Urugwaj – Uzbekistan 3:0 (koniec) | Iran – Litwa 1:0 (koniec) | Chorwacja – Senegal 2:1 (koniec)
Szwajcaria – Japonia 2:0 (koniec) | Niemcy – Arabia Saud. 2:1 (koniec) | Polska – Chile 2:2 (koniec)
Polska
2:2 (2:1)
Chile
Piątek 08.06.2018, 20:45 • Inea Stadion, Poznań • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Chile to duży nieobecny zbliżającego się mundialu. Mistrz Ameryki Południowej i finalista Pucharu Konfederacji przepadł w eliminacjach w strefie CONMEBOL. To wydarzenie uznano za koniec złotej generacji w andyjskim kraju, a jak będzie, pokaże czas.
    La Roja przylecieli z Austrii.

Reprezentacja Chile nie stawiła się w Poznaniu w najsilniejszym składzie. Bez Alexisa Sancheza, bez Claudio Bravo, bez Eduardo Vargasa, Gary'ego Medela czy Charlesa Aranguiza drużyna z Ameryki Południowej nie jest tak silna jak być potrafi. Pomimo braków kadrowych jest w stanie sprawić kłopot. W tym tygodniu zwyciężyła z uczestnikiem mundialu Serbią.
    Przylot kadrowiczów do Wielkopolski.

Biało-Czerwoni zmierzą się przed wylotem do Rosji z przedstawicielem strefy CONMEBOL. Chile ma pomóc podopiecznym Adama Nawałki w przygotowaniu się do konfrontacji z Kolumbią. Po konfrontacji z La Roja, a przed pierwszym meczem w fazie grupowej mundialu Polska zmierzy się jeszcze z Litwą.

Polacy rozpoczęli bezpośrednie przygotowania do mistrzostw świata w Juracie, po czym przenieśli się do Arłamowa. Selekcjoner wybrał w tym czasie 23 zawodników na mundial, a w zasadzie 24, ponieważ Marcin Kamiński czeka na rozwój wypadków w sprawie kontuzjowanego Kamila Glika.
    Trening Biało-Czerwonych w Poznaniu.

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego z dwóch meczów towarzyskich poprzedzających wylot reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Podopieczni Adama Nawałki podejmą dużego nieobecnego mundialu Chile. Paolo Mazzoleni rozpocznie mecz w piątek o godzinie 20.45.

Polska: Szczęsny – Piszczek, Bednarek, Pazdan, Rybus – Krychowiak, Linetty – Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki – Lewandowski.

Rezerwowi: Białkowski, Fabiański – Bereszyński, Cionek, Kamiński, Jędrzejczyk, Góralski, Kurzawa, Peszko, Kownacki, Milik, Teodorczyk.

Chile: Arias – Diaz, Roco, Maripan, Vegas, Reyes, Martinez, Sagal, Valdes, Fernandes, Castillo.

Rezerwowi: Toselli, Collao – Albornoz, Sierralta, Galdames, Mora, Rodriguez, Araos, Lichnovsky, Davila, Kuscević, Henriquez, Bizama, Cuevas.

Sędziowie: Paolo Silvio Mazzoleni – Filippo Meli, Fabiano Preti.
    Wybrańcy Adama Nawałki.

Kadra meczowa La Roja.

Trybuny wypełniają się kibicami.

Przyjazd gości na stadion.

Bez tortu, ale z transparentem.

Rozgrzewka w Poznaniu.

Mniej niż dwa kwadranse do pierwszego gwizdka w Poznaniu. Adam Nawałka postawił na doskonale znanych z eliminacji do mistrzostw świata zawodników. Kontuzjowanego Kamila Glika, zgodnie z zapowiedziami, zastępuje w defensywie Jan Bednarek.
    Przywitanie kompanów z Bayernu.

Piłkarze wyszli już z tunelu na murawę stadionu w Poznaniu. Na początek hymn narodowy Chile, a po nim Mazurek Dąbrowskiego.

Przywitanie drużyn. Można śmiało powiedzieć, że historyczne, ponieważ Biało-Czerwoni jeszcze nigdy w historii nie zmierzyli się z La Roja.

1

2
    Biało-Czerwoni w strojach adekwatnych do przydomka, natomiast przyjezdni z Ameryki Południowej w bordowych koszulkach, białych spodenkach oraz niebieskich getrach.
    Do boju Polacy!

2
    W posiadaniu piłki głównie reprezentanci Chile, ale to jest płynne rozegranie, a chaotyczne pchanie futbolówki do przodu.

3
    Przejęli piłkę Polacy i przeprowadzili pierwszą akcję. Grzegorz Krychowiak posłał futbolówkę za plecy obrońców z Chile, skąd Robert Lewandowski oddał uderzenie w Ariasa. W zdobyciu gola przeszkodził ostry kąt.

4
    Diego Valdes autorem drugiego celnego strzału. Tym razem musiał interweniować Wojciech Szczęsny po niepewnym zachowaniu Michała Pazdana oraz Grzegorza Krychowiaka.
    4. Diego Valdes strzelił w Szczęsnego!
    Piłka już w grze.

6
    Błaszczykowski próbował zbyt agresywnie wyłuskać piłkę od Chilijczyków. Gwizdek sędziego i piłka dla przyjezdnych.

7
    Zieliński próbował wbiec indywidualnie między stoperów Chile. Został zatrzymany przez znanego z hiszpańskich boisk Enzo Roco.

8
    Dobrze wyglądała akcja reprezentacji Polski. Odrobinę uciekła jej futbolówka po prostopadłym podaniu i wrzawa na trybunach w Poznaniu ucichła.

9
    Po nieudanym podaniu gospodarzy Chile postanowiło lepiej zapoznać się z piłką i wymienić kilkanaście zagrań na własnej połowie. Polska nie pressuje.
    Wyjście drużyn na boisko.

10
    Tym razem Grzegorz Krychowiak dał już sygnał kompanom z zespołu do wysokiego pressingu. Efektem zablokowane uderzenie pomocnika Paris Saint-Germain, a także próba oskrzydlającego ataku Macieja Rybusa.

12
    Krychowiak przeciął podanie Fernandesa, który cofnął się głębiej po futbolówkę. Polska miała trochę miejsca na przeprowadzenie kontrataku, ale tego nie wykorzystała.

13
    Sagal złamał akcję do środka i oddał bardzo niecelne uderzenie. Nie zestresował się Wojciech Szczęsny.

14
    Dość intensywne tempo w kwadransie otwierającym spotkanie. Bez szaleństw, ale nie można odmówić zawodnikom chęci do gry na początku pojedynku.

15
    Akcja Chile na małej przestrzeni. Jej przedostatnim ogniwem był Valdes, który uruchomił w polu karnym Castillo. Napastnik przyjezdnych złożył się do strzału przewrotką i Wojciech Szczęsny miał farta, że piłka leciała prosto w niego!

16
    Poprawka Martineza zza pola karnego, ale gorsza od uderzenia Castillo. Pudło.

18
    Przewinienie blisko narożnika pola karnego i reprezentacja Chile ma szansę na zaskoczenie Polaków z rzutu wolnego.

19
    I zaskoczyli. Piłka w bramce reprezentacji Polski, jednak nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Fernandesa, który główkował z bliska do siatki po wrzutce z rzutu wolnego.
    19. Nieuznana bramka Fernandesa!

20
    Crossowe podanie Zielińskiego do Piszczka, był jeszcze Lewandowski i efektem przyspieszenia Biało-Czerwonych jest korner.

20
    Dośrodkowanie na drugi słupek z rzutu rożnego i Grzegorz Krychowiak mógł śmiało wpakować piłkę do bramki Chile. Nie ma jednak gola, ponieważ pomocnik reprezentacji nieznacznie chybił. Dotychczas najlepsza szansa Polski.
    20. Krychowiak niecelnie po rzucie rożnym!

21
    Trochę się wydarzyło w ostatnich minutach. Nie próżnują jedni i drudzy.

23
    Polska wznowiła grę wrzutem z autu. Nie utrzymała się jednak długo w posiadaniu futbolówki i Chile ma szansę wygonić gospodarzy z własnej połowy.
    Biało-czerwony dziś stadion w Poznaniu.

24
    Mogła się podobać kombinacja reprezentacji Polski na lewym skrzydle. Rybus pobiegł wysoko, zrobił przewagę i uruchomił obiegającego Kamila Grosickiego. Nie wyszło dośrodkowanie solenizantowi.

25
    Maripan próbował tak samo jak kilka minut temu Fernandes trafić do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ponownie przeszkadza La Roja sędzia, który gwizdnął faul środkowego defensora.

26
    Żółta kartka dla Vegasa za brzydki faul na Kubie Błaszczykowskim.

27
    Akcja reprezentacji Polski zakończona celnym strzałem. Linetty wbiegł w pole karne i doczekał się podania od Grosickiego. Pomocnik Sampdorii mierzył z kilkunastu metrów i trafił w rękawice Ariasa.

28
    Grosicki próbował strzelić po wrzutce Błaszczykowskiego. No właśnie, próbował, kiks wychowanka Pogoni Szczecin i od bramki Arias.

30
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI.

Na koniec drugiego kwadransa Robert Lewandowski przypomniał w Poznaniu o sile swojego uderzenia! Lider reprezentacji Polski dał jej prowadzenie potężnym strzałem zza pola karnego. Arias nie zdążył do futbolówki i Biało-Czerwoni mają gola przewagi.
    30. Lewandowski (POL) - 1:0
    Kapitan rozpoczął strzelanie!

32
    Chile chciałoby szybko odpowiedzieć, jednak wyłącznie krząta się po obrzeżach pola karnego Polski.

33
    Idzie za ciosem reprezentacja Polski. Płaskie uderzenie Kamila Grosickiego w rękawice Ariasa.

34
    Strzelcem bramki PIOTR ZIELIŃSKI.

Adam Nawałka wygląda na zadowolonego! Na pewno szczęśliwi są kibice. Po podaniu Krychowiaka rozpędził się na lewym skrzydle Grosicki, który wbiegł w pole karne Chile. Solenizant dośrodkował płasko do Zielińskiego, który z zimną krwią wykorzystał szansę i uderzył na 2:0!
    34. Zieliński (POL) - 2:0

35
    Podniosła się wrzawa na trybunach. Coraz mocniej rozpędzona drużyna Adama Nawałki wypracowała sobie dwubramkowe prowadzenie w ciągu czterech minut!

35
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Vegas, na boisku pojawia się Albornoz.

36
    Fernandes blokowany przez Pazdana i nie miał miejsca na oddanie niebezpiecznego dla Szczęsnego uderzenia.
    Piotr Zieliński podwoił przewagę!

38
    Beznadziejne zachowanie Michała Pazdana po przechwyceniu piłki. Zawodnik Legii Warszawa powinien szybciej wyekspediować futbolówkę, a nie czekać aż zagra ją Fernandes. Niebezpieczne uderzenie Castillo po ziemi tuż obok słupka!
    38. Castillo uderzył nieznacznie obok słupka!

38
    Gol dla Chile!
    Strzelcem bramki DIEGO VALDES.

Sagal dośrodkował z lewego skrzydła prosto na głowę Diego Valdesa, który blisko bramki Wojciecha Szczęsnego zostawił w blokach Michała Pazdana i główkował sprytnie na 1:2. Chile odpowiedziało na polski dublet i wraca do walki o zwycięstwo w Poznaniu!
    38. Valdés (CLE) - 2:1

40
    Nie zareagowali dobrze Polacy na sytuację podbramkową Castillo i minutę później La Roja pokazali im swój pazur.

41
    Grosicki zbiegł z lewego skrzydła do środka i dostał tam podanie z drugiej linii. Trochę się wygonił do boku i zamiast strzelić, szukał podaniem Lewandowskiego i Rybusa. Nie ma gola. Rozpaczliwie bronią piłkarze z andyjskiego kraju.
    Dotychczas ostatnie słowo powiedziało Chile.

45

Ostatnie minuty przed przerwą nieco spokojniejsze, ale absolutnie nie można narzekać na intensywność, tempo i liczbę sytuacji podbramkowych. Przyspieszenie reprezentacji Polski między 30. a 34. minutą pozwala jej prowadzić po pierwszej połowie 2:1. Do bramki Ariasa przymierzyli Robert Lewandowski oraz Piotr Zieliński. Jeszcze nie powiedzieli jednak ostatniego słowa Chilijczycy. Dzięki kontaktowemu trafieniu Valdesa nadal są w stanie dopaść Biało-Czerwonych.
    Polska bliżej zwycięstwa!

Już za momencik, chwileczkę.

46

46
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Szczęsny, na boisku pojawia się Fabiański.

46
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Linetty, na boisku pojawia się Milik.

46
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Piszczek, na boisku pojawia się Cionek.

47
    Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli wrócić ze strefy bufetu na trybunę, ale futbolówka już w grze. Oby druga połowa była równie interesująca jak pierwsza.

48
    Podanie w pole karne reprezentacji Polski. Opanował piłkę Castillo, ale nie wypracował sobie miejsca do oddania uderzenia wskutek interwencji Jana Bednarka.

49
    Ponownie Jan Bednarek interweniował skutecznie i strącił piłkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie nie było poważnego zagrożenia dla Polski.

50
    Po wznowieniu gry niemal wyłącznie w posiadaniu piłki reprezentacja Chile. Fabiański wybiegł dwa kroki przed linię bramkową i w ten sposób przeciął niebezpieczne dośrodkowanie do Castillo.

51
    Wreszcie odpowiedzieli podopieczni Adama Nawałki, a konkretnie Piotr Zieliński. Płaskie uderzenie z 20. metra obok słupka.

52
    Wysoko ustawiony na prawym skrzydle Diaz posłał płaską centrę prosto do koszyczka Łukasza Fabiańskiego.

54
    Kolejne dośrodkowanie, na szczęście kolejne zneutralizowane przez Polaków. Cionek wybił piłkę na korner. Następnie dośrodkowanie i zapobiegł zagrożeniu Łukasz Fabiański.

56
    Strzelcem bramki MIIKO ALBORNOZ.

Zasłużone wyrównanie, a ponadto piękna bramka. Zbyt krótko wybita z pola karnego przez Polaków piłka wylądowała na stopie Albornoza. Zmiennik huknął kapitalnie zza pola karnego prosto do siatki i mecz rozpoczyna się prawie od początku. Arturo Vidal oklaskuje strzelca na stojąco!
    56. Albornoz (CLE) - 2:2

58
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Michała Pazdana. Z niepokojem spogląda w tym kierunku Adam Nawałka.

59
    Michał Pazdan powrócił na murawę i prawdopodobnie nie będzie to poważna kontuzja naszego podstawowego stopera.

60
    Chile wycofało się na własną połowę po przewinieniu Albornoza na Krychowiaku. W tej sytuacji reprezentacja Polski od rzutu wolnego.

61
    Nadal idzie po kolejnego gola drużyna z Ameryki Południowej. Bednarek musiał wybić piłkę po wrzutce Fernandesa.

61
    Po rzucie rożnym oddał równie mocne, co niecelne uderzenie Castillo. Tym razem Fabiański nie musiał interweniować, a wyłącznie wznowić grę z piątego metra.

62
    Poszedł na przebój Grzegorz Krychowiak i przedarł się obok dwóch Chilijczyków. Dość rozpaczliwe i niecelne uderzenie środkowego pomocnika. Dał jednak impuls drużynie do ataku.

63
    41216 kibiców ogląda mecz na żywo z trybun.
    La Roja odrobili dwa gole.

64
    Cały czas coś dzieje się na murawie. Po akcji Roberta Lewandowskiego miał sporo miejsca na oddanie strzału Grzegorz Krychowiak. Zbyt brawurowa próba trafienia w okienko okazała się niecelna.

66
    Jacek Góralski dostanie za zadanie uszczelnić środek pola. To będzie następny zmiennik.

67
    Sparing z osłabioną reprezentacją Chile nie miał być poważnym egzaminem, tymczasem trudno jej coś zarzucić.

67
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Grosicki, na boisku pojawia się Góralski.

68
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Martinez, na boisku pojawia się Araos.

69
    Adam Nawałka dokonał w swoim zespole czterech zmian. Selekcjoner Chile może jeszcze mocniej zamieszać w swojej jedenastce.
    Polska prowadziła po golu Zielińskiego 2:0, ale dała się dopaść.

71
    Nic przełomowego w ostatnich minutach. Wyciszyli się kibice na trybunach i stracili impet przyjezdni. Polska straciła już dawno temu w szatni.

72
    Wejdzie na boisko z ławki rezerwowych Łukasz Teodorczyk. Może napastnik Anderlechtu jeszcze natchnie do atakowania Biało-Czerwonych.
    Może kogoś tu brakuje?!

74
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Lewandowski, na boisku pojawia się Teodorczyk.

75
    Ostatni kwadrans meczu towarzyskiego i publiczność chce zobaczyć jeszcze jedno przyspieszenie reprezentacji Polski ku pokrzepieniu serc przed mundialem.

75
    Boczna siatka! Niewiele zabrakło. Na taką składną akcję reprezentacji Polski czekali kibice w Poznaniu. Po podaniu Teodorczyka inny zmiennik Arkadiusz Milik wybiegł sam na sam z bramkarzem. Niezłe wyjście Ariasa utrudniło celny strzał.
    75. Milik w świetnej sytuacji w boczną siatkę!

77
    Miękka wrzutka Krychowiaka w rękawice odważnie interweniującego na przedpolu Ariasa.
    Obrazki z Poznania!

78
    Po akcji Milika zrobiło się głośniej na trybunach. Dobre rozegranie Polaków i ponownie podniosła się wiara w zdobycie decydującego gola.

79
    Na razie przypomnieli o sobie na połowie przeciwnika La Roja. Seria ich dośrodkowań i musiał się uwijać jak w ukropie w polu karnym Thiago Cionek.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu. Ostatnie szanse obu reprezentacji na rozstrzygnięcie pojedynku.

81
    Araos próbował główkować po dośrodkowaniu Valdesa z rzutu rożnego. Odrobinę spóźnił się zmiennik i wykonawca podania nie dorzucił asysty do gola.

82
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Sagal, na boisku pojawia się Bizama.

82
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Rybus, na boisku pojawia się Bereszyński.

83
    Jeszcze trzech zmienników może desygnować na boisko selekcjoner Chile, ale nie jest pewne, że wykorzysta komplet roszad personalnych.

85
    W posiadaniu piłki wielki nieobecny zbliżających się mistrzostw świata. Na razie są wypychani goście przez stłoczonych na własnej połowie Polaków.

86
    Araos dostał kartkę za przewinienie na Jakubie Błaszczykowskim.

87
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Castillo, na boisku pojawia się Cuevas.

87
    Zmiana w drużynie Chile: z boiska schodzi Diaz, na boisku pojawia się Sierralta.

89
    Bezpardonowe starcie blisko chorągiewki i sędzia przyznał piłkę przyjezdnym. Chile od rzutu wolnego z własnej połowy.

90

Sędzia nie doliczył nawet minuty. Chyba spieszy się na samolot, pomimo siedmiu zmian po przerwie. Druga połowa nie wyszła Polakom tak jak można było sobie wymarzyć. Być może dały się im we znaki trudy okresu przygotowań do mundialu. Chile doprowadziło do remisu 2:2 i pomimo wielu braków w składzie, nie dało się pokonać Biało-Czerwonym. Na szczęście pierwsza część była obiecująca w wykonaniu podopiecznych Adama Nawałki, a poziom widowiska nie rozczarował.

Polska na remis z Chile.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:41:50)

Gole: 30. Lewandowski, 34. Zieliński – 38. Valdes, 56. Albornoz

Kartki:   26. Vegas (CLE), 86. Araos (CLE)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 6:8. Rzuty rożne: 1:8. Spalone: 0:1. Foule: 7:17.
    Polska: Szczęsny (46. Fabiański) – Piszczek (46. Cionek), Bednarek, Pazdan, Rybus (82. Bereszyński) – Krychowiak, Linetty (46. Milik) – Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki (67. Góralski) – Lewandowski (74. Teodorczyk).

Zmiany: Białkowski, Fabiański – Bereszyński, Cionek, Kamiński, Jędrzejczyk, Góralski, Kurzawa, Peszko, Kownacki, Milik, Teodorczyk.

Chile: Arias – Diaz (87. Sierralta), Roco, Maripan, Vegas (35. Albornoz) – Reyes, Sagal (82. Bizama), Valdes, Martinez (68. Araos) – Castillo (87. Cuevas), Fernandes.

Zmiany: Toselli, Collao – Albornoz, Sierralta, Galdames, Mora, Rodriguez, Araos, Lichnovsky, Davila, Kuscević, Henriquez, Bizama, Cuevas.

Sędziowie: Paolo Silvio Mazzoleni – Filippo Meli, Fabiano Preti

Widownia: 41216