Japonia – Paragwaj 4:2 (koniec) | Polska – Litwa 4:0 (koniec)
Polska
4:0 (2:0)
Litwa
Wtorek 12.06.2018, 18:00 • Stadion Narodowy, Warszawa • Spotkania towarzyskie

W bardzo dobrym stylu polscy reprezentanci żegnają się z krajem przed wylotem na mundial! Po dwóch bramkach Lewego, a także trafieniach Kownackiego i Błaszczykowskiego pokonujemy Litwę 4:0. Przypomnijmy, że pierwszy mecz na mistrzostwach zagramy z Senegalem, dokładnie za tydzień.

To wszystko na dziś, dziękuję za uwagę! (19:54:45)
    Przekonujące zwycięstwo!

90+3

90+2
    Niezbyt dobre zachowanie Błaszczykowskiego w defensywie, na szczęście naprawia jego błąd Szczęsny.

90+1
    O trzy minuty przedłużone zostaje spotkanie w Warszawie.

90
    Zmiana w drużynie Litwa: z boiska schodzi Jankauskas, na boisku pojawia się Mikuckis.

89
    Do samego końca powalczył Kownacki i mamy rzut rożny. Trzeba przyznać, ze bardzo dobre zawody rozgrywa dziś Kownaś.

88
    Ależ huknął z dystansu Milik, ale zabrakło naprawdę niewiele, aby piłka wylądowała w bramce!

87
    Teraz mają swój okres Litwini, ale po podejściu na 20-30 metr ich moc się kończy.

85
    Nie opanował piłki w naszym polu karnym Lasickas. Szczęsny wyłapuje futbolówkę. Mogło być groźnie!

84
    Teodorczyk zablokowany w polu karnym rywali. Strzał napastnika Anderlechtu zbyt lekki i spokojnie broni Bartkus.
    82. Blaszczykowski (POL) - 4:0

82
    Gol dla Polski!

Bardzo pewnie wykorzystana jedenastka przez JAKUBA BŁASZCZYKOWSKIEGO! Mocne uderzenie w prawy róg bramkarza i Bartkus, który rzucił się w drugą stronę, był zupełnie bezradny!

82
    Rzut karny dla polskiej reprezentacji! Arbiter dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Jankauskasa!

80
    Arbiter zbiegł do monitora VAR. Nie bardzo wiadomo, co sprawdza sędzia.

78
    Spokojnie utrzymują się przy piłce Biało-Czerwoni. Nasi reprezentanci nie dają Litwinom stworzyć żadnej okazji, ponadto sami co jakiś czas decydują się na zryw.

77
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Krychowiak, na boisku pojawia się Zieliński.

75
    Kwadrans gry do końce meczu na Stadionie Narodowym. Rezultat spotkania jest bardzo dobry, gra Polaków również przyzwoita. Oby tak dalej!

74
    Minimalnie niecelnie uderzył głową Teo po dośrodkowaniu Piszczka z prawego skrzydła!

74
    Zmiana w drużynie Litwa: z boiska schodzi Baravykas, na boisku pojawia się Borovskis.

73
    Zmiana w drużynie Litwa: z boiska schodzi Sernas, na boisku pojawia się Laukzemis.

73
    Przed pole karne wybiegł Bartkus. Próbował to wykorzystać Błaszczykowski, któremu jednak nie udało się przelobować golkipera litewskiej kadry.
    71. Kownacki (POL) - 3:0

71

Tym razem już na pewno mamy trzecią bramkę! Świetna akcja Polaków. Teodorczyk zagrał do Bereszyńskiego, który od razu zagrał na piąty metr do DAWIDA KOWNACKIEGO! Zawodnik Sampdorii pewnie umieścił piłkę w siatce i zanotował swojego pierwszego gola w dorosłej reprezentacji!

70
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Rybus, na boisku pojawia się Błaszczykowski.

69
    Seria rzutów rożnych dla Litwy. Miejmy nadzieję, że uda nam się przetrwać te ataki.
    67. Nieuznany gol Krychowiaka:

67
    Trzybramkowe prowadzenie Polaków! Po zamieszaniu w polu karnym Litwinów niesamowitym instynktem popisał się GRZEGORZ KRYCHOWIAK, który stojąc tyłem do bramki piętą strzelił gola!

Gol Krychowiaka ostatecznie nie został uznany! Sędzia dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Grzegorza.

65
    Powalczył o piłkę przy linii końcowej boiska Kownacki i to się opłaciło. Rzut rożny dla podopiecznych Adama Nawałki.

64
    Atakowany na lewej flance przez rywala był Kownacki, jednak arbiter nie dopatrzył się naruszenia przepisów.

62
    Dłuższa akcja Polaków. Za mocno dośrodkowywał niestety Góralski i piłkę przechwycił Bartkus.

60
    Ładna akcja przyjezdnych zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem Sernasa.

60
    Dobrze w defensywie na lewej flance Bereszyński. Litwini od autu.

58
    Zmiana w drużynie Litwa: z boiska schodzi Paulius, na boisku pojawia się Slivka.

57
    Cały czas gra toczona jest w sennym tempie. Rzut wolny dla Polaków w środkowej strefie boiska.

55
    Sporo fauli i ostrej gry w ciągu dziesięciu minut drugiej części spotkania. Liczymy, że scenariusz gry ulegnie zmianie.

53
    Spóźniony wślizg Sernasa w nogi Bereszyńskiego. Słusznie pokazany żółty kartonik snajperowi Litwy.

53
    Zmiana w polskiej drużynie. Za Jana Bednarka wchodzi Michał Pazdan.

52
    Naciskany Kownacki na prawym skrzydle i zupełnie nieudane zagranie byłego zawodnika Lecha Poznań.

50
    Dobrze pilnowany był Rybus, który nie zdołał oddać uderzenia po zagraniu "w uliczkę" od Teodorczyka.

49
    Spokojny początek drugiej części spotkania. Miejmy nadzieję, że gra się rozkręci. Tymczasem fauluje Teodorczyk.

46
    Ostre wejście Góralskiego i wychowanek Zawiszy Bydgoszcz zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

46
    Potrójna zmiana w naszej reprezentacji. Za Lewego, Fabiańskiego i Jędrzejczyka na murawie pojawili się: Teodorczyk, Szczęsny oraz Piszczek.

46

Do przerwy prowadzimy z Litwinami 2:0! Spotkanie nie rozpoczęło się dla nas najlepiej. Pierwsze minuty należały do rywali, na szczęście z każdą kolejną minutą gra naszych rodaków była coraz lepsza. Dwa gole Lewego dokumentują naszą przewagę.

Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    45. Świetny refleks "Fabiana":

45

43
    Fenomenalna parada Fabiańskiego po uderzeniu Sernasa z linii pola karnego! Było groźnie pod bramką Polaków, ale tylko korner dla rywali.

42
    Minimalnie zbyt wysoko uderzył z dystansu Kownacki! Potężna bomba młodego napastnika.

41
    Ależ niewiele brakowało! Bereszyński świetnie przechwycił piłkę na prawym skrzydle. Następnie wbiegł w pole karne i zagrał do Kownackiego, który uderzył prosto w Bartkusa!

40
    Fauluje Lewandowski na wysokości linii środkowej boiska. Litwini od rzutu wolnego.

38
    Zbyt mocna piłka Lewandowskiego do Kownackiego. Dobry pomysł, ale Dawid nie miał szans na sięgnięcie futbolówki.

36
    Kolejna bardzo dobra akcja naszych! Milik płasko uderzał zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki! Szkoda, że Arek nie zauważył biegnącego z prawej strony Bereszyńskiego, który miałby dużo więcej miejsca.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Litwini bezskutecznie próbują odpowiedzieć na trafienia naszych reprezentantów.
    33. Lewandowski (POL) - 2:0

33

Przepiękna bramka ROBERTA LEWANDOWSKIEGO z rzutu wolnego! Arbiter najpierw gola nie uznał, ale system VAR rozwiał wątpliwości! Lewy huknął zza pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki, następnie spadła tuż za linią bramkową i wróciła do gry!

32
    Nieprzepisowo atakowany Milik na dwudziestym metrze. To może być dobra okazja dla Biało-Czerwonych.

31
    Zamknęliśmy rywali w ich polu karnym. Zobaczymy, czy kolejne ataki Polaków pozwolą na zdobycie bramki jeszcze przed przerwą.

29
    Nie zdołał Kownacki dopaść do futbolówki na lewej flance. Chwilę później zawodnik Sampdorii faulował obrońce rywali.

28
    Rybus zbyt mocno dośrodkowywał z rzutu wolnego po faulu na Lewym. Piłka w objęciach golkipera gości.

27
    Prawym skrzydłem atakowali przyjezdni, ale fatalnie dośrodkowywał Baravyskas. Piłka poszybowała daleko od bramki. Z piątego metra grę wznowi Fabiański.

26
    Zmiana w drużynie Litwa: z boiska schodzi Cernych, na boisku pojawia się Lasickas.

24
    Szykuje się zmiana spowodowana jakimś urazem. Murawę opuści kapitan litewskiej reprezentacji, Fiodor Cernych.

23
    Milik znakomicie pilnowany przez Litwinów traci futbolówkę. Mają jednak kłopot goście z utrzymaniem się przy piłce na dłużej.

21
    Ostatnie minuty należą do polskich zawodników. Nasi reprezentanci coraz częściej atakują. Robią to prawym skrzydłem, gdzie bardzo aktywni są Jędrzejczyk, Bereszyński i Kownacki.
    19. Lewandowski (POL) - 1:0

19
    Wychodzimy na prowadzenie! Kownacki dośrodkowywał z prawego skrzydła. Na początku wydawało się, że za mocno, ale piła trafiła do Rybusa. Ten od razu odegrał ją do ROBERTA LEWANDOWSKIEGO, który technicznym, płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce!

18
    Dobra okazja Polaków! Bereszyński został obsłużony podaniem za plecy obrońców, ale następnie jego podanie do wychodzącego na czystą pozycję Milika zostało przecięte przez jednego z defensorów!

17
    Kolejny raz bardzo pewnie wyłapuje piłkę Fabiański.

16
    Zaostrzyła się teraz gra obu zespołów, na szczęście żaden z zawodników poważniej nie ucierpiał.

14
    Zablokowane uderzenie Lewandowskiego po zgraniu piłki od Góralskiego. Chwilę później jeden z naszych kadrowiczów dopuścił się faulu.

12
    Podopieczni Adama Nawałki wymieniają podania na połowie rywali. Póki co nasi rodacy niewiele pokazują w ofensywie.

11
    Zbyt głębokie zagranie w szesnastkę naszej reprezentacji i Fabiański pewnie przechwytuje futbolówkę.

10
    Dziesięć minut gry za nami. Jak na razie nie jest to najciekawszy mecz.

8
    Pierwsza dogodna okazja Polaków, ale ostatecznie udaje nam się wywalczyć jedynie rzut rożny.

7
    Zbyt mocne zagranie Milika za plecy obrońców i ani Lewandowski, ani Kownacki nie mieli szans na jej opanowanie. Futbolówka ląduje w objęciach Bartkusa.

6
    Mamy kłopoty z opuszczeniem własnej połowy boiska. Niezbyt udane wybicie piłki przez Fabiańskiego i kolejny aut dla naszych sąsiadów.

5
    Bardzo ładnie powalczył w środku pola Dawid Kownacki. Tylko aut dla przyjezdnych.

4
    Rzut wolny dla Litwinów niedaleko naszego pola karnego. Może być groźnie pod bramką strzeżoną przez Fabiańskiego.

3
    Jak na razie z małymi kłopotami Biało-Czerwoni. Gra toczy się na naszej połowie. Sernas w pewnym momencie otrzymał podanie w pole karne i wpakował piłkę do siatki, ale zrobił to z pozycji spalonej. Bramka oczywiście nieuznana.