Red Dragons – Piast 3:4 (koniec) | Szczecin – AZS Gdańsk 4:2 (koniec) | Zduńska Wola – FC Toruń 1:4 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
4:2 (2:2)
AZS UG Gdańsk
Niedziela 13.05.2018, 17:30 • Netto Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • 25. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:15:12)

Pogoń zwiększyła mocno swoją szansę na uniknięcie barażu o pozostanie w Futsal Ekstraklasie. Drużyna Romana Smirnowa wykorzystała w stu procentach atut własnego boiska w grupie spadkowej. Po pokonaniu Solnego Miasta rozprawiła się z Akademikami z Gdańska. Podobać mogła się przede wszystkim gra szczecinian po przerwie. Goście wyglądali lepiej w pierwszej połowie, wyszli dwukrotnie na prowadzenie, jednak pozwolili się dogonić, a później wyprzedzić Pogoni.

40:00

39:35
    Na linii bramkowej asekurował Gepert swojego golkipera, który sekundę wcześniej wygrał pojedynek sam na sam. Staranowany zawodnik z pola wylądował w bramce, ale nie było tam piłki.

38:30
    Zdecydowanie zbyt delikatne uderzenie prosto do koszyczka Szklarza. Zanosi się na to, że bramkarz Pogoni nie skapituluje po przerwie.

37:56
    Przerwa na żądanie trenera Romana Smirnowa.

37:35
    A jednak było uderzenie AZS UG Gdańsk. Refleksem popisał się Szklarz i sparował piłkę do boku.

37:30
    Dla formalności informujemy, że przyjezdni starają się doprowadzić przynajmniej do remisu grając z wycofanym bramkarzem. Zmobilizowana Pogoń nie pozwala na uderzenia.

36:40
    Na boisko upadł Mateusz Gepert i potrzebował chwili na dojście do siebie.

35:48
    Przerwa na żądanie trenera gości.

35:22
    Bardzo dobra interwencja Sasiaka po strzale zza pola karnego. Rezerwowy bramkarz utrzymuje Akademików przy życiu w tym widowisku.

34:35
    Wściekły na siebie jest Peru, który trafił w rękę Sasiaka w sytuacji sam na sam. Świetna interwencja bramkarza z Gdańska, mierne wykończenie Portugalczyka.

34:15
    Rykoszet nie zaskoczył Daniela Szklarza. Po chwili jeszcze poprawka z dystansu, ale obok bramki szczecinian. Tak to Akademicy nie zapunktują nad Odrą.

33:20
    AZS UG Gdańsk bez gola po przerwie. Częstotliwość sytuacji podbramkowych niewielka. Przed momentem Wesserling huknął z dystansu, ale Szklarz nie musiał interweniować, ponieważ zrobił to za niego defensor.

32:10
    Żyją wydarzeniami na boisku kibice. Podoba się publiczności ofiarna postawa w obronie gospodarzy.

31:20
    Nie jest pasjonujący ostatni fragment widowiska. Jego podsumowaniem był wyrzut Sasiaka do stojącego po drugiej stronie boiska Szklarza.

30:15
    Indywidualna szarża jednego z gdańszczan zakończona niecelnym strzałem metr nad poprzeczką. Szklarz miał to wszystko pod kontrolą.

29:30
    W bramce gości zmiana golkipera. Możliwe, że kontuzja Jacka Burglina jest zbyt dokuczliwa, żeby mógł dać z siebie sto procent.

Gole: 10. Maćkiewicz, 20. Jakubiak, 22. Jakubiak, 23. Jurczak – 4. Kreft, 11. Poźniak

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Koszmider, Wilkosz) – Maćkiewicz, Gepert, Jurczak, Jakubiak – Peru, Hajdukiewicz, Kondiuch, Czepielewski, Jurys, Chrzczon, Kawczak.
    AZS UG Gdańsk: Burglin (Sasiak) – Wardowski, Domżalski, Pawicki, Olszewski – Osiński, Kreft, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Wiśniewski.

Sędziowie: Grabowski, Orliński – Biel, Kwaśny