Błękitni – Rozwój 1:1 (koniec) | Resovia – Gryf 1:1 (koniec) | Toruń – Stal S. W. 2:1 (koniec)
Pogoń Sdl. – Olimpia E. 0:1 (koniec) | Siarka T. – Olimpia G. 1:0 (koniec) | Radomiak – GKS Bełchatów 1:1 (koniec)
Ruch – Skra 4:0 (koniec) | Widzew – Znicz 1:1 (koniec)
Elana Toruń
2:1 (1:0)
Stal Stalowa Wola
Sobota 04.08.2018, 17:00 • Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, Toruń • 2. Liga • 3. runda

Koniec meczu w Toruniu! Oglądaliśmy dziś naprawdę ciekawy mecz, który obfitował w emocje i wiele okazji. Ostatecznie Elana pokonuje Stal 2:1 i przynajmniej na moment melduje się na fotelu lidera drugiej ligi. Dziękuję za uwagę! (18:54:05)

90+5

90+5
    Ogromne zamieszanie pod bramką Elany, ale skutecznie broni Mrozek, a następnie gospodarze wybijają futbolówkę!

90+4
    Pięciu na dwóch ruszyli torunianie, ale tego nie wykorzystali! Obok bramki uderzył jeden z zawodników Elany!

90+3
    Korner dla Stalówki. Dziesięciu zawodników drużyny goście na połowie Elany, bardzo wysoko jest również Frątczak.

90+2
    Mogło być już po meczu! Znakomite zagranie na dwunasty metr do wbiegającego Lenkiewicza, który jednak minimalnie chybił!

90+1
    Torunianie starają się jak najdłużej utrzymać przy piłce na połowie rywali. Ci jednak dość szybko przechwytują futbolówkę.

90
    O cztery minuty przedłużone zostało spotkanie w Toruniu!

89
    Nieudane wykończenie akcji przez przyjezdnych. Niespiesznie wznawia grę z piątego metra golkiper Elany.

88
    Rzut dla ekipy ze Stalowej Woli na połowie Elany. Szykuje nam się niezwykle emocjonująca końcówka!

87
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Kościelniak, na boisku pojawia się Wołkowicz.

85
    Nerwy zaczynają puszczać zawodnikom obu drużyn. Zawodnik gospodarzy, Kordian Górka, został upomniany żółtą kartkę za zbyt żywiołowe dyskusje.

84
    Cały czas walczą o zdobycie kolejnego, dającego wyrównanie gola przyjezdni. Torunianie próbują z kolei odpowiedzieć, aby nieco uspokoić sytuację.

83
    Torunianie wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

81
    Bardzo ładne uderzenie z dystansu autorstwa Trąbka, ale na raty broni to golkiper Elany.

79
    Gol dla Stali St. Wola!

Wykrakałem! Dopięli swego goście, strzelając gola kontaktowego! Po płaskiej centrze w pole karne Elany wślizgiem wepchnął piłkę do bramki MICHAŁ KITLIŃSKI!

78
    Oddali inicjatywę rywalom miejscowi. W ostatnich minutach właścicielami futbolówki częściej są goście, ale nie przekłada się to na ilość podbramkowych sytuacji.

76
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Mroziński, na boisku pojawia się Stelmach.

76
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Stefanowicz, na boisku pojawia się Aleksandrowicz.

75
    Zbliżyli się pod pole karne rywali goście. Zobaczymy, czy Stalówkę stać będzie na zdobycie kontaktowego trafienia.

74
    Przy piłce znajdują się obecnie zawodnicy prowadzeni przez Krzysztofa Łętochę. Przyjezdnym brakuje jednak pomysłu na rozmontowanie toruńskiej defensywy.

73
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Wszystko wskazuje na to, że trzy punkty zostaną w Toruniu.

71
    Zbyt mocne prostopadłe zagranie do Stefanowicza i futbolówka ląduje w objęciach Frątczaka.

69
    Ładny rajd Górki, który jednak zostaje zatrzymany w jedenastce rywali. Tylko korner dla Elany po tej dobrze zapowiadającej się akcji.

68
    Małe zamieszanie przy linii bocznej boiska. Ostatecznie od wrzutu z autu wznawiać grę będą przyjezdni.

66
    Bardzo ładnie złożył się do strzału głową Kołodziejski po centrze z prawej strony boiska, ale uderzył obok bramki rywali.

65
    Nieudane wykończenie akcji przez drużynę przyjezdnych i od bramki wznowi grę Mrozek.

64
    Żółtym kartonikiem za nieprzepisowe przerwanie kontrataku rywali upomniany został Stefanowicz.

63
    Fenomenalnie po raz kolejny z rzutu wolnego uderzał Urbański, ale ponownie najwyższy poziom refleksu zaprezentował golkiper Stali!

62
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dziubiński, na boisku pojawia się Trubeha.

61
    Nie mają zamiaru poprzestać na dwóch trafieniach podopieczni Rafała Góraka. Elana kreuje kolejne sytuacje strzeleckie.

60
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Stąporski, na boisku pojawia się Lenkiewicz.

59
    Gol dla Elany!

Przepiękne trafienie! Wydawało się, że przekombinowali w tej sytuacji torunianie, ale końcowy efekt był znakomity. Fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się ARTUR LENARTOWSKI!

57
    Oberwanie chmury w Toruniu. Nic nie robią sobie z tego kibice obu drużyn, wyśmienicie bawiąc się bez koszulek.

56
    Rzut wolny dla Elany po lewej stronie boiska.

55
    Gra szybko przenosi się spod jednej bramki pod drugą. Wysokie tempo w tej drugiej części.

54
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Sebastian Łętocha, na boisku pojawia się Kitliński.

52
    Pierwsze minuty drugiej połowy zwiastują nam ogromne emocje. Przyjezdni się ożywili, torunianie również nie chcą jedynie bronić wyniku. Powinno być ciekawie!

50
    Było gorąco pod bramką Elany! Po rzucie rożnym dla gości z bliska uderzał jeden z zawodników Stali, ale trafił prosto w dobrze ustawionego Mrozka!

49
    Nie przyjął piłki na szesnastym metrze Stąporski i przyjezdni mają okazję na kontratak.

47
    Kolejny raz bardzo dobrą interwencją popisał się Frątczak. Solidne zawody rozgrywa dziś golkiper Stali.

47
    Długo zwlekał z wybiciem piłki Mrozek. Próbował wywrzeć na nim presję Łętocha, ale bez skutku.

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Popsuła się nieco pogoda w Toruniu. Zaczęło mocno wiać, zanosi się także na solidne opady deszczu.

Do przerwy Elana Toruń zasłużenie prowadzi ze Stalą Stalowa Wola 1:0. Jedynego gola zdobył Maciej Stefanowicz, który okazał się pewnym egzekutorem jedenastki. Liczymy, że po przerwie czekać nas będzie jeszcze więcej emocji. Wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Faul Mistrzyka na Stąporskim przy linii bocznej boiska. Nie spieszą się ze wznowieniem gry torunianie.

45
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

44
    Długa piłka do Stefanowicza, który wywalczył rzut rożny.

43
    Domagali się teraz rzutu karnego przyjezdni, ale arbiter uznał, że Żyliński w przepisowy sposób został pozbawiony piłki.

42

Gospodarze w pełni zasłużenie obejmują prowadzenie! MACIEJ STEFANOWICZ bardzo pewnie wykorzystuje jedenastkę płaskim uderzeniem przy słupku!

41
    Znakomity kontratak toruńskiej drużyny. Prostopadłe podanie otrzymał Stąporski, który po wbiegnięciu w pole karne wślizgiem został powalony na murawę!

40
    Rzut karny dla Elany!

40
    Ładna, miękka centra z narożnika boiska, ale nie trafił czysto w piłkę Mroziński.

39
    Rykoszet po uderzeniu Dziubińskiego i przyjezdni będą wykonywać rzut rożny.

38
    To powinien być gol dla Elany! Perfekcyjna piłka w pole karne do Kościelniaka, który jednak uderzył prosto w golkipera rywali!

36
    Frątczak bezbłędnie broni strzał Stefanowicza z dystansu, a następnie zbyt lekką dobitkę głową Kozłowskiego.

34
    Znakomita piłka do Dzubińskiego za plecy obrońców, ale zawodnik Stali zostaje uprzedzony przez golkipera toruńskiej Elany.

33
    Bardzo dobrą interwencją w obronie popisuje się Kołodziejski. Ruszają z kontratakiem Elanowcy.

32
    Przyjezdni niemal całym zespołem na własnej połowie. Coraz wyraźniej klaruje się przewaga torunian.

30
    Ależ niewiele brakowało! Znakomicie z rzutu wolnego uderzał Urbański, ale piłkę zmierzającą niemal w okienku wybronił golkiper Stali!

29
    Kolejny raz faulują przyjezdni na własnej połowie boiska. Odległość od bramki to niecałe trzydzieści metrów. Może być ciekawie!

27
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

26
    Bardzo dobra okazja gospodarzy! Mocno z dystansu uderzał Kozłowski, ale efektowną paradą na rzut rożny sparował piłkę Frątczak!

25
    Domagają się odgwizdania zagrania piłki ręką jednego z gości w polu karnym Stali miejscowi, ale arbiter nakazuje grać dalej!

23
    Sporo przewinień dziś obserwujemy. Miejmy nadzieję, że sytuacja nie wymknie się arbitrowi spod kontroli.

21
    Kozłowski wślizgiem w środku pola przerywa kontrę rywali. Arbiter upomina zawodnika Elany żółtym kartonikiem.

19
    Kolejne niecelne uderzenie torunian na bramkę rywali i grę wznawia golkiper gości.

18
    Ostro, ale skutecznie w obronie grają przyjezdni. Nie podoba się to miejscowej publiczności.

17
    Bezpośrednio ze stałego fragmentu gry uderzał Urbański, ale te wykonanie było bardzo nieudane.

16
    Kryszak wyraźnie faulowany na połowie Stali. Elana od rzutu wolnego.

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! Póki co minimalnie lepsze wrażenie sprawiają miejscowi, ale nie można tu mówić o jakiejś dominacji. Czekamy na okazje strzeleckie.

14
    Nabity został jeden z zawodników Elany i z piątego metra wznowi grę Frątczak.

12
    Stąporski przewracany na lewej flance, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Po chwili jednak przerwał grę, ponieważ gracz Elany długo nie podnosił się z murawy.

10
    Było groźnie pod bramką Stali, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Frątczak.

9
    Uspokoili grę torunianie. Spokojna wymiana podań wzdłuż środkowej linii boiska. Tymczasem na trybunach wzmaga się doping najbardziej fanatycznych kibiców Elany.

7
    Urbański próbował uruchomić na lewej flance jednego z kolegów, ale jego zagranie było zdecydowanie za mocne.

7
    Kozłowski nieprzepisowo atakowany w środku pola przez Dadoka. Bardzo blisko sytuacji był arbiter i od razu podyktował rzut wolny.

6
    Nieudanie przerzucał piłkę na lewe skrzydło jeden z zawodników Stali. Od autu gospodarze.

4
    Rzut wolny dla Stalówki z trzydziestego metra, ale bezbłędnie oddalają zagrożenie torunianie.

3
    Żyliński ładnie utrzymał się przy piłce, po czym zagrał do Mistrzyka. Kapitan przyjezdnych przegrał jednak pojedynek siłowy z defensorem Elany.

2
    Prawą stroną próbowali atakować miejscowi, ale jeden z obrońców Stali przechwytuje futbolówkę.

1
    Za moment zaczynamy!

Protokół meczowy:

Elana Toruń:
    Mrozek – Górka, Urbański, Kołodziejski, Dobosz – Stąporski, Kryszak, Lenartowski, Kościelniak – Stefanowicz, Kozłowski

Rezerwowi:
    Nowak – Felsch, Kraska, Aleksandrowicz, Lenkiewicz, Wołkowicz, Zagórski

Trener: Rafał Górak

Stal Stalowa Wola:
    Frątczak – S. Łętocha, Trąbka, Dadok, Mroziński, Mistrzyk (C), Czajkowski, Sobotka, Dziubiński, Żyliński, Janiszewski

Rezerwowi:
    Konefał – Waszkiewicz, Trubeha, Kitliński, Stelmach, Nowak, Stasiak

Trener: Krzysztof Łętocha

Łukasz Karski (Słupsk).

Dzień dobry Państwu! Jesteśmy już na stadionie w Toruniu. Jest bardzo ciepło i słonecznie, co może nieco utrudniać grę. Miejmy jednak nadzieję, że obie ekipy zaprezentują się dziś bardzo dobrze i doczekamy się ciekawego meczu.

Początek spotkania w Toruniu zaplanowano na godzinę 17:00. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Jeszcze lepiej spisują się przyjezdni. Piłkarze "Stalówki" rozpoczęli bieżącą kampanię od dwóch zwycięstw. Stal najpierw zwyciężyła w Rybniku z ROW-em 1:0, a tydzień później pokonała u siebie Resovię Rzeszów 2:1.

Gospodarze dobrze spisują się jako tegoroczny beniaminek. Zawodnicy z Grodu Kopernika po dwóch meczach mają na swoim koncie cztery punkty. Elana najpierw zremisowała u siebie 2:2 z Rozwojem Katowice, a następnie zwyciężyła w Pruszkowie ze Zniczem 2:0.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z jednego z ciekawiej zapowiadających się starć trzeciej kolejki drugiej ligi. W Toruniu miejscowa Elana podejmie Stal Stalową Wolę. Obie ekipy nie zaznały jeszcze smaku porażki w bieżącym sezonie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 42. Stefanowicz (kar.), 59. Lenartowski – 79. Kitliński

Kartki:   21. Kozłowski (ELA), 64. Stefanowicz (ELA), 85. Górka (ELA)

Mrozek – Górka, Urbański, Kołodziejski, Dobosz – Stąporski (60. Lenkiewicz), Kryszak, Lenartowski, Kościelniak (87. Wołkowicz) – Stefanowicz (76. Aleksandrowicz), Kozłowski

Zmiany:

Frątczak – S. Łętocha (54. Kitliński), Trąbka, Dadok, Mroziński (76. Stelmach), Mistrzyk (C), Czajkowski, Sobotka, Dziubiński (62. Trubeha), Żyliński, Janiszewski