Lech P. – Legia 0:3 (niez.) | Górnik Z. – Wisła K. 2:0 (koniec) | Jagiellonia – Wisła Pł. 2:1 (koniec)
Korona – Zagłębie L. 0:2 (koniec)
niezakończony
Lech Poznań
0:3 (wo.)
Legia Warszawa
Niedziela 20.05.2018, 18:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • Grupa Mistrzowska

Zapraszam na relację z LOTTO Ekstraklasy. Lech Poznań – Legia Warszawa. To mecz ostatniej kolejki!

Poznaniacy są już pewni tego, że na koniec sezonu zajmą w lidze trzecie miejsce. Z tego powodu mogą się czuć rozczarowani, bowiem po 30 kolejce byli przecież na prowadzeniu. Mało tego, przed fazą finałową byli bez porażki u siebie a w niej przegrali dotąd wszystkie mecze domowe! Nie da się jednak ukryć, że w starciu z Legią zrobią wszystko by nie przegrać po raz czwarty.

Warszawiacy znajdują się na pierwszej lokacie w tabeli z przewagą 3 punktów nad Jagiellonią Białystok. Mają jednak gorszy bilans spotkań bezpośrednich z tym zespołem i stąd potrzebują jeszcze punktu by cieszyć się z mistrzostwa Polski. Jeśli przegrają będą musieli liczyć na potknięcie Jagiellonii, która w tym samym czasie będzie podejmować walczącą o puchary Wisłę Płock.

W meczach między tymi ekipami w fazie zasadniczej triumfowali gospodarze. Najpierw Lech w świetnym stylu triumfował u siebie 3:0 po bramkach Macieja Gajosa, Łukasza Trałki i Macieja Makuszewskiego. W rewanżu Legia triumfowała 2:1 po golach Marko Vesovicia i Michała Kucharczyka z rzutu karnego.
    Dla Lecha bramkę zdobył Christian Gytkjær.

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 18:00. Bądźcie z nami na portalu lajfy com!

Lech Poznań: Putnocky – Gumny, Vujadinović, Janicki, Tomasik – Trałka, Majewski, Gajos – Jevtić, Gytkjaer, Jóźwiak

Rezerwowi: Burić – Rogne, Koljić, Makuszewski, Serafin, Kostewycz, Klupś

Legia Warszawa: Malarz – Vešović, Astiz, Rémy, Jędrzejczyk – Cafú, Philipps, Antolić – Szymański, Kucharczyk, Radović

Rezerwowi: Cierzniak – Broź, Hloušek, Hamalainen, Niezgoda, Pasquato, Eduardo

Zawodnicy obu klubów już na murawie!

1

1
    Akcja prawą stroną legionistów przyniosła im pierwszy w tym meczu rzut rożny.

1
    Centra Szymańskiego na bliższy słupek, piłka wybita przed pole skąd uderzył Antolić, ale bardzo niecelnie.

3
    Tomasik otrzymał piłkę na lewym skrzydle, próbował dośrodkować, ale był blokowany, korner.

3
    Dobre piąstkowanie Malarza pow rzutce Maewskiego. Lech nadal ma piłkę, ale już na swojej połowie.

5
    Vesović dostał podanie na prawej flance i chciał dośrodkować, lecz jest blokowany. Kolejny róg.

5
    Po dośrodkowaniu Szymańskiego w szesnastce Jedrzejczyk przegrał walkę o górną piłkę z Gytkjaerem. Legioniści nadal są w posiadaniu futbolówki.

6
    Radović stracił piłkę na połowie rywala. Poznaniacy spokojnie rozgrywają ją na swojej połowie.

7
    Majewski próbował uruchomić prostopadłym podaniem Gytkjaera, lecz ten został przyblokowany przez Astiza a piłka finalnie trafiła do rąk Malarza.

9
    Gol dla Legii!

Prosta strata Vujadinovicia na swojej połowie, przechwycił piłkę Radović, zaczekał na kolegów i następnie dobrze zagrał do DOMAGOJA ANTOLICIA, który płaskim uderzeniem lewą nogą umieścił piłkę w bramce!
    9. Domagoj ANTOLIĆ - 0:1

12
    Poznaniacy utrzymują się przy piłce na połowie przeciwnika, chcą jak najszybciej odpowiedzieć.

13
    Próba wyjścia szybszą akcją na prawej stronie gości, lecz na pozycji spalonej był Szymański.

14
    Walczą o każdą piłkę teraz na połowie przeciwnika miejscowi. To skutkuje błędem Jędrzejczyka na prawej stronie. Od autu wznawia grę Lech.

15
    Mamy kolejny rzut rożny dla ekipy z Poznania. Po centrze Jevticia piłka jest wybita przez jednego z obrońców Legii. Gospodarze nadal są w posiadaniu futbolówki.

16
    Malarz złapał piłkę po wrzutce z prawego skrzydła, ale poza placem gry. Ponownie róg i ponownie spokojnie radzą sobie z dośrodkowaniem przyjezdni.

17
    Akcja lewą flanką poznaniaków kończy się kolejna wrzutką. Jędrzejczyk wybija piłkę na róg.

18
    Dużo walki o piłkę po dośrodkowaniu z narożnika i w efekcie i.. będzie jeszcze jeden rzut rożny.

19
    Dobre piąstkowanie Malarza. Po chwili piłka wraca w pole karne gości, lecz tam Gytkjaer fauluje Radovicia.

20
    Dośrodkowanie Tomasika z lewego skrzydła, dobrze ustawiony Malarz chwyta futbolówkę.

21
    Mocne uderzenie z dalszej odległości Jevticia, paruje piłkę do boku Malarza. Coraz mocniej naciska na rywali Lech, po chwili będzie kolejny rzut rożny.

22
    Dobrze wybija piłkę głową Jędrzejczyk po wrzutce z narożnika. Akcja prawą stroną Lecha i po zagraniu w pole karne Remy na wślizgu wybija piłkę na kolejny róg.

23
    Radzą sobie cały czas ze stałymi fragmentami gry przyjezdni, lecz jeżeli tak dalej pójdzie to w końcu coś gospodarze wykorzystają, bo w tym momencie mają dużą przewagę.

24
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Jóźwiak napomniany po faulu na Kucharczyku.

25
    Na spalonym na lewej flance złapany Radović.

26
    Kolejny rzut rożny dla Lecha. Po dośrodkowaniu interweniuje Astiz i mamy jeszcze jeden korner. Po wrzutce to Jędrzejczyk wybija piłkę za linię końcową.

27
    Trzeci z rzędu rzut rożny. Lech cały czas w natarciu. Piłka dociera w polu karnym do Gytkjaera, ten jednak nie zdołał opanować futbolówki.

28
    Tym razem poznaniacy maja rzut wolny blisko pola karnego na lewym skrzydle. Nic z tego jednak nie wyszło, od bramki wznawia grę Malarz.

30
    Żółta kartka dla Majewskiego za faul na Kucharczyku. Rzut wolny dla Legii na prawej flance.

31
    Źle to rozegrali przyjezdni. Płaskie zagranie do Radovicia, który był na wyraźnym spalonym.

32
    Legia szuka teraz miejsca na rozegrani akcji na lewym skrzydle, ale nie wiele z tego póki co wynika. Na koniec fauluje rywala Jędrzejczyk.

33
    Strata Legii na swojej połowie. Akcja gospodarzy kończy się strzałem z dystansu Tomasika z dala od bramki.

34
    Wolny dla Lecha na lewej stronie boiska. Kompletnie nieudane zagranie Jevticia. Od bramki Malarz.

36
    Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść Lecha. Goście wyglądają jakby czyhali na kontry.

37
    Rzut rożny dla Lecha. Po dośrodkowaniu Jevticia dobrze interweniuje Antolić. Legia szybko traci piłkę.

39
    Rzut wolny dla Legii na połowie rywala. Po wrzutce w pole karne na wyraźnym spalonym był Radović.

40
    Dobra interwencja Remy'ego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Janickiego. Lech nadal przy piłce.

41
    Za mocne dogranie Szymańskiego na lewą stronę pola karnego do Radovicia. Szybciej przy piłce Putnocky.

43
    Rzut wolny na prawym skrzydle dla Lecha. Daleka wrzutka w pole karne i dobra interwencja Astiza.

44
    Poznaniacy niemal cały czas są w posiadaniu futbolówki. Rozgrywają ją teraz na swojej połowie.

45

Legia znajduje się na skromnym prowadzeniu po pierwszych 45 minutach. Gospodarze przeważali, zwłaszcza w ilości rzutów rożnych, ale nie stworzyli póki co dogodnej okazji do zdobycia bramki. Wydaje się, że goście zbyt mocno oddali inicjatywę rywalowi po zdobyciu bramki. Taka taktyka może się zemścić, wszystko jeszcze jest możliwe.
    Sytuacja w lidze po 45 minutach rywalizacji

46

46
    Od razu do ofensywy ruszyli miejscowi. Długie podanie Janickiego na prawą flankę do Jevticia jednak zbyt mocne. Od bramki wznawia grę Malarz.

47
    Zablokowana centra Tomasika na lewej flance. Aut dla Lecha na wysokości pola karnego gości.

48
    Zakotłowało się przez chwilę w szesnastce warszawian, ale ostatecznie udało się wyjść z tego przyjezdnym. Zbyt długo jednak przy piłce się nie utrzymali.

49
    Próbowała wyjść z szybszą akcją na lewej flance przyjezdni, ale na koniec mamy przewinienie Cafu.

50
    Jóźwiak otrzymał piłkę tuż przed polem karnym i złożył się do uderzenie, ale został przyblokowany. Potem przechwycił futbolówkę Malarz.

52
    Teraz trochę dłużej utrzymują się przy piłce przyjezdni. Szymański na koniec dośrodkował w pole karne, lecz niezbyt dokładnie. Od bramki wznawia Putnocky.

54
    Dalekie zagranie na lewe skrzydło do Jóźwiaka. Ten jednak zbyt mocno przyjmował sobie piłkę i ją stracił.

55
    Zbyt mocne podanie do wychodzącego na pozycję Szymańskiego. Szybciej przy piłce Putnocky.

56
    Wysoko wyszedł Putnocky i skutecznie wybił piłkę po dalekim zagraniu w stronę Radovicia.

57
    Rzut wolny na prawym skrzydle dla Lecha. Po wrzutce doszedł do piłki Janicki, lecz uderzył głową obok bramki.

59
    Ostro potraktowany Jędrzejczyk. Potrzebował drobnej pomocy medycznej, ale będzie dalej grał.

60
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Cafú, na boisku pojawia się Kasper Hamalainen.

61
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kamil Jóźwiak, na boisku pojawia się Maciej Makuszewski.

62
    Strzały: 6:2
    Celne: 1:1

63
    Poznaniacy mają rzut rożny. Dośrodkowanie Jevticia na bliższy słupek, wybija piłkę goście.

64
    Od razu z kontrą wyszli goście. Długo holował piłkę Kucharczyk i na koniec uderzył z dystansu, ale świetnie w bramce spisał się Putnocky!
    64. Świetnie spisał się Putnocky

65
    Nic nie zdziałali po rzucie rożnym przyjezdni, ale nadal mają piłkę. Po akcji lewą flanką będzie znów róg.

65
    Ponownie dobrze w obronie spisują się miejscowi, lecz nie są w stanie opanować piłki. Po kilku podaniach na uderzał Kucharczyk, pewnie broni Putnocky.

66
    Świetną szansę na bramkę miał teraz Gytkjaer! Znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz przegrał pojedynek z Malarzem!
    66. Zmarnowana okazja Duńczyka!

68
    Poznaniacy coraz mocniej nacierają. Zakotłowało się teraz w polu karnym Legii, ale się wybroniła.

69

Antolić wypatrzył na lewej flance Szymańskiego, ten z kolei zagrał do kompletnie niepilnowanego po drugiej stronie MICHAŁA KUCHARCZYKA, który mocnym uderzeniem podwyższa prowadzenie swojego zespołu!
    69. Michał KUCHARCZYK - 0:2

70
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Piotr Tomasik, na boisku pojawia się Tymoteusz Klupś.

71
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Miroslav Radović, na boisku pojawia się Adam Hloušek.

73
    Leży Kucharczyk po starciu z Vujadinoviciem. Nie będzie jednak potrzebna pomoc medyczna.

75
    Legia stara się utrzymać przy piłce na połowie przeciwnika. Po faulu na Jędrzejczyku będzie rzut wolny dla gości w bliskiej odległości od pola karnego Lecha.

76
    Krótko rozegrana piłka przez legionistów. Następnie wycofali się z nią na swoją połowę.

77
    Wszystko wygląda na to, że mecz będzie na moment przerwany. Pojawiły się na murawie race...

Coraz gorzej to wygląda. Kolejne race lecą na murawę i jeśli nic się nie zmieni to kto wie czy w ogóle te spotkanie będzie dokończone. Piłkarze zeszli do szatni.

Informacja oficjalna! Mecz zostaje przerwany i nie zostanie dzisiaj dokończony!

Nie tak sobie wyobrażaliśmy zakończenie sezonu w polskiej Ekstraklasie. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Teraz czekamy na decyzję Komisji Ligi, która może być tylko jedna, czyli walkower dla gospodarzy. Legia musi czekać na oficjalne potwierdzenie tego werdyktu by oficjalnie została mistrzem Polski.

Wynik zweryfikowany jako walkower na korzyść drużyny Legii Warszawa, która tym samym już oficjalnie jest mistrzem Polski. (21:38:10)