Śląsk – Cracovia 3:1 (koniec) | Wisła K. – Arka 0:0 (koniec) | Legia – Zagłębie L. 1:3 (koniec)
Legia Warszawa
1:3 (1:2)
Zagłębie Lubin
Sobota 21.07.2018, 20:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 1. runda

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (22:33:23)

Spotkanie zakończyło się dwubramkowym triumfem Zagłębia Lubin. Na pewno nie tak wyobrażali sobie inaugurację nowego sezonu piłkarze Legii Warszawa. Gospodarze zdołali wywalczyć tylko jedno trafienie, a jego autorem został Hlousek. Po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisywali się Tuszyński (2) i Starzyński.

90+3

90+3
    Tutaj już nic się nie zmieni. Za moment sędzia Jarosław Przybył zakończy to spotkanie. Falstart mistrzów Polski!

90+1
    Spotkanie zostało przedłużone o przynajmniej 3 minuty.
    90. Czy arbiter podjął właściwą decyzję?

90
    Tym razem sędzia Przybył nie wskazał na wapno.

89
    Pawłowski leży w polu karnym! Znów potrzebny jest VAR. Czy będzie jedenastka?
    88. Patryk TUSZYŃSKI - 1:3

88
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki PATRYK TUSZYŃSKI. Świetne podanie w pole karne! Mówią, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też się stało! Tutaj już chyba jest pozamiatane. Trudna sytuacja gospodarzy!

87
    Mateusz Żyro miał szansę na doprowadzenie do wyrównania! Doskonale dograł mu Cafu, a on posłał futbolówkę ponad bramką strzeżoną przez Hładuna.

85
    Hamalainen otrzymał idealne podanie w pole karne! Wydawało się, że za moment wpakuje piłkę do siatki, kiedy posłał ją wysoko ponad poprzeczką. Fatalne chybienie Fina.

83
    Niewiele się zmienia. Wciąż 1:2.

80
    Na pozycji spalonej złapany Dąbrowski.

79
    "Tylko zwycięstwo" – skandują teraz głośno kibice Legii Warszawa. O pokonanie Zagłębia łatwo miejscowym nie będzie, jak już zresztą wspomnieliśmy.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Żyro (Legia Warszawa).

77
    Legia nadal czaruje, nadal szuka i próbuje zaskoczyć dobrze skonsolidowaną defensywę Zagłębia. Niełatwa przeprawa mistrzów Polski na początek rozgrywek.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 16 637 widzów.

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Władisław Sirotow.

74
    Przymierzył teraz najdroższy nabytek warszawskiej Legii. Carlitos uderzył mocno, ale też niecelnie. Tylko boczna siatka.

73
    Legia próbuje zaatakować, ale niewiele z tego wynika. Dość dobrze organizują się w obronie zawodnicy szkoleni przez Lewandowskiego.

72
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Iñaki Astiz, na boisku pojawia się Domagoj Antolić.

72
    Vesović ładnie wyskoczył zza pleców Dziwniela i... na tym się skończyło. Niecelne uderzenie zawodnika warszawskiej Legii.

71
    Posiadanie piłki: 60-40%.

70
    Nie są to najciekawsze momenty spotkania. Pierwsza połowa dostarczała nam więcej wrażeń. Obecnie nie dzieje się nic, co mogłoby zasłużyć na chociażby minimalną uwagę.

67
    Faule: 8-12.

66
    Mały przestój w konstruowaniu akcji przez obie drużyny. Czas mija na korzyść drużyny szkolonej przez trenera Lewandowskiego.

65
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Jagiełło, na boisku pojawia się Adam Matuszczyk.

64
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Miroslav Radović, na boisku pojawia się Jose Kante.

63
    Głośno, bardzo głośno dopingują teraz sympatycy Legii Warszawa. Co jakiś czas słyszymy też zdecydowanie mniej liczną grupę sympatyków drużyny przyjezdnej.

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Marko Vešović (Legia Warszawa).

61
    Zaczyna się spieszyć, oj zaczyna się spieszyć zawodnikom Legii Warszawa. Chyba niepotrzebnie panikują już w tym momencie, bo takie zachowanie może generować błędy i niedokładności.

60
    Strzały: 10-8
    Strzały celne: 4-4

59
    Teraz trochę przepychanek, zarówno słownych, jak i fizycznych. Musiał interweniować sędzia Jarosław Przybył. Na szczęście obyło się bez większych rękoczynów. Gramy dalej.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Dąbrowski (Zagłębie Lubin).

55
    Dziesięć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy już za nami. Na tablicy wyników w dalszym ciągu 1:2. Lubinianie grają lepiej niż przed przerwą.

54
    Gospodarze zdołali wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Stały fragment gry nie przyniósł im jednak żadnych korzyści.

53
    Legia znów w posiadaniu futbolówki.

52
    Starzyński idealnie dośrodkował na głowę partnera. Ten jednak nie zdołał zaskoczyć defensorów warszawskiej Legii. Tylko rzut rożny dla "Miedziowych".

51
    Jakby nas usłyszał Pawłowski. Ładnie wyswobodził się spod opieki przeciwników, odbył groźny rajd i w końcu solidnie przymierzył. Skuteczna parada Malarza, który sparował piłkę na korner.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Póki co tempo rywalizacji po przerwie nie porywa. Zarówno jedni, jak i drudzy nie forsują tempa.

49
    Szymański upomniany przez sędziego. Zawodnik Legii miał uwagi do pracy jednego z asystentów. To już jednak historia. Teraz futbolówką operują lubinianie.

48
    Spokojnie wymieniają podania podopieczni Klafurica.

47
    Gramy dalej. Miejmy nadzieję, że ta druga połowa dostarczy nam jeszcze więcej emocji niż pierwsza. Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się piłkarze warszawskiej Legii.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi William Rémy, na boisku pojawia się Carlitos.

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Janoszka, na boisku pojawia się Bartosz Kopacz.

46

Premierowa odsłona dzisiejszego starcia w Warszawie kończy się jednobramkowym prowadzeniem Zagłębia Lubin. Legia do samego końca tej partii naciskała, próbowała wyrównać, ale póki co musi jeszcze trochę poprawić, by dogonić przeciwnika.

45+5

45+2
    Remy poza boiskiem. Gra toczy się dalej.

45+1
    Groźne starcie. Uczestniczyli w nim Remy i Pawłowski. Gra została przerwana, a na placu gry pojawiły się służby medyczne. Oby skończyło się jedynie na obiciach...

45
    Pierwsza połowa przedłużona o przynajmniej 3 minuty.
    44. Znów było gorąco!

44
    Asekuracja Dziwniela na medal! Cafu ograł Hładuna, a następnie miękko uderzył. Piłka trafiła prosto w doskonale ustawionego zawodnika Zagłębia Lubin. Nic dodać, nic ująć! Lepiej natomiast mógł strzelić legionista.

43
    Gra została przerwana, bo na pozycji spalonej przyłapany został Pawłowski. Jak najbardziej słuszna sygnalizacja arbitra liniowego.

42
    Dobrze bronią się teraz lubinianie. Legia natomiast coraz częściej naciera.

41
    Gorąco zrobiło się w polu karnym Zagłębia Lubin! Zapachniało trafieniem numer dwa dla gospodarzy, ale na posterunku był Hładun.

40
    Za około pięć minut premierowa odsłona dzisiejszego starcia przy ulicy Łazienkowskiej zostanie zakończona. Obecnie w posiadaniu piłki znajdują się podopieczni Klafurica.

38
    Rozochociła się warszawska Legia. Gospodarze poczuli, że mogą tutaj wyrównać i to jeszcze przed przerwą. Słabszy okres gry w wykonaniu gości z Lubina.
    37. Adam HLOUŠEK - 1:2

37
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki ADAM HLOUŠEK. Obcokrajowiec gospodarzy wykorzystał rewelacyjne podanie i pewnym strzałem pokonał Hładuna. Tym razem już wszystko przebiegło zgodnie z obowiązującymi przepisami.

35
    Za około dziesięć minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Legia jeszcze szuka szansy na zdobycie bramki kontaktowej, która zostałaby zaliczona.

34
    Zagłębie szukało szansy na zaatakowanie, ale nic z tego nie wynikło. Do ataku ruszyli za to gospodarze. Im też natarcie nie wyszło.

33
    Jak widać, VAR to dobra sprawa!
    31. Trafienie dla Legii nieuznane!

31
    Bramka dla Legii nieuznana! Remy zagrywał do Radovicia, kiedy ten przebywał na pozycji spalonej. Stracił pierwsze trafienie w tym roku Hamalainen. Słuszna reakcja VAR-u!

31
    Strzały: 2-6
    Strzały celne: 0-2

30
    Pół godziny gry już za nami. Legia Warszawa nadal bezradna. Zagłębie z dwubramkową przewagą. Czy do przerwy jeszcze coś się tutaj wydarzy? Zobaczymy!

28
    Tymczasem chybił Tosik.
    27. Fani Zagłębia mogą być zadowoleni.

24
    Legia mogła stracić trzecią bramkę! Ze sporymi problemami futbolówkę wybił teraz Hamalainen. Kompletnie zagubieni są gospodarze. Coś niedobrego dzieje się w szeregach mistrzów Polski.

23
    Sebastian Szymański próbował zgrywać futbolówkę w centrum pola karnego, ale dobrze zablokował go Alan Czerwiński. Skuteczny powrót tego zawodnika.

22
    Posiadanie piłki: 61-39%.
    21. Filip STARZYŃSKI - 0:2

21
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa FILIP STARZYŃSKI. Malarz wyczuł intencje przeciwnika, ale nie zdołał odbić futbolówki. Piłka jedynie przeleciała pod jego pachą. Mamy dwubramkowe prowadzenie "Miedziowych"!
    20. Hlousek faulował Czerwińskiego.

20
    Sędzia Jarosław Przybył wskazał na wapno. Mamy jedenastkę dla Zagłębia Lubin. Za moment Legia Warszawa może przegrywać już 0:2.

19
    Zanosi się na rzut karny...

19
    Mamy interwencję VAR!

18
    Lubinianie złapali wiatr w żagle. Mają ochotę na kolejne trafienie! Przed momentem w polu karnym upadł Czerwiński, ale sędzia nie zareagował.
    17. Świetna parada Hlouska.

17
    I znów zrobiło się bardzo gorąco! Pawłowski miał fantastyczną sytuację, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował ofiarnie interweniujący Hlousek. Co za kapitalne zachowanie tego zawodnika!

16
    Mimo wszystko dość niespodziewane rozstrzygnięcie kończy nam pierwszy kwadrans zmagań przy ulicy Łazienkowskiej.
    15. Patryk TUSZYŃSKI - 0:1

15
    Strzelcem bramki PATRYK TUSZYŃSKI. Duże zamieszanie w polu karnym Legii. Starzyński ładnie centrował w pole karne. Rywale próbowali wybić futbolówkę, ale to się nie udało. Tuszyński był w odpowiednim miejscu w odpowiedniej porze i wpakował futbolówkę do siatki.
    14. Z przymrużeniem oka ;)

13
    Legia nabiera wiatru w żagle, ale i przeciwnicy z Lubina nie szczędzą sił. Powoli otwiera nam się to spotkanie. Oby tak dalej, oby tak dalej!

12
    Serca sympatyków obu ekip zabiły mocniej. Hamalainen otrzymał rewelacyjne podanie od Żyry, jednak nie zdołał skierować futbolówki do siatki. Tylko ostemplowany słupek po strzale Fina!

9
    Czekamy, czekamy aż któraś z ekip wykreuje jakieś większe zagrożenie, a może nawet doprowadzi do zdobycia bramki. To mogłoby bardzo pozytywnie wpłynąć na losy tego spotkania.

8
    Częściej futbolówką operują gospodarze, ale to lubinianie śmielej przedzierają się do ataku. Na razie to oni są groźniejsi. Miejscowi trochę bez werwy, ale i pomysłu.

7
    Zaatakowali goście, jednak nie zaskoczyli Malarza. Skuteczna robinsonada tego doświadczonego golkipera.

7
    Zdecydowaliśmy się na poboczny wątek, bo na murawie dzieje się niewiele. Spoglądając na boisko, możemy jedynie pochwalić jego stan.

6
    Oczywiście pozostałe kluby z ekstraklasy też mogą pochwalić się znakomitą publicznością. Dziś jednak jesteśmy w stolicy, więc piszemy o warszawskich sympatykach futbolu.

5
    Głośny, bardzo głośny doping przy Łazienkowskiej. To chyba jednak nikogo nie dziwi. Od lat wiadomo, że Legia ma rewelacyjnych kibiców, którzy na każdym meczu gwarantują niesamowite wsparcie i atmosferę.

4
    Radović zdecydował się na centrę w pole karne, ale nie było to celne. Inicjatywa wróciła w posiadanie zawodników z Lubina.

3
    Legia na razie dość statycznie. "Wojskowi" nadal nie próbują przedrzeć się na stronę przeciwnika.

2
    Miejmy nadzieję, że to będzie piękny piłkarski bój. Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się gospodarze. Warszawiacy spokojnie wymieniają podania na własnej połowie.

1
    Spotkanie rozpoczęte! Rywalizację zainicjowali zawodnicy warszawskiej Legii, którzy zagrają dziś w białych strojach. Goście w miedziowych trykotach i spodenkach.

1

Legia Warszawa: Malarz – Astiz, Rémy, Żyro – Vešović, Philipps, Cafú, Szymański, Hloušek – Hamalainen, Radović.

Rezerwowi: Cierzniak – Antolić, Mączyński, Michalak, Á. Nagy, Carlitos, Kante.

Zagłębie Lubin: Hładun – Dziwniel, M. Dąbrowski, Guldan, Czerwiński – Tosik, Jagiełło – Pawłowski, Starzyński, Janoszka – Tuszyński.

Rezerwowi: Kuchta – Kopacz, Matuszczyk, Bohar, Mareš, Sirotow, Woźniak.

Sędziowie: główny: Jarosław Przybył (Kluczbork) asystenci: K.Sapela, J.Winkler techniczny: T. Marciniak VAR/AVAR: T. Musiał, K. Jakubik.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkani Legia Warszawa – Zagłębie Lubin. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Obsada sędziowska:

główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)
    asystenci: K.Sapela, J.Winkler
    techniczny: T. Marciniak
    VAR/AVAR: T. Musiał, K. Jakubik
    Pogoda niestraszna lubinianom.

Zagłębie Lubin spróbuje pokrzyżować szyki przeciwnikom ze stolicy Polski. "Miedziowi" na pewno są bardziej wypoczęci od "Legionistów". Przypomnijmy, że w tym tygodniu warszawianie grali mecz w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów, co z pewnością trochę ich zmęczyło. Mimo to, faworytem dzisiejszego starcia przy ulicy Łazienkowskiej będą gospodarze.
    Legia pieczołowicie trenowała przed tym spotkaniem.

Legia Warszawa z pewnością chce jak najlepiej rozpocząć sezon po tym, jak w ostatnich rozgrywkach wywalczyła mistrzostwo Polski. – Będziemy się starali z Zagłębiem wygrać. Ostatni mecz w Warszawie przegraliśmy i dobrze to pamiętam. Myślę jednak, że nie zagraliśmy wówczas źle, wiemy czego spodziewać się po Zagłębiu i jak eliminować ich atuty – powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec Legii Dean Klafurić.
    Tak prezentuje się tabela po piątkowych meczach.

Trwa 1. kolejka naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji śledzić będziemy pojedynek mistrza kraju – Legii Warszawa z lubińskim Zagłębiem. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji na pewno nie braknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.