Śląsk – Lech P. 0:1 (koniec) | Jagiellonia – Wisła K. 1:0 (koniec) | Miedź – Górnik Z. 1:3 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:0 (0:0)
Wisła Kraków
Niedziela 05.08.2018, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 3. runda

Ligowa karuzela nabiera rozpędu. Pora na 3. kolejkę naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji śledzić będziemy konfrontacje z udziałem Jagiellonii Białystok i Wisły Kraków. Emocji na pewno nie zabraknie!
    Tak obecnie prezentuje się tabela LOTTO Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok póki co jest dziesiątą siłą ekstraklasowych rozgrywek. Po dwóch meczach białostoczanie mają na swoim koncie trzy "oczka". Na inaugurację zmagań "Jaga" przegrała przed własną publicznością z Lechią Gdańsk, a następnie zrehabilitowała się na wyjeździe, triumfując w starciu z gdyńską Arką.

Wisła Kraków może pochwalić się nieco lepszym bilansem. "Biała Gwiazda" jeszcze w bieżącym sezonie nie przegrała. Najpierw ekipa ze stolicy Małopolski zremisowała bezbramkowo z Arką Gdynia, a następnie pokonała na własnym stadionie legnicką Miedź. Obecnie Wisła plasuje się na szóstym miejscu w zestawieniu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.
    Spotkanie poprowadzi arbiter z dużym doświadczeniem.
    Statystyki przemawiają za Wisłą.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Klemenz, Guilherme – Romanczuk, Pospisil, Machaj, Novikovas, Świderski – Bezjak.

Rezerwowi: Sandomierski – Mitrović, Wójcicki, Böðvarsson, Frankowski, Grzyb, Klimala.

Wisła Kraków: Buchalik – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Basha, Kort – Boguski, Balleste, Małecki – Ondrášek.

Rezerwowi: Lis – Bartosz, Grabowski, M. Kolar, Wojtkowski, Košťál, Plewka.

1

2
    Ruszyli! Miejmy nadzieję, że emocji w Białymstoku dziś nie braknie.

5
    Ładnie ruszyli do ataku krakowianie, jednak ostatecznie nic z tego nie wynikło.

6
    Sześć minut gry za nami. Póki co obserwujemy sporo chaotycznych zagrań.

7
    Na trybunach rewelacyjna atmosfera. Zgromadzeni kibice prowadzą głośny doping.

8
    Warto odnotować, że w Białymstoku jest bardzo ciepło i parno. Taka pogoda z pewnością nie jest najlepszą do rozgrywania meczów piłkarskich. Zobaczymy, jak zawodnicy sobie z tym poradzą.

9
    Kąśliwa wrzutka w pole karne Wisły. Zawahał się Buchalik, ale Romanczuk nie zdołał tego wykorzystać. Inicjatywa wróciła w posiadanie gości.

10
    Nawet, gdyby Romanczuk zagarnął piłkę, to gra i tak zostałaby przerwana. Przebywał na spalonym.

11
    Wisła nie spieszy się z wyprowadzeniem ataku. Obecnie ekipa ze stolicy Małopolski z wielkim spokojem wymienia się podaniami.

12
    Tempo rywalizacji obecnie nie porywa. Zarówno jedni, jak i drudzy nie forsują prędkości kreowania akcji. Czekamy na rozwój wydarzeń.

15
    Kwadrans zmagań już za nami. Póki co bez większych emocji.
    16.

17
    Czekamy, czekamy na rozwój tego meczu. Obecnie Jagiellonia wymienia podania w okolicach środka boiska.

18
    Niedokładne dośrodkowanie w pole karne Wisły. Pietrzak postanowił jednak nie ryzykować i wybił futbolówkę na rzut rożny.

19
    Pospisil popisał się niecelnym uderzeniem. Miał całkiem niezłą pozycję, lecz nie zdołał tego wykorzystać. Tymczasem do natarcia ruszają piłkarze krakowskiej Wisły.

20
    Jesus Imaz miał szansę na oddanie przynajmniej celnego uderzenia. Nie zdołał jej jednak wykorzystać i przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

22
    Posiadanie piłki: 50-50%.

23
    Teraz troszkę chaosu w poczynaniach obu ekip. Nie brakuje też nieczystych zagrań. Przed kilkoma chwilami faulowany był Bartkowski. Sędzia momentalnie przerwał grę.

24
    Wisła próbuje atakować, lecz niewiele z tego wynika. Słabo zorganizowani są w ofensywie reprezentanci "Białej Gwiazdy".

25
    Za około 20 minut pierwsza połowa zostanie zakończona. W dalszym ciągu czekamy na jakieś groźniejsze sytuacje.

26
    Trochę brakuje tempa. Są kontry, ale przebiegają one stosunkowo wolno. Nie tak to powinno wyglądać.

27
    Jagiellonia gra nieco składniej. Wisła stara się, lecz w poczynaniu tej ekipy nie widać dobrego konceptu na rozgrywanie ataków.

28
    Jagiellonia znów postraszyła. Przeciwnicy jednak zachowali zimną krew i oddalili niebezpieczeństwo.

29
    Auć, niebezpiecznie wyglądał upadek Burligi. Chyba doznał jakiejś kontuzji, bo momentalnie pokazał, że będzie potrzebował zmianę. Szkoda.

30
    Wisła krótko rozegrała korner i ponownie nic jej to nie dało. Burliga już poza boiskiem.

31
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Łukasz Burliga, na boisku pojawia się Jakub Wójcicki.

32
    Burliga doznał kontuzji mięśnia przywodziciela.

33
    Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii. Pomysł przyzwoity, ale żaden z gospodarzy nie zdołał oddać uderzenia na bramkę Buchalika.

35
    Niecelne uderzenie jednego z białostoczan. Brakuje tej celności zarówno gospodarzom, jak i gościom.

36
    Kolejna sytuacja dla Wisły. Kelemen nie miał jednak większych trudności z odnotowaniem skutecznej interwencji. Pewnie wyłapana futbolówka przez tego doświadczonego golkipera.

37
    Podania: 123-141
    Celność podań: 75-82%

39
    Małecki próbował postraszyć Kelemena. Piłka przeszłaby obok bramki, ale mimo to Kelemen rzucił się w jej kierunku i odprowadził na rzut rożny.

40
    Za około pięć minut pierwsza połowa pojedynku w Białymstoku zostanie zakończona. Póki co nic się nie zmienia i na tablicy wyników widnieje bezbramkowy remis.

41
    Niedobrze to wygląda. Bartkowski nieprzyjemnie trafił Świderskiego. Zawodnik Jagiellonii upadł na murawę i potrzebuje pomocy medycznej.

42
    Niestety, Świderski został zniesiony z boiska na noszach. Potrzebna będzie kolejna zmiana.

43
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Karol Świderski, na boisku pojawia się Przemysław Frankowski.

45
    Pierwsza połowa przedłużona o przynajmniej trzy minuty.

45+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Ivan Runje (Jagiellonia Białystok).

45+3
    Przycisnęła Jagiellonia. Gospodarzom nie udało się jednak zdobyć gola do szatni.

45+3

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w Białymstoku kończy się bezbramkowym remisem. Póki co nie mieliśmy zbyt wielkich emocji. Liczymy na to, że po przerwie będzie ciekawiej.

46

46
    Wracamy do rywalizacji! Oby to była zdecydowanie ciekawsza część tego spotkania. Na trybunach wciąż bardzo dobra atmosfera.

47
    W szeregach obu ekip nie doszło do zmian personalnych.

49
    Pierwsze minuty drugiej partii spotkania dość monotonne. Częściej futbolówką operują reprezentanci białostockiej Jagiellonii.

50
    Zrobiło się teraz gorąco tuż przy polu karnym Wisły. Jeden z gospodarzy był faulowany. Sędzia przerwał grę i podyktował rzut wolny.

51
    Białostoczanie sugerowali, że Wasilewski faulował w polu karnym i arbiter powinien pokazać na wapno. Marciniak pozostał niewzruszony.
    51. Czy to powinna być jedenastka?

52
    Niecelne uderzenie Wisły. Piłka powędrowała ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kelemena.

54
    Wznowienie z narożnika boiska dla Jagiellonii.

55
    Potężne zamieszanie w polu karnym Wisły Kraków! Romanczuk mógł wpakować piłkę do siatki, ale dobrze ustawiony był Buchalik.

56
    Jest interwencja VAR-u.

56
    To jest czerwona kartka dla Buchalika! Żółta anulowana. Brzydko sfaulował przeciwnika, tuż przed polem karnym – będzie rzut wolny.
    56. Czerwona kartka

58
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Patryk Małecki, na boisku pojawia się Mateusz Lis.

60
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki ROMAN BEZJAK. Ależ ładnie uderzał z rzutu wolnego Arvydas Novikovas! Lis sparował piłkę, jednak nie wiadomo, czy nie zagarnął jej już zza linii bramkowej. Później Bezjak wpakował jej do siatki, by nie było już żadnych wątpliwości. Póki co to jemu zostało przypisane trafienie.
    60. Roman BEZJAK - 1:0

61
    Mocny strzał Sadloka. Piłka po rykoszecie poszybowała ponad bramką.

62
    Rozkręca nam się to spotkanie. Coraz więcej dzieje się w Białymstoku!

63
    Według realizatora, to Bezjak był autorem pierwszej bramki w dzisiejszym spotkaniu. Trzeba by to jeszcze na chłodno przeanalizować. My mamy drobne wątpliwości.

64
    Wisła dostała dwa mocne ciosy. Najpierw straciła pierwszego golkipera, a następnie bramkę. Goście w tarapatach.

65
    Strzały: 10-10
    Strzały celne: 4-2

66
    Za moment znów może być groźnie. Sędzia Szymon Marciniak odgwizdał rzut wolny dla krakowskiej Wisły. Zobaczymy, jak rozegrają to reprezentanci klubu ze stolicy Małopolski.

66
    To jest wręcz wyborna sytuacja dla krakowian. Blisko do bramki Kelemena!

67
    Kelemen nie dał się zaskoczyć Wasilewskiemu! To był silny strzał, jednak golkiper Jagiellonii wyciągnął się jak struna, dzięki czemu przeniósł piłkę ponad poprzeczką!
    67. Nieprzyjemny strzał.

68
    Faule: 10-10.

69
    Bardzo dobry pomysł krakowian, ale wykonanie nie wyszło.

70
    Przypomnijmy, że goście grają w dziesiątkę. Trzeba przyznać, że mimo to radzą sobie całkiem dobrze. Próbują robić wszystko, by doprowadzić do wyrównania.

71
    Za około 20 minut spotkanie w Białymstoku zostanie zakończone. Na tablicy wyników 1:0 dla Jagiellonii. Zobaczymy, czy krakowianie jeszcze zdołają odwrócić losy tego starcia.

71
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Mateusz Machaj, na boisku pojawia się Rafał Grzyb.

72
    Trener gospodarzy dokonał ostatniej zmiany.

73
    Poziom spotkania znacznie wzrósł. Dzieje się naprawdę sporo. Oby tak do samego końca!

74
    Posiadanie piłki: 47-53%

75
    Do zakończenia regulaminowego czasu gry pozostał już tylko kwadrans. Coraz mniej czasu na ewentualne odrabianie strat mają goście.
    76.

77
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jakub Bartkowski, na boisku pojawia się Kamil Wojtkowski.

78
    Tempo gry nieco siadło. Obecnie futbolówką operują gospodarze, którzy ze spokojem wymieniają się podaniami. Nie ma jakiegokolwiek pośpiechu.

79
    Gospodarze w ataku pozycyjnym. Szanują piłkę.

80
    Chorągiewka asystenta w górze i akcja Jagiellonii przerwana. Czterech piłkarzy białostockiej drużyny znalazło się na pozycjach spalonych. Więcej dodawać nie trzeba.

81
    Jest problem dla trenera Jagiellonii. Leży na murawie Romanczuk. Nie jest w stanie grać.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Zdeněk Ondrášek (Wisła Kraków).

82
    Strzały: 11-12
    Strzały celne: 4-3

83
    Bardzo trudne zadanie przed ekipą Wisły Kraków. Goście niby próbują, starają się zaskoczyć Jagiellonię, jednak gospodarze dobrze się bronią.

84
    Troszkę bilarda pod bramką Lisa. Gdzieś tam poodbijała się ta futbolówka, a następnie opuściła boisko. Korner dla białostockiej Jagiellonii.

84
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Rafał Boguski, na boisku pojawia się Marko Kolar.

86
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 12 373 widzów.

87
    Zbyt wiele się tutaj nie zmienia, ani nie dzieje.

89
    Nie ma tutaj jakichś ryzykownych zrywów. To zrozumiałe, że Jagiellonia chce spokojnie dograć do zakończenia tego spotkania. Wisła mogłaby jednak troszeczkę jeszcze powalczyć.

90
    Arvydas Novikovas uderzył tuż obok bramki.

90+1
    Spotkanie przedłużone o przynajmniej 4 minuty.

90+2
    Bardzo dobra interwencja Lisa. Uchronił swój zespół przed stratą trafienia numer 2.

90+4

Spotkanie zakończyło się jednobramkowym triumfem Jagiellonii Białystok, która w drugiej połowie pokazała więcej jakości i dzięki temu pokonała krakowską Wisłę. Jedynego gola w tym spotkaniu wywalczył Arvydas Novikovas. (19:55:40)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!