4:3 (2:2)
Lechia Dzierżoniów
Sobota 02.06.2018, 17:00 • Stadion MOSiR, Zielona Góra • 3 liga, grupa III

90+3

Ależ końcówka!!! Wydawałoby się, że Lechia ma aż 3 minuty na przypieczętowanie swojej przewagi w dzisiejszym meczu! Zmasowane ataki przez ostatnich 10 minut wręcz musiały się zamienić w bramkę! Na tyle, że uśpiona czujność obrony zapomniała o obronie remisu, a doświadczony Okińczyc wykorzystał sytuacyjne dośrodkowanie "na aferę", wywalczył sobie dobrą pozycję i strzałem głową z najbliższej odległości pokonuje Spaleniaka, wprowadzając w euforię niedowierzających kolegów!
    Sprawdziło się po raz kolejny stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą...
    Lechia była zespołem lepszym, ale Falubaz skuteczniejszym..
    Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejną relację! (18:54:07)

90+3
    Gol dla Falubazu!
    Strzelcem bramki OKIŃCZYC.

90+2
    Kontra Falubazu!

90+1
    Meczowa akcja Lechii! Zawodnicy dobrze pracują w obronie, Barski szybko wznawia grę, podaje do Pietkiewicza, ten idealnie na skrzydło do Buryło, kapitan Lechii zmierza samotnie w stronę bramki, jednak trafia tylko w boczną siatkę...

90
    Sędzia przedłuża spotkanie o co najmniej 3 minuty.

89
    Rzut rożny dla Lechii, najwyżej wyskakuje Barski, ale mija się z piłką, ta jeszcze trafia pod nogi gości, ale nie orientują się w porę i od bramki Budzyński.

88
    Lechia podkręca tempo! Niemożliwe, że dziś nie prowadzi co najmniej kilkoma trafieniami!

86
    Piękna piłka na prawe skrzydło do Niedojadam, ten zbiega do środka, podaje po ziemi do osamotnionego Borowego, a ten próbując wślizgiem wbić ją do pustej bramki, minimalnie myli się! idealna okazja do objęcia prowadzenia!

85
    Strzelcem bramki WASIAK.

Idealnie po dośrodkowaniu wyskakuje do piłki rezerwowy Falubazu, głową w okno pokonując Spaleniaka.

82
    Ależ 2 interwencje Spaleniaka!
    Najpierw Okińczyc nie decyduje się na strzał, podaje do Górskiego, a ten po nogach obrońcy wybija piłkę na rzut rożny.
    Po stałym fragmencie bramkarz Lechii wyciąga wręcz padem piłkę z bramki, ta wraca w boisko i drugi raz popisuje się piękną paradą! asekurowany przez swojego obrońcę, na raty łapie piłkę.

80
    Po rzucie rożnym Lechii, bliski bardzo dobrej pozycji strzeleckiej Jakub Smutek, po sparowaniu piłki przez bramkarza futbolówka spada pod nogi zawodnika gości, ale ten źle ją przyjmuje i ostatecznie rywale wychodzą z kontrą.

79
    Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi SZYDZIAK, na boisku pojawia się SMUTEK.

78
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi BABIJ, na boisku pojawia się WASIAK.

77
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki BURYŁO.

Piękna, prostopadła asysta Tomaszewskiego, idealnie zza linii obrony wychodzi Buryło i kapitan Lechii mając przed sobą już tylko bramkarza Falubazu, nie myli się i wyprowadza swój zespół na prowadzenie! To już 14. bramka kapitana Lechii w tym sezonie!

75
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi KOBUSIŃSKI, na boisku pojawia się JASIAK.

74
    Nic groźnego nie wynika ze stałego fragmentu. Piłkę do gry wprowadza Spaleniak.

73
    Budzyński wprowadza piłkę do gry, Falubaz szybko przechodzi do ofensywy, Szydziak odważnym wślizgiem w polu karnym czysto wybija piłkę na rzut karny dla rzut rożny.

72
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi MYCAN, na boisku pojawia się IZDEBSKI.

71
    Ależ rajd Alberta Cipiora! Żaden z obrońców go nie powstrzymuje, a ten przed polem karnym decyduje się na strzał! mocno niecelnie!

70
    Rzut rożny dla Lechii.

69
    Rzut wolny dla Lechii.
    Pietkiewicz wykonuje stały fragment po ziemi na prawe skrzydło do Buryło, ten ma dużo miejsca na dośrodkowanie, jednak nie trafia czysto w piłkę i ta wychodzi za boisko.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje ATHENSTADT (Falubaz Zielona Góra).
    Po faulu na Patryku Paszkowskim (akcja ratunkowa).

66
    Słonecki przy próbie wybicia piłki leży za boiskiem, rzut rożny dla Falubazu.

64
    Poprzeczka Falubazu, jednak sędzia wskazuje na pozycję spaloną!

62
    Paszkowski dobrze dziś dysponowany na lewym skrzydle, ale po samotnym rajdzie z boku, niedokładne wykończenie, dośrodkowanie nie pozwala na oddanie strzału.

60
    Bardzo dobra postawa Niedojada w polu karnym! Mija z łatwością kilku rywali, ostatniemu posyłając piłkę między nogami, traci rytm i ostatecznie nie jest w stanie oddać strzału.

57
    Buryło sam przebojem wchodzi w okolice pola karnego, ale dostaje podwójne krycie i oddaje piłkę do Borowego, ten wycofuje do Tomaszewskiego. Akcja Lechii traci na tempie, jednak goście utrzymują się przy piłce.

53
    Szydziak robi kilka zwodów w polu karnym ostatecznie wycofuje piłkę na 18. metr do osamotnionego Tomaszewskiego, który z woleja uderza na bramkę, metr nad poprzeczką.

51
    Szansa dla Falubazu! Na piątce dwa strzały gospodarz zablokowane przez Lechitów, przy trzecim dobrze wychodzi z bramki Spaleniak i asekurowany przez Barskiego, pewnie rzuca się na piłkę.

50
    Zbyt mocna piłka do Buryło, stara się przedłużyć głową, ale nie daje rady. Aut dla Falubazu na ich połowie.

49
    Na spalonej pozycji Okińczyc! Ale groźna akcja Falubazu, jednak dobra pułapka ofsajdowa Lechitów.

47
    Prognoza pogody sprawdziła się, deszczowa aura dotarła do Zielonej Góry!

46
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi KACZMARCZYK, na boisku pojawia się ZIĘTEK.

46

45

Lechia ma optyczną przewagę po pierwszych 45. minutach. Jednak Falubaz wykazuje się sporą skutecznością, bowiem na 3 groźniejsze akcje, aż dwie zakończyły się bramkami! Jest to jasny sygnał dla zawodników Lechii, że mający z przodu dwóch doświadczonych m.in. drugoligową przeszłością zawodników (Mycan, Okińczyc), nie mogą pozwolić sobie na chwilę dekoncentracji.
    Jednak i dzierżoniowianie pokazali, że gdy tylko podwyższą tempo gry, są w stanie odrobić każdy wynik, a mając w ataku Niedojada(17 bramek w sezonie) i Buryło (13 bramek w sezonie), na pewno będą walczyć dziś o zwycięstwo!

44
    Niedojad mógł nawet wyprowadzić swój zespół na prowadzenie! jednak naciskany przez rywala, stojąc tyłem do bramki nie daje rady oddać strzału!

43

Cóż na 3 minuty gości! Kopia akcji sprzed kilkunastu minut, kiedy to Buryło po koźle spudłował, tym razem pokazał już swój strzelecki kunszt, również z prawej strony pokonując Budzyńskiego, w końcówce doprowadzając do wyrównania wyniku spotkania!

41
    Strzelcem bramki NIEDOJAD.

Bardzo dobrze rozpracowana obrona gospodarzy! Słonecki wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale podaje na prawą stronę do Niedojada, a najlepszy snajper Lechii nie myli się i pewnym strzałem w długi róg pokonuje Budzyńskiego, zdobywając bramkę kontaktową!

39
    Spore kłopoty obrony Lechii, ponieważ ponownie Falubaz atakuje w polu karnym! Kilka prób wybicia przez dzierżoniowskich defensorów, ale ostatecznie piłka trafi pod nogi Jakuba Babija będącego na 14. metrze, ale ten oddaje strzał prosto w ręce Spaleniaka.

36

Piłka ze środka na lewe skrzydło na 20. metr do Okińczyca, błędna ocena odległości i złe wyjście z bramki Spaleniaka, doświadczony snajper Falubazu tym razem nie myli się i mocnym strzałem trafia do pustej bramki!

33
    Aktywni dziś Mycan i Kobusiński ponownie starają się zagrozić bramce Spaleniaka, ale tym razem dobra współpraca defensywy gości uniemożliwia im wejście w pole karne.

32
    Wymiana ciosów trwa! tym razem przerzut do Buryło, który decyduje się na oddanie strzału z dystansu, uderza po koźle, jednak nie trafia czysto w piłkę, która leci wysokooo ponad poprzeczką.

31
    Tym razem Falubaz w akcji i ponownie aktywyny Mycan! Korkuś dopuszcza rywala do oddania strzału, ale ten ma już zbyt duży kąt i piłka po ziemi toczy się tuż obok prawego słupka bramki Spaleniaka!

30
    Bardzo dobra akcja po stronie Lechii! Piłka z linii pomocy wędruje do ustawionego na środku Borowego, ten zgrywa od razu na prawe skrzydło do Niedojada, ten mając przy sobie rywala, oddaje futbolówkę do osamotnionego Szydziaka, który ma czas na przyjęcie i przymierzenie, co zresztą robi, i oddaje strzał, minimalnie nad poprzeczką!

27
    Gospodarze uskrzydleni zdobytym golem ponownie na połowie Lechii, trafienie Kobusińskiego zdecydowanie rozbudziło apetyty piłkarzy z Zielonej Góry.

26
    Dwie akcje zakończone strzałem Okińczyca, pierwszy z nich zablokowany przez Słoneckiego, drugi już mocno niecelny i od bramki Spaleniak.

24
    Nic nie zwiastowało wyjścia na prowadzenie gospodarzy, ale jedna dogodna akcja i zostaje skutecznie wykończona!

23
    Strzelcem bramki KOBUSIŃSKI.

Dośrodkowanie z lewej strony, Mycan schodzi do środka, blokowany przez Barskiego, zostawia miejsce Kobusińskiemu, który przelobował zaskoczonego Spaleniaka.

22
    Mycan przy linii końcowej stara się dośrodkować piłkę, ale ta, mocno zakręcona, wychodzi za boisko. Od bramki Spaleniak.

20
    Lechici z łatwością odbierają piłkę, Tomaszewski technicznie podnosi piłkę, adresuje ją na skrzydło do Buryło, ale dobrze z bramki wychodzi Budzyński.

19
    Falubaz na razie bez pomysłu na grę, próbuje uśpić defensywę gości rozgrywając długo piłkę na własnej połowie.

17
    Tomaszewski podłącza się w akcji ofensywnej, wraz z Szydziakiem grają 'klepkę', osttaecznie oddają piłkę do Paszkowskiego na lewe skrzydło, a ten przekłada ją na drugą nogę i oddaje strzał. Niestety dla gości, niecelny.

15
    Dynamiczne wyjście Szydziaka! Defensywa gospodarzy nie 'czyta' zamiarów zawodnika Lechii, który nie korzysta z wychodzących na skrzydłach kolegów, udając się z piłką w okolice pola karnego, tam stara się po ziemi podać do Niedojada, jednak trafia w nogi rywala i na tym kończy się akcja Lechii.

14
    Borowy fauluje zawodnika Falubazu na połwie rywala przy próbie utrzymania piłki, gospodarze wznawiają akcję.

12
    Zderzenie Paszkowskiego z Kobusińskim, groźnie wyglądające, jednak ostatecznie obaj zawodnicy wstają o własnych siłach.

10
    Po wyrzucie z autu, goście sygnalizują dotknięcie ręką piłki w polu karnym jednego z zawodników Lechii przy próbie wybicia, jednak sędzia nie przerywa gry.

9
    Bardzo dobry powrót Paszkowskiego, który powstrzymuję Kobusińskiego, obsłużonego idealnym podaniem w tempo od Okińczyca. Aut dla Falubazu.

8
    Szydziak z łatwością mija Droszczaka w polu karnym, ale wypuszcza sobie zbyt mocno piłkę, dobre wyjście z bramki Budzyńskiego, który kończy akcję Lechii.

6
    Rzut wolny dla Lechii, wykonawcą Pietkiewicz (30. metr, boczny sektor boiska).
    Bliski strzału Słonecki, ale zabrakło mu centymetrów do strzału głową. Od bramki Budzyński.

5
    Bardzo dobra akcja Lechii!
    Pietkiwicz ze Słoneckim wywalczyli piłkę w środku pola, puścili ją na prawe skrzydło, rozegranie przez Buryło do nabiegającego w pole karne Niedojada, a najlepszy strzelec zwodem mija jednego rywala, ale piłka podskoczyła mu i dotknęła ręki. Dopatrzył się tego sędzia i przerywa bardzo dynamiczną akcję gości!

4
    Ostatecznie zielonogórzanie tracą piłkę, od bramki Spaleniak.

3
    Falubaz rozgrywa piłkę na własnej połowie, nie ma pomysłu na zagranie jej do przodu.

2
    Gra przenosi się na drugą stronę, ale podchodzą mocniej Lechici i wywalczyli aut na własnej połowie.

1
    Próba przerzutu Słoneckiego, ale piłka wybita głową przez rywala i aut dla Lechii na połowie Falubazu.

1
    Rozpoczęli goście.

1

Piłkarze wychodzą na boisko, Falubaz zagra w biało-czarnych strojach, Lechia w niebieskich.

Zawodnicy są jeszcze w szatni, za moment powinni pojawić się na boisku.

Najlepszym strzelcem w szeregach gospodarzy jest doświadczony napastnik – Wojciech Okińczyc (8 bramek), natomiast w Lechii Damian Niedojad (aż 2 razy więcej bramek, 16).

W ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami, rozegranym 4.11.2017r. w Dzierżoniowie, padł remis 1:1, po bramkach kolejno Pawła Słoneckiego (26 minuta) oraz Alberta Cipiora (60 minuta).

Falubaz znajduje się obecnie w grupie spadkowej, mając po 31 kolejkach 27 punktów, tracąc do bezpiecznego miejsca 9 punktów. Do końca sezonu pozostały już tylko 3 kolejki, zatem ciężko oczekiwać, że drużyna z województwa lubuskiego zdoła odrobić straty i utrzyma się w lidze.
    Lechia natomiast po ostatnich 2 zwycięstwach (z Górnikiem Zabrze oraz Pniówkiem Pawłowice Śląskie) awansowała w tabeli na 8. miejsce, mając na koncie 45 punktów.

Witamy na relacji z meczu 32. kolejki 3 ligi grupy III pomiędzy miejscowym Falubazem Zielona Góra a Lechią Dzierżoniów.

Falubaz Zielona Góra: BUDZYŃSKI Łukasz – OSTROWSKI Rafał, KACZMARCZYK Mariusz, GÓRSKI Sebastian, CIPIOR Albert, OKIŃCZYC Wojciech, DROSZCZAK Adrian, BABIJ Jakub, ATHENSTADT Aron, KOBUSIŃSKI Szymon, MYCAN Przemysław
    Rezerwowi: KUBASIEWICZ Karol, JASIAK Patryk, ZIĘTEK Łukasz, IZDEBSKI Jan, KOSZELA MIchał, KOCHANOWSKI Kacper, WASIAK Łukasz

Lechia Dzierżoniów: SPALENISK Dominik – BOROWY Grzegorz, PASZKOWSKI Patryk, BURYŁO Marcin, SZYDZIAK Damian, NIEDOJAD Damian, PIETKIEWICZ Piotr, BARSKI Filip, KORKUŚ Damian, SŁONECKI Paweł, TOMASZEWSKI Maciej
    Rezerwowi: MALEC Kacper, LECHOCKI Kamil, BRZEZICKI Szymon, MUSZYŃSKI Paweł, JUŹWIK Paweł, TERPIŁOWSKI Ernest, SMUTEK Jakub.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Sandra

Gole: 23. KOBUSIŃSKI, 36. OKIŃCZYC, 85. WASIAK, 90+3. OKIŃCZYC – 41. NIEDOJAD, 43. BURYŁO, 77. BURYŁO

Kartki:   68. ATHENSTADT (ZIG)

Lechia Zielona Góra: BUDZYŃSKI Łukasz – OSTROWSKI Rafał, KACZMARCZYK Mariusz, GÓRSKI Sebastian, CIPIOR Albert, OKIŃCZYC Wojciech, DROSZCZAK Adrian, BABIJ Jakub, ATHENSTADT Aron, KOBUSIŃSKI Szymon, MYCAN Przemysław
    Zmiany: KUBASIEWICZ Karol, JASIAK Patryk, ZIĘTEK Łukasz, IZDEBSKI Jan, KOSZELA MIchał, KOCHANOWSKI Kacper, WASIAK Łukasz

Zmiany: MALEC Kacper, LECHOCKI Kamil, BRZEZICKI Szymon, MUSZYŃSKI Paweł, JUŹWIK Paweł, TERPIŁOWSKI Ernest, SMUTEK Jakub