Zagłębie S. – Śląsk 3:3 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
3:3 (0:2)
Śląsk Wrocław
Poniedziałek 27.08.2018, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • PKO Ekstraklasa • Runda 6

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! (19:57:07)

Za nami emocjonujący i dość zaskakujący pojedynek. Zagłębie Sosnowiec wróciło z dalekiej podróży. Mogło nawet wygrać, ale ostatecznie remisuje ze Śląskiem Wrocław. Z przebiegu tego spotkania chyba można uznać ten remis za wynik sprawiedliwy.

90+6

90+5
    Korner nie przyniósł Zagłębiu żadnych korzyści. Za kilka chwil sędzia Kwiatkowski zakończy ten pojedynek.

90+4
    Nieprawdopodobna sytuacja! Radecki ostemplował słupek!

90+3
    Śląsk ponownie poczuł wiatr w żaglach i próbuje atakować! Zagłębie dość dobrze się broni.

90+2
    Spotkanie zostało przedłużone o przynajmniej pięć minut. Tutaj jeszcze wiele może się zdarzyć!
    90. Marcin ROBAK - 3:3

90
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki MARCIN ROBAK. Bardzo pewnie wykonany rzut karny.

89
    Sędzia Kwiatkowski wskazał na wapno. Mamy jedenastkę!

88
    Czy Jędrych zagrywał ręką? Mamy interwencję VAR! To może być rzut karny!

86
    Bardzo ładnie z rzutu wolnego uderzył Robak, jednak Kudła był na posterunku!

85
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Konrad Wrzesiński, na boisku pojawia się Alexandre Cristovao.

84
    Podpalił się teraz Sanogo. Zdecydował się na oddanie strzału z dość ostrego kąta. Nie ma co ukrywać – to nie mogło zakończyć się powodzeniem.

83
    Spotkanie znajduje się w decydującej fazie. Trochę strat i fauli. Śląsk próbuje jeszcze zmazać plamę. Zobaczymy, na ile zdadzą się te starania.

82
    Strzały: 19-9
    Strzały celne: 10-6

80
    Nieco ponad dziesięć minut i już wszystko będzie jasne.

79
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Farshad Ahmadzadeh, na boisku pojawia się Damian Gąska.

78
    Niezłą sytuację na oddanie celnego uderzenia miał Robak, ale tym razem chybił.
    77. Ładny strzał Pawłowskiego.

77
    Pawłowski! Przepięknie przymierzył zawodnik Zagłębia Sosnowiec, ale trafił jedynie w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Słowika. Kolejne spore zagrożenie stworzone przez gospodarzy.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 3 900 widzów.

75
    Sosnowiczanie ruszyli z kontratakiem. Wrzesiński otrzymał niezłe podanie w pole karne, ale tym razem doskonale zaprezentował się Słowik. Nic dodać, nic ująć.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Arkadiusz Jędrych (Zagłębie Sosnowiec).

73
    Chybił Sanogo.

72
    Zmiana ról. W ostatnich minutach to piłkarzy Śląska opanowały bardzo duże nerwy. Sosnowiczanie mogą grać nieco spokojniej, skupiając się jedynie na kontrolowaniu spotkania.

71
    Posiadanie piłki: 51-49%

70
    Za około dwadzieścia minut spotkanie zostanie zakończone. Zanosi się na bardzo ciekawą końcówkę.

69
    Wrocławianie ruszyli do ataku. Zdołali wywalczyć rzut wolny. Będziemy mieli wrzutkę w pole karne. Może być ciekawie.

68
    Faule: 8-11.

67
    Duże, bardzo duże tarapaty drużyny z Wrocławia! Zostali sprowadzeni na ziemię i zaliczyli piekielnie twarde lądowanie.
    65. Zarko UDOVICIĆ - 3:2

65
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki ZARKO UDOVICIĆ. Gospodarze wracają z dalekiej, bardzo dalekiej podróży! Udovicic otrzymał bardzo dobre podanie od Wrzesińskiego i ze spokojem wpakował futbolówkę do siatki. Nic dodać, nic ująć.

64
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Maciej Pałaszewski, na boisku pojawia się Jakub Łabojko.

63
    Strzały: 13-7
    Strzały celne: 8-6

62
    Do zakończenia spotkania około pół godziny. Tutaj jeszcze wiele może się zdarzyć. Tym bardziej, że wrocławianie będą musieli sobie radzić w dziesiątkę!

61
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Augusto (Śląsk Wrocław).
    60. Vamara SANOGO - 2:2

60
    Strzelcem bramki VAMARA SANOGO. Jak dzieci we mgle zachowali się teraz goście z Wrocławia! Prowadzenie Śląska to już historia.

60
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Mateusz Radecki.

59
    Rzuty rożne: 9-1.

58
    Za kilka chwil będziemy mieli zmianę.
    56. Vamara SANOGO - 1:2

56
    Strzelcem bramki VAMARA SANOGO. Wyraźnie spóźniony był Cholewiak. Ładnie zachował się za to Sanogo. Jego pierwszy strzał sparował Słowik. Później jednak ten zawodnik pewnie wpakował piłkę do pustej bramki.

56
    Teraz, teraz się zadziało, lecz tym razem skutecznie interweniował Kudła!

55
    Dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Śląsk liczy na kontrataki, a Zagłębie wytrwale kreuje kolejne natarcia.

54
    Sanogo oddał kąśliwy strzał, jednak ponownie na posterunku był Słowik. Rewelacyjna forma golkipera Śląska znów potwierdzona!
    53. Co zrobił Nowak!?

53
    Katastrofalnie zachował się teraz Nowak! Miał autostradę do bramki, a zdecydował się na podanie... Kompletnie niezrozumiała decyzja. "Setka" zaprzepaszczona.

52
    Zagłębie ponownie atakuje. Widać jak na dłoni, że miejscowa ekipa jest zdeterminowana, by wywalczyć trafienie kontaktowe. Determinacja to jednak nie wszystko.

51
    Korner znów nie przyniósł sosnowiczanom żadnych korzyści. Piłka wróciła w posiadanie gości z Wrocławia.

50
    Atak Zagłębia zakończył się niepowodzeniem. Miejscowym udało się wywalczyć jedynie wznowienie z narożnika boiska.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Augusto (Śląsk Wrocław).
    49. Statystyki do przerwy.

48
    Sosnowiczanie spokojnie. Widać, że nie chcą od razu przyspieszać.

47
    Pierwsza połowa była całkiem ciekawa. Wierzymy jednak, że druga odsłona dzisiejszego starcia w Sosnowcu dostarczy nam jeszcze większych wrażeń.

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Callum Rzonca, na boisku pojawia się Tomasz Nowak.

46

Czas na kilka chwil wytchnienia. Zostańcie z nami.

Pierwsza połowa kończy się dwubramkowym prowadzeniem Śląska Wrocław. Goście byli skuteczniejsi. Zagłębie Sosnowiec atakowało, ale gospodarzom brakowało skuteczności i też szczęścia. Kilka rewelacyjnych parad zaprezentował Słowik.

45+2

45+1
    Jeszcze próbują atakować gospodarze. Gol do szatni byłby dla nich czymś ważnym i z pewnością podbudowałby ich przed rozpoczęciem drugiej partii.

45
    Pierwsza połowa przedłużona o przynajmniej dwie minuty.

43
    Faule: 6-8.

42
    Za głębokie dośrodkowanie w pole karne Śląska. Pewnie interweniował Słowik.

41
    Za około pięć minut pierwsza odsłona dzisiejszego spotkania w Sosnowcu zostanie zakończona. Wiele wskazuje na to, że do przerwy prowadzić będzie Śląsk.

40
    Piłkarze Zagłębia Sosnowiec próbują nawiązać kontakt, ale wciąż brakuje dokładności. Kompletnie niecelna próba.

39
    Rzut wolny dla Zagłębia Sosnowiec. Kotłuje się w murze. Może być niebezpiecznie!

38
    Uderzał Heinloth, ale raz jeszcze perfekcyjnie interweniował Słowik!

35
    Podania: 104-119
    Celność podań: 79-84%

34
    Piłka wpadła do bramki gości, lecz trafienie nie zostało uznane. Sędzia Kwiatkowski dopatrzył się przekroczenia zasad.

33
    Całkiem nieźle dośrodkował Banasiak, ale ostatecznie żaden z jego kolegów nie potrafił oddać strzału. Piłka wróciła w posiadanie reprezentantów wrocławskiego Śląska.

32
    Kolejny rzut rożny dla Zagłębia.

31
    Jakościowo Śląsk wypada lepiej. Gospodarze kreują sytuacje, lecz mają problem z pokonaniem Słowika.

30
    Kolejne niebezpieczeństwo wykreowane przez miejscowych! Ponownie interweniować musiał Słowik. Ależ teraz sprawdzili jego czujność gospodarze!

29
    Sanogo oddał bardzo mocne uderzenie, jednak kapitalnie interweniował Słowik. Futbolówka sparowana na rzut rożny.

28
    Widać, że piłkarze Zagłębia są poddenerwowani i nie potrafią uspokoić swoich poczynań. Wymknął im się spod kontroli ten pojedynek.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Pałaszewski (Śląsk Wrocław).

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec).

26
    Wielka radość po stronie przyjezdnych. Są skuteczni w ataku, co daje nadzieje na lepszą przyszłość.
    25. Farshad AHMADZADEH - 0:2

25
    Strzelcem bramki FARSHAD AHMADZADEH. Nic nie byli w stanie zrobić zawodnicy Zagłębia! Zgubili krycie, a później było już po herbacie. Dwubramkowe prowadzenie gości z Wrocławia.

23
    Tempo rywalizacji nieco siadło.

21
    Kibice domagali się jedenastki, ale sędzia pozostał niewzruszony. Słusznie. Nie ma mowy o rzucie karnym dla Zagłębia Sosnowiec.

20
    Dwadzieścia minut gry już za nami. Nadal prowadzi Śląsk.

17
    Mocne uderzenie Picha, ale na posterunku był Kudła. Groźny kontratak zawodników wrocławskiego Śląska!

16
    Kolejne przyspieszenie miejscowych spaliło na panewce. Sosnowiczanie mają kłopot z oddawaniem celnych uderzeń. Atakują, lecz niewiele z tego wynika.

15
    Sędzia Tomasz Kwiatkowski już w trakcie pierwszego kwadransa sięgnął po żółty kartonik. Decyzja jak najbardziej słuszna. Spóźnione wejście w nogi Cholewiaka.

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Michael Heinloth (Zagłębie Sosnowiec).

12
    Sosnowiczanie na pewno mogą czuć rozgoryczenie. Dość dobrze weszli w to spotkanie. Przyspieszali, atakowali, ale mimo to gola zdobyli przeciwnicy.
    11. Marcin ROBAK - 0:1

11
    Strzelcem bramki MARCIN ROBAK. Pich bardzo ładnie podał do środka pola karnego, gdzie znalazł się Robak. Ten doświadczony zawodnik ze stoickim spokojem wpakował futbolówkę do siatki. Kudła nie miał w tej sytuacji zbyt wiele do powiedzenia.

10
    Dziesięć minut gry już za nami. Póki co większe zagrożenia sprawiają gospodarze.

9
    Po raz kolejny rzut rożny nie dał miejscowym żadnych korzyści.

8
    Kolejne niebezpieczeństwo stworzone przez Zagłębie. I znów miejscowym udało się wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.

7
    Jak już pisaliśmy, obie drużyny od początku sezonu prezentują mizerną formą. Dlatego też z pewnością zarówno gospodarze, jak i goście zrobią wszystko, by zainkasować tu pełną pulę.

6
    Nie ma rzutu karnego. Piłka wraca w posiadanie Śląska Wrocław.

5
    Sędzia Kwiatkowski dość długo analizuje powtórki. Zobaczymy, jaka będzie decyzja. Sanogo chyba jest zdolny do dalszej rywalizacji. Wstał z boiska o własnych siłach.
    4. Starcie Golli ze Sanogo.

4
    Mamy interwencję VAR! Czy Golla faulował?

3
    Sanogo ucierpiał w starciu z przeciwnikiem. Zawodnik miejscowej ekipy leży na murawie. Potrzebuje pomocy medycznej.

2
    Zagłębie ruszyło do ataku i wywalczyło korner. Rzut rożny nie przyniósł gospodarzom jednak żadnych korzyści.

1
    Rywalizacja rozpoczęta. Goście na zielono, a gospodarze w czarnych kompletach. Miejmy nadzieję, że to będzie emocjonujące spotkanie.

1

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Kokoszka, Jędrych, Udovicić, Polczak – Banasiak, Heinloth, Milewski, Pawłowski, Wrzesiński – Sanogo.

Rezerwowi: Perdijić – Nowak, Rzonca, Cichocki, Babiarz, Cristovao, Vokić.

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak – Augusto, Pałaszewski – Ahmadzadeh, Chrapek, Pich – Robak.

Rezerwowi: Wrąbel – Pawelec, Łabojko, Radecki, Gąska, Łuczak, Piech.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
    Faworytem bukmacherów jest Śląsk

Z kolei Śląsk Wrocław plasuje się w ligowej tabeli na pozycji numer dwanaście. "Wojskowi" mogą się pochwalić minimalnie lepszym dorobkiem punktowym od Zagłębia – do tej pory zapisali na swoim koncie pięć punktów, inkasując jedno zwycięstwo, dwa remisy oraz dwie porażki.

Zagłębie Sosnowiec bardzo przeciętnie, by nie napisać słabo, prezentuje się w bieżącym sezonie. Beniaminek wywalczył zaledwie trzy punkty. Na ten skromny dorobek złożyło się jedno zwycięstwo oraz cztery porażki. Zagłębie jest obecnie czternastą siłą ekstraklasowych zmagań.
    Tak obecnie prezentuje się tabela.

Pora zakończyć szóstą kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie zmierzy się z wrocławskim Śląskiem. Pojedynek ten zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!

Mateusz

Gole: 56. Sanogo, 60. Sanogo, 65. Udovicić – 11. Robak, 25. Ahmadzadeh, 90. Robak (kar.)

Kartki:   14. Heinloth (SOS), 27. Pawłowski (SOS), 74. Jędrych (SOS) – 27. Pałaszewski (SLA), 49. Augusto (SLA)   61. Augusto (SLA)

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Jędrych, Polczak, Banasiak – Rzonca (46. Nowak), Milewski – Wrzesiński (85. Cristovao), Pawłowski, Udovicić – Sanogo.
    Zmiany: Perdijić – Nowak, Kokoszka, Cichocki, Babiarz, Cristovao, Vokić.

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak – Augusto, Pałaszewski (64. Łabojko) – Ahmadzadeh (79. Gąska), Chrapek (60. Radecki), Pich – Robak.
    Zmiany: Wrąbel – Pawelec, Łabojko, Radecki, Gąska, Łuczak, Piech.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski

Widownia: 3 900