Czy tym razem uda się zagrozić bramce przyjezdnych po wrzutce ze stałego fragmentu gry?

85
    Podopieczni Zidane'a wznawiają grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska. Coraz bliżej końcowego triumfu są przyjezdni!

83
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Casemiro, na boisku pojawia się Mateo Kovačić.

83
    Składna akcja Realu, ale ostatecznie wyłapuje futbolówkę Ulreich.

82
    Sule faulowany na własnej połowie boiska przez Asensio. Szybko wznawiają grę Bawarczycy.

80
    Dziesięć minut pozostało do końca meczu w Monachium. Naciskają gospodarze, ale nie wpływa to jak na razie na zmianę rezultatu.

78
    Niezbyt udane wykonanie stałego fragmentu gry przez miejscowych, ale utrzymuje się przy piłce Bayern.

78
    Casemiro za swoje przewinienie sprzed chwili zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

77
    Fauluje Casemiro niedaleko własnego pola karnego. Ucierpiał w tym starciu Rodriguez.
    76. Karim Benzema (REA)

76
    To powinien być gol dla Realu! Wyśmienitą okazję miał Benzema, ale przegrał pojedynek z ofiarnie interweniującym Ulreichem!

75
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Javi Martínez, na boisku pojawia się Corentin Tolisso.

75
    Dośrodkowanie Kroosa z rzutu wolnego, ale głową wybija piłkę Hummels.

74
    Wymieniają teraz podania na własnej połowie boiska goście. Dla przyjezdnych obecny rezultat jest niezwykle korzystny w kontekście rewanżu.

72
    Coraz mniej czasu pozostało gospodarzom na odrobienie strat. Real pokazał, że nie potrzebuje utrzymywać się przy piłce przez długi czas, aby stworzyć jakąś ciekawą akcję. Kto wie, może madrytczycy pokuszą się o kolejne trafienia?
    71. Cristiano Ronaldo (REA)

71
    Ronaldo pomaga sobie ręką przy przyjęciu futbolówki, po czym strzałem z ostrego kąta pakuje piłkę do bramki! Protestuje Portugalczyk, ponieważ gol słusznie nie zostaje uznany.

69
    Napiera Bayern! Jeszcze raz groźnie uderzał Ribery, ale tym razem zabrakło precyzji i futbolówka poszybowała obok słupka!

67
    Ogromne zamieszanie pod bramka Realu, ale ostatecznie futbolówka nie przekracza linii!

67
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Daniel Carvajal, na boisku pojawia się Karim Benzema.

66
    Upada na murawę Carvajal, który za moment opuści murawę. Madrytczycy zaczynają podkradać czas.

65
    Szykuje się zmiana w ekipie gości. Małe zamieszanie powstało z tego tytułu, ostatecznie gra zostaje wznowiona, a Benzema musi jeszcze poczekać na wejście na murawę.

63
    Ależ dobrze dysponowany jest dziś Navas! Strzał z woleja oddał Ribery, ale Francuz znów przegrał pojedynek z golkiperem Realu!

62
    Ucierpiał w starciu z Casemiro Lewandowski, ale arbiter nie przerywa gry. Po kilkunastu sekundach Polak podnosi się z murawy.

60
    Osamotniony Asensio nie był w stanie zbyt wiele wycisnąć z akcji na lewym skrzydle. Niedokładne odegranie i futbolówkę przejmują Bawarczycy.

59
    Znakomita okazja Bayernu, ale Ribery zostaje powstrzymany przez Navasa!
    57. Marco Asensio (REA) - 1:2

57
    Gol dla Realu!

Zabójczy kontratak gospodarzy! Dwóch na jednego wychodzili madrytczycy. W decydującym momencie podanie otrzymał MARCO ASENSIO, który miał przed sobą tylko Ulreicha i strzałem w kierunku dłuższego słupka umieszcza piłkę w siatce!

56
    Niedokładne zagranie Mullera na głowę Lewandowskiego, ale będą mieli jeszcze rzut rożny miejscowi.

55
    W posiadaniu piłki znajdują się teraz przyjezdni. Real jak na razie nie miał okazji zaatakować po przerwie.

54
    Rozpędził się na lewej flance Ribery, ale nie zdołał swojego rajdu zakończyć celnym strzałem.

52
    Faul Ribery'ego na Varane. Pierwsze przewinienie Francuza i od razu żółty kartonik dla gracza Bayernu. Dziwna decyzja arbitra, który w pierwszej połowie był pobłażliwy dla zawodników Realu.

50
    Bardzo blisko zdobycia gola gospodarze! Ribery zagrywa na piąty metr do Mullera, który w ostatniej chwili zostaje powstrzymany przez defensorów Realu!

50
    Przy piłce Bawarczycy. Na razie niewiele jednak z tego posiadania wynika. Spokojny początek drugiej części spotkania.

49
    Modrić dopuszcza się przewinienia w okolicach linii środkowej boiska.

47
    Bardzo nieudane uderzenie Cristiano Ronaldo zza pola karnego.

46
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Isco, na boisku pojawia się Marco Asensio.

46
    Remis do przerwy:

Powoli rozkręcał się ten mecz, ale końcówka pierwszej części wszystko nam zrekompensowała! Znakomite widowisko w Monachium, miejmy nadzieję, że druga część będzie równie ciekawa. Jak na razie na Allianz Arenie remis 1:1, co z pewnością jest korzystniejsze dla przyjezdnych. Wracamy za niecały kwadrans!

45+3

45+2
    Znów było bardzo groźnie pod bramką Realu, ale ostatecznie sędzia przerywa grę! Na spalonym jeden z zawodników Bayernu.
    45+1. Robert Lewandowski (BAY)

45+1
    Ależ było blisko! Świetne dośrodkowanie Jamesa, do piłki doskoczył Lewandowski, który głową trafił jednak prosto w Navasa!

45+1
    Rozpędzony Ribery faulowany na dwudziestym piątym metrze. Jeszcze jedną okazję przed przerwą będą mieli gospodarze.

45
    Dwie minuty doliczone przez arbitra.
    44. Marcelo (REA) - 1:1

44

Niespodziewanie do wyrównania doprowadzają przyjezdni! Carvajal zgrał piłkę do środka. Przez moment chciał uderzyć z przewrotki Ronaldo, ale zrezygnował z tego pomysłu. Piłka spadła na szesnasty metr, skąd znakomitym płaskim uderzeniem popisał się MARCELO!

43
    Ależ to była okazja! Strzał Mullera z woleja był precyzyjny, ale został zablokowany przez Ramosa! Korner dla gospodarzy.

42
    Jeszcze jedna udana pułapka ofsajdowa monachijczyków.

41
    Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Lewy strącił piłkę głową do Hummelsa, który z bliska uderzył ponad poprzeczką!
    41. Mats Hummels (BAY)

41
    Marcelo wybija piłkę poza linię końcową po dośrodkowaniu Ribery'ego. Rzut rożny dla Bayernu.

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Bawarczycy kontrolują przebieg wydarzeń na boisku. Czy gospodarzy stać na zadanie kolejnego ciosu jeszcze przed przerwą?

38
    Bardzo brzydkie wejście Carvajala na połowie rywali. Arbiter wzywa zawodnika Realu do siebie, ale jak na razie nie sięga po kartkę.

37
    Zagranie w pole karne Realu do Mullera, który jednak nie zdołał opanować futbolówki. Piłka ląduje w objęciach Navasa.

36
    Znakomicie w defensywie zagrali gospodarze. Bezradny w ataku był Vazquez.
    To była fenomenalna akcja Bawarczyków!

34
    Kolejna roszada w ekipie gospodarzy. Ogromny pech miejscowych. Sule zastępuje Boatenga.

33
    Napierają w dalszym ciągu miejscowi. Bawarczycy mają chrapkę na kolejnego gola. Przed momentem dobrym piąstkowaniem popisał sie Navas.

32
    Boateng pada na murawę. Wygląda na to, że kolejny zawodnik Bayernu doznał urazu, który nie pozwoli na dokończenie meczu.

30
    Po raz kolejny na pozycji spalonej złapany został CR7. Czy Real rzuci się do odrabiania strat?

29
    W dobrej sytuacji znalazł się teraz Lewandowski, który po chwili upadł w polu karnym Realu. Arbiter nawet nie chce słyszeć o ewentualnym rzucie karnym.
    28. Joshua Kimmich (BAY) - 1:0

28
    Gol dla Bayernu!

Bawarczycy obejmują prowadzenie! Znakomita, błyskawiczna kontra Bayernu zakończona golem! James Rodriguez zagrał w uliczkę do JOUSHUY KIMMICHA, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, a następnie strzałem z ostrego kąta pokonał Navasa!

27
    Przy piłce monachijczycy. Gospodarze mają jednak kłopot z wyjściem z własnej połowy. Dobry pressing stosują obecnie przyjezdni.

25
    Po dośrodkowaniu Kroosa piłka odbiła się od jednego z zawodników Bayernu. Kolejny korner dla podopiecznych Zidane'a.

24
    Zbyt mocne zagranie Boatenga do przodu i piłka ląduje w objęciach golkipera Królewskich.

23
    Dobra okazja gości! Zamknęli rywali w ich polu karnym madrytczycy. Akcję strzałem sprzed linii szesnastego metra zakończył Carvajal mocnym strzałem w środek bramki! Dobrze broni Ulreich.
    23. Daniel Carvajal (REA)

23
    Podanie z głębi pola do Ronaldo, który jednak zostaje uprzedzony przez Ulreicha.

22
    Cały czas czekamy na jakieś ciekawe akcje ofensywne. Częściej starają się atakować gospodarze, ale brakuje konkretów.

20
    Dwa rzuty rożne dla Realu Madryt w krótkim odstępie czasu, ale dobrze radzą sobie z dośrodkowaniami Ramosa defensorzy Bayernu.

19
    Z większej odległości uderzał Rafinha. Piłka odbiła się od ziemi tuż przed Navasem, ale nie sprawiła mu większych kłopotów. Pewna interwencja bramkarza Realu.

17
    Indywidualna akcja Isco zakończona strzałem z szesnastego metra. Piłka po uderzeniu zawodnika Realu trafia w jednego z gospodarzy, a następnie zostaje daleko wybita.

16
    Dobrze zapowiadała się akcja gospodarzy, ale bardzo źle na lewe skrzydło odgrywał Alcantara.

15
    Próbują atakować gospodarze. Przed momentem zablokowany został Muller. Bayern od autu na wysokości pola karnego Realu.

14
    Brzydko faulowany na lewej flance Rafinha. Rzut wolny dla Bawarczyków, którzy mają okazję na dośrodkowanie w pole karne rywali.

13
    Varane skutecznie przeszkadzał Lewandowskiemu i piłka trafia do golkipera Królewskich.

11
    Z kapitanem reprezentacji Polski wszystko jest już w porządku. Trudniej ma Ramos, który na moment zejdzie poza linię boczną.

10
    Bardzo ostre starcie Ramosa z Lewandowskim. Obaj zawodnicy zderzyli się kolanami i leżą cierpiąc na murawie.

8
    Wymuszona zmiana w ekipie miejscowych. Kontuzjowanego Robbena zastąpi Alcantara.

8
    Faulowany w środku pola Lewandowski. Miejmy nadzieję, że nasz reprezentant nie skończy meczu tak poobijany, jak było to po starciu z Sevillą.

7
    Gra została wznowiona. Poza linią boczną znajduje się na razie Arjen Robben. Przy piłce Królewscy, ale nie na długo. Cristiano Ronaldo złapany na pozycji spalonej.

5
    Nie podnosi się z murawy Robben. Przy zawodniku gospodarzy znaleźli się klubowi lekarze Bayernu. Oby nie był to jakiś groźny uraz!

4
    Domagają się odgwizdania ręki przez Carvajala w polu karnym Realu Bawarczycy! Arbiter nie dopatrzył się jednak naruszenia przepisów i nie przerywa gry!

3
    Modrić w brzydki sposób podcinał Ribery'ego na połowie monachijczyków.

2
    Marcelo ładnie zagrał do uciekającego obrońcom Kroosa. Niemiec zupełnie nieudanie jednak dośrodkowywał z lewej flanki.

1
    Ależ to mógł być początek dla Bayernu! Robert Lewandowski wparował w pole karne Królewskich, ale zbyt wysoko zagrał do Mullera, który nie trafił w piłkę.

1
    Bawarczycy zmierzają do swojej szatni:

Wyjściowe składy:

Bayern Monachium:
    Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha, Martinez, Robben, James, Müller, Ribery, Lewandowski

Real Madryt:
    Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modrić, Vazquez, Isco, Ronaldo.

Dzień dobry Państwu! Niespełna godzina pozostała do pierwszego gwizdka arbitra na Allianz Arenie. Za moment poznamy podstawowe jedenastki obydwu zespołów. Będzie się działo!

Start spotkania:

Początek meczu zaplanowano tradycyjnie na godzinę 20:45. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Zapraszam na wspólne emocje!

Na Allianz Arenie pogwiżdżą sędziowie z Holandii:

Sędzia główny: Bjorn Kuipers
    Asystenci: Sander van Roekel, Erwin Zeinstra
    Sędzia techniczny: Charl Schaap.

Okazja do rewanżu:

W zeszłym sezonie los skojarzył te ekipy w ćwierćfinale. W Monachium goście zwyciężyli 2:1, z kolei w rewanżu to Bayern wygrał takim stosunkiem. Czerwona kartka dla monachijczyków sprawiła, że Bawarczykom dużo ciężej grało się w dogrywce, w której stracili aż trzy gole i odpadli. Czy tym razem mistrzowie Niemiec zdołają się uporać z madrytczykami?
    Królewscy wylądowali w Monachium we wtorkowe południe:

Przyjezdni stoją przed szansą wygrania Champions League po raz trzeci z rzędu. Jest to jednocześnie jedyne trofeum, na jakie piłkarze podopieczni Zidane'a mają jeszcze szanse. Zwycięstwo w Lidze Mistrzów z pewnością zatrze plamę, jaką są w tym sezonie występy Realu na krajowym podwórku.
    Ściany zdecydowanie pomagają Bawarczykom w tym sezonie:

Bawarczycy mają szansę na jeden z najlepszych sezonów w swojej historii. Monachijczycy już teraz zapewnili sobie mistrzostwo kraju, ponadto awansowali także do finału Pucharu Niemiec. Najważniejsza jest jednak Liga Mistrzów. Rywalem Bayernu Królewscy. Czy podopiecznym Juppa Heynckesa uda się wypracować zaliczkę przed rewanżem?

Ostatnia czwórka:

Zbliżamy się już do końcowych rozstrzygnięć w Champions League! W grze pozostały już tylko cztery zespoły. W środowy wieczór dojdzie do pierwszego starcia drugiego półfinału. W Monachium Bayern zmierzy się z Realem Madryt.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 28. Kimmich – 44. Marcelo, 57. Asensio

Kartki:   52. Ribéry (BAY), 89. Alcántara (BAY) – 78. Casemiro (REA)

Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 10:3. Spalone: 0:6. Foule: 8:14.
    Bayern Monachium: Ulreich – Kimmich, Boateng (34. Süle), Hummels, Rafinha – Javi Martínez (75. Tolisso) – Robben (8. Alcántara), Müller (C), James Rodríguez, Ribéry – Lewandowski.
    Zmiany: Starke – Wagner, Süle, Alcántara, Bernat, Rudy, Tolisso.

Real Madryt: Navas – Carvajal (67. Benzema), Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro (83. Kovačić), Kroos – L. Vázquez, Ronaldo, Isco (46. Asensio).
    Zmiany: Casilla – Vallejo, Benzema, Bale, Hernández, Asensio, Kovačić.

Sędzia techniczny: Charl Schaap