Resovia – Górnik Ł. 2:2 (koniec) | Błękitni – Stal S. W. 1:0 (koniec) | Toruń – ROW Rybnik 3:0 (koniec)
Pogoń Sdl. – Znicz 0:3 (koniec) | Siarka T. – Rozwój 1:0 (koniec) | Radomiak – Olimpia E. 5:0 (koniec)
Widzew – Gryf 3:1 (koniec)
Resovia
2:2 (0:1)
Górnik Łęczna
Sobota 18.08.2018, 12:00 • Stadion Miejski, Rzeszów • 2. Liga • Runda 5

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Drużyna z Podkarpacia jest beniaminkiem. Resovia nie odniosła jeszcze zwycięstwa po awansie na szczebel centralny. Jedyny punkt wywalczyła za remis 1:1 z Gryfem Wejherowo. W tabeli jest przedostatnia i wyprzedza jedynie dramatycznie spisującą się Skrę Częstochowa.

Resovia przegrała poprzedni mecz 1:2 z ROW 1964 Rybnik. Najwięcej problemów sprawił zawodnikom z Rzeszowa Kamil Spratek, który strzelił dwa gole dla zespołu ze Śląska. Honorowe trafienie dla Resovii było dziełem Bartłomieja Buczka.

Łęcznianie wygrali trzy poprzednie spotkania. Tydzień temu Górnik zwyciężył 5:1 w meczu spadkowiczów z Ruchem Chorzów. Do 72. minuty remisował z Niebieskimi, po czym przeprowadził fenomenalny finisz i wypunktował podopiecznych Dariusza Fornalaka.

Górnik Łęczna zalicza na razie gładkie lądowanie po spadku z zaplecza Lotto Ekstraklasy. Po czterech kolejkach na najniższym szczeblu centralnym ma bilans trzy zwycięstwa i jeden remis. Wypracował sobie już skromną przewagę nad kilkoma kontrkandydatami do awansu.

W piątek Górnik Łęczna został zepchnięty z pozycji lidera. Drużyna Rafała Wójcika spróbuje odzyskać prowadzenie w tabeli dzięki zwycięstwu z Resovią. Pierwszy gwizdek Rafała Rokosza w sobotę o godzinie 12.

1

2
    Walka w centrum boiska, w której połowicznie zatriumfowali gospodarze. To oni zgarnęli futbolówkę i starali się uruchomić swojego napastnika.

3
    Akcja na prawej stronie boiska Kamila Bętkowskiego. Płaskie dośrodkowanie, po którym futbolówka wylądowała w objęciach Sergiusza Prusaka. Doświadczony bramkarz nie miał problemu z jej zatrzymaniem.

5
    Pyrdek zatańczył przed polem karnym, ale jego szarża nie potrwała długo. Blisko skrzydłowego Resovii znalazł się Adrian Łuszkiewicz i przysposobił piłkę.

7
    Górnik Łęczna próbuje atakować pozycyjnie. Wymienianie podań wychodzi podopiecznym Rafała Wójcika wyłącznie na własnej połowie boiska.

9
    Premierowe uderzenie w Rzeszowie. Akcję Górnika Łęczna przyspieszył Patryk Szysz. Po krótkim balansie ciała skrzydłowy próbował przymierzyć zza pola karnego. Pudło.

10
    Buczek pojedynkował się na obrzeżach pola karnego z Igorem Korczakowski. Górą pomocnik Górnika Łęczna i beniaminek nie wywalczył nawet rzutu rożnego po szarży swojego ofensywnego zawodnika.

11
    Krótka przerwa w grze jest spowodowana urazem Daniela Pawlaka. Obrońca przynajmniej na moment opuści boisko.

13
    Pod nieobecność Daniela Pawlaka drugi strzał w tym spotkaniu. Ponownie Górnika Łęczna i ponownie obok bramki Bartłomieja Banka. Precyzji zabrakło Adrianowi Łuszkiewiczowi.

14
    Resovia gra już w komplecie. Daniel Pawlak powrócił na murawę.

15
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki JAKUB CHRZANOWSKI.

Górnik jest ponownie wirtualnym liderem! Chrzanowski wyprowadził łęcznian na prowadzenie na zakończenie pierwszego kwadransa. Serię uderzeń z obrębu pola karnego zakończył tym najważniejszym Jakub Chrzanowski. Całe zagrożenie wynikło ze złego podania Bartłomieja Banka do Daniela Pawlaka. Przyjezdni przejęli wysoko piłkę i za trzecim razem wpakowali ją do siatki.

18
    Nie rezygnują przyjezdni z prób pokonania bramkarza Resovii z dystansu. Adrian Łuszkiewicz nie może się wstrzelić, więc Bartłomiej Banek wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

20
    Gra przerwana po zagraniu ręką Tomasza Tymosiaka. Szansa na wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

21
    Po wrzutce z rzutu wolnego piłka spadła pod nogami Konrada Domonia. Ten nie zachował się jak rasowy snajper, a adekwatnie do swojej pozycji. Po jego zagraniu Sergiusz Prusak tylko podskoczył.

22
    Kolejny rzut wolny blisko linii pola karnego Górnika Łęczna. Lepsze dośrodkowanie Mateusza Kantora, ale poradzili sobie zawodnicy z Lubelszczyzny. Wybijał Jakub Chrzanowski.

23
    Cała seria stałych fragmentów Resovii. Wreszcie beniaminek oddał uderzenie. Mateusz Świechowski próbował zaskoczyć Sergiusza Prusaka z półwoleja, jednak trafił w nogę defensora Górnika. Konkretnie Piotra Rogali.

24
    Po pięciu minutach bronienia Górnik Łęczna może wreszcie opuścić własne pole karne.

26
    Tymosiak napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko pola karnego.

27
    Po wrzutce z rzutu wolnego Domoń wskoczył na plecy broniącego przeciwnika i oddał pierwsze uderzenie w światło bramki Górnika Łęczna. Sergiusz Prusak nie miał prawa mieć problemu z zatrzymaniem futbolówki.

28
    Mnóstwo fauli Górnika Łęczna po objęciu prowadzenia. Wypada mieć nadzieję, że to niejedyny pomysł spadkowicza z zaplecza Lotto Ekstraklasy na utrzymanie przewagi.

29
    Jakub Chrzanowski zaatakował pressingiem i utrudnił beniaminkowi wyprowadzenie piłki z własnej połowy boiska.

30
    Dwa kwadranse meczu za kibicami. Niewiele dzieje się w Rzeszowie. Trafienie Górnika Łęczna było efektem karygodnego zachowania duetu Banek i Pawlak. Bardziej doświadczona drużyna potrafiła wymierzyć karę za błąd, a później skutecznie się broni.

31
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

33
    Bartosz Waleńcik popełnił faul na Rafale Mikulcu. Następny stały fragment dla beniaminka z Podkarpacia.

34
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego i uderzenie zza pola karnego Rafała Mikulca. Ciekawa próba zaskoczenia łęcznian, tyle że strzelec trafił pechowo w swojego kompana z zespołu Mateusza Świechowskiego!

36
    To chyba była próba przelobowania Sergiusza Prusaka. Na początek trzeba jednak trafić w światło jego bramki.

37
    Od bramki Bartłomiej Banek, chociaż Górnik Łęczna domagał się rzutu rożnego po pojedynku blisko linii bramkowej.

38
    Podanie z prawego skrzydła w pole karne Górnika Łęczna. Dopadł tam do futbolówki Przemysław Pyrdek i oddał uderzenie z kilkunastu metrów. Zabrakło dokładności skrzydłowemu i piłka ominęła bramkę Sergiusza Prusaka.

40
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Ciekawe, czy Resovia zorganizuje się jeszcze do ataku.

42
    Nieudana kombinacja Kamila Bętkowskiego i Patryka Szysza. Po stracie piłki Górnik Łęczna oczywiście zareagował faulem.

43
    Buczek dostał żółtą kartkę za uderzenie w twarz Tymosiaka.

45
    Początek doliczonego czasu.

45+2
    Jeszcze przerwa w grze, ponieważ Przemysław Pyrdek ucierpiał w jednym ze starć z zawodnikiem Górnika Łęczna.

45+3

Górnik Łęczna prowadzi po nieco ponad 45 minutach w Rzeszowie. Drużyna Rafała Wójcika potrafiła wykorzystać błąd gospodarzy przy wyprowadzeniu piłki i delektuje się wynikiem 1:0 od 15. minuty. Kibice nie mają się czym podelektować. Od czasu do czasu aktorzy widowiska przyspieszają, lecz stuprocentowych sytuacji podbramkowych jest niewiele. Resovia stara się wyrównać, ale tylko raz zmusiła do interweniowania Sergiusza Prusaka.
    Górnik ma przewagę gola!

46

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bętkowski, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

46
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Świechowski, na boisku pojawia się Frankiewicz.

47
    Dwójkowa akcja Dzięgielewskiego i Chrzanowskiego. Trochę niedokładne podanie zmiennika, przez co napastnik musiał mierzyć zza pola karnego. Nieznacznie chybił autor dotychczas jedynego gola.

48
    Strzelcem bramki PATRYK SZYSZ.

Górnik podwoił swoją przewagę w Rzeszowie! Piłkę dostał w polu karnym gospodarzy Patryk Szysz, a że miał sporo miejsca, to ułożył ją sobie na lewej stopie, po czym pokonał mocnym strzałem w odsłoniętą część bramki Bartłomieja Banka. Łęcznianie coraz bliżej czwartego zwycięstwa z rzędu.

50
    Zamieszanie w polu karnym Górnika Łęczna. Kilku zawodników miało ochotę na oddanie uderzenia, jednak sprytniejsi okazali się przyjezdni.

52
    Przepychanka zawodników po faulu na Adrianie Łuszkiewiczu. Sędzia musiał rozdzielać nabuzowanych aktorów widowiska.

54
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki SZYMON KALINIEC.

Trafienie kontaktowe i jeszcze może być interesująco w Rzeszowie! Kaliniec przyczaił się w polu karnym Górnika Łęczna i dobił futbolówkę do siatki po interwencji Sergiusza Prusaka. Weteran zatrzymał strzał Bartłomieja Buczka, ale wobec drugiego uderzenia był bezradny. Ponownie trafienie było efektem niefrasobliwości przeciwników przy wyprowadzeniu piłki.

56
    Za wysoko podniesiona noga i sędzia z Katowic postanowił przyznać wznowienie gry Resovii. Gospodarze uskrzydleni golem kontaktowym.

57
    Tym razem rzut wolny za zagranie ręką prawie na linii pola karnego rzeszowian.

58
    Strzał Adriana Łuszkiewicz z rzutu wolnego. Zanim futbolówka wylądowała w bocznej siatce bramki Resovii dotknęła jednego z gospodarzy. W tej sytuacji Górnik Łęczna ma korner.

59
    Po dośrodkowaniu piłka wylądowała dość przypadkowo na poprzeczce bramki Resovii. Bartłomiej Banek miał szczęście, że nie musiał jej wyciągać z siatki.

61
    Korczakowski wykopał piłkę poza boisko. Beznadziejne i bezmyślne zagranie pomocnika Górnika Łęczna.

62
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Buczek, na boisku pojawia się Antonik.

62
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Pyrdek, na boisku pojawia się Adamski.

64
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tymosiak, na boisku pojawia się Sosnowski.

65
    Trener Resovii wprowadził z ławki rezerwowych trzech zawodników, natomiast w obozie przyjezdnych weszli na murawę dwaj dublerzy.

66
    Adamski napomniany żółtym kartonikiem za przewinienie blisko koła środkowego.

67
    Uderzenie po ziemi zza pola karnego. Mateusz Geniec trafił prosto w dobrze ustawionego na linii bramkowej Sergiusza Prusaka. Nie mógł tego przepuścić doświadczony golkiper.

68
    Frankiewicz wrzucał futbolówkę z rzutu wolnego. Dwóch zawodników polowało na nią, ale nie byli w stanie oddać soczystego, celnego strzału.

70
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Chrzanowski, na boisku pojawia się Essam.

71
    Coraz mniej czasu pozostało Resovii na wyrównanie. Bramka kontaktowa uskrzydliła gospodarzy, ale po jej zdobyciu częstotliwość sytuacji podbramkowych jest niewielka.

73
    Nieporozumienie z udziałem naładowanego energią Essama. Futbolówka doturlała się do czujnego na przedpolu bramkarza Resovii.

74
    Po rykoszecie korner dla Górnika Łęczna. Piłka wyszła poza boisko blisko słupka bramki Resovii, ale Bartłomiej Buczek chyba nie dałby się zaskoczyć.

75
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Łuszkiewicz, na boisku pojawia się Skałecki.

76
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Geniec, na boisku pojawia się Feret.

78
    Sytuacja pod kontrolą Górnika Łęczna. Nie mogą być przyjezdni pewni swojego zwycięstwa, ale dużo wskazuje na to, że niebawem stanie się ono faktem.

80
    W posiadaniu piłki Resovia. Drużyna z Podkarpacia szuka sposobu na wyrównanie, ale między ciasno ustawionymi defensorami przyjezdnych nie jest o to łatwo.

81
    Nieudane uderzenie Straszkewycza i Sergiusz Prusak wyłącznie odprowadził wzrokiem piłkę szybującą obok jego bramki.

82
    Strzelcem bramki RADOSŁAW ADAMSKI.

Akcja zmienników skutkuje wyrównaniem! Resovia odrobiła dwubramkową stratę do Górnika Łęczna. Radosław Adamski znalazł się w odpowiednim miejscu i strzelił celnie po wrzutce Antonika. Przyjezdni wypuszczają z rąk dwa punkty, które wydawały się już prawie do nich należeć. Nie, trzeba grać do końća!

84
    Ciekawe, czy Górnik Łęczna zdąży zareagować na stratę dwóch bramek. Pozostało niewiele czasu na rozstrzygnięcie meczu. Ochotę na zwycięstwo ma również beniaminek.

85
    Adamski przeciął podanie Essama. Jeszcze uderzenie Sosnowskiego zza pola karnego obok bramki Bartłomieja Banka.

87
    Sergiusz Prusak interweniował pewnie na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

87
    Mateusz Kantor wybił piłkę z linii bramkowej. Kapitalna interwencja defensora Resovii! Już wydawało się, że Górnik Łęczna odzyska prowadzenie, jednak strzał Patryka Szysza został powstrzymany w ostatnim momencie. Piłka meczowa nie została wykorzystana.

88
    Rogala napomniany żółtym kartonikiem za przewinienie na własnej połowie.

89
    Szymon Kaliniec nie zdobył swojego drugiego gola. Jego uderzenie zza pola karnego było odrobinę niecelne.

90
    Piotr Rogala w polu karnym Resovii. Nawet oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak prosto w nogi stojącego blisko przeciwnika.

90
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Kaliniec napomniany żółtą kartką za przewinienie na Szyszu.

90+3

Resovia wywalczyła punkt po odrobieniu dwóch goli straty. Na początku drugiej połowy Górnik Łęczna zdobył dla siebie przewagę 2:0, ale spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Pojedynek rozkręcił się po przerwie. Spadkowicz z zaplecza Lotto Ekstraklasy już zaprzyjaźniał się ze swoimi trzema punktami, ale stracił koncentrację i w efekcie dwa gole.