Clearex – Piast 3:2 (koniec) | FC Toruń – Rekord 2:2 (koniec) | Zduńska Wola – Red Dragons 3:2 (koniec)
AZS Gdańsk – Jagiellonia 4:2 (koniec) | AZS UŚ – Wieliczka 3:2 (koniec)
Clearex Chorzów
3:2 (2:0)
Piast Gliwice
Niedziela 06.05.2018, 18:00 • Hala Sportowa, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa • 24. kolejka

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 będziemy świadkami niezwykle wyrównanego pojedynku w ramach 24. kolejki Ekstraklasy Futsalu. Clearex Chorzów w grupie mistrzowskiej podejmować będzie na własnym obiekcie Piasta Gliwice. Drużyny zajmują kolejno czwarte i piąte miejsce w ligowej tabeli, a dzielą je jedynie cztery oczka. Ciężko wskazać wyraźnego faworyta pojedynku ze względu na zbliżone osiągnięcia i statystyki obu teamów. Zapowiada się więc bardzo emocjonujące widowisko!

Zespół zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy Futsalu. Po podziale oczek team posiada na swoim koncie 22 punkty, które zawodnicy zdobyli oddając 83 celne strzały na bramkę przy stracie 65. Drużyna zwyciężyła 13 z 23 rozegranych spotkań, doprowadziła do 4 remisów i odniosła 6 porażek. Ostatnia dobra passa sześciu zwycięstw z rzędu została zakończona wyjazdowym remisem 2:2 z FC Toruń. Najlepszym strzelcem jest Sebastian Leszczak, który dla swojego obecnego teamu zdobył już 14 bramek.

Team plasuje się na piątym miejscu ligowej tabeli z 18 oczkami na koncie (po podziale punktów). Zespół utrzymuje wyraźny dodatni bilans bramkowy (73:58). Na swój wynik zawodnicy zapracowali odnosząc zwycięstwo w 11 spotkaniach, remisując 3 razy oraz tracąc punkty w 9 starciach. Ostatni rozegrany mecz wyjazdowy z Gattą Active Zduńska Wola zakończony zwycięstwem gospodarzy 4:2 nie pomógł drużynie w zwiększeniu przewagi. Najskuteczniejszym strzelcem jest Przemysław Dewucki, który dla swojego teamu zdobył 16 bramek.

Na relację z tego spotkania zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00.

1

0:10
    Goście rozpoczynają grę. Chorzowianie skutecznie spychają rywali na własną połowę.

0:57
    Łuszczek stara się dograć do Gollego ustawionego przed polem karnym gości, ale jego mocne uderzenie ląduje poza boiskiem.

1:20
    Golly idealnie przejmuje futbolówkę w polu karnym rywali. Przeprowadzenie akcji uniemożliwia mu Widuch, a piłka mija lewy słupek.

1:55
    Gospodarze rozpoczynają z rzutu rożnego. Piłkę dostaje Zastawnik w środkowej części boiska. Nie widzi on jednak możliwości przeprowadzenia bezpiecznej akcji i wycofuje piłkę do golkipera.

2:25
    Zastawnik wraz z Leszczakiem świetnie omijają defensywę gości. Czujny Widuch świetnie wybij mocne uderzenie Zastawnika, a jego partner nie wykorzystuje okazji na dobicie futbolówki i wyjście na prowadzenie.

3:07
    Marcin Grzywa dobiega do piłki w polu karnym gospodarzy, a jego strzał w ostatniej chwili wybija Krzyśka.

4:00
    Leszczak decyduje się na indywidualny rajd prawym skrzydłem. Blokowany przez rywala i golkipera przyjezdnego teamu uderza obok bramki.

4:40
    Łuszczek przerywa niebezpieczną akcję rywali na lewym skrzydle zmuszając Coutinho do błędu.

5:21
    Zastawnik na jedenastym metrze w pięknym stylu odbiera piłkę Szadurskiemu, mija rywala i oddaje strzał prosto w ręce Widucha.

5:53
    Kolejna popisowa akcja Zastawnika! Zawodnik w pięknym stylu mija przeciwników na prawym skrzydle. Zapędzony w róg wystawia do Ivanova przed pole karne rywali, a ten uderza obok bramki.

6:45
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki IVANOV.

Vadym Ivanov w środkowej części boiska wykorzystuje błąd rywali i przejmuje piłkę. Pusta połowa rywali ułatwia już tylko gospodarzom wyjście na prowadzenie i Widuch przegrywa walkę pojedynek sam na sam z przeciwnikiem.

7:35
    Defensywa gości sprawia tym razem sporo problemów gospodarzom. Mizgajski znajduje jednak idealną okazję do strzału, czym nie zaskoczył golkipera z Gliwic.

8:13
    Grecz oddaje potężne uderzenie z dalszej odległości, ale piłkę pewnie wybija rękami Krzyśka.

8:13
    Wędzony przejmuje piłkę i decyduje się na szybki kontratak. Zostaje jednak ostro zatrzymany na prawym skrzydle, co skutkuje drugim przewinieniem gliwiczan.

8:40
    Wędzony stara się wystawić piłkę Leszczakowi na drugi koniec boiska, ale ten nie jest w stanie zapanować nad piłką, która ląduje na aucie.

9:04
    Gliwiczanie starają się nadrobić stracony punkt. Próba mocnego strzału z środkowej części boiska przez Coutinho znacznie mija bramkę Krzyśki.

9:40
    Dewucki w pięknym stylu przejmuje piłkę rywalom przed polem karnym Krzyśki. Czujna defensywa gospodarzy blokuje przeciwnika, a sędzia odgwizduje trzecie przewinienie chorzowian.

9:41
    Pomimo bliskiej odległości Dewucki oddaje mocne uderzeniem z rzutu wolnego nad bramką Krzyśki.

9:44
    Żółtą kartkę otrzymuje Coutinho (Piast Gliwice).

10:09
    Dewucki tym razem oddaje mocne uderzenie z środka boiska, a na torze futbolówki staje Golly.

10:59
    Bugański z lewego skrzydła podaje do Czecha, a ten potężnie uderza na bramkę Krzyśki. W porę w polu karnym pojawia się Mizgajski i wybija futbolówkę na aut.

11:14
    Mamy czwarte przewinienie na koncie gospodarzy.

11:34
    Mizgajski z prawego rogu starał się wyśrodkować do Łopucha, ale zbyt mocne uderzenie wychodzi poza boisko.

12:52
    Wędzony potężnie uderza na bramkę Widucha, który zbyt oddala się od swoich słupków. Piłka odbija się od poprzeczki, a z linii bramkowej w ostatniej chwili wybija futbolówkę Bugański.

13:25
    Bugański powstrzymuje prącego lewym skrzydłem Ivanova.

14:15
    Krzyśka niedokładnie podaje go Gollego. Błąd wykorzystuje Dewucki i przejmuje piłkę, ale trafia prosto w ręce golkipera.

14:34
    Dewucki nie trafia w świetnie dośrodkową z rzutu rożnego futbolówkę tracąc szansę na wyrównanie wyniku.

14:35
    Timeout dla gospodarzy.

14:52
    Ivanov blokuje Grecza i nie pozwala rywalom na wyjście z własnej połowy umożliwiając przejęcie piłki przez chorzowian.

15:40
    Piąte przewinienie na koncie gości. W tej sytuacji faulowany jest Zastawnik wyprowadzający kontratak z własnej połowy.

16:07
    Łopuch na jedenastym metrze mija rywali i po ocenie sytuacji oddaje strzał, który bez problemu broni Widuch.

16:24
    Dośrodkowanie Łopucha wybija Marcin Grzywa.

16:41
    Widuch podaje do nieobstawionego na prawym skrzydle Bonifacio. Ten marnuje wyborną okazję do podwyższenia wyniku, a jego strzał przelatuje nad poprzeczką Krzyśki.

16:56
    Leszczak faulowany przez Czecha w środkowej części boiska, co skutkuje szóstym przewinieniem gliwiczan.

16:58
    Bramkę z 10 metrów zdobywa MIZGAJSKI..

17:30
    Chorzowianie skutecznie spychają rywali na własną połowę.

17:45
    Piąte przewinienie na koncie gospodarzy. Łopuch zagrywa ręką.

18:40
    Gliwiczanie nie są w stanie opuścić własnej połowy. Gospodarze skupiają się obecnie na defensywie.

18:56
    Szóste przewinienie na koncie gospodarzy. W tej sytuacji faulowany jest Dewucki w środkowej części boiska.

18:57
    Dewucki kolejny raz marnuje wyborną okazję. Jego uderzenie z dziesiątego metra znacznie mija bramkę Krzyśki.

19:34
    Marcin Grzywa podaje do Dewuckiego ustawionego przed polem karnym gospodarzy, a ten nie zapanował nad piłką i kontratak wykonują rywale.

19:44
    Golkiper gości ukarany za dyskusję z arbitrem.

19:45
    Mizgajski trafia w słupek z przedłużonego rzutu karnego.

19:51
    Golly oddaje strzał z jedenastego metra prosto w ręce dosyć zaskoczonego całą sytuacją Widucha.

20

Za nami już pierwsza połowa tego emocjonującego chociaż jednostronnego pojedynku. Widocznym faworytem spotkania jest Clearex Chorzów, który prowadzi obecnie z wynikiem 2:0. Bramki dla swojego teamu zdobyli Vadym Ivanov oraz Maciej Mizgajski. Obie drużyny są dzisiaj zdeterminowane i nie odpuszczają rywalom co rzutuje na dużą ilość przewinień. Gospodarze świetnie spisują się w ofensywie, ale zapewne na wielkie uznanie zasługuje dzisiaj defensywa chorzowian. Gliwiczanie zostali zdominowani i praktycznie zablokowani na własnej połowie, a Widuch zmuszany jest do licznych zjawiskowych interwencji. Dzisiejsze spotkanie jest niezwykle interesującym widowiskiem, a druga połowa przyniesie zapewne jeszcze więcej wrażeń.

21

20:12
    Początek drugiej połowy przynosi już pierwszą ofensywną akcję gospodarzy. Ivanov stara się podać do Gollego w pole karne gości, a ten nie zapanował nad piłką.

20:40
    Zastawnik potężnie uderza z bliskiej odległości prosto w ręce Widucha.

21:12
    Łuszczek przejmuje piłkę na dwunastym metrze i mocnym uderzeniem zmusza Widucha do zjawiskowej parady.

21:25
    Gliwiczanie postanowili nadrobić stracone punkty i udowadniają to swoim kibicom na boisku zwiększając ilość ofensywnych akcji w tej połowie spotkania.

21:26
    Najskuteczniejszy strzelec gości oddaje kolejny niecelny strzał na bramkę Krzyśki.

22:42
    Krzyśka idealnie wyczuł Dewuckiego, który zjawiskowo mija defensywę gospodarzy i oddaje mocny strzał z linii pola karnego.

22:45
    Leszczak wyprowadza szybki kontratak i tym razem to Widuch popisuje się świetną paradą wychodząc z bramki i blokując swojego rywala w polu karnym.

23:44
    Kolejna konfrontacja Leszczaka i Widucha w polu karnym gliwiczan. Golkiper i tym razem wygrywa pojedynek.

24:28
    Żółtą kartkę otrzymuje Łuszczek (Clearex Chorzów). Bonifacio faulowany w środkowej części boiska.

25:02
    Trzecie przewinienie gości. W tej sytuacji na dwunastym metrze faulowany jest Zastawnik przed Del Pino.

25:18
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki BONIFACIO. Asysta Bugański.

Bugański w pięknym stylu mija lewym skrzydłem defensywę gospodarzy. Dośrodkowuje do nadbiegającego Bonifacio, a ten oddaje zjawiskowe uderzenie w boczną siatkę.

26:49
    Coutinho po sporych trudnościach z defensywą gospodarzy stwarza sobie świetną okazję do strzału z środkowej części boiska. Krzyśka bez problemu wybija piłkę.

27:02
    Dewucki dobiega do piłki i potężnie uderza z jedenastego metra. Krzyśka jednak i tym razem pozostaje czujny i wybija piłkę rękami.

28:00
    Wędzony popisuje się świetnym dryblingiem na lewym skrzydle. Blokowany przez trzech zawodników z Gliwic jest zmuszony do powrotu na własną połowę.

29:23
    Zastawnik zmusza Widucha do interwencji po mocnym uderzeniu z jedenastego metra.

30:15
    Marin Grzywa nie jet w stanie zapanować nad futbolówką dośrodkowaną przez Bugańskiego.

30:37
    Bugański widoczny jest dzisiaj zarówno w ofensywie i defensywie, gdzie tym razem blokuje Zastawnika w lewym rogu.

30:48
    Leszczak stara się wykorzystać dogranie w pole karne gości, ale zderzył się z Widuchem.

30:48
    Żółtą kartkę otrzymuje Bonifacio (Piast Gliwice).

31:07
    Leszczak stara się wyprowadzić futbolówkę z lewego rogu, ale nie jest w stanie dośrodkować do Segeta i piłka trafia na aut.

31:15
    Żółtą kartkę otrzymuje Ivanov (Clearex Chorzów).

31:50
    Czech podaje do Dewuckiego, a ten z linii pola karnego stara się wbić głową futbolówkę do bramki Krzyśki. Golkiper gospodarzy nie jest zmuszony do interwencji.

32:11
    Widuch dołącza do gry w polu. Oddaje mocne uderzenie z dalszej odległości, a futbolówka przelatuje nad bramką.

32:59
    Grzywa dogrywa piłkę w pole karne, a tam idealnie akcję przejmuje Coutinho. Krzyśka ma sporo szczęścia w tej sytuacji, gdyż dosyć przypadkowo ustawia się idealnie na torze strzału rywala.

33:35
    Gliwiczanie wprowadzają lotnego bramkarza. W tej roli na boisku pojawia się Przemysław Dewucki.

34:08
    Krzyśka przejmuje piłkę i wyrzuca daleko do Łopucha. Defensorzy gości szybko reagują na sytuację i blokują rywalowi drogę do pustej bramki.

34:58
    Krzyśka przejmuje piłkę po lekkim strzale Czecha i podaje do Zastawnika. Ten po szybkim rajdzie oddaje strzał na bramkę gości, a między słupkami w idealnym momencie pojawia się Bonifacio, który wybija futolówkę.

35:57
    Bonifacio marnuje idealną okazję do wyrównania wyniku. Dewucki dośrodkowuje w pole karne gospodarzy, a tam Bonifacio minimalnie mija się z futbolówką.

36:01
    Timeout dla gości.

36:23
    Strzelcem bramki MIZGAJSKI.

Mizgajski wykorzystuje błąd Bugańskiego i po przejęciu piłki oddaje strzał z własnej połowy do pustej bramki gliwiczan.

36:48
    Mizgajski starał się powtórzyć akcję, ale tym razem piłka trafia w słupek pustej bramki.

37:33
    Ivanov idealnie dośrodkowuje do Leszczaka, a jego uderzenie pięknie broni Krzyśka.

37:42
    Strzelcem bramki DEL PINO.

Del Pino z najbliższej odległości wprowadza piłkę do bramki zmieniając wynik meczu na 3:2.

38:13
    Futbolówka kolejny raz między słupkami Widucha. Sędzia nie zalicza bramki uznając, że futbolówkę do bramki trafił rzutem ręką Krzyśka, a nie Seget ustawiony w polu karnym gości.

39:12

39:27
    Krzyśka ratuje wynik meczu broniąc potężne uderzenie Grecza z jedenastego metra

To już koniec tego obfitującego w emocjonujące momenty spotkania. Jak można się było spodziewać gliwiczanie dostarczyli w drugiej połowie znacznie więcej wrażeń dążąc do odrobienia straty. Goście w ostatnich sekundach meczu otarli się o remis, ale Krzyśka pozostał czujny do samego końca i popisał się świetnym wyczuciem. Trzy oczka trafiają na konto chorzowian, który kończą 24 kolejkę Ekstraklasy Futsalu z wynikiem 3:2. (19:47:44)

Patrycja Prucia

Gole: 7. Ivanov, 17. Mizgajski (10 m rzut karny), 37. Mizgajski – 26. Bonifacio (Bugański), 38. Pino

Kartki:   25. Łuszczek (CHZ), 32. Ivanov (CHZ) – 10. Coutinho (PIA), 20. Widuch (PIA), 31. Bonifacio (PIA)

Clearex Chorzów: Krzyśka (Puzio) – Gładczak, Golly, Zastawnik, Seget, Omylak, Łopuch, Mizgajski, Łuszczek, Świtoń, Wędzony, Leszczak, Ivanov.
    Piast Gliwice: Widuch (P. Grzywa) – Mirga, M. Grzywa, Jonczyk, Dewucki, Coutinho, Grecz, Czech, Del Pino, Bugański, Bonifacio, Piskorz, Szadurski.

Główny: Damian Jaruchiewicz (Knurów)
    Drugi: Jakub Orliński (Wrocław)
    Trzeci: Piotr Koloczek (Zabrze)
    Czasowy: Katarzyna Netkowska (Piekary Śląskie)