Portugalia – Maroko 1:0 (koniec) | Urugwaj – Arabia Saud. 1:0 (koniec) | Iran – Hiszpania 0:1 (koniec)
Portugalia
1:0 (1:0)
Maroko
Środa 20.06.2018, 14:00 • Stadion Łużniki, Moskwa • Mistrzostwa Świata • Grupa B

To już wszystko z wydarzeń na Łużnikach. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Jednocześnie zapraszamy na kolejne dzisiejsze relacje z Mistrzostw Świata w Rosji. Przed nami jeszcze starcia Urugwaju z Arabią oraz Iranu z Hiszpanią. Pozostańcie Państwo z nami na lajfach! (16:04:00)
    Temperament Pepe znów dał o sobie znać w końcówce rywalizacji.

Maroko jest pierwszą drużyną, która już wie, że po trzech meczach żegna się z turniejem. Dziś ich los może podzielić Arabia Saudyjska.

Ostatni gwizdek pana Marka Geigera oznacza, że Maroko właściwie kończy swoją przygodę z mundialem w Rosji. Po dwóch spotkaniach podopieczni Renarda nie mają na koncie żadnego punktu i stracili już szanse na wyjście z grupy. Z pewnością "Lwy Atlasu" zagrały widowiskowy, ładny dla oka futbol, lecz co z tego, skoro bramki strzelić nie potrafili. Z kolei Portugalia zaprezentowała się w znanym nam już stylu. Minimalizm z przodu oraz skuteczna gra w defensywie pozwalają Mistrzom Europy na dopisanie do swojego dorobku trzech oczek i objęciu prowadzenia w tabeli grupy B.

90+5

90+5
    Powoli rozgrywają piłkę Portugalczycy. Zrezygnowani są już zawodnicy z Afryki. Podopieczni Santosa dograją końcówkę meczu z futbolówką przy nogach.
    90+4. Strzał Benatii idealnie podsumowuje ustawienie celowników "Lwów Atlasu" w tym pojedynku.

90+4
    To jest wręcz niebywałe ile szans marnują Marokańczycy! Futbolówka znów spadła pod nogi Benatii. Ten z półobrotu lewą nogą z siódmego metra! Mocno niecelnie.

90+3
    Jeszcze kartka dla Adriena Silvy za przerwanie kontry przeciwnika. Taktyczne przewinienie Portugalczyka.

90+2
    Zamieszanie po rzucie rożnym dla Maroka. Wracający Benatia zaczepił Pepe, którzy dodał sporo od siebie i pada na murawę. Nerwowo na boisku.

90+1
    Kolejna szans na gola dla Maroka! Amrabat dynamicznie schodzi ze skrzydła i uderza potężnie z trzynastego metra. Rykoszet od Pepe ratuje Portugalię!

90
    Aż pięć minut doliczone do drugiej części meczu.

89
    Mamy ostatnią korektę w tym pojedynku. Na ławce usiądzie Moutinho. Na ostatnie minuty wchodzi awizowany wcześniej Adrien Silva.

88
    Skuteczni do bólu są Portugalczycy. Teraz wymiana piłki na połowie przeciwnika. Zmuszeni do biegania Marokańczycy.

87
    Szykuje jeszcze jedną korektę Fernando Santos. Na murawie pojawi się Andre Silva.

86
    Ciekawa sytuacja na boisku. Sędzia zmuszony przerwać grę, gdyż przestał działać system komunikacji z asystentami na linii. Szybka wymiana elektroniki i gramy dalej.

85
    Ostatnia zmiana w ekipie Maroka. Swój występ kończy El Ahmadi. Do boju posłany zostaje za to Fadr.

84
    Prosto w mur po raz kolejny trafia CR7! Kapitan reprezentacji Portugalii mocno zmotywowany w tej sytuacji, lecz prosto w rywala uderzona piłka.

83
    Błąd w obronie Maroka. Przejmuje piłkę Ronaldo i zostaje przewrócony na siedemnastym metrze. Szansa na strzał z rzutu wolnego!

Mariusz Nyka

Gole: 5. Ronaldo (Moutinho)

Kartki:   90+3. Adrien Silva (POR) – 40. Benatia (MRK)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 2:2. Rzuty rożne: 1:1. Spalone: 1:1. Foule: 1:4.