Wisła Pł. – Arka 1:3 (koniec) | Górnik Z. – Lechia 0:2 (koniec)
Górnik Zabrze
0:2 (0:2)
Lechia Gdańsk
Sobota 18.08.2018, 20:30 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • Runda 5

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Trwa piąta kolejka LOTTO Ekstraklasy. W trakcie tej relacji gościć będziemy w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik zmierzy się z Lechią Gdańsk. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji na pewno nie zabraknie!
    Tak aktualnie prezentuje się tabela:

Górnik Zabrze jest aktualnie ósmą siłą najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Do tej pory "Trójkolorowi" zainkasowali sześć punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy remisy i jedno zwycięstwo. W tym sezonie zabrzanie nie zaznali jeszcze goryczy porażki. W zeszłej kolejce Górnik zremisował 1:1 w wyjazdowym meczu z Arką Gdynia.

Lechia Gdańsk natomiast w ubiegły weekend rozprawiła się na własnym stadionie z beniaminkiem – Miedzią Legnica. Ekipa ta plasuje się wyżej od swojego dzisiejszego przeciwnika. Drużyna z Trójmiasta zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Póki co gdańszczanie wywalczyli dwa zwycięstwa i tyle samo remisów.

Łatwo zauważyć, że obie drużyny są w tym sezonie niepokonane. Zapewne zarówno gospodarze, jak i goście zrobią wszystko, by ten status podtrzymać. Kto po dzisiejszym meczu będzie szczęśliwszy, a kto smutniejszy? A może nastroje będą takie same, bo ekipy podzielą się punktami? Czas pokaże!
    Górnik pieczołowicie przygotowywał się do tego starcia.
    Lechia też nie próżnowała.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
    Prezentacja powoli dobiega końca.

1

1
    Spotkanie rozpoczęte. Gospodarze w białych strojach, a goście na zielono.

2
    Początek spotkania dość dynamiczny i zacięty.

3
    Nieco częściej w posiadaniu futbolówki znajdują się zabrzanie. Przyjezdni natomiast popisują się szybszym atakowaniem.

5
    Pięć minut gry już za nami. Przed momentem Haraslin został sfaulowany przez Suareza. Sędzia Jakubik bez chwili zawahania podyktował rzut wolny.

6
    Sympatycy zabrzańskiego Górnika domagają się premierowego gola. Zawodnicy miejscowej ekipy na razie jednak nie forsują znacznie tempa. Widać, że chcą wyczuć rywala.

7
    Jeden z graczy Górnika leży na murawie. Konkretniej jest to Ambrosiewicz. Rywalizacja została przerwana. Być może niezbędna będzie interwencja medyka.

8
    Osiem minut gry już za nami. Obecnie atak pozycyjny kreują zawodnicy Lechii Gdańsk.

9
    Arak oddał strzał głową. Futbolówka poszybowała obok spojenia. Zabrakło dosyć sporo, by móc zaskoczyć golkipera przeciwnej ekipy.

10
    Wydaje się, że Lechia nieco lepiej wchodzi w to spotkanie. Przed momentem goście z Gdańska zdołali wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.

11
    Teraz zaatakować próbują zawodnicy zabrzańskiego Górnika. Zobaczymy, czy coś ciekawego z tego wyniknie.

12
    Lechia utrzymuje piłkę na własnej połowie. Nie można mówić o podkręcaniu tempa przez gości z Gdańska. Nieco wolniejszy fragment rywalizacji.

13
    Nie ma co ukrywać, że na razie jest to dość przeciętne widowisko. Spodziewaliśmy się chyba czegoś lepszego. Brakuje celnych strzałów i groźnych akcji.
    14. Na razie... raczej nie.

15
    Suarez został zatrzymany przez Nalepę. Inicjatywa wróciła w posiadanie Lechii Gdańsk.

16
    Kolejne przewinienie. Tym razem Łukasika. Trzeba przyznać, że jedyne, czego mamy tutaj dużo, to przewinień. Fauli jest naprawdę sporo. Sędzia Jakubik często używa gwizdka.

17
    I kolejny faul. Nie jest to zbyt piękne spotkanie.

18
    Ponad kwadrans gry za nami, a my jeszcze nie doczekaliśmy się większych emocji. Słabo, słabo na razie to wygląda.

20
    Nieudana akcja Górnika Zabrze.

21
    Kolejny faul. Lechia wznowiła grę i wymienia się podaniami.

22
    Posiadanie piłki: 52-48%

23
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki KAROL FILA. Zawodnik zdecydował się na oddanie strzału zza pola karnego. Następnie piłka musnęła o nogę Bochniewicza i powędrowała do siatki. Zaskoczony Loska nie mógł nic zrobić.

BRAMKA ZWERYFIKOWANA NA SAMOBÓJCZĄ BOCHNIEWICZA.
    23. Karol FILA - 0:1

25
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Nalepa (Lechia Gdańsk).

26
    Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego oddał Angulo. Strzał był całkiem niezły, ale nie w światło bramki.

27
    Wracając jeszcze do bramki, trzeba przyznać, że duży udział w tym golu miał Bochniewicz. Trwają dyskusje, czy oby nie był to gol samobójczy.

28
    Ładne dośrodkowanie w pole karne Lechii. Mieliśmy strzał, ale na posterunku był Kuciak. Nie dał się zaskoczyć Matuszkowi. Kapitalna parada tego doświadczonego golkipera. Wciąż imponuje formą!

29
    Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Kotłuje się w polu karnym gospodarzy. Za kilka chwil znów może być groźnie.

30
    Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska, jednak żaden z gdańszczan nie zdołał oddać celnego uderzenia. Nawet nie drgnął Loska. Wiedział, że lepiej zostać w bramce.

31
    Niepewnie interweniował teraz Loska. Piąstkował prosto na głowę Nalepy. To mogło zakończyć się bardzo nieprzyjemnie. Ostatecznie jednak piłka zostaje w posiadaniu Górnika.

32
    Strzały: 2-3.
    Strzały celne: 1-1.

33
    Strzelcem bramki FLAVIO PAIXAO. Lipski popisał się dobrym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od słupka i trafiła prosto pod nogi Portugalczyka, który ze stoickim spokojem wpakował ją do siatki.
    33. Flavio PAIXAO - 0:2

35
    Za około dziesięć minut pierwsza odsłona dzisiejszego spotkania w Zabrzu zostanie zakończona. Wiele wskazuje na to, że do przerwy prowadzić będzie zespół z Gdańska.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk).

36
    Żółtą kartkę otrzymuje Karol Fila (Lechia Gdańsk).

36
    Rzut wolny dla Górnika Zabrze.

37
    Bilard w szesnastce Lechii Gdańsk. Ostatecznie jednak gospodarze nie zdołali wpakować piłki do siatki. Skutecznie interweniował Kuciak.

37
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Maciej Ambrosiewicz, na boisku pojawia się Daniel Liszka.

39
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne, ale piłka po centrze Haraslina jedynie przeszła wzdłuż linii bramkowej. Pomysł może i był dobry, jednak wykonanie pozostawiło sporo do życzenia.

40
    Suarez posłał piłkę ponad bramką.

42
    Mimo zdobytych bramek przez Lechię Gdańsk, w dalszym ciągu nie można napisać zbyt wiele dobrego na temat tego spotkania. Nie jest to jakiś porywający pojedynek.

43
    Natomiast fauli nie brakuje. Chyba będzie kolejny żółty kartonik. Tym razem dla Lipskiego.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Lipski (Lechia Gdańsk).

45
    Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk).

45+3
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Za kilka chwil sędzia Jakubik zaprosi obie ekipy na przerwę.

45+3

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w Zabrzu kończy się dwubramkowym prowadzeniem Lechii Gdańsk. Przypomnijmy, że do tej pory gole zdobywali Fila i Paixao.

A jednak pierwszy gol został zweryfikowany na trafienie samobójcze Bochniewicza!

46
    47. Na początku drugiej połowy zerkamy na trybuny.

48
    Lechia rzuciła się do ataku i wywalczyła wznowienie z narożnika boiska. Korner został rozegrany krótko.

49
    Znowu gorąco, znowu mieliśmy zamieszanie w polu karnym Górnika! Ostatecznie jakimś cudem gospodarze oddalili niebezpieczeństwo.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej odsłony tego spotkania już za nami. Po przerwie tempo rywalizacji jest całkiem niezłe. Oby tak dalej.

51
    Kiepskie dośrodkowanie w pole karne Lechii. Futbolówka wpadła prosto w koszyczek Kuciaka. Nic dodać, nic ująć.

52
    Górnicy spalili nieźle zapowiadającą się akcję.

55
    Dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy za nami. Na tablicy wyników wciąż 0:2.

56
    Tempo gry znów nieco siadło. Górnik niby próbuje atakować, lecz niewiele z tego wynika.

57
    Trochę chaosu w poczynaniach jednych i drugich. Futbolówka często zmienia właściciela.
    60. Godzina gry za nami. Wynik ani drgnie.

61
    Bardzo nieprzyjemne uderzenie Mladenovica. Futbolówka poszybowała tuż ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Loskę. Gdyby szybowała ciut niżej, to golkiper Górnika znalazłby się w tarapatach.

61
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Daniel Smuga, na boisku pojawia się Adam Ryczkowski.

62
    Strzały: 6-10
    Strzały celne: 2-4

63
    Przyzwoity atak Górnika. Zabrzanie wywalczyli wznowienie z narożnika boiska. Zobaczymy, czy przyniesie im to jakieś korzyści.

64
    A jednak nic sensownego gospodarze nie ugrali. Muszą się spieszyć, jeżeli chcą zdobyć tutaj chociażby jedno "oczko". Czas płynie nieubłaganie!

65
    Żurkowski powalony przez Kubickiego. Mocno poniewierany jest dziś zawodnik Górnika Zabrze. Będzie obolały jutro rano.

66
    Faule: 12-14.

67
    Szymon Żurkowski popisał się dość solidnym uderzeniem, jednak na posterunku był Dusan Kuciak. Pewna interwencja tego doświadczonego bramkarza.

68
    Górnik szuka nowych rozwiązań, by w końcu skutecznie zaskoczyć przeciwników. Gospodarze starają się, aczkolwiek wciąż mało z tego wynika.

70
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Jakub Arak, na boisku pojawia się Michał Mak.

71
    Techniczne uderzenie Żurkowskiego. Kuciak w ostatnim momencie sparował futbolówkę na aut. Duże doświadczenie zaprocentowało.

72
    Najjaśniejszym ogniwem w szeregach zabrzan jest Żurkowski. Często znajduje się przy piłce i próbuje uderzać. Póki co nie znalazł jednak recepty na pokonanie Kuciaka.

73
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Karol Fila, na boisku pojawia się Mateusz Lewandowski.

75
    Za około kwadrans mecz zostanie zakończony. Wciąż 2:0 prowadzą goście.

76
    Posiadanie piłki: 56-44%.

78
    Nadal nic się nie zmienia. Górnik atakuje, szuka okazji na gola kontaktowego, lecz nie potrafi zaskoczyć Kuciaka.

79
    Obecnie gra toczy się w okolicach środka boiska. Żadna z ekip nie forsuje tempa.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk).

82
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Lukas Haraslin, na boisku pojawia się Artur Sobiech.

82
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Szymon Matuszek, na boisku pojawia się Konrad Nowak.

83
    Obydwaj trenerzy dokonali już kompletu zmian.

84
    Kolejna rewelacyjna parada Kuciaka!

85

87
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Gospodarzy mają coraz mniej czasu, by zmodyfikować wynik tego spotkania. A pomysłów jak im brakowało, tak nadal brakuje. Pomysłów i skuteczności.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Mak (Lechia Gdańsk).

89
    Żółtych kartek dzisiaj nie brakuje. To doskonale pokazuje, jak ostry jest ten pojedynek.

89
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 14 087 widzów.

90
    Niedobrze, bardzo niedobrze. Żurkowski opuszcza boisko na noszach...

90
    Spotkanie zostało przedłużone o pięć minut.

90+2
    Żurkowski już poza murawą. Na jego twarzy widoczny był duży grymas bólu. Oby to nie było nic poważnego... Górnik będzie kończyć mecz w dziesiątkę.

90+5
    Za kilka chwil sędzia Jakubik zagwiżdże po raz ostatni.

90+6

Cóż tu wiele mówić... Spotkanie nie dostarczyło nam jakiejś ogromnej porcji wrażeń. Lechia Gdańsk wygrała zasłużenie. Gospodarze szukali kontaktu, ale nie byli w stanie pokonać Kuciaka. Golkiper gości odnotował kilka rewelacyjnych parad, co pomogło gdańszczanom zainkasować taki, a nie inny wynik. (22:29:35)