Kajrat – Engordany 7:1 (koniec) | Toboł – Samtredia 2:0 (koniec) | Irtysz Pawłodar – Trakai 0:1 (koniec)
Gandzasar – Lech P. 2:1 (koniec) | Laci – Anorthosis 1:0 (koniec) | Dinamo M. – Derry 1:2 (koniec)
Constanta – Racing 0:0 (koniec) | Gzira – Nis 0:1 (koniec) | Molde – Glenavon 5:1 (koniec)
Slavia Sofia – Tampereen Ilves 2:1 (koniec) | Kalju – Stjarnan 1:0 (koniec) | Slovan – Milsami 5:0 (koniec)
Riga FC – CSKA Sofia 1:0 (3:5 po rz. karnych) | Hacken – Liepaja 1:2 (koniec) | Sarpsborg – Vestmannaeyja 2:0 (koniec)
Keşla FK – Balzan Youths 2:1 (koniec) | Maccabi T.A. – Ferencvaros 1:0 (koniec) | Szachtior S. – Connah's Quay 2:0 (koniec)
AIK Solna – Shamrock 1:1 (po dogrywce) | Vardar – Piunik 0:2 (koniec) | Zaria Balti – Górnik Z. 1:1 (koniec)
Apollon – Stumbras 2:0 (koniec) | Dinamo Tb. – Dunajska 1:2 (koniec) | Priština – Fola 0:0 (4:5 po rz. karnych)
Żalgiris – Klaksvik 1:1 (koniec) | Nordsjælland – Cliftonville 2:1 (koniec) | Progres – Gabala 0:1 (koniec)
Beitar – Czichura 1:2 (koniec) | Kopenhaga – KuPS 1:1 (koniec) | Luftëtari – Ventspils 3:3 (koniec)
FK Sarajevo – FC Banants 3:0 (koniec) | Maribor – Partizani 2:0 (koniec) | Partizan – Rudar 3:0 (koniec)
Titograd Podgorica – B36 1:2 (koniec) | AS Trencin – Buducnost 1:1 (koniec) | Dundalk – Levadia 2:1 (koniec)
Tre Fiori – Velenje 0:3 (koniec) | NSÍ Runavík – Hibernian 4:6 (koniec) | Osijek – Petrocub 2:1 (koniec)
Coleraine – Spartak S. 0:2 (koniec) | Újpest FC – Neftchi 4:0 (koniec) | Domzale – Široki 1:1 (koniec)
Hafnarfjörður – FC Lahti 0:0 (koniec)
FC Gandzasar
2:1 (0:0)
Lech Poznań
Czwartek 19.07.2018, 17:00 • Erywań, Armenia • Liga Europy (Runda Kwalifikacyjna) • 1 runda kwalifikacyjna
    Lech w kiepskim stylu melduje się w drugiej rundzie:

Koniec dramatycznego meczu w Erywaniu! Lech zagrał bardzo źle, ale dzięki bramce Trałki w ostatniej minucie przypieczętował awans do drugiej rundy. Dziękuję za uwagę! (18:59:16)

90+5

90+5
    Gol dla Lecha!

Ufffffffffff! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę strącił ŁUKASZ TRAŁKA, który zamyka ten mecz! Nic już złego nie może, a przynajmniej nie powinno stać się Lechowi!

90+4
    Upomniany został także kapitan Gandzasaru, Khachatryan.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Khachatryan (FC Gandzasar).

90+4
    Makuszewski upomniany za dyskusje.

90+3
    Łokciem zaatakowany na skrzydle Makuszewski. Nie panują nad nerwami Armeńczycy. Dobrze byłoby to wykorzystać.

90+2
    Zamknęli rywali w ich polu karnym poznaniacy. Szkoda, że ten mecz od początku tak nie wyglądał.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużona zostaje druga połowa spotkania.

90
    To była piłka na wagę awansu! Zagranie w pole karne do Gytkjaera, który jednak uderza prosto w Meliksetyana!

89
    Ależ wolno grają Lechici. Przyjezdni prezentują się tak, jakby obecny rezultat był dla nich korzystny.

87
    Bardzo groźnie było pod bramką Lecha po rzucie wolnym dla rywali, ale dobry powrót do defensywy zaliczył Jevtić.

86
    Ładnie zabrał się z piłką Jevtić, ale po wbiegnięciu w szesnastkę czysto został zatrzymany.

84
    Tomasik faulowany na lewym skrzydle przy próbie wyprowadzenia kontrataku. Żółtym kartonikiem ukarany został Sverchinski.

83
    Zmiana w drużynie gospodarzy wymuszona kontuzją. Za Nranjana wchodzi Pogosyan.

82
    Zupełnie nieudane zagranie De Marco do Gytkjaera. Piłkę przechwytują rywale i od razu przerywają grę. Jeden z zawodników Gandzasaru ma problemy mięśniowe.

81
    Musonda znalazł się w znakomitej sytuacji, ale zamiast uderzać zdecydował się na podanie i tym samym uratował Lecha.

80
    Dziesięć minut do końca drugiej połowy spotkania. Liczyli Lechici na łatwiejszą przeprawę, tymczasem prawdopodobnie będą musieli grać dodatkowe trzydzieści minut.

79
    Rozsądnie dał się sfaulować w środku pola Jevtić.

78
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z narożnika boiska i piłka ląduje w objęciach Meliksetyana.

77
    Gytkjaer przegrywa pojedynek główkowy z jednym z rywali, ale jeszcze jeden rzut rożny będą mieli Lechici.
    76.

76
    Ależ to była okazja! Tomasik znalazł się z piłką w polu karnym rywali, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek!

74
    Faulowany był Putnocky w trakcie dośrodkowania rywali z rzutu rożnego.

73
    Niecelne uderzenie jednego z Lechitów. Ciężko patrzy się na grę podopiecznych Djurdjevicia w dzisiejszym spotkaniu.

72
    Lech Poznań potrzebuje gola. Strzelona bramka mogłaby załatwić sprawę. Na ten moment cały czas jednak lepiej prezentują się miejscowi.

70
    Dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. Niewykluczone, że pogramy dłużej. Jeśli utrzyma się taki wynik, będziemy świadkami dogrywki!

68
    Okazja Lecha, ale strzał Tomasika na pustą bramkę głową blokuje jeden z defensorów Gandzasaru!
    67. Harutjunjan (GAN) - 2:0

67
    Zespół Gandzasar właśnie zdobył gola!

Coś niesamowitego! Armeńczycy odrabiają straty z pierwszego meczu! Przepiękne uderzenie GEGHAMA HARUTYUNTYANA z rzutu wolnego!

66
    Fauluje Jevtić niedaleko pola karnego poznaniaków.

65
    Płaskie zagranie Juniora w pole karne Kolejorza, ale blokuje to jeden z Lechitów. Wrzut z autu dla Gandzasaru.

64
    Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Yuspashyana wchodzi Ohanyan.
    63. Znakomita okazja Lecha:

63
    Z dystansu huknął Trałka, ale dobrze broni Meliksetyan! Chwilę później dobijał Tomasik, ale znów górą był golkiper rywali.

61
    Osamotniony w polu karnym rywali Gytkjaer nie ma zbyt wielkich szans na stworzenie sobie jakiejś okazji. Muszą Lechici ruszyć do przodu większą liczbą zawodników.

60
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tiba, na boisku pojawia się Jevtić.

60
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Gajos, na boisku pojawia się Radut.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Nranyan (FC Gandzasar).

58
    Naciskany przez Juniora Makuszewski nie zdołał oddać strzału w polu karnym rywali.

57
    Zaczynają puszczać nerwy gospodarzom. Niecierpliwią się miejscowi i zaczynają grać coraz ostrzej.

56
    Dośrodkowanie Musondy do Harutyuntyana, który próbował uderzać "ze szczupaka", ale nie sięgnął piłki!

55
    Ależ źle to teraz wygląda jeśli chodzi o reprezentantów Ekstraklasy. Przydałby się gol dla Lecha, który odebrałby rywalom szanse na awans.

54
    Przerwana akcja Gandzasaru, na pozycji spalonej znajdował się Tomić.

52
    Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć Lechici. Na ten moment Armeńczycy potrzebują gola do doprowadzenia do dogrywki.
    50. Musonda (GAN) - 1:0

50

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Co najgorsze, jest to w pełni zasłużona bramka! Znakomite uderzenie LUBAMBO MUSONDY zza pola karnego i Putnocky był bez szans!

49
    Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Lecha i spokojnie wyłapuje piłkę Putnocky.

47
    I już było groźnie! Nranjan wygrał pojedynek główkowy, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny!

46
    Niezwykle aktywny na lewej flance jest Alex Junior. Tym razem udało się temu zawodnikowi wywalczył rzut rożny.

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46
    Na ten moment Lech melduje się w drugiej rundzie eliminacji:

Po trzech kwadrans bez goli na stadionie w Erywaniu. Lepsze wrażenie sprawiają gospodarze, ale w dalszym ciągu szwankuje ich skuteczność, a dobrą dyspozycję prezentuje golkiper Lecha. Miejmy nadzieję, że po przerwie doczekamy się lepszej gry podopiecznych Djurdjevicia. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+4
    45+3.

45+3
    Bezpośrednie uderzenie Harutyunyana z rzutu wolnego pod poprzeczkę, ale broni Putnocky!

45+2
    Rzut wolny dla Gandzasaru nieopodal pola karnego poznaniaków. Za moment może być bardzo groźnie pod bramką strzeżoną przez Putnockiego.

45+1
    Vernon De Marco padł na murawę w polu karnym rywali, ale nie ma mowy o rzucie karnym.
    45.

45
    O trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

44
    Ależ to była okazja! Junior zagrał na szósty metr, gdzie źle trafił w piłkę Musonda! Ogromnie pachniało tu golem dla Armeńczyków!

43
    Wiele wskazuje na to, że w pierwszej połowie goli już nie zobaczymy. Przy piłce Gandzasar, który jednak ma obecnie kłopot ze sforsowaniem defensywy Lecha.

42
    Nie spieszą się Lechici z budową kolejnych akcji. Powolne wznowienie gry od autu.

40
    Groźna centra Juniora z lewej flanki, ale pewnie wyłapuje piłkę Putnocky.

38
    Dośrodkowanie Harutyunyana w pole karne Lecha, ale nie było tam żadnego z miejscowych zawodników. Pedro Tiba ze spokojem zgrał piłkę klatką piersiową do Putnockiego.

37
    Strzał Cywki zza pola karnego, jednak prosto w interweniującego defensora drużyny gospodarzy.

36
    Ucierpiał po starciu z jednym z poznaniaków Junior, który na jakiś czas zmuszony jest zejść poza linię boczną.

35
    Do końca pierwszej połowy spotkania pozostało dziesięć minut. Poprawiła się nieco gra podopiecznych Djurdjevicia, ale do ideału wciąż daleko.

33
    Szansa Lecha! Dośrodkowanie De Marco z lewego skrzydła, ale nie trafił na piątym metrze w piłkę Makuszewski!

32
    Z dystansu uderzał jeden z zawodników Gandzasaru, ale nie musiał interweniować Putnocky.

30
    Ładne podanie Tiby do Tomasika, który uderzał z ostrego kąta. Meliksetyan nie miał kłopotów z interwencją.

29
    Lechici od rzutu wolnego w środkowym sektorze boiska.

27
    Mieliśmy teraz krótką przerwę w grze na uzupełnienie płynów, ale już gramy dalej!

25
    Jakiegoś urazu doznał Gajos w akcji ofensywnej Lecha. Wszystko wskazuje jednak na to, że były kapitan Kolejorza szybko będzie mógł kontynuować grę.

24
    Było groźnie! Tiba zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale nie dał się zaskoczyć Meliksetyan i wybronił piłkę zmierzającą tuż przy słupku!

23
    Rajd Tomasika przerwany faulem niemal przy narożniku pola karnego. Może stały fragment gry pomoże Lechitom w stworzeniu sobie okazji strzeleckiej.

21
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. Podopieczni Ivana Djurdjevicia wymieniają podania wzdłuż linii środkowej boiska.

20
    Gra toczy się obecnie w środku pola. Na dłużej przejęli futbolówkę zawodnicy ze stolicy Wielkopolski.

19
    Wieje nudą ze stadionu w Erywaniu. Liczyliśmy, że inaczej będzie wyglądał ten mecz.

18
    Efektownie próbowali rozegrać akcję miejscowi, ale przechwycił piłkę Cywka.

16
    Ładnie walczył Tomasik na lewej flance, ale ostatecznie nie udało mu się utrzymać piłki na placu gry. Od bramki rozpocznie Meliksetyan.

15
    Atakował jeden z Poznaniaków zawodnika gospodarzy. Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska Armeńczycy.

14
    Starał się zmusić rywala do błędu Makuszewski, ale nie przestraszył się defensor Gandzasaru i pewnie odegrał do bramkarza.

12
    To mógł być gol dla Gandzasaru! Znakomita akcja lewym skrzydłem, dośrodkowanie Juniora na głowę Harutyunyana, który jednak uderzył prosto w Putnockiego!

10
    Dziesięć minut gry za nami. Jak na razie jedynym pozytywem jest to, że Kolejorz utrzymuje przewagę z pierwszego meczu. I to tyle...

9
    Dobrym piąstkowaniem popisał się golkiper drużyny z Armenii.

7
    Niezbyt udanie rozpoczęli ten mecz Lechici. Póki co dużo lepsze wrażenie sprawiają rywale. Miejmy nadzieję, że szybko ulegnie to zmianie.

6
    Błąd Trałki, ale naprawia go wychodzący z bramki Putnocky.

5
    Zbyt mocno wypuścił piłkę przed siebie Makuszewski i Khachatryan wślizgiem wybija ją poza linię końcową.

4
    Przycisnęli teraz zawodnicy Gandzasaru, ale ostatecznie piłka zostaje wybita.

3
    Skutecznie w defensywie De Marco. Aut dla Kolejorza.

2
    Armeńczycy wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska. Lech czeka na rywali za linią środkową.

1
    Dobry przechwyt Janickiego, który po chwili został sfaulowany. Lechici od rzutu wolnego.

1

Lech na biało, Gandzasar na granatowo.

Piłkarze obydwu zespołów są już na murawie. Zaznaczyli swoją obecność kibice Lecha, którzy przylecieli do Armenii, aby wspierać swoich ulubieńców.
    Pół godziny do meczu!

Protokół meczowy:

FC Gandzasar:
    Meliksetyan – Sverchinski, Tomić, Ishkhanyan, Khachatryan – Musonda, Yuspashyan, Angulo, Junior – Nranyan, Harutyunyan

Rezerwowi:
    Kasparov – Aslanyan, Grigoryan, D. Minasyan, V. Minasyan, Ohanyan, Pogosyan

Lech Poznań:
    Putnocky – Janicki, Vujadinović (C), De Marco – Cywka, Gajos, Trałka, Tomasik – Makuszewski, Gytkjaer, Tiba

Rezerwowi:
    Szymański – Jevtić, Kostewycz, Orłowski, Radut, Rogne, Sobol

Sędzia główny: Mohammed Al Hakim
    Asystenci: Mehmet Culum, Stefan Hallberg
    Sędzia techniczny: Bojan Pandzić.

Początek spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:00. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Pierwszy mecz:

W meczu rozegranym przed tygodniem Lech wygrał 2:0. Gra poznaniaków jednak nie zachwycała. Kolejorz prowadził dwoma bramkami już po kwadransie gry, ale niestety nie poszedł za ciosem. A mogło być jeszcze gorzej, jednak Armeńczykom zabrakło szczęścia, a także sposobu na znakomicie dysponowanego Buricia.
    Poznaniacy wyruszyli do Armenii w wieczór poprzedzający mecz:

Przed Kolejorzem bardzo ważny sezon. Nastroje w klubie po zeszłorocznej postawie nie są najlepsze, ale wydaje się, że są przesłanki ku optymistycznemu spojrzeniu na przyszłość. Lech zmagania na krajowym podwórku rozpocznie już w najbliższą niedzielę. Podopieczni Ivana Djurdjevicia wyruszą do Płocka, aby zmierzyć się z tamtejszą Wisłą.

Gandzasar to trzecia liga armeńskiej ligi. Rywale Lecha zwyciężyli także w krajowym pucharze. Spotkanie w stolicy Wielkopolski pokazało, że Lech w Armenii może mieć przed sobą ciężkie zadanie.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z rewanżowego starcia I rundy eliminacji Ligi Europy. Na stadionie w Erywaniu Gandzasar zmierzy się z Lechem. Poznaniacy, którzy w pierwszym starciu wygrali 2:0, są faworytami.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 50. Musonda, 67. Harutyunyan – 90+5. Trałka

Kartki:   58. Nranyan (GAN), 84. Sverchinski (GAN), 90+4. Khachatryan (GAN), 90+4. Khachatryan (GAN) – 90+4. Makuszewski (LPO)

Meliksetyan – Sverchinski, Tomić, Ishkhanyan, Khachatryan (C) – Musonda, Yuspashyan (64. Ohanyan), Angulo, Junior – Nranyan (83. Pogosyan), Harutyunyan