Szczecin – Wieliczka 3:2 (koniec) | FC Toruń – Clearex 2:2 (koniec) | AZS Gdańsk – AZS UŚ 5:5 (koniec)
Zduńska Wola – Piast 4:2 (koniec) | Rekord – Red Dragons 9:2 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:2 (3:0)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Czwartek 03.05.2018, 17:30 • Netto Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • 23. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:18:37)

Pogoń zdobyła ważne w kontekście utrzymania punkty. Drużyna Romana Smirnowa pokonała 3:2 Solne Miasto i oddaliła się od tego przeciwnika na siedem punktów. Do końca było emocjonująco. Goście próbowali wyrównać, jednak bezskutecznie.

40:00

39:35
    Olbrzymie emocje. Domagają się przyjezdni faulu Maćkiewicza na Daniliuku, jednak sędzia puścił grę.

38:38
    Blokują uderzenia Solnego Miasta gospodarze. W pewnym momencie świetną pozycję miał Przybył, ale odrobinę za długo składał się do strzału.

38:05
    Szklarz chwycił piłkę po przyblokowanym przez Jurczaka strzale z ostrego kąta. Próba skierowania jej za kołnierz Przybyła nieskuteczna, więc ponownie atakuje drużyna z Małopolski.

37:24
    Przerwa na żądanie trenera Solnego Miasta.

36:30
    Jakubiak odzyskał piłkę i próbował przelobować dopiero wracającego do bramki Przybyła. Kapitan Pogoni trafił w poprzeczkę, a to mógł być decydujący cios tego spotkania.

35:30
    Pięć minut zostało Solnemu Miastu na wyrwanie minimum punktu Pogoni. Oddają uderzenia z dystansu goście, które dość szczęśliwie parują granatowo-bordowi.

34:45
    Solne Miasto rozgrywa piłkę z wycofanym bramkarzem.

33:45
    Dwa faule Pogoni, trzy Solnego Miasta. Każda decyzja sędziego jest kontestowana przez trenera Andreę Bucciola oraz jego podopiecznych.

33:35
    Proste pomyłki w rozegraniu piłki odbierają impet Solnemu Miastu.

33:15
    Na pewno będzie jeszcze niebezpiecznie w tym meczu pod bramką Pogoni. Bieda ostrzegł ją strzałem z przeciwnika po podaniu podeszwą od kompana.

32:10
    Kartka dla Furtaka za faul w bocznym sektorze boiska.

31:30
    Szczecinianie wymienili kilka podań w centrum boiska i zyskali około minutę. Muszą żałować niewykorzystanych sytuacji podbramkowych na początku drugiej połowy.

30:35
    Dla Pogoni skończył się okres, w którym mogła się wyłącznie bronic. Musi wrócić również do atakowania drużyna Romana Smirnowa.

30:14
    Gol dla MKS-u Solne Miasto Wieliczka!
    Strzelcem bramki KONRAD CEBULA.

Nabiera tempa pościg Solnego Miasta. Na lewym skrzydle rozpędził się bezkarnie Cebula i mocnym strzałem w narożnik bramki ominął Szklarza.

30:00
    Do końca 10 minut, więc trener Andrea Bucciol zdecydował się na wycofanie bramkarza.

29:35
    Kolejne niebezpieczne zagranie Daniliuka i Jurczak musiał interweniować we własnym polu karnym.

Gole: 5. Jakubiak, 17. Szklarz (10 m rzut karny), 18. Maćkiewicz – 28. Skórski, 31. Cebula

Kartki:   12. Wiewióra (MKF), 15. Daniliuk (MKF), 33. Furtak (MKF)

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilkosz) – Maćkiewicz, Gepert, Jurczak, Jakubiak – Peru, Hajdukiewicz, Kondiuch, Czepielewski, Jurys, Chrzczon, Czajkowski, Kawczak.
    MKF Solne Miasto Wieliczka: Wiewióra (Zachariasz) – Bieda, Daniliuk, Cebula, Skórski – Hady, Gąsior, Myszor, Przybył, Śląski, Szczepański, Futrak.

Sędziowie: Grzębowski, Muszyński – Malinowski, Sobinek