Rosja – Arabia Saud. 5:0 (koniec)
Rosja
5:0 (2:0)
Arabia Saudyjska
Czwartek 14.06.2018, 17:00 • Luzhniki Stadium, Moskwa • Mistrzostwa Świata • Grupa A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już w najbliższy czwartek oczy wszystkich fanów piłki nożnej zwrócone będą na Luzhniki Stadium w Moskwie. Właśnie tam o godzinie 17:00 rozegrany zostanie pierwszy mecz Mistrzostw Świata, w którym reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Zdecydowanym faworytem tego starcia są podopieczni Czerczesowa, którzy jednak w ostatnich miesiącach nie zachwycali formą. W grupie A poza tymi kadrami występują jeszcze Urugwaj oraz Egipt. Zwycięzca tego meczu z całą pewnością będzie mógł realnie myśleć o wyjściu z grupy. Zapowiada się więc kapitalne piłkarskie widowisko!
    Niebawem rozpoczynamy wielkie piłkarskie święto:

Rosja:

Podopieczni Stanislava Czerczesowa nie są wymieniani w gronie faworytów do wyjścia z grupy A. Potwierdzeniem tego są ostatnie kiepskie wyniki gospodarzy Mundialu, a mianowicie w pięciu ostatnich meczach trzy porażki (z Brazylią, Francją oraz Austrią) i dwa remisy (z Hiszpanią i Turcją). Przeciwnicy co prawda byli z wyższej półki, jednak od Sbornej wymaga się zdecydowanie więcej. Gwiazdami tej reprezentacji są doświadczeni Igor Akinfeev, młodszy Alan Dzagoev oraz dobrze rozwijający się talent Aleksandra Golovina.
    Komplet uczestników:

Arabia Saudyjska:

Reprezentacja ta jest uważana za outsidera w swojej grupie. Ciężko przypuszczać, żeby miała szanse w starciach z Rosją, Urugwajem i Egiptem, jednak wygrana w pierwszym meczu ze Sborną może dać im jeszcze nadzieję na korzystny rozwój wypadków. W ostatnich grach kontrolnych podopieczni Pizziego dwa razy wygrali (z Algierią oraz Grecją) i zanotowali trzy porażki (z Włochami, Peru oraz Niemcami). Szczególnie ten ostatni mecz był istotny, gdyż przegrana z wyżej notowanym rywalem była stosunkowo niewielka i sensacja wisiała w powietrzu.
    Kibice już nie mogą się doczekać tego wydarzenia:

Na mecz otwierający mistrzostwa świata zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższy czwartek o godzinie 17:00 do naszej relacji!

Rosja: Akinfiejew – Kutěpov, Ignaszewicz, Żyrkow – Mário Fernandes, Zobnin, Samiedow, Golovin, Dzagojew, Gazinskij – Smolov.
    Rezerwowi: Lunev, Gabulov -Semenov, Cheryshev, Kuziaev, Kudriashov, Granat, Al Miranchuk, Erokhin, Dzyuba, Smolnikov.

Arabia Saudyjska: Majúf – Om. Havsáví, Os. Havsáví, Braík, Šahrání – Faradž, Šahrí, Utajf, Džasím, Davsárí – Šáhlaví.
    Rezerwowi: Alowais, Almosailem – Motaz, Muhannad, Fahad, Hussain, Mansour, Ali, Hatan, Abdulmalek, Kanno, Alkhaibari.

Główny: Nestor Pitana (Argentyna)
    Asystenci: Hernan Maidana, Juan Pablo Belatti (Argentyna)
    Techniczny: Sandro Ricci (Brazylia)
    VAR: Carlos Astroza, Mauro Vigliano, Daniele Orsato.

Już za moment rozpocznie się ceremonia otwarcia! Wszyscy piłkarscy kibice na świecie już zacierają ręce i szykują się na fascynujący futbolowy maraton!
    Rosjanie wierzą w wygraną:

Na początku mamy piękny występ muzyczny i symboliczne przejście piłki ze stacji kosmicznej prosto na stadion w Moskwie!

Młody chłopak wychodzi z piłką na boisko w towarzystwie Ronaldo. Tego wcześniejszego i mającego za sobą kapitalną karierę Brazylijczyka.

Robbie Williams swoim występem otwiera mistrzostwa. Pięknie prezentuje się obiekt w Moskwie podczas jego występu.
    Robbie Williams rozpoczyna:

Teraz posłuchajmy jednego z największych hitów Robbiego. Przed Państwem Feel rozbrzmiewający na stadionie w Moskwie!

Niemal zwieńczeniem występ duetu Aida Garifullina i Robbie Williams. Pięknie stadion wspiera koncert tej dwójki!
    Otwieramy Mundial 2018:

Gwiazdy dają z siebie wszystko:

Kapitalnie to wygląda:

Po oficjalnej części pora na hymny obu Państw. Już tylko ostatnie minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego!
    Oficjalnie rozpoczyna Vladimir Putin:

1

1
    Mamy pierwszy gwizdem sędziego. Pierwszą ofensywną akcję wyprowadzają gracze Arabii Saudyjskiej lewym skrzydłem.

2
    Smolov ładnie pokazał się na prawym skrzydle. Wszystko zatrzymał ostatecznie faulem wracający Omar.

3
    Zakotłowało się w polu karnym Saudyjczyków. Ostatecznie jednak nie zdołał oddać uderzenia Fedor Smolov.

4
    Zhirkov już przygotowany do wykonania rzutu rożnego. Jego dośrodkowania nie zamienił jednak żaden z jego partnerów na uderzenie.

5
    Podopieczni Pizziego wyprowadzają akcję na prawym skrzydle. Nie udało im się jednak przedrzeć w okolice szesnastki Sbornej.

6
    Bardzo dobrze Alburayk wyprowadził piłkę z własnej połowy boiska. Wszystko zakończyło się wywalczonym wrzutem z autu.

7
    Przez dłuższy czas gracze Pizziego utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie rywali. Po stracie z kontrą ruszyli Rosjanie, ale zablokowany został strzał Samiedova.

8
    Kolejny raz bardzo spokojnie zachował się we własnej szesnastce Omar i wybił piłkę bez zastanowienia za linię boczną boiska.

9
    Spokojnie rozpoczął się ten mecz. Stroną delikatnie przeważającą są Rosjanie, ale niewiele z tego wynika.
    Takie składy posłali do boju obaj szkoleniowcy:

10
    Arabia rusza z bardzo szybką kontrą. Golovin finalnie świetnie powalczył z rywalem w narożniku boiska i wywalczył aut.

11
    Rosjanie wymieniają spokojnie podania na własnej połowie boiska. Pressing Saudyjczyków na niewiele się zdał i po strzale Dzagoeva będzie korner.
    11. Ałan Dzagojew miał pierwszą okazję w tym meczu:

12
    Gol dla Rosji!
    Strzelcem bramki JURIJ GAZINSKIJ. Asysta Alexandr Golovin.

Bardzo szybko podopieczni Stanislava Czerczesowa obejmują prowadzenie! Po kapitalnej centrze Golovina świetnym uderzeniem głową popisał się Jurij Gazinskij! Jego strzał wpadł idealnie w dalszy róg bramki Arabii Saudyjskiej!
    12. Jurij Gazinskij (RUS) - 1:0
    Rosja obejmuje prowadzenie:

14
    Właśnie takiego przebiegu wydarzeń spodziewali się rosyjscy kibice. To Rosja jest faworytem tej rywalizacji.

15
    Długimi podaniami starają się teraz gracze Sbornej. Przynosi to nawet dobry skutek, gdyż utrzymują się w posiadaniu piłki.

16
    Bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia byli miejscowi piłkarze! Po składnej akcji mieliśmy sporego spalonego, ale sędzia nie podniósł chorągiewki. Później po strzale Dzagoeva piękną paradą popisał się golkiper gości!

19
    Arabia próbuje coś zdziałać w ataku pozycyjnym. Niewiele jednak im się udaje, gdyż prosto znowu tracą futbolówkę.

20
    Saudyjczycy są zmuszeni do długiego rozgrywania piłki, ale nikt nie pokazuje się do gry środkowym defensorom.

21
    Alsahlawi nie może pogodzić się z decyzją sędziego. Sugeruje, że zdołał zgodnie z przepisami odebrać piłkę rywalowi.

21
    Ależ bliski wyrównania był Alsahlawi! Próbował on wyprzedzić rywala w polu karnym, ale po interwencji defensora Rosji piłka przelatuje tuż obok słupka!
    21. Muhammad Šáhlaví atakował rywala do samego końca:

22
    Akinfiejew nie zdołał uchronić swojego zespołu przed rzutem rożnym. Znowu Arabia Saudyjska będzie mogła zagrozić bramce Sbornej.

23
    Dzagoev upadł na boisko bez kontaktu z rywalem. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie on w stanie kontynuować gry.
    Strzelec bramki:

24
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Ałan Dzagojew, na boisku pojawia się Dienis Czeryszew.
    24. Ałan Dzagojew doznał kontuzji:

25
    Czeryszew z pewnością będzie mógł godnie zastąpić kontuzjowanego Dzagoeva. Zawodnik ten na co dzień występuje w Żółtej Łodzi Podwodnej.

26
    Nie stosują wyższego podejścia pressingiem gracze Sbornej. Ich rywale z kolei nie mają większego pomysłu na wyprowadzenie akcji w ataku pozycyjnym.

27
    Kapitalny rajd na lewym skrzydle przeprowadził Czeryszew, ale finalnie jego próba centry została skutecznie zablokowana.

28
    Więcej podań na jeden kontakt w wykonaniu Saudyjczyków. Mamy pierwsze uderzenie w kierunku bramki gospodarzy, ale Salem wyraźnie chybił celu.

30
    Na niewielkim spalonym był w tej sytuacji Smolov. Otrzymał on podanie na wolne pole od Zhirkova.

31
    Salman dobrze centruje z rzutu wolnego w pole karne, jednak jego partner uderzył głową wyraźnie nad poprzeczką.

32
    Mario Fernandes ładnie podłączył się do ofensywnej akcji, jednak otrzymał zbyt mocne podanie od Zobnina.

33
    Gazinskij podszedł wyżej w tej sytuacji z pressingiem i w efekcie faulował wyprowadzającego futbolówkę rywala.

34
    Coraz prostsze błędy popełniają Saudyjczycy w defensywie. Gubią się podczas spokojnego wyprowadzania piłki.

35
    Zdecydowanie zbyt długo Golovin zwlekał w tej sytuacji z odegraniem futbolówki i w prosty sposób stracił piłkę.
    35.

36
    Golovin przewrócił się w polu karnym podczas wyprowadzania ofensywnej akcji, jednak sędzia słusznie puścił grę.

37
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony tej rywalizacji. Rosja zasłużenie prowadzi 1:0 z Arabią Saudyjską.

38
    Dość zaskakująco dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się zawodnicy Pizziego, ale kompletnie nic z tego nie wynika (42%-58%).
    Dzagoev musiał opuścić boisko z kontuzją:

39
    Arabia Saudyjska zbiera się dość topornie do kolejnego ataku pozycyjnego. Kompletnie nie mają oni pomysłu na stworzenie zagrożenia bramce Akinfiejewa.

40
    Kolejną ciekawostą jest to, że obie ekipy oddały po cztery uderzenia, ale tylko jedno było w światło bramki.

41
    Zobnin próbował indywidualnym rajdem wyprowadzić szybką akcję, ale faulem zatrzymał go jeden z Saudyjczyków.

42
    Denis Czeryszew wpadł na pełnej szybkości w pole karne. Zaplątał się jednak podczas dryblingu i wyjechał z futbolówką za boisko.

43
    Strzelcem bramki DIENIS CZERYSZEW.

No i swój błąd w ostatniej akcji zdecydowanie poprawił Czeryszew! Otrzymał nieco zbyt słabe podanie od swojego partnera, ale pięknie podciął piłkę nad nogą rywala. Później już tylko potężnym strzałem skierował futbolówkę do siatki!
    43. Dienis Czeryszew (RUS) - 2:0

45
    To już ostatnia minuta pierwszej części tego meczu. Sędzia z pewnością dorzuci nam jeszcze dwie dodatkowe minuty.

45+1
    Nieźle wygląda gra w tym meczu reprezentacji Sbornej. Zdecydowanie zadowolony z postawy swoich podopiecznych może być Czerczesow.

45+2

To już koniec pierwszej odsłony tej rywalizacji. W meczu otwarcia Mistrzostw Świata 2018 reprezentacja Rosji prowadzi 2:0 z Arabią Saudyjską. Gole dla Sbornej zdobywali Gazinskij oraz Czeryszew. Warto podkreślić, że ten drugi pojawił się na boisku dość szybko i zastąpił kontuzjowanego Alana Dzagoeva. Jest również dopiero piątym rezerwowym w historii Mundialu, który jeszcze przed przerwą wpisał się na listę strzelców. W przerwie Pizzi zdecydowanie musi zmotywować swoich podopiecznych do lepszej gry i przekonać ich, że są w stanie jeszcze wrócić do gry o choćby remis. Wracamy do gry za kilkanaście minut!
    Rosja pewnie prowadzi do przerwy:

46

47
    Wracamy już do gry w drugiej połowie meczu. Reprezentacja Rosji nie zmienia składu i podobnie ma się sytuacja po drugiej stronie barykady.

48
    Miejscowa reprezentacja stara się szybko po przerwie podwyższyć prowadzenie. Mario Fernandes za moment wznowi grę od autu.

49
    Arabia Saudyjska uspokaja sytuacja w środkowej strefie boiska. Pizzi daje kolejne wskazówki przy linii bocznej boiska.

50
    Smolov otrzymał bardzo dobre podanie na wolne pole, ale w ostatniej chwili wracający rywal wybił mu piłkę na rzut rożny.

51
    Trzeba również podkreślić, że Ignaczewicz jest najstarszym zawodnikiem w składzie rosyjskiej kadry w trakcie Mundialu.

52
    Samiedow otrzymał dobre podanie na 25. metrze i zdecydował się bez zastanowienia na potężne uderzenie. Piłka jednak przeleciała dobry metr nad poprzeczką.

53
    Salman ma wyraźne pretensje do sędziego asystenta, który wskazał, że grę wznowi miejscowa reprezentacja od wrzutu z autu.

54
    Również teraz zdziwiony z decyzji sędziego jest Alburayk. Kolejny aut również będzie dla Sbornej.

55
    Sytuacja po przerwie niewiele się zmieniła. Rosjanie nadal są groźniejsi i dążą do podwyższenia prowadzenia.

56
    Przez dłuższy czas wymieniają kolejne podania gracze z Arabii Saudyjskiej. Niezbyt jednak zbliżają się do pola karnego Sbornej.

56
    Ależ okazję mieli gracze z Arabii Saudyjskiej! Po centrze z prawego skrzydła uderzenie na wślizgu z kilku metrów oddał Alsahlawi, ale minimalnie chybił celu!

57
    Okres lepszej gry podopiecznych Pizziego. Bramka dla nich może jeszcze dać promyk nadziei na choćby remis.
    Warto podkreślić, że Czeryszew grał w Realu Madryt:

59
    Salman Al Faraj oddaje uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak piłka przeleciała wyraźnie obok bramki.

60
    Za nami już godzina tego spotkania. Wszystko wskazuje na to, że gospodarze Mundialu zapiszą na swoim koncie trzy punkty w meczu otwarcia.

61
    Al Faraj dobrze dryblował na własnej połowie boiska. Jedynie faulem potrafił go zatrzymać wracający Golovin.

62
    Gotowy do wejścia na boisko jest już rezerwowy zawodnik Arabii Saudyjskiej. Za moment dowiemy się kto pojawi się na murawie.

63
    Samiedow znalazł dobrym podaniem na lewym skrzydle Czeryszewa. Strzał tego drugiego został jednak w łatwy sposób zablokowany.

64
    Zmiana w drużynie Arabia Saudyjska: z boiska schodzi Abdalláh Utajf, na boisku pojawia się Fahád Muválad.

65
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Aleksandr Samiedow, na boisku pojawia się Daler Kuzjajev.
    Tyle gwiazd w jednym miejscu:

66
    Piękna meksykańska fala przechodzi po trybunach stadionu w Moskwie. Oprawa tego meczu i zachowanie kibiców jest na najwyższym poziomie.

67
    Czeryszew w krótkim odstępie czasu popełnił trzecie przewinienie, ale sędzia nie ukarał go jeszcze żółtą kartką.

68
    Okazję na podwyższenie prowadzenia miał Zobnin! Wpadł w pole karne, jednak jego kąśliwe uderzenie odbił przed siebie golkiper Arabii Saudyjskiej!
    68. Roman Zobnin miał dobrą okazję strzelecką:

69
    Po przerwie nie mieliśmy praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką Akinfiejewa. Gracze Pizziego mają problem z konstruowaniem akcji ofensywnych.

70
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Fjodor Smolov, na boisku pojawia się Artiom Dziuba.

71
    Czerczesow cały czas stoi przy linii bocznej boiska i podpowiada swoim podopiecznym. Jest bliski ze swoją kadrą pierwszej wygranej od dłuższego czasu.

71
    Strzelcem bramki ARTIOM DZIUBA. Asysta Alexandr Golovin.

Tuż po wejściu na boisko Dzyuba wpisuje się na listę strzelców! Trzeba podkreślić, że drugą asystę w tym meczu zalicza Golovin, który idealnie wrzucił piłkę na ósmy metr do rosłego napastnika. Ten już tylko precyzyjnym strzałem dopełnił formalności!
    71. Artiom Dziuba (RUS) - 3:0

73
    Zmiana w drużynie Arabia Saudyjska: z boiska schodzi Jahjá Šahrí, na boisku pojawia się Hattán Bahabrí.

75
    Do końca spotkania pozostał już tylko kwadrans. Raczej bez szans na ugranie choćby jednego punktu w tym meczu są Saudyjczycy.
    Rosja podwyższa prowadzenie:

76
    Major Czerczesow melduje wykonanie zadania. Widać wyraźnie, że czuje on satysfakcje z praktycznie już wygranego meczu otwarcia.

77
    Kolejny raz świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Golovin, ale późniejszy strzał Zobnina pozostawił sporo do życzenia.

78
    Mamy małe spięcie przy linii bocznej boiska. Golovin dość ostro potraktował przeciwnika i Saudyjczycy nieco się zbulwersowali.

79
    Trochę więcej luzu widać teraz w rozegraniu Arabii Saudyjskiej. Starają się oni chociaż zanotować honorowe trafienie.

80
    Al Faraj świetnie zachował się w defensywie i zgarnął piłkę tuż przed strzałem z woleja w wykonaniu Czeryszewa.

82
    Po profesorsku zachował się we własnym polu karnym najstarszy zawodnik na boisku. Ignaszewicz skutecznie zablokował strzał rywala.

83
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tego meczu. Sędzia z całą pewnością nie zdecyduje się doliczyć zbyt wielu dodatkowych minut.

84
    Zdecydowanie najwięcej kilometrów w tym meczu mają rosyjscy piłkarze. Przoduje w tej klasyfikacji Golovin (ponad jedenaście kilometrów).

85
    Zmiana w drużynie Arabia Saudyjska: z boiska schodzi Muhammad Šáhlaví, na boisku pojawia się Muhannad Asírí.

86
    Chyba powoli już wszyscy chcą, aby ten mecz się skończył. Rosjanie nie nacierają, a wymieniają między sobą kolejne podania na połowie rywali.

87
    Kolejny rzut rożny w tym meczu wykonywać będą Rosjanie. Szukają oni swojej okazji na podwyższenie prowadzenia.

88
    Poważny błąd we własnym polu karnym popełnił zawodnik Sbornej, ale w porę wszystko ogarnął defensor Rosji.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Alexandr Golovin (Rosja). Jest to również pierwsza żółta kartka w tym meczu.

89
    Rosjanie cofnęli się całym zespołem na własną połowę boiska. Szukają jeszcze swoich szans w szybkiej kontrze.

90
    Omar pogubił się we własnym polu karnym i źle przyjmował futbolówkę. W efekcie grę od rzutu rożnego wznowi Sborna.

90+1
    Argentyński sędzia tej rywalizacji zdecydował się doliczyć do regulaminowego czasu dodatkowe trzy minuty.

90+1

No i chyba mamy jednego z kandydatów na strzelca bramki Mundialu! Denis Czeryszew popisał się kapitalnym strzałem zewnętrzną częścią stopy i futbolówka wpadła idealnie w okienko bramki Arabii Saudyjskiej!
    90+1. Dienis Czeryszew (RUS) - 4:0

90+3
    To już ostatnie sekundy tej rywalizacji. Rosja za moment będzie mogła wznieść ręce do góry i świętować tryumf!

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Tajsír Džasím (Arabia Saudyjska). Faulował on dryblującego Golovina na dwudziestym metrze.

90+4
    Strzelcem bramki ALEXANDR GOLOVIN.

Ależ mecz zanotował dzisiaj Alexandr Golovin! Do dwóch asyst dokłada on piękne trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego. Golkiper gości mógł co prawda zachować się lepiej, ale musiał jednak wyjmować piłkę z siatki!
    90+4. Alexandr Golovin (RUS) - 5:0

90+5

Za nami już to jednostronne starcie. W meczu otwarcia Rosja pokonuje bardzo pewnie 5:0 Arabię Saudyjską. Bramki dla zwycięskiej ekipy zdobywali: Gazinskij, Czeryszew (dwie), Dzyuba oraz Golovin. Z całą pewnością dwójką bohaterów są zdobywca dwóch trafień Czeryszew oraz autor pięknej bramki z rzutu wolnego Golovin. Arabia Saudyjska raczej nie ma większych szans na wyjście z grupy A, natomiast Sborna powalczy z Egiptem i Urugwajem o udział w dalszej części rozgrywek!
    Rosja pewnie pokonuje Arabię Saudyjską:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (18:58:27)

Patrycja Prucia

Gole: 12. Gazinskij (Golovin), 43. Czeryszew (Zobnin), 71. Dziuba (Golovin), 90+1. Czeryszew (Dziuba), 90+4. Golovin

Kartki:   88. Golovin (RUS) – 90+3. Džasím (KSA)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 7:0. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 3:1. Foule: 22:10.
    Rosja: Akinfiejew (C) – Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaszewicz, Żyrkow – Gazinskij, Zobnin – Samiedow (65. Kuzjajev), Dzagojew (24. Czeryszew), Golovin – Smolov (70. Dziuba).
    Zmiany: Luňov, V. Gabulov – Siemionow, Czeryszew, Kuzjajev, Kudrjašov, Granat, Alexej Mirančuk, Anton Mirančuk, Jerochin, Dziuba, Smolnikow.

Arabia Saudyjska: Majúf – Braík, Os. Havsáví (C), Om. Havsáví, Šahrání – Davsárí, Utajf (64. Muválad), Faradž, Džasím, Šahrí (73. Bahabrí) – Šáhlaví (85. Asírí).
    Zmiany: Musáilim, Uvaís – Harbí, Buláihí, Bahabrí, Chaíbrí, Kanú, Chaibárí, Mudžahví, Muválad, Asírí, M. Havsáví.

VAR: Massimiliano Irrati, Carlos Astroza, Mauro Vigliano, Daniele Orsato

Widownia: 78 011