Urugwaj – Rosja 3:0 (koniec) | Arabia Saud. – Egipt 2:1 (koniec) | Iran – Portugalia 1:1 (koniec)
Hiszpania – Maroko 2:2 (koniec)
finał
Arabia Saudyjska
2:1 (1:1)
Egipt
Poniedziałek 25.06.2018, 16:00 • Wołgograd Arena, Wołgograd • Mistrzostwa Świata • Grupa A
     
    Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:05:20)
     
    Arabia Saudyjska odebrała Egiptowi trzecie miejsce w grupie już po upływie doliczonego czasu. Po strzale Davsariego to drużyna z Azji cieszy się ze zwycięstwa 2:1 na pożegnanie z mistrzostwami świata. To jej pierwsza mundialowa wygrana od 1994 roku. Statystyki pokazują jasno, że podopieczni Juana Antonio Pizziego zrobili więcej, żeby odnieść wiktorię. Opłaciło się to. Ich zaangażowanie w atakowanie w drugiej połowie mogło się podobać i zaowocowało drugim golem.
     
    Posiadanie piłki: 64% : 36%.
    Strzały na bramkę: 7:1.
    Strzały niecelne: 10:5.
    Rzuty rożne: 7:2.
    Spalone: 1:3.
    Faule: 7:16.
     
    90+5
    Koniec meczu.
     
    90+5
    Gol dla Arabii Saud.!
    Strzelcem bramki SÁLIM DAVSÁRÍ.

    Kapitalnie zakończyły się te mistrzostwa świata dla Arabii Saudyjskiej. Trochę przypadkowo, trochę finezyjnie wymieniła podania w polu karnym Egiptu, a wszystko zakończyło się uderzeniem po ziemi od słupka do siatki! Drużyna z Azji wyszarpnęła zwycięstwo w doliczonym czasie.
     
    90+2
    Denerwuje się selekcjoner reprezentacji Egiptu. Wszystko wskazuje na to, że pomimo trzech prób Faraonowie nie odniosą wyczekiwanego zwycięstwa w mistrzostwach świata.
     
    90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.
     
    89
    Osama Havsavi upadł po spięciu w polu karnym. Chwila oddechu dla zawodników przed ostatnimi akcjami tego spotkania.
     
    86
    Fasi napomniany kartonikiem za przewinienie w bocznym sektorze boiska.
     
    85
    Już blisko 30 strzałów w tym spotkaniu. Nie odda kolejnego Mohamed Salah, ponieważ sędzia asystent zasygnalizował spalonego.
     
    84
    Musailim miał sporo szczęścia, ponieważ w pojedynku z Egipcjaninem nie musiał się przesunąć na nogach nawet na centymetr. Uderzenie było prosto w niego.
     
    82
    Salah próbuje to wszystko rozstrzygnąć w pojedynkę, jednak nie miał dużych szans na wymanewrowanie i oddanie strzału między kilkoma Saudami.
     
    81
    Zmiana w drużynie Egipt: z boiska schodzi Trézéguet, na boisku pojawia się Kahraba.
     
    80
    Ponownie nie spożytkowali rzutu wolnego podopieczni Juana Antonio Pizziego. Uderzenie Braika w głowę stojącego w murze reprezentanta Egiptu.
     
    79
    Przewinienie blisko linii pola karnego i będzie rzut wolny dla Arabii Saudyjskiej. Przed nim zmiana. Sahri zastąpił w jedenastce Muvalada.
     
    78
    Jeszcze jeden korner po wybitym przez przedstawicieli Azji dośrodkowaniu Hegaziego. Podniosła się wrzawa na trybunach po lepszych minutach w wykonaniu Egiptu.
     
    77
    Jeszcze korner i dośrodkowanie Vardy ze stałego fragmentu zostało wybite przez reprezentantów Arabii Saudyjskiej.
     
    76
    Zbyt indywidualna akcja Sahraniego na lewym skrzydle. Podobna próba Egipcjan i ich przeciwnicy zablokowali w ostatnim momencie uderzenie.
     
    75
    Varda przekombinował na obrzeżach pola karnego i tak skończyła się kolejna akcja Egiptu.
     
    74
    Szansa na pokonanie Haddariego z rzutu wolnego. Długo zastanawiali się nad sposobem wykonania stałego fragmentu Saudowie, po czym jeden z nich oddał uderzenie wyraźnie ponad poprzeczką.
     
    72
    Może się podobać zaangażowanie reprezentacji Arabii Saudyjskiej, która po przerwie angażuje duże siły liczebne do ataku.
     
    71
    Po podaniu od Mohameda Salaha spudłował zza pola karnego Alnani. Musailim wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.
     
    69
    Haddari ratuje reprezentację Egiptu! Doskonałe interwencje doświadczonego bramkarza. Wyrasta on powoli na bohatera spotkania. Próbowali go pokonać kolejno Mudzahvi głową, a po chwili nogą Asiri. Wszystkie te próby bezskuteczne.
     
    68
    Egipt trochę rozczarowuje swoich kibiców w ostatnim czasie. Chce na to zareagować i wymienił kilkanaście podań na obrzeżach pola karnego Saudów.
     
    66
    Gabr upadł we własnym polu karnym po agresywnym ataku przeciwnika. Potrzebuje on chwili na dojście do siebie po faulu.
     
    65
    Zmiana w drużynie Arabia Saudyjska: z boiska schodzi Hattán Bahabrí, na boisku pojawia się Muhannad Asírí.
     
    64
    Zmiana w drużynie Egipt: z boiska schodzi Marván Muhsín, na boisku pojawia się Ramadán Sobhi.
     
    63
    Akcja Egiptu podobna do tej bramkowej. Ponownie jeden z pomocników próbował uruchomić podaniem z głębi pola Mohameda Salaha. Tym razem do piłki miał bliżej Musailim i sprzątnął ją sprzed nosa rozpędzonego gwiazdora.
     
    62
    Gabr zablokował składną akcję Arabii Saudyjskiej z wykorzystaniem lewego skrzydła.
     
    60
    Kwadrans po przerwie ze wskazaniem na Arabię Saudyjską, która uskrzydlona zdobytym golem chce odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata od 1994 roku.
     
    59
    Utajf ostro potraktował Trezegueta, który próbował przebić się przez centrum boiska. Faul.
     
    58
    Wyblokowane uderzenie z dystansu i Haddari nie miał problemu z unieszkodliwieniem sunącej po polu karnym Egiptu futbolówki.
     
    57
    Przeżywa wszystkie swoje niedokładności Trezeguet, który nie ma problemu z dojściem do sytuacji podbramkowych, ale ma problem ze skierowaniem piłki w światło bramki.
     
    56
    Zbyt płaskie dośrodkowanie Mohameda Salaha z rzutu wolnego było łatwym łupem dla obrońców reprezentacji Arabii Saudyjskiej.
     
    54
    Po nieporozumieniu Haddariego z Hegazim miał świetną szansę na zdobycie prowadzenia Mudzahvi. Potężnie, nieco zbyt potężne uderzenie z kilkunastu metrów, po którym futbolówka ominęła bramkę Faraonów.
     
    53
    Próbował odpowiedzieć przeciwnikom Mohamed Salah, jednak w pojedynku na prawym skrzydle nie oszukał prostym zwodem defensora.
     
    52
    Ciekawe rozegrania Arabii Saudyjskiej z wykorzystaniem obu skrzydeł. Egipt na razie nie odpowiada w drugiej połowie.
     
    51
    Już dwa razy po przerwie reprezentanci Arabii Saudyjskiej domagali się trzeciego rzutu karnego. Wilmar Roldan jest nieco ostrożniejszy, ponieważ zawodnicy najwyraźniej wyczuli jego skłonność do pokazywania na 11. metr.
     
    49
    Saudowie pozostają na połowie przeciwnika, jednak dośrodkowanie Faradza z rzutu rożnego nie poskutkowało strzałem.
     
    48
    Płaskie dośrodkowanie Bahabriego wylądowało w koszyczku bramkarza reprezentacji Egiptu.
     
    47
    Piłka ponownie w grze i starają się nią operować reprezentanci Arabii Saudyjskiej, którzy krótko przed przerwą zapracowali na swojego przełomowego gola w mistrzostwach świata.
     
    46
    Druga połowa rozpoczęta.
     
    Sporo działo się w pierwszej połowie meczu o honor reprezentacji Arabii Saudyjskiej i Egiptu. Na tablicy z wynikiem 1:1 po uderzeniach Salaha oraz Faradza. Obie drużyny miały jeszcze inne sytuacje podbramkowe, a przynajmniej kilkanaście minut tego widowiska musiało się podobać. Na pewno nie można powiedzieć, że zawodnicy postanowili odbębnić na pół gwizdka ostatni mecz w mistrzostwach świata.
     
    45+7
    Pierwsza połowa skończona.
     
    45+7
    Zmiana w drużynie Egipt: z boiska schodzi Abdalláh Saíd, na boisku pojawia się Amr Vardá.
     
    45+6
    Gol dla Arabii Saud.!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SALMÁN FARADŽ.

    Wykorzystana jedenastka. Tym razem pewnie. Fadadz uderzył płasko w lewy narożnik po uprzednim zmyleniu Haddariego.
     
    45+5
    Kolumbijczyk ogląda najwyraźniej ulubiony odcinek ulubionego serialu. Trochę to trwa. Po interwencji VAR jest żółta kartka dla Gabra i podtrzymanie decyzji o rzucie karnym.
     
    45+3
    Wilmar Roldan postanowił zobaczyć jeszcze powtórkę. Przedłuża się pierwsza połowa spotkania.
     
    45+2
    Drugi rzut karny dla reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Gabr pociągnął za koszulkę Muvalada i sprokurował kolejne zagrożenie dla Egiptu!
     
    45
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.
     
    44
    Mnożą się w tym fragmencie spotkania przerwy spowodowane urazami. Sędzia powinien doliczyć ten stracony czas do pierwszej połowy.
     
    42
    Interwencja była bolesna dla wiekowego reprezentanta Egiptu. Medycy z północnej części Afryki udzielają pomocy Haddariemu.
     
    41
    Nie ma gola z rzutu karnego! Arabia Saudyjska nie może przerwać swojego impasu strzeleckiego w mistrzostwach świata. Weteran Haddari popisał się interwencją i sparował piłkę na słupek.
     
    39
    Rzut karny dla Arabii Saudyjskiej. Po dośrodkowaniu Sahraniego sędzia gwizdnął zagranie ręką Fasiego i wskazał na 11. metr.
     
    38
    Bardzo interesujące jest ostatnie kilkanaście minut tego spotkania. Zanosi się na jeszcze jakieś gole w tej arabskiej konfrontacji.
     
    37
    Po podaniu Davsariego piłka wylądowała w środku pola karnego pod nogami Faradza. Hegazi rzucił się rozpaczliwym wślizgiem i zablokował strzał środkowego pomocnika. Arabia Saudyjska mogła cieszyć się po tej akcji z wyrównania!
     
    36
    Egipt miał już cztery szanse na zdobycie gola, z których wykorzystał jedną. Drzwi do zapunktowania pozostają otwarte przed reprezentantami Arabii Saudyjskiej.
     
    34
    Fenomenalna akcja reprezentacji Egiptu nie zakończyła się takim samym uderzeniem. Salah popisał się żonglerką tuż przed linią pola karnego i uruchomił podaniem Trezegueta. Strzelec huknął bez chwili zawahania obok spojenia słupka z poprzeczką!
     
    33
    Breik gra wysoko na połowie Faraonów. Jego przedostatnia szarża zakończyła się niecelnym uderzeniem, a ostatnia została przerwana blisko chorągiewki boiska.
     
    31
    Nierozgrzany Haddari nie popisał się swoim wyjściem na przedpole i miał szczęście, że za jego plecami był jeszcze czujny obrońca.
     
    30
    Sahrani nie widział sposobu na spokojne rozegranie ataku i zdecydował się na uderzenie ze znacznego dystansu. Pudło, więc Haddari ponownie nie mógł zaprezentować swoich umiejętności.
     
    29
    Wrzutka z rzutu wolnego prosto w rękawice Musailima, który zaprezentował modelowe piąstkowanie i zażegnał niebezpieczeństwo.
     
    28
    Przewinienie na Muhsinie w bocznym sektorze boiska i Faraonowie mają szansę na podwojenie przewagi po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
     
    27
    Próba zripostowania, jednak Saudom nie wyszło dośrodkowanie z lewego skrzydła w środek pola karnego.
     
    25
    Nie kleiła się gra Mohamedowi Salahowi, aż nagle przyspieszył i mógł w pojedynkę wypunktować Arabię Saudyjską w zaledwie dwie minuty. To jest właśnie wartość lidera zespołu.
     
    24
    Kolejna sytuacja sam na sam Mohameda Salaha po podaniu z drugiej linii. Jeszcze raz zdecydował się na lobowanie Musailima, jednak tym razem fatalnie spudłował. Zapachniało dwubramkowym prowadzeniem Egiptu.
     
    22
    Egipt właśnie zdobył gola!
    Strzelcem bramki MOHAMED SALAH.

    Właśnie to jest ta sekunda meczu, w której Arabia Saudyjska nie otoczyła Salaha należytą opieką! Po podaniu z głębi pola gwiazdor Liverpool FC wbiegł między stoperów i delikatnym lobem pokonał Musailima. Pogubili się kompletnie w tej sytuacji bramkarz oraz obrońcy z Azji, a Salah potrafił wymierzyć za to karę!
     
    21
    Ciekawa wymiana podań w wykonaniu zawodników z bliskiego wschodu zakończona dośrodkowaniem prosto w rękawice czujnego na przedpolu Haddariego.
     
    20
    Na potwierdzenie poprzedniego wpisu Mohamed Salah został złapany przez Saudów w pułapkę ofsajdową w momencie prostopadłego podania z drugiej linii.
     
    19
    Nie klei się gra w wymarzony sposób Mohamedowi Salahowi, ale na jego umiejętności trzeba uważać w każdej sekundzie spotkania.
     
    18
    Beznadziejne podanie crossowe Hegaziego i futbolówka opuściła boisko po lewej stronie. W tej sytuacji grę wznowiła wrzutem z autu Arabia Saudyjska.
     
    16
    Braik wybił piłkę po kolejnym nieudanym dośrodkowaniu Mohameda Salaha z prawego skrzydła.
     
    15
    Na zakończenie pierwszego kwadransa brawurowa szarża w centrum boiska. Przebił się przez biernych przeciwników Davsari i oddał uderzenie zza pola karnego nieznacznie ponad bramką Egiptu.
     
    14
    Jeden z podopiecznych Juana Antonio Pizziego był poza boiskiem. Szybka interwencja zamrażaczem i Arabia Saudyjska gra już w komplecie.
     
    13
    Nie wiedzieli przedstawiciele Azji jak przebić się przez defensywę Egiptu, dlatego skończyło się to wszystko uderzeniem Bahabriego z dystansu wyraźnie obok bramki Haddariego.
     
    12
    Fajnie operują też futbolówką Saudowie. Na pewno lepiej niż reprezentacja Polski w trwających mistrzostwach świata.
     
    10
    Dłużej w posiadaniu piłki Egipt, jednak jego rozegrania nie skutkują jeszcze sytuacjami podbramkowymi.
     
    9
    Faradz wrzucił piłkę z narożnika boiska prosto na głowę obrońcy w białej koszulce.
     
    8
    Movalad zbiegł ze środka boiska na lewe skrzydło, skąd próbował uruchomić dośrodkowaniem dublującego jego pozycję kompana. Blokowali Egipcjanie i stanęło wyłącznie na rzucie rożnym dla Arabii Saudyjskiej.
     
    7
    Faranowie wymienili kilkanaście podań na połowie przeciwnika. Szukali sposobu na rozmontowanie zawodników w zielonych koszulkach.
     
    5
    Hegazi przeciął prostopadłe podanie w pole karne Egiptu, gdzie próbował oddać uderzenie najbardziej wysunięty Muvalad.
     
    4
    Salah zbiegł na prawe skrzydło, skąd posłał dośrodkowanie prosto na głowę dobrze ustawionego stopera Arabii Saudyjskiej. Egipt musi budować atak od nowa.
     
    3
    Pierwszy kontakt z piłką Haddariego, najstarszego zawodnika występującego w mistrzostwach świata. Bez problemu złapał zbyt głębokie podanie z głębi pola. Poprawka w postaci uderzenia z dystansu wyraźnie obok bramki.
     
    2
    Pojedynek Muhsina w bocznym sektorze boiska. Nie udało mu się wymanewrować opiekujących się nim dwóch reprezentantów Arabii Saudyjskiej.
     
    1
    Mecz się właśnie rozpoczął.
     
    Hymny narodowe w Wołgogradzie. Na początek Saudów, którzy wystąpią w zielonych koszulkach oraz spodenkach, natomiast Egipcjanie w biało-czarnych strojach.
     
    Składy:

    Arabia Saudyjska: Musáilim – Os. Havsáví, Braík (C), Faradž, Bahabrí – Šahrání, Utajf – Mudžahví, Davsárí, Muválad – M. Havsáví.

    Rezerwowi: Majúf, Uvaís – Buláihí, Harbí, Om. Havsáví, Džasím, Chaibárí, Chaíbrí, Kanú, Šahrí, Asírí, Šáhlaví.

    Egipt: Haddarí (C) – Gabr, Hegází, Fasí, Hamad – Muhsín, M. Salah – Abdal Šáfí, Alnaní, Saíd – Trézéguet.

    Rezerwowi: Akramí, Šanáví – Almuhammadí, Ašraf, Hamdí, Samír, Gábir, Mursí, Kahraba, Shikabala, Sobhi, Vardá.

    Sędzia: Wilmar Roldan (Kolumbia).
     
    Reprezentanci Arabii Saudyjskiej i Egiptu to bohaterowie pierwszego meczu o honor w trwających mistrzostwach świata. Wilmar Roldan rozpocznie w poniedziałek o godzinie 16 ostatni pojedynek obu drużyn w turnieju.
     
    Arabia Saudyjska nie popisała się w meczu otwarcia mistrzostw świata. W świetle tysięcy reflektorów przedstawiciel Azji został rozgromiony 0:5 przez reprezentację Rosji. W drugim spotkaniu poszło mu już trochę lepiej, jednak porażka 0:1 przekreśliła nadzieję na awans do fazy pucharowej.
     
    Drużyna Juana Antonio Pizziego ma za sobą pięć porażek z rzędu. Po raz ostatni zwyciężyła w połowie maja z Grecją 2:0. Arabia Saudyjska spróbuje w konfrontacji z Egiptem pokazać trochę ciekawego futbolu tak jak w eliminacjach do mistrzostw świata.
     
    Dla Egipcjan odpadnięcie z turnieju po dwóch meczach było rozczarowaniem po wielu latach oczekiwania na wyjazd na mistrzostwa świata. Faraonowie ponieśli porażki 0:1 z Urugwajem, a następnie 1:3 z Rosją. Jedynego gola strzelili z rzutu karnego, gdy spotkanie z gospodarzami było już praktycznie rozstrzygnięte.
     
    W 1999 roku Arabia Saudyjska rozbiła 5:1 Egipt. Dziś różnica między reprezentacjami wydaje się być zdecydowanie mniejsza. Do ostatniego ich spotkania doszło 14 marca 2005 roku i w meczu towarzyskim Faranowie zwyciężyli 1:0.
     
    Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

    Sebastian

    Gole: 45+6. Faradž (kar.), 90+5. Davsárí (Utajf) – 22. M. Salah (Saíd)

    Kartki:   45+5. Gabr (EGY), 86. Fasí (EGY)

    Spudłowany karny!: 41. Muválad (KSA), bramkarz Haddarí obronił


    Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 10:5. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 1:3. Foule: 7:16.
    Arabia Saudyjska: Musáilim – Braík (C), Os. Havsáví, M. Havsáví, Šahrání – Bahabrí (65. Asírí), Faradž, Utajf, Mudžahví, Davsárí – Muválad (79. Šahrí).
    Zmiany: Majúf, Uvaís – Buláihí, Harbí, Om. Havsáví, Džasím, Chaibárí, Chaíbrí, Kanú, Šahrí, Asírí, Šáhlaví.

    Egipt: Haddarí (C) – Fasí, Gabr, Hegází, Abdal Šáfí – Alnaní, Hamad – M. Salah, Saíd (45+7. Vardá), Trézéguet (81. Kahraba) – Muhsín (64. Sobhi).
    Zmiany: Akramí, Šanáví – Almuhammadí, Ašraf, Hamdí, Samír, Gábir, Mursí, Kahraba, Shikabala, Sobhi, Vardá.

    Sędziowie: Wilmar Roldan (Kolumbia)