Szwecja – Korea Płd. 1:0 (koniec) | Belgia – Panama 3:0 (koniec) | Tunezja – Anglia 1:2 (koniec)
Szwecja
1:0 (0:0)
Korea Południowa
Poniedziałek 18.06.2018, 14:00 • Stadion Striełka, Niżny Nowogród • Mistrzostwa Świata • Grupa F

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Poniedziałek z mundialem rozpocznie mecz reprezentacji Szwecji z Koreą Południową! Będzie to mecz grupy F, w której znajdują się jeszcze Meksyk oraz Niemcy. Niedzielny mecz tych ekip dość niespodziewanie zakończył się zwycięstwem 1:0 tych pierwszych.

Szwecja:

Droga Szwecji na mundial nie była łatwa, ale ostatecznie okazała się zwycięska. Skandynawowie w grupie zajęli drugie miejsce, wyprzedzając m. in. Holandię. Reprezentacja Trzech Koron musiała więc zagrać w barażach, w których dość niespodziewanie pokonała Italię i wykluczyła Włochów z mistrzowskiego turnieju.

Korea Południowa:

Koreańczycy z Południa na mistrzostwach występują nieustannie od 1986 roku. Ich najlepszym występem był mundial w 2002 roku, który organizowali razem z Japonią. Korea zajęła wtedy czwarte miejsce, choć wielu zarzucało jej grę z dużą pomocą sędziów. Poza tym turniejem Korea tylko raz, w 2010 roku, zdołała wyjść z grupy. Teraz również nie jest faworytem do awansu, ale z pewnością powalczy o sprawienie niespodzianki.

To będzie trzecie w historii bezpośrednie spotkanie między tymi drużynami, ale dopiero pierwsze o stawkę. W 2005 roku obie kadry dwukrotnie zagrały mecz towarzyski. W styczniu padł remis 1:1, natomiast w listopadzie było 2:2. Czy tym razem uda się wyłonić zwycięzcę?
    Szwedzi wydają się być faworytami tego meczu:

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!
    Poznaliśmy wyjściowe składy obydwu zespołów:

Czas na hymny obu państw! Najpierw szwedzki, a potem koreański.

1

2
    Skutecznie w defesywie zagrał Larsson. Chwilę później faulowany był Ekdal. Szwedzi rozpoczną od rzutu wolnego.

3
    Tym razem nieprzepisowo atakowany przy własnym polu karnym był Sung-yong. Koreańczyk był atakowany przez Claessona.

5
    Mieli rzut rożny Koreańczycy, ale dobrym piąstkowaniem popisał się Olsen. Jeszcze wrzut z autu będą mieli Azjaci.

6
    Jeszcze jeden stały fragment gry dla Korei. Głową po dośrodkowaniu uderzył Shin-wook, ale zabrakło precyzji. Ponadto jakiegoś przewinienia dopatrzył się sędzia.

8
    Pierwsze minuty należą do azjatyckiej drużyny! Koreańczycy często dośrodkowują w pole karne rywali, co może w końcu przynieść jakiś efekt.

9
    Niewiele jak na razie są w stanie zrobić Szwedzi. Faworyci tego spotkania póki co bez pomysłu i możliwości, jeśli chodzi o grę w ofensywie.

11
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Joo-ho, ale zdołali się utrzymać przy piłce Koreańczycy.

12
    Szwedzi przy piłce, ale daleko od bramki rywali. Po chwili ich akcja kończy się szybką stratą.

13
    Spóźniony wślizg Kima Shin-wooka i arbiter z Salwadoru po raz pierwszy w tym meczu sięga po kartkę.

14
    Wreszcie groźniej zaatakowali Skandynawowie, ale ostatecznie piłka bezpiecznie ląduje w objęciach Cche Hjona.
    Są rzeczy ważne i ważniejsze :)

16
    Przebudzili się nieco Szwedzi. Spokojnie wymieniają teraz podania w środkowym sektorze boiska. Koreańczycy całym zespołem na własnej połowie.

18
    Bardzo dobrze we własnym polu karnym wślizgiem interweniował Young-gwon! Groźnie zapowiadała się ta akcja Szwedów, ale Granqvist w ostatniej chwili został powstrzymany.

19
    Skandynawowie od autu na wysokości linii środkowej boiska.

21
    Jak to nie wpadło?! Toivonen zagrał w pole karne do Berga, którego strzał z najbliższej odległości wybronił Cche Hjon!
    21. Znakomita okazja Berga:

21
    Toivonen uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale posłał piłkę obok słupka.

23
    Rozkręcili się Szwedzi. Reprezentanci naszego zamorskiego sąsiada nie opuszczają połowy rywali i coraz mocniej naciskają, aby wyjść na prowadzenie.

25
    Bardzo brzydki atak Hi-cchana na Forsberga. Arbiter nie decyduje się jednak na sięgnięcie po kartkę.

26
    Jakichś problemów doznał jeden z reprezentantów Korei. Joo-ho próbował zatrzymać piłkę w boisku i niefortunnie upadł. Wszystko wskazuje na to, że to koniec meczu dla tego zawodnika...

28
    Zmiana w drużynie Korea Południowa: z boiska schodzi Park Joo-ho, na boisku pojawia się Kim Min-u.

29
    Rzut rożny dla Szwedów. Ogromne zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie Koreańczycy jakimś cudem wybijają piłkę poza boisko. Kolejny korner.
    29. Kolejna okazja Szwecji:

30
    Jansson dopuścił się przewinienia w szesnastce i arbiter przerywa akcję Szwedów.

32
    Nieprzepisowe zagranie jednego z Koreańczyków. Faulowany był Egdal.

33
    Na pozycji spalonej złapany został Berg. Od rzutu wolnego wznowi grę Cche Hjon-u.

35
    Ciekawy kontratak Koreańczyków, ale po wbiegnięciu w pole karne nie udało się celnie odegrać do jednego z kolegów.

36
    Pogubił się w akcji ofensywnej jeden ze Szwedów i rywale rozpoczną od bramki.

37
    Kolejny raz z kontratakiem ruszyli Koreańczycy, ale i tym razem nie udało się zmusić Olsena do interwencji. Akcja Azjatów rozpoczęła się od dobrego odbioru piłki Forsbergowi.

39
    Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Korei, ale Europejczycy utrzymują się przy piłce. Nieco ponad pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania.

41
    Szwedzi bardzo spokojnie w środku pola. Cały czas utrzymuje się bezbramkowy rezultat, choć to właśnie Skandynawowie przeważają.

42
    W polu karnym rywali padł na murawę jeden z reprezentantów Korei, ale nie ma mowy o jedenastce.

43
    Czysty wślizg Sung-yonga we własnej szesnastce! Znakomicie powstrzymany stał w tej sytuacji Toivonen. Korner dla Szwedów.

43
    Znakomitym podaniem obsłużony został Berg, ale piłka po jego strzale z ostrego kąta nie poszybowała w światło bramki!
    43. Z ostrego kąta uderzał Berg:

44
    Uderzenie Granqvista po ziemi, zza pola karnego, ale bez kłopotów interweniuje golkiper koreańskiej drużyny.

45
    O dwie minuty przedłużona zostaje pierwsza połowa spotkania.

45+2
    Minimalnie niecelne uderzenie głową Claessona z siódmego metra! Piłka zahaczyła jeszcze o jednego z obrońców i reprezentanci Trzech Koron będą wykonywać rzut rożny.

45+3

Do przerwy bez goli w Niżnym Nowogrodzie! Początek należał do Korei, ale z każdą kolejną minutą coraz mocniej przeważali Szwedzi. Remis nikogo nie zadowala, więc możemy być pewni, że druga połowa przyniesie wiele emocji. Zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Zbyt głęboka płaska centra w szesnastkę Szwedów i spokojnie wyłapuje piłkę Olsen.

49
    Bardzo ładna akcja Szwecji. Toivonen zgrał piłkę do środka, przepuścił ją Berg, ale fatalnie uderzał Forsberg.
    Bramkarz Korei daje dziś z siebie wszystko:

51
    Ja-cheol trafiony w łydkę przez jednego z rywali. Mocno ucierpiał Koreańczyk, na szczęście będzie w stanie grać dalej.

52
    Fenomenalna okazja Korei! Dośrodkowanie prosto na głowę Ja-cheola, który minimalnie spudłował!
    52. Najlepsza okazja koreańskiej drużyny:

54
    Rozkręcają się Azjaci. I trudno się dziwić, porażka w dzisiejszym meczu może dla jednych i drugich oznaczać koniec przygody z mundialem.

55
    Brzydkie zagranie Hwanga i zasłużona żółta kartka dla reprezentanta Korei.

56
    Zaatakowali Szwedzi, ale ponownie znakomitymi umiejętnościami popisał się golkiper koreańskiej drużyny!

57
    Z dystansu uderzał Kim Min-u, ale trafił prosto w blokującego jego strzał defensora.
    57. Obroniony strzał Toivonena:

59
    Hwang znakomicie zwiódł rywala na skrzydle, po czym wbiegł w pole karne, ale skutecznie jego centrę zablokował Larsson. Rzut rożny.

60
    Sung-yong nie zdołał oddać strzału zza pola karnego i Szwedzi przechwycili futbolówkę.

61
    Ostry wślizg Claessona, który zahaczył o nogi Hwanga. Reprezentant Szwecji upominany przez arbitra.

63
    Głośno protestują Szwedzi, bo jeden z nich był atakowany w polu karnym! Arbiter nie dopatrzył się przewinienia, ale po chwili zszedł do linii, aby obejrzeć powtórkę!

63
    Czekamy na werdykt sędziego.

64
    Rzut karny dla Szwecji! Wyraźnie spóźniony wślizg Kima Min-u!
    64. Ewidentny karny:

65
    Gol dla Szwecji!

Szwedzi obejmują prowadzenie! ANDREAS GRANQVIST lekkim, technicznym uderzeniem tuż przy słupku pokonał golkipera rywali! Ogromny spokój reprezentanta Trzech Koron.
    65. Andreas Granqvist (SWE) - 1:0

66
    Zmiana w drużynie Korea Południowa: z boiska schodzi Kim Shin-wook, na boisku pojawia się Čong U-jong.

67
    Dobra, ale z całą pewnością jeszcze nie komfortowa sytuacja Skandynawów. Do końca spotkania nieco ponad dwadzieścia minut. Czy Koreę stać na odrobienie strat?

69
    Strzał Forsberga z dystansu, ale skutecznie blokuje to uderzenie jeden z Koreańczyków.

70
    Chyba zbyt długo starał się utrzymać przy piłce Toivonen. Koreańczyków było zbyt dużo i ostatecznie jeden z nich wybił piłkę na rzut rożny.

71
    Dobrym piąstkowaniem popisał się Cche Hjon-u, ale w dalszym ciągu w natarciu znajdują się reprezentanci Trzech Koron.

71
    Zmiana w reprezentacje Szwecji. Hiljemark zastąpi Ekdala.

72
    Zmiana także w reprezentacji Korei. Ja-Cheol zostaje zastąpiony przez Sung-u.

74
    Szwedzi bronią się teraz na własnej połowie. Korea zmuszona do prowadzenia gry.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Coraz mniej czasu mają Koreańczycy na doprowadzenie do remisu.

77
    Zmiana w drużynie Szwecja: z boiska schodzi Ola Toivonen, na boisku pojawia się Isaac Kiese Thelin.

78
    Nie czują się zbyt dobrze w ataku pozycyjnym Azjaci. Wiedzą o tym Szwedzi, którzy jeśli mieliby zdobyć drugą bramkę, zapewne zrobiliby to z kontry.

79
    Jeden z defensorów Szwecji głową wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu w pole karne.

80
    Ucierpiał w jednym ze starć Larsson. Niestety bardzo możliwe jest, że będzie musiał opuścić murawę.

81
    Tak jest, zmiana w reprezentacji Szwecji. Larssona zastępuje Svensson.

83
    Coraz mocniej atakują Koreańczycy. Nie mają nic do stracenia Azjaci, a takie zmasowane ataki mogą przynieść upragnionego gola.

84
    Akcja Koreańczyków lewym skrzydłem przerwany przez arbitra, który dopatrzył się jakiegoś przewinienia.

86
    Cztery minuty pozostały do końca regulaminowego czasu gry. Z pewnością doliczy jeszcze co najmniej trzy arbiter.

87
    Kiese Thelin skutecznie zatrzymywany na dwudziestym piątym metrze. Koreańczycy szybko próbowali przejść do ataku, ale dali złapać się w pułapkę ofsajdową.

88
    Forsberg dał się sfaulować blisko własnego pola karnego. Koreańczycy tracą okazję do dokończenie akcji, a Szwedzi zyskują niezwykle cenny czas.

89
    Płaska centra w szesnastkę Szwedów, ale bez kłopotów wybija futbolówkę Svensson.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Berg fauluje w środku pola. Korea całym zespołem na połowie rywali.

90+1
    O cztery minuty przedłużony zostaje ten mecz!

90+1
    Ależ niewiele brakowało! Dośrodkowanie w pole karne Szwecji, odegranie do Hwanga, który głową uderzył obok słupka!

90+3
    Jeszcze rzut rożny będą wykonywać Azjaci. Cche Hjon-u nie wbiega w pole karne rywali, aby wspomóc kolegów, ale i tak może być groźnie!

90+4
    Domagali się odgwizdania zagrania piłki ręką przez jednego ze Szwedów, ale arbiter nie decyduje się na odgwizdanie jedenastki.

90+5

Koreańczycy bez celnego strzału na bramkę rywali!

Komplet puntów dla Szwedów!

Koniec meczu w Niżnym Nowogrodzie! Szwedzi zagrali lepiej od Koreańczyków i zasłużenie zwyciężyli 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego w 65. minucie Granqvist. Kolejne mecze tych drużyn w sobotę. Szwecja zmierzy się z Niemcami, z kolei Korea będzie rywalizować z Meksykiem. Dziękuję za uwagę! (15:56:10)

Gole: 65. Granqvist (kar.)

Kartki:   61. Claesson (SWE) – 13. K. Shin-wook (KOR), 55. Hwang Hi-čchan (KOR)

Strzały celne: 4:0. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 1:0. Foule: 20:23.
    Szwecja: Olsen – Augustinsson, Granqvist, P. Jansson, Lustig – Claesson, Seb. Larsson (81. Svensson), Ekdal (71. Hiljemark), Forsberg – Berg, Toivonen (77. Kiese Thelin).
    Zmiany: Johnsson, Nordfeldt – Durmaz, Guidetti, Helander, Hiljemark, Kiese Thelin, Krafth, M. Olsson, Rohdén, Svensson.

Korea Południowa: Čche Hjon-u – L. Yong, Čang Hjon-su, K. Young-gwon, P. Joo-ho (28. Kim Min-u) – I Če-song, K. Sung-yong, K. Ja-cheol (72. I Sung-u) – Hwang Hi-čchan, K. Shin-wook (66. Čong U-jong), S. Heung-Min.
    Zmiany: Kim Čin-Hjon, K. Seung-gyu – Hong-čchol, Ču Se-čong, Čong Song-hjon, Čong U-jong, Kim Min-u, Ko Jo-han, I Sung-u, Mun Son-min, O Pak-suk, Jun Jong-Sun.