Hiszpania – Rosja 1:1 (3:4 po rz. karnych) | Chorwacja – Dania 1:1 (3:2 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (3:2)
Chorwacja
1:1 (1:1)
Dania
Niedziela 01.07.2018, 20:00 • Nizhny Novgorod Stadium • Mistrzostwa Świata • 1/8 finału

To już wszystko z tego spotkania! Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu! (22:49:32)
    Z przymrużeniem oka ;)

Chorwacja po emocjonującym meczu awansowała do ćwierćfinału! Świetna pierwsza połowa, nieco słabsza druga, ale także emocjonująca dogrywka z obronionym karnym przez Schmeichela! Ostatecznie w serii "jedenastek" lepsi okazali się Chorwaci, ale był to konkurs bramkarzy, bowiem obronili połowę rzutów karnych!

5. serie
    3:2
    Ivan RAKITIĆ trafia.

5. serie
    2:2
    Nicolai JÖRGENSEN nie trafia, broni Subasić!

4. serie
    2:2
    Josip PIVARIĆ nie trafia, broni Schmeichel!

4. serie
    2:2
    Lasse SCHOENE nie trafia, broni Subasić!

0:0
    Milan BADELJ nie trafia, broni Schmeichel!

1. serie
    0:0
    Christian ERIKSEN nie trafia, broni Subasić!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Cóż za emocje, będą rzuty karne! Chorwaci awans mieli na wyciągnięcie ręki. Na około 5 minut przed końcem Modrić nie wykorzystał "jedenastki". Schmeichel pokazał, że potrafi bronić rzuty karne, jednak uda mu się to powtórzyć w serii "jedenastek"? Czekamy na desygnowanie strzelców, a potem największe emocje tego wieczoru!

120+1
    Druga połowa dogrywki skończona.
    Mała ciekawostka

120
    Pogramy minutę dłużej!

120
    Kramarić szukał swojej okazji na bramkę strzałem z dystansu, ale jego próba była bardzo słaba.

119
    Modrić mocno z dystansu, ale nie kapituluje Schmeichel.

116. Luka Modrić (CRO)

116
    Ależ nieprawdopodobna sytuacja! Modrić podszedł do wykonania rzutu karnego, oddał strzał po ziemi i broni Schmeichel! Mathias Jorgensen i Kasper Schmeichel będą bohaterami narodowymi!
    114. Rebić ewidentnie faulowany!

114
    Ależ sytuacja Chorwatów! Błąd Duńczyków w środku pola, piłkę przechwytuje Modrić i prostopadłym zagraniem wypuszcza Rebicia. Ten mija rywala i biegnie do pustej bramki, ale zdołał go nieprzepisowo zatrzymać Jorgensen! Będzie rzut karny!

112
    Knudsen z autu wrzucił piłkę w pole karne Chorwatów. Jeden z Duńczyków oddał niecelny strzał i wznowi z piątego metra Subasić.
    Dla tych, co jeszcze nie wiedzą - na mundialu można zastosować czwartą zmianę w dogrywce!

110
    10 minut do końca regulaminowego czasu dogrywki. Rzuty karne zbliżają się nieubłaganie!

109
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Mario Mandžukić, na boisku pojawia się Milan Badelj.

108
    Sisto dostał prostopadłe podanie od współpartnera. Będąc z lewej strony pola karnego zdołał zawrócić, czym wymanewrował rywala i oddał strzał. Piłka przeszła jednak obok dalszego słupka i wyszła na aut bramkowy.

106
    Kontra Duńczyków. Jorgensen będąc na wysokości pola karnego rywali chciał zacentrować, jednak jego zagranie zostało zablokowane.

106
    Kovacić oddał strzał z dystansu, który został zablokowany.

106
    Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi Martin Braithwaite, na boisku pojawia się Pione Sisto.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Koniec pierwszej części dogrywki. Krótka przerwa na zmianę stron i uzupełnienie płynów, a potem czas na dalsze emocje!

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105
    Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

105
    Dwa rzuty rożne dla Chorwatów. Po drugim rywale oddalili zagrożenie.

104
    Zagranie piłki w pole karne przez Modricia do współpartnera. Ten chciał zacentrować, ale jego podanie zostało zablokowane i mamy rzut rożny!

102
    Długie zagranie piłki w pole karne Duńczyków. Biegli do niej Rebić i Mandzukić. Sędzia ostatecznie odgwizdał spalonego.

100
    Sto minut meczu za nami. Czy jeszcze przed przerwą coś się zmieni na tablicy wyników?
    99. Schoene z dystansu

99
    Schoene po raz kolejny zdecydował się na uderzenie z dystansu. Próba okazała się jednak bardzo niecelna i piłka wyszła na aut bramkowy.

98
    Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi Thomas Delaney, na boisku pojawia się Michael Krohn-Dehli.

97
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Ivan Perišić, na boisku pojawia się Andrej Kramarić.

96
    Po raz kolejny Knudsen z autu wrzuca piłkę w pole karne rywali. Tym razem także oddalili zagrożenie Chorwaci.

96
    Eriksen z rzutu rożnego zagrywa piłkę w pole karne rywali. Ci oddalili zagrożenie poprzez wybicie piłki na aut.

95
    Eriksen wypuszczony prawą stroną boiska. Mając dużo miejsca zacentrował w pole karne i piłkę opanował zamykający akcję Poulsen. Oddał strzał, który został zablokowany. Do futbolówki dopadł Knudsen i ugrał rzut rożny.

93
    Kolejny aut dla Duńczyków, tym razem z drugiej strony boiska. Ponownie na wrzut w pole karne zdecydował się Knudsen, zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie poprzez złapanie piłki rozwiązał je Subasić.

93
    Aut dla Duńczyków z prawej strony boiska. Knudsen wrzuca piłkę w pole karne rywali, jednak Ci oddalają zagrożenie.

92
    Mandzukić trafiony w twarz przez Jorgensena. Potrzebna chwila przerwy dla zawodnika reprezentacji Chorwacji.
    Czas na dogrywkę!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Zawodnicy są już gotowi na dogrywkę. Piłka ustawiona na punkcie środkowym i zaczną Duńczycy!

Druga połowa za nami i czeka nas dogrywka! Po fenomenalnej pierwszej odsłonie liczyliśmy, że drugie 45 minut będzie wyglądało tak samo. Niestety okazji było znacznie mniej, a obie drużyny ruszyły z atakami głównie w końcówce. Teraz czas na krótką przerwę, a potem co najmniej 30 minut emocji!

90+3
    Druga połowa skończona.
    90+3. Braithwaite mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Duńczyków!

90+3
    Eriksen z rzutu rożnego zacentrował w pole karne, ale piłkę wypiąstkował Subasić. Futbolówka spadła na 25. metr pod nogi Braithwaite'a. Oddał on strzał z pierwszej piłki i ta minimalnie minęła światło bramki! Chorwaci byli zaskoczeni próbą rywala i gdyby futbolówka leciała w światło bramki, to raczej byśmy mieli gola!

90+2
    Teraz centra w pole karne Chorwatów. Defensorzy wybili piłkę na rzut rożny.
    90+2. Rakitić i jego dobry strzał!

90+2
    Rakitić pokusił się w końcówce o strzał z dystansu. Zawodnik Barcelony uderzył mocno i płasko, ale futbolówka przeszła obok bramki.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania. Czy będziemy mieli drugą dogrywkę dzisiejszego dnia?

90
    Aut dla Danii na wysokości pola karnego rywali. Knudsen wrzuca piłkę w pole karne, ale Chorwaci oddalili zagrożenie.

88
    W końcówce zaczęło się dziać co raz więcej. Oba zespoły na pewno chciałyby awansować bez konieczności walki w dogrywce.

87
    Piłka już z drugiej strony boiska. Schoene oddał strzał zza pola karnego, ale futbolówka przeszła obok bramki!

87
    Z rzutu rożnego grę wznowił Modrić. Centra w pole karne, ale zabrakło kogoś do wykończenia!
    86. Chorwaci i ich okazja!

86
    Było gorąco pod bramką Duńczyków. Rebić na prawym skrzydle wymanewrował kilku rywali i zacentrował w pole karne. Tam małe zamieszanie i piłka wybita poza "szesnastkę". Dopadł do niej jeden z Chorwatów i oddał strzał. Futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

85
    Długa piłka zagrana do Mandzukicia. Ten osamotniony i przerzucił na prawą stronę do Rebicia. Chorwat wycofał do Vrsaljko, który zacentrował w pole karne. Defensor Danii oddalił zagrożenie.
    84. Perisić w świetnej sytuacji!

84
    Krótkie rozegranie z rzutu wolnego do Modricia. Ten zagrał na lewą stronę do Pivaricia. Centra w pole karne w wykonaniu tego zawodnika. Zdołał główkować Perisić, ale futbolówka przeszła obok bramki!

82
    Teraz po faulu Poulsena na murawie leży Kovacić. Czy będzie potrzebna druga zmiana w krótkim okresie czasu?

81
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Ivan Strinić, na boisku pojawia się Josip Pivarić.

79
    Ucierpiał Strinić. Leży teraz na murawie i potrzebna jest pomoc medyczna. Pozostali zawodnicy wykorzystują przerwę na uzupełnienie płynów.

78
    Chorwaci obudzili się! Teraz zza pola karnego uderzał Rebić. Nie zdołał zaskoczyć swoim strzałem Schmeichela i ten pewnie złapał piłkę!

77
    Okazję mieli Chorwaci. Najpierw piłka wstrzelona w pole karne rywali, ale wybił jeden z Duńczyków. Potem kolejne zagranie i futbolówka spadła pod nogi Modricia, który oddał niecelny strzał.

74
    Zaczynają się końcowe minuty regulaminowego czasu gry. Duńczycy stwarzają sobie co raz więcej okazji. Czy zdołają zdobyć zwycięską bramkę?
    72. Nicolai Jörgensen i jego okazja

72
    Poulsen dostał podanie na prawą stronę boiska. Zdecydował się zacentrować w kierunku Jorgensena. Ten oddał płaski strzał, ale Subasić nie dał się zaskoczyć i obronił uderzenie!

71
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Marcelo Brozović, na boisku pojawia się Mateo Kovačić.

70
    20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy padną jeszcze bramki w tym meczu?

68
    Walka Jorgensena i Perisicia w narożniku boiska. Ostatecznie ten drugi upadł i złapał piłkę, a sędzia odgwizdał rzut wolny dla Duńczyków!

66
    Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi Andreas Cornelius, na boisku pojawia się Nicolai Jörgensen.

65
    Jeszcze jedna centra w pole karne Duńczyków. Tym razem sytuację rozwiązał Schmeichel, który poprzez wypiąstkowanie piłki oddalił zagrożenie.

64
    Chorwaci mają rzut rożny. Modrić z rzutu rożnego zagrywa piłkę w pole karne, ale najwyżej do lecącej futbolówki wyskoczył Cornelius i oddalił zagrożenie.

61
    Seria podań w wykonaniu Duńczyków pod polem karnym Chorwatów. Ostatecznie Duńczycy zostali wypchnięci na skrzydło, a potem jeden z nich faulował rywala.

59
    Piłka zagrywana przez Chorwatów w pole karne rywali wyszła na aut bramkowy.

58
    Teraz spokojnie rozgrywają Duńczycy. Druga połowa w porównaniu do pierwszej odsłony jest znacznie wolniejsza.

56
    Poulsen dośrodkowuje piłkę z prawej strony w pole karne rywali. Futbolówka została zablokowana przez jednego z Chorwatów, ale spadła pod nogi Braithwaite'a. Ten oddał strzał, ale fatalnie spudłował.
    55. Braithwaite i jego strzał

55
    Chorwacja spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

53
    Spokojny początek drugiej części spotkania.

51
    Piłka zagrana na lewe skrzydło do Poulsena. Ten zacentrował w pole karne w kierunku Corneliusa, jednak przechwycił futbolówkę Subasić i tym samym zatrzymał akcję Duńczyków.

50
    Modrić zagrywa długą piłkę w kierunku wybiegającego Mandzukicia. Został on jednak złapany na pozycji spalonej.

48
    Perisić dośrodkowuje z prawej strony w pole karne rywali. Piłka wyszła jednak na aut bramkowy.

46
    Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi Andreas Christensen, na boisku pojawia się Lasse Schoene.

46

Tymczasem zapraszam na przerwę, a potem dalsze emocje związane z tym pojedynkiem!

Pierwsza połowa za nami! Było to bardzo emocjonujące 45 minut, które rozpoczęło się od dwóch szybkich ciosów. W dalszych fragmentach meczu obie reprezentacje nie zwalniały tempa, co pokazuje, że w drugiej odsłonie będzie jeszcze wiele emocji!

45+2

45+2
    Mandzukić zszedł z murawy razem ze sztabem medycznym. Za chwilę będzie on gotowy do dalszej gry!

45
    Minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania.

45
    Leży na murawie Mandzukić. Ucierpiał on podczas starcia w środku pola z Jorgensenem. Potrzebna pomoc medyczna dla zawodnika reprezentacji Chorwacji!

44
    Jeszcze w końcówce pierwszej części spotkania płaskie podanie z lewego skrzydła dostał Rakitić. Zawodnik Barcelony oddał mocny i płaski strzał, ale fenomenalnie interweniował Schmeichel!
    42. Christian Eriksen (DEN)

42
    Po wybiciu piłki przez Chorwatów Duńczycy szybko ją odzyskali i stworzyli kolejną sytuację. Zagranie w pole karne do Eriksena, ten oddał techniczny strzał i trafił w poprzeczkę!

42
    Aut dla Danii na wysokości pola karnego rywali. Chorwaci tym razem nie dali się zaskoczyć i oddalili zagrożenie.

39
    Modrić zdecydował się na centrę w pole karne rywali ze stałego fragmentu gry. Najwyżej do lecącej piłki wyskoczył Lovren i minimalnie musnął futbolówkę, jednak ta przeszła obok bramki!
    38. Lovren mógł dać prowadzenie Chorwatom!

38
    Dalsgaard fauluje rywala na lewym skrzydle. Chorwaci będą mieli groźną okazję z rzutu wolnego.

36
    Lovren zdecydował się na długie zagranie w kierunku Rebicia. Jego podanie było jednak niedokładne i piłka wyszła na aut bramkowy.

35
    Perisić centruje piłkę z lewej strony w pole karne gości. Kjaer mając dużo miejsca pewnie oddalił zagrożenie poprzez wybicie piłki.

34
    Długie zagranie Schmeichela pod pole karne rywali. Tam czekał już Eriksen, który oddał strzał z pierwszej piłki. Jego próba okazała się jednak niecelna.

33
    Strinić biegł z piłką na przebój. Udało mu się znaleźć w polu karnym rywali, jednak za daleko wypuścił sobie futbolówkę i przechwycił ją Schmeichel. Chwilę później arbiter stwierdził, że faulowany był bramkarz i mamy rzut wolny dla Duńczyków!

32
    Korner dla Duńczyków. W pole karne rywali z narożnika boiska centrował Eriksen. Chorwaci oddalili zagrożenie poprzez wybicie piłki na prawe skrzydło. Tam był zawodnik Tottenhamu, który po raz drugi z rzędu wrzucił piłkę w "szesnastkę" przeciwników, ale tym razem futbolówkę przechwycił Subasić.

31
    Przerzucenie piłki na prawą stronę do Poulsena. Ten głową zgrał w kierunku Corneliusa. Ostatecznie napastnik Danii walczący z defensorem rywali ugrał rzut rożny!

30
    Niespełna pół godziny gry za nami. Jak na razie mamy remis 1:1 i świetne widowisko!
    29. Fenomenalne interwencje Schmeichela!

29
    Ależ zamieszanie pod bramką Danii! Najpierw Rakitić oddał strzał z dystansu, ale obronił Schmeichel. Potem zatrzymał próbę Rebicia z ostrego kąta, a na sam koniec Perisić z dosyć bliskiej odległości przestrzelił!
    27. Braithwaite był przed szansą zdobycia bramki

27
    Ależ odpowiedź ze strony Duńczyków. Eriksen wykonał fenomenalne podanie w pole karne Chorwacji, Braithwaite znalazł się w sytuacji sam na sam z Subasiciem i upadając oddał płaski strzał. Futbolówka trafiła najpierw w bramkarza, a potem w strzelca i wyszła na aut bramkowy!

26
    Rebić zagrał prostopadłe podanie. Piłka przeszła przez całą defensywę, biegł do niej Mandzukić, jednak futbolówkę przechwycił Schmeichel.

25
    Piłka rozgrywana teraz w środkowej części boiska.

23
    Korner dla Duńczyków. Krótkie rozegranie, piłka podana do Delaneya i ten chciał centrować, jednak jego zagranie zostało zablokowane.

22
    Z szybką kontrą wyszli Duńczycy. Eriksen przebiegł z piłką spory fragment boiska, oddał płaski strzał i futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny!
    20. Mandzukić i jego upadek

20
    Piłka z lewej strony zagrana w pole karne Duńczyków. Zamykający akcję Mandzukić chciał oddać strzał głową, jednak przed dotknięciem futbolówki upadł na murawę. Chorwaci domagali się rzutu karnego, ale sędzia był nieugięty i "jedenastki" nie ma!

19
    Zagranie piłki przez Modricia na lewą stronę do Perisicia. Zawodnik Interu zszedł do środka pola i oddał strzał, który został jednak zablokowany.

18
    Posiadanie piłki w pierwszych fragmentach meczu? 64% – 36%!

17
    Chorwacja od dłuższego czasu rozgrywała piłkę na połowie rywala, jednak będąc około 25 metrów od bramki Duńczycy zdołali przeciąć jedno z podań i przejąć futbolówkę.

15
    Krótkie wznowienie gry z autu. Po chwili jednak Chorwaci zdecydowali się na centrę w pole karne. Dania zdołała jednak oddalić zagrożenie.

14
    Modrić biegł z piłką prawą stroną boiska. Próbował centrować, jednak jego zagranie z końcowej linii zostało zablokowane i futbolówka wyszła na aut.

13
    Płaskie podanie w pole karne Danii do Rebicia. Ten będąc przy końcowej linii chciał zacentrować. Zrobił to na pamięć i zabrakło współpartnera do wykończenia.

13
    Modrić z narożnika boiska zacentrował piłkę w pole karne. Najwyżej do lecącej futbolówki wyskoczył jeden z defensorów i tym samym oddalił zagrożenie.

12
    Perisić i Rakitić podeszli do piłki ustawionej tuż przed polem karnym. Ostatecznie strzał oddał ten drugi. Futbolówka trafiła w ustawiony mur i po rykoszecie wyszła na rzut rożny!

11
    Rebić dostał płaskie podanie z prawego skrzydła. Będąc tuż przed polem karnym chciał przyjąć piłkę, jednak był faulowany przez rywala. Będzie rzut wolny i groźna okazja dla Chorwatów!

10
    Wrzut z autu w pole karne Chorwacji. Tym razem obrońcy zdołali oddalić zagrożenie.

9
    Lewą stroną przedzierał się Braithwaite. Wślizgiem zatrzymał go Vida i mamy piłkę na aucie!

7
    Próba centry z prawego skrzydła w pole karne Chorwacji. Zagranie było jednak niedokładne i od bramki wznowi grę Subasić.

6
    Kto by się spodziewał takiego początku spotkania? Po niespełna czterech minutach padły już dwie bramki, co pokazuje, że ten mecz będzie bardzo otwarty!
    4. Mario Mandžukić (CRO) - 1:1

4
    Gol dla Chorwacji!
    Strzelcem bramki MARIO MANDŽUKIĆ.

Zbiegający z prawej strony boiska zawodnik Chorwacji dostał podanie w pole karne. Zagrał płasko w kierunku współpartnera, jednak piłka odbiła się od jednego z defensorów i trafiła pod nogi Mandzukicia. Ten stojąc blisko bramki oddał mocny strzał. Schmeichel był bezradny i mamy remis!

3
    Chorwacja od razu ruszyła do ataku. Muszą myśleć o szybkim odrabianiu strat!
    1. Mathias Jörgensen (DEN) - 0:1

1
    Gol dla Danii!
    Strzelcem bramki MATHIAS JÖRGENSEN.

Ależ początek ze strony Duńczyków! Mieli oni aut na wysokości pola karnego rywali. Piłka wrzucona w pole "szesnastkę", małe zamieszanie i zdołał oddać strzał Jorgensen. Piłka trafiła w Subasicia i wpadła do siatki!

1

Odgrywane są hymny obu państw. Za kilka chwil pierwszy gwizdek!
    Chorwacja w fantastycznym stylu przeszła przez fazę grupową i dzięki temu są faworytem tego spotkania. Dzisiejszy dzień pokazał, że nie zawsze faworyci wygrywają!

Zawodnicy obu zespołów wychodzą właśnie na murawę. Na relację z tego świetnie zapowiadającego się pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak!

Chorwacja: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Rebić, Modrić (C), Perišić – Mandžukić.
    Rezerwowi: Livaković, L. Kalinić – Pjaca, Pivarić, Kramarić, Kovačić, Jedvaj, Ćorluka, Ćaleta-Car, Bradarić, Badelj.

Dania: Schmeichel – Knudsen, Kjaer (C), M. Jörgensen, Dalsgaard – Christensen, Delaney, Eriksen – Y. Poulsen, Cornelius, Braithwaite.
    Rezerwowi: Lössl, Rönnow – Stryger Larsen, Vestergaard, Krohn-Dehli, Kvist, Lerager, Schoene, Dolberg, Fischer, N. Jörgensen, Sisto.

Główny: Nestor Pitana (ARG).
    Asystenci: Hernan Maidana (ARG), Juan Pablo Belatti (ARG).
    Techniczny: Enrique Caceres (ARG).
    VAR: Mauro Vigliano (ARG), Roberto Diaz (ESP), Gery Vargas (BOL), Daniele Orsato (ITA)..
    Zaczynamy za 50 minut!

Początek spotkania w Niżnym Nowogrodzie zaplanowany jest na godzinę 20:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu!

Mecz odbędzie się na stadionie w Niżnym Nowogrodzie. Obiekt ten może pomieścić niespełna 44 tysiące widzów.

Dania w swojej grupie zajęła drugie miejsce. Podopieczni Age Hareide'a zmagania na Mistrzostwach Świata rozpoczęli od wygranej z Peru (1:0), następnie zremisowali z Australią (1:1) i po bezbramkowym meczu podzielili się punktami z Francuzami.

Chorwacja świetnie przebrnęła przez fazę grupową. Podopieczni Zlatko Dalicia wygrali wszystkie spotkania. Najefektowniejsze zwycięstwo Vatreni odnieśli nad Argentyną, którą pokonali 3:0. Poza tym Chorwaci zwyciężyli z Nigerią (2:0) i Islandią (2:1).

Rozpoczęła się już faza pucharowa piłkarskich Mistrzostw Świata. Mamy drugi dzień zmagań w 1/8 finału. Jednym ze spotkań rozgrywanych w niedzielę będzie starcie Chorwacji z Danią.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.