Alaszkert – Sutjeska 0:0 (koniec) | Laci – Molde 0:2 (koniec) | AS Trencin – Górnik Z. 4:1 (koniec)
Larnaka – Dundalk 4:0 (koniec) | Flora – APOEL 2:0 (koniec) | Valetta – Zrinjski 1:2 (koniec)
Slavia Sofia – Hajduk 2:3 (koniec) | Dinamo M. – Dunajska 4:1 (koniec) | Trakai – Partizan 1:1 (koniec)
Lillestrøm – Linz 1:2 (koniec) | Hacken – RB Lipsk 1:1 (koniec) | Red Imps – The New Saints 1:1 (koniec)
Mariupol – Djurgardens 2:1 (po dogrywce) | Apollon – Żeljeznicar 3:1 (koniec) | Progres – Honvéd 2:0 (koniec)
Sparta – Spartak S. 2:1 (koniec) | Admira Wacker – CSKA Sofia 1:3 (koniec) | AIK Solna – Nordsjælland 0:1 (koniec)
FC Vaduz – Żalgiris 1:1 (koniec) | Atromitos – Dinamo Br. 1:1 (koniec) | Slovan – Balzan Youths 3:1 (koniec)
Víkingur R. – Kutaisi 0:4 (koniec) | Asteras – Hibernian 1:1 (koniec) | Arnhem – Constanta 3:1 (koniec)
Besiktas – B36 6:0 (koniec) | Kopenhaga – Stjarnan 5:0 (koniec) | Maribor – Czichura 2:0 (koniec)
FK Sarajevo – Atalanta 0:8 (koniec) | Domzale – Ufa 1:1 (koniec) | FCSB – Velenje 4:0 (koniec)
La Fiorita – Spartaks 0:3 (koniec) | KF Drita – Dudelange 1:1 (koniec) | Lech P. – Szachtior S. 3:1 (po dogrywce)
Sarpsborg – St. Gallen 1:0 (koniec) | Bordeaux – Ventspils 2:1 (koniec) | Rangers – Osijek 1:1 (koniec)
Burnley – Aberdeen 3:1 (po dogrywce) | Alkmaar – Kajrat 2:1 (koniec) | Crusaders – Olimpija 1:1 (koniec)
Újpest FC – Sevilla 1:3 (koniec) | Rio Ave – Jagiellonia 4:4 (koniec) | Nis – Maccabi T.A. 2:2 (koniec)
Hafnarfjörður – H. Haifa 0:1 (koniec) | Valur – Santa 3:0 (koniec)
koniec po dogrywce
Lech Poznań
3:1 (1:0)
Szachcior Soligorsk
Czwartek 02.08.2018, 20:45 • INEA Stadion, Poznań • Liga Europy (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Kolejnym rywalem Kolejorza w walce o Ligę Europy będzie belgijski Genk. Z mojej strony to wszystko. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia! (23:33:17)
    Gytkjaer bohaterem Lecha:

Koniec horroru w Poznaniu! Po niezwykle szalonym meczu i 120 minutach gry Lech zwycięża 3:1 i melduje się w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy!

120+2
    Efektowne uderzenie Trałki, ale bardzo dobrze broni jego strzał Klimovich!

120+2
    Spokojnie wymieniają podania poznaniacy w środkowej strefie boiska. Lechici starają się teraz przede wszystkim uniknąć sytuacji stykowych.

120+1
    O dwie minuty przedłużone spotkanie w Poznaniu.

120
    Laptev zaatakował De Marco, gdy ten protestował odnośnie faulu na Amaralu. Arbiter otrzymał informację od asystenta odnośnie tego incydentu i wyrzuca napastnika gości z boiska!

119
    Bardzo brzydko żegnają się z Europą Białorusini! Amaral atakowany przez Rybaka, który otrzymuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką!
    118. Christian Gytkjaer (LPO) - 3:1

118
    Gol dla Lecha!

Tak jest! Kolejorzowi już nic nie może odebrać awansu! Amaral znakomicie przechwycił piłkę na połowie rywali. Po wbiegnięciu w szesnastkę zagrał do CHRTISTANA GYTKJAERA, który spokojnie umieszcza piłkę w siatce!

117
    Najpierw faul, a po chwili zbyt żywiołowe dyskusje. Dwie żółte kartki pod rząd dla Balanovicha i Szachcior kończy w dziesiątkę!

117
    Żółtą kartkę otrzymuje Balanovich (Szachcior Soligorsk).

116
    Tym razem w środku pola przewinił Amaral. Coraz większą liczbą zawodników atakuje Szachcior, co stwarza Lechowi okazje na kontrataki.
    115. Kolejna niewykorzystana akcja Amarala:

115
    Łukasz Trałka mądrze dał się sfaulować na połowie rywali. Pięć minut do końca!

113
    Kolejny raz Amaral przegrywa pojedynek z Klimovichem! Cywka po wyprowadzeniu kontry zagrał do Amarala, ten ładnie zwiódł jednego z rywali, ale po jego strzale w kierunku dłuższego słupka znakomicie interweniował golkipee Szachciora!

112
    Rzut rożny wywalczyli przyjezdni z Soligorska. Muszą być uważni Lechici.

Gole: 15. Gytkjaer, 94. Gytkjaer, 118. Gytkjaer – 79. Laptev

Kartki:   52. Cywka (LPO), 70. Tiba (LPO), 83. Makuszewski (LPO) – 17. Ebong (SLG), 18. Burko (SLG), 39. Rybak (SLG), 64. Szoke (SLG), 93. Laptev (SLG), 102. Matveichik (SLG), 117. Balanovich (SLG)   117. Balanovich (SLG), 119. Rybak (SLG)   120. Laptev (SLG)

Strzały celne: 12:3. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:11. Foule: 13:31.