Olimpia E. – Skra 1:0 (koniec) | Resovia – Toruń 0:0 (koniec) | ROW Rybnik – Widzew 2:2 (koniec)
Rozwój – Radomiak 1:0 (koniec) | Stal S. W. – Pogoń Sdl. 0:2 (koniec) | Górnik Ł. – GKS Bełchatów 1:1 (koniec)
Gryf – Błękitni 2:0 (koniec) | Olimpia G. – Ruch 0:0 (koniec) | Znicz – Siarka T. 2:2 (koniec)
Resovia
0:0 (0:0)
Elana Toruń
Środa 22.08.2018, 17:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • 2. Liga • Runda 6

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Czas na zmagania w ramach 6. kolejki polskiej drugiej ligi! W jednym z ciekawiej zapowiadających się starć Resovia podejmie na własnym terenie Elanę. Będzie to starcie dwóch beniaminków.

Rzeszowianie niezbyt udanie rozpoczęli sezon. Ekipa z Podkarpacia ma po pięciu meczach ma na swoim koncie zaledwie dwa punkty i znajduje się w strefie spadkowej. W ostatniej kolejce Resovia zremisowała u siebie 2:2 z Górnikiem Łęczna.

Dużo lepiej w drugoligowej rzeczywistości odnaleźli się torunianie. Ekipa z Grodu Kopernika zanotowała trzy zwycięstwa, a także po jednym remisie i porażce. Torunianie z dziesięcioma oczkami plasują się na piątej lokacie.
    W poprzednim meczu Elanowcy wysoko pokonali ROW Rybnik:

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Kilkanaście minut wcześniej zaprezetujemy składy obydwu drużyn. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Resovia:
    Wojciech – Antonik, Mikulec, Frankiewicz, Domoń (C), Strashkevych, Buczek, Makowski, Kaliniec, Feret, Kantor

Rezerwowi:
    Banek – Adamski, Twardowski, Pawlak, Geniec, Pyrdek, Kwiek

Elana Toruń:
    Nowak – Górka, Felsch, Kołodziejski, Dobosz, Kryszak, Stefanowicz, Wołkowicz, Kościelniak, Zagórski, Kozłowski
    Rezerwowi:
    Mrozek – Stąporski, Lenkiewicz, Lenartowski, Kraska, Banach, Urbański

Grzegorz Kawałko (Białystok).

1

3
    Akcja Buczka na prawym skrzydle. Zawodnik Resovii zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojej drużyny.

3
    Domoń głową uderzał po dośrodkowaniu Frankiewicza z narożnika boiska, ale nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

4
    Miejscowi wywalczyli rzut wolny na wysokości trzydziestego metra. Może być groźnie pod bramką Elany.

5
    Bezpośrednie uderzenie Kantora, ale zawodnik gospodarzy uderzył płasko i trafił prosto w mur złożony z zawodników rywali.

7
    Pierwsze minuty należą do rzeszowian. Póki co to miejscowi częściej znajdują się przy piłce i starają się kreować akcje ofensywne.

8
    Buczek naciskał Nowaka i niewiele brakowało, a zmusiłby golkipera Elany do błędu.

9
    Faul Stefanowicza na własnej połowie boiska. Od rzutu wolnego rozpoczną miejscowi

10
    Zamieszanie w polu karnym gości po stałym fragmencie gry, ale ostatecznie akcję przerywa arbiter. Na pozycji spalonej znajdował się jeden z graczy Resovii.

11
    Z rzutu wolnego Buczek, ale i on obił jedynie stojących w murze rywali.

12
    Zagranie Górki zablokowane i od autu na wysokości pola karnego rywali wznowią grę przyjezdni.

14
    Nieprzepisowo zatrzymywał rywala na skrzydle Antonik. Rzut wolny dla Elany blisko szesnastki gospodarzy.

15
    Ryzykownie zagrał Nowak, ale i tym razem mu się upiekło. Zawodnicy Resovii próbują zmusić golkipera Elany do błędu.

18
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez torunian z piątego metra wznowi grę Wojciech.

19
    Najlepsza jak na razie okazja w tym meczu! Zakotłowało się w polu karnym Resovii, ale przytomną interwencją strzał rywala wybronił Wojciech.

20
    Ładna akcja Zagórskiego zakończona celnym, ale lekkim uderzeniem.

20
    Faul Felscha tuż przed polem karnym i arbiter sięga po kartkę.

21
    Buczek z rzutu wolnego tym razem ponad murem, ale też ponad poprzeczką.

23
    Dobrze zapowiadająca się akcja miejscowych przerwana przez arbitra, który słusznie wypatrzył pozycję spaloną Strashkevycha.

25
    Kolejna niecelna próba torunian. Liczymy na zdecydowanie więcej w wykonaniu obydwu zespołów!

26
    Przyjezdni rozpoczną od rzutu wolnego z okolic 30. metra.

27
    Ależ błąd popełnił golkiper Resovii po wrzutce Zagórskiego, ale nie zdołał tego wykorzystać Stefanowicz!

29
    Piłka w siatce Elany, ale gol nie zostaje uznany! Najpierw poprzeczka uratowała torunian. Piłka po dobitce zatrzepotała w siatce, ale arbiter dopatrzył się ofsajdu!

31
    Akcja rzeszowian na prawym skrzydle przerwana przez rywali. Arbiter odgwizduje przewinienie, ale nie sięga po kartkę.

32
    Bardzo powolne tempo gry w Rzeszowie. Poza akcją miejscowych, po której padła nieuznana bramką, niewiele dzieje się w stolicy Podkarpacia.

34
    Rzeszowianie wrzucali piłkę z autu na wysokości linii szesnastego metra, ale niewiele z tej akcji wynikło.

35
    Próbował lobować Nowaka Feret, ale uderzył także ponad bramką. Nawet gdyby uderzył precyzyjniej, gol nie zostałby uznany. Udana pułapka ofsajdowa przyjezdnych.

37
    Wysoka wrzutka w pole karne Elany, ale bardzo dobrym wychwyceniem futbolówki popisuje się Nowak.

39
    Ależ niewiele brakowało! Antonik otrzymał podanie w szesnastkę, ale jego uderzenie z dogodnej pozycji obronił Nowak!

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Obecnie dużo lepiej prezentują się rzeszowanie.

41
    Ostre wejście Frankiewicza w nogi jednego z rywali, ale obyło się bez kartki. Rzut wolny dla Elany.

43
    Zbyt mocne i wysokie dośrodkowanie Zagórskiego ze stałego fragmentu gry. Piłka spokojnie wylądowała w objęciach Wojciecha.

44
    Mają kłopot torunianie z utrzymaniem się na dłużej przy piłce. Sporo niedokładności obserwujemy obecnie na murawie stadionu w Rzeszowie.

45
    Dwa rzuty rożne w krótkim odstępie czasu dla ekipy z Rzeszowa.

45+1
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+2
    Bardzo dobrze wyszedł do piłki dośrodkowanie z rzutu rożnego Kantor, ale uderzył minimalnie niecelnie!

45+2

Po pierwszych trzech kwadransach bez bramek w Rzeszowie. Lepsze okazje z całą pewnością mieli miejscowi, oni również sprawiali ogólne lepsze wrażenie. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Podwójna zmiana w Elanie. Zagórskiego i Stefanowicza zastępują Stąporski oraz Lenartowicz.

47
    Domagają się rzutu karnego gospodarze po tym, jak upadł na murawę w polu karnym torunian był Feret, ale gwizdek arbitra milczy!

49
    Ruszyli teraz lewą flanką torunianie, ale nie udało im się zakończyć akcji strzałem.

50
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Strashkevycha z prawego skrzydła i Elanowcy rozpoczną od autu.

51
    Początek drugiej połowy lepszy w wykonaniu rzeszowian. Tabela nie odzwierciedla tego, jak dziś spisują się obydwie ekipy.

52
    Kozłowski blokowany w polu karnym Resovii. Korner dla przyjezdnych.

54
    Nie ma gola! Po wrzucie z autu blisko strzelenia gola był Domoń, ale jakimś cudem wybronili się torunianie! Od rzutu rożnego rzeszowianie.

55
    Niezbyt udane dośrodkowanie Stefanowicza i miejscowi mają okazję na wyprowadzenie kontrataku.

57
    Cały czas tempo gry w Rzeszowie nie jest zadowalające. Częściej atakują gospodarze, ale i tak w głównej mierze przeważa gra w środku pola.

58
    Przedzierał się w szesnastce rywali Kantor i zdaniem arbitra faulował przy tym Felscha. Od rzutu wolnego rozpocznie Elana.

59
    Nieudany drybling Fereta na lewej flance i miejscowi będą musieli budować akcję od zera.

60
    Godzina gry za nami. W dalszym ciągu czekamy na pierwszego gola w meczu beniaminków.

61
    Jakiegoś urazu doznał Buczek, który potrzebuje pomocy medycznej. Arbiter na momnt przerywa grę.

63
    Do ofensywy przechodzą torunianie. Nie mają jednak przyjezdni dziś łatwo – naprawdę dobrze w defensywie spisuje się Resovia.

64
    Frankiewicz zdecydował się na zaskakujące uderzenie z dystansu i w gruncie rzeczy niewiele brakowało, aby umieścić piłkę w siatce!

66
    Nieudane dośrodkowanie Kościelniaka z prawego skrzydła. Z piątego metra wprowadzi piłkę do gry Wojciech Daniel.

68
    Feret także zbyt mocno wrzucał piłkę z lewej flanki. Tym razem od bramki rozpocznie golkiper przyjezdnych.

69
    Spieszą się z budowaniem kolejnych akcji rzeszowianie. Widać, że gospodarze za wszelką cenę chcieliby wywalczyć pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

70
    Niebezpiecznie dla torunian spadała pilka po uderzeniu Domonia, ale ostatecznie poleciała ona ponad bramką rywali.

71
    To mógł być gol! Bezpośrednie uderzenie Kryszaka z rzutu wolnego, ale piłka ociera się jedynie o boczną siatkę!

72
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Strashkevych, na boisku pojawia się Adamski.

73
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Kraska.

75
    Ucierpiał Mikulec w starciu w środku pola i mamy przerwę w grze.

77
    Niespełna piętnaście minut pozostało zawodnikom obu drużyn na zdobycie zwycięskiej bramki. Zobaczymy, czy którejś z drużyn uda się sięgnąć po komplet puntków.

78
    Zablokowane prostopadle zagranie Mikulca.

79
    Ostre wejście Frankiewicza i w pełni zasłużona kartka dla zawodnika Resovii.

81
    Z dystansu uderzał Frankiewicz, ale była to bardzo nieudana próba.

82
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Elany i od rzutu rożnego wznowią grę miejscowi.

83
    Nieudane wyjście z bramki po wrzutce z narożnika boiska zanotował Nowak, ale nie zdołali tego wykorzystać miejscowi!

85
    Torunianie także starają się o zdobycie zwycięskiego gola, ale nie są tak konkretni w ofensywie, jak ich rywale.

87
    Torunianie wznawiają grę od wrzutu z autu na połowie rywali.

88
    Bardzo ciekawie zapowiadała się kontra Resovii, ale nie udało się zatrudnić golkipera rywali.

90+1
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Kościelniak, na boisku pojawia się Banach.

90+1
    Dwie minuty doliczone przez arbitra.

90+2
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Buczek, na boisku pojawia się Kwiek.

90+3
    Niepotrzebne przewinienie Frankiewicza w środku pola. Drugą żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika Resovii.

90+4

Pojedynek w Rzeszowie właśnie dobiegł końca. Niestety mecz ten kończy się bezbramkowym rezultatem. Dziękuję za uwagę! (18:55:55)