Pogoń Sdl. – Resovia 1:3 (koniec) | Siarka T. – ROW Rybnik 0:2 (koniec) | Radomiak – Gryf 3:0 (koniec)
Skra – Stal S. W. 3:2 (koniec) | GKS Bełchatów – Rozwój 2:1 (koniec) | Olimpia G. – Olimpia E. 3:0 (koniec)
Widzew – Górnik Ł. 3:0 (koniec)
Skra Częstochowa
3:2 (1:0)
Stal Stalowa Wola
Sobota 08.09.2018, 17:00 • Stolzle Stadion, Częstochowa • 2. Liga • Runda 9

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola. To już dzisiaj, 8 września o godzinie 17 rozpocznie się spotkanie 9 kolejki II ligi.

Gospodarze to zarówno beniaminek jak i niestety dla nich czerwona latarnia w tabeli. Po 8 rozegranych spotkaniach na ich koncie widnieją zaledwie 3 punkty. Co warto jednak zauważyć aż 7 spotkań rozegrali na wyjeździe z uwagi na remont stadionu. Wspomniane 3 punkty to efekt zwycięstwa ze Zniczem Pruszków w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie.

Skra Częstochowa została w ostatnim czasie wzmocniona przez dwóch nowych zawodników: Łukasza Hanzela jak i Konrada Poprawę. Trener zespołu z pewnością będzie szukał poprawy gry w defensywie, dlatego pewniejszy wydaje się występ drugiego z tych zawodników.
    Osłabieniem jest natomiast brak powołanego na zgrupowanie młodzieżowej kadry narodowej 18-letniego Macieja Buławskiego.

Goście, czyli Stal Stalowa Wola w dotychczasowych spotkaniach mają na koncie 10 punktów, na które składają się 3 zwycięstwa i 1 remis. Ostatnie 3 punkty Stal zdobyła 11 sierpnia, czyli 4 kolejki ligowe wstecz. Warto podkreślić, że popularna Stalówka swoje domowe spotkania rozgrywa w Boguchwale, gdyż ich stadion jest w trakcie większej przebudowy.

Jak będzie przebiegał dzisiejszy mecz? Która drużyna będzie przeważać? Zapraszamy na relację bezpośrednio ze Stolzle Stadion w Częstochowie. Pierwsze informacje pojawią się kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania.

Jesteśmy już na stadionie Skry Częstochowa. Za 10 minut początek spotkania.

Znamy już składy wyjściowe obu zespołów:

Skra Częstochowa: Krzczuk – Zalewski, Nocoń, D. Nowak, Napora, Jurek, Błaszkiewicz, Obuchowski Olejnik, Holik, Kieca
    Rezerwowi: Ziarko – Woldan, Tomczyk, Kowalczyk, Rogala, Niedbała, Siwek

Stal Stalowa Wola: Frątczak – Waszkiewicz, Trąbka, Dadok, Mroziński, Stelmach, Sobotka, Żyliński, Dziubiński, Stasiak, Janiszewski
    Rezerwowi: Konefał – Łętocha, Trubeha, Kitliński, Mistrzyk, Jopek, P. Nowak

Mecz sędziować będą: Główny: Tomasz Białek; Asystenci: Michał Gogolewski, Mariusz Kupczak; Techniczny: Robert Kowalczyk.

Trójka sędziowska jak i oba zespoły właśnie wyszły na murawę. Gospodarze na ciemnoniebiesko, goście na biało.

Mecz rozpoczną goście.

1

1
    Faulowany Piotr Nocoń.

2
    Dobry strzał z rzutu wolnego Damiana Nowaka, bramkarz Stali łapie jednak pewnie piłkę.

3
    Żyliński (Stal) nieudanie zagrywa piłkę. Aut dla Skry.

4
    Atak Stali Stalowa Wola – piłkę na raty wybijają obrońcy gospodarzy.

5
    Nieudany przerzut piłki z prawej na lewą stronę – piłkę próbował przerzucić Napora (Skra).

6
    Rzut z autu na wysokości pola karnego gości, Nowak jednak ubiegnięty przez obrońców Stali.

7
    Faulowany Przemysław Stelmach (Stal).

8
    Atak pozycyjny Stali zakończony nieudanym dośrodkowaniem piłki w pole karne przez Żylińskiego.

9
    Faulowany Napora (Skra).

10
    Dobre zejście do środka Piotra Noconia (Skra), jego strzał jednak po "obcierce" o obrońcę gości zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza gości.

11
    Na spalonym Obuchowski (Skra).

12
    Zbyt długie podanie w kierunku Nowaka, Frątczak wychodzi i pewnie łapie piłkę.

13
    Ataki gości zakończone niepowodzeniem. Od bramki rozpocznie Krzczuk.

14
    Nieudane dośrodkowanie Dziubińskiego (Stal).

15
    Była realna szansa na bramkę gospodarzy, jednak dośrodkowanie o jakieś 30 cm za wysokie dla Damiana Nowaka.

16
    Skra w ataku pozycyjnym.

17
    Wojciech Jurek potyka się przy przyjęciu piłki na wysokości pola karnego gości. Od bramki rozpocznie Frątczak.

18
    Naciskany Holik popełnia błąd. Od autu rozpocznie Stal.

18
    Gol dla Skry!
    Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony boiska głową wykańcza KRZYSZTOF NAPORA!

20
    Napora uderza z dystansu, Frątczak pewnie łapie piłkę.

21
    Damian Nowak dogrywa piłkę do kolegi z zespołu, który będąc na pozycji spalonej nie ruszył do piłki.

22
    Stal, trójką w obronie rozgrywa piłkę.

22
    Na murawę upadł Żyliński (Stal), sędzia nie użył gwizdka.

23
    Stal popełnia błąd, Skra rozpocznie od autu.

24
    Rzut wolny dla Skry: piłkę dośrodkowuje Nocoń, nie przecięta przez nikogo mija ona o metr bramkę gości.

26
    Żółtą kartkę otrzymuje Janiszewski (Stal Stalowa Wola).

27
    Rzut wolny dla Skry, piłkę głową do środka zgrywa Napora, nie było tak jednak żadnego zawodnika gospodarzy.

28
    Rzut rożny dla gości, piłka jednak zbyt mocna, od bramki rozpocznie Frątczak.

Jeden z zawodników Stali pokazał charakterystyczny młynek, czy będzie konieczna zmiana? Widać ruch na ławce rezerwowych gości.

29
    Była dobra sytuacja dla Skry na kontratak, ostatnie podanie do Nowaka jednak zbyt mocne.

30
    Nieudane podanie Stelmacha (Stal).

30
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Kitliński.

32
    Okazja dla Stali Stalowa Wola, Trąbka miał sporo miejsca i czasu, strzelił jednak niecelnie.

34
    Faulowany Napora, będzie okazja na dobre dośrodkowanie z wolnego dla Skry.

35
    I nic z tego, Napora nieudanie uderza piłkę po ziemi, wprost w nogi obrońców Stali.

36
    Stal ponownie w ataku pozycyjnym, piłkę przeciął jeden z zawodników Skry – mało brakło i Nowak wyszedłby sam na sam z bramkarzem Stali!

37
    Rzut wolny dla Skry, dośrodkowywał Nocoń, piłkę głową wybijają goście.

38
    Sędzia napomina zawodników Stali – zbyt głośno wyrażali swoje zdanie na temat jego decyzji o braku kartki.

38
    Dośrodkowanie Sobotki pewnie łapie bramkarz gospodarzy.

39
    Faulowany Zalewski (Skra).

40
    Dośrodkowanie Zalewskiego przeciął głową Mroziński. Rzut rożny dla Skry.

40
    Obuchowski z rożnego dośrodkowuje w pole karne, piłkę wybija Dziubiński (Stal).

41
    W polu karnym gości upadł Olejnik, sędzia jednak nie widział faulu.

41
    Wejście nakładką Noconia, poszkodowany zawodnik gości Przemysław Stelmach.

42

42
    Dobre dośrodkowanie Trąbki (Stal) z którego wyszedł strzał w światło bramki – Krzczuk na raty łapie piłkę!

44
    Atak Skry przerwany faulem zawodnika gości.

45
    Ręką zagrywa Janiszewski (Stal).

45
    Pierwsza połowa skończona. Sędzia nie doliczył ani jednej minuty.

Po bramce Napory od 18 minuty prowadzą gospodarze. Czy wynik zmieni się w ciągu drugiej połowy? Czy Skra powiększy przewagę, czy też to może Stal strzeli bramkę? Zapraszamy za niespełna 15 minut na drugą połowę.

Piłkarze obu drużyn jak i sędziowie są już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

46

46
    Druga połowa rozpoczęta od ataków Skry przerwanych faulem. Ma murawie leży jeden z zawodników gospodarzy, potrzebna była pomoc medyczna.

47
    Napora wraca na murawę.

48
    Stal w ataku pozycyjnym. Tak wygląda większość dzisiejszego spotkania. Skra nastawiona jest głównie na grę z kontry.

49
    Nieudane dośrodkowanie Waszkiewicza. Od bramki rozpoczną gospodarze.

50
    Z ławki rezerwowych gości dochodzą słuchy o planowanej zmianie w kolejnych kilku minutach.

50
    Gol dla Stali St. Wola!
    Nieporozumienie wśród obrońców Skry, niepewne zachowanie Krzczuka i bramkę zdobywa BARTOSZ SOBOTKA!

53
    Stal szuka kolejnej szansy, Skra wyraźnie cofnięta do defensywy.

54
    Atak Skry, strzał jednak niecelny. Od bramki rozpocznie Frątczak.

55
    Rzut rożny dla Stali: w pole karne dośrodkowuje piłkę Żyliński, nie kończy jej jednak nikt strzałem.

56
    Trąbka fauluje Noconia. Rzut wolny dla Skry.

57
    Żółtą kartkę otrzymuje Stasiak (Stal Stalowa Wola).

58
    Obuchowski dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne gości, bramkarz Stali pewnie łapie piłkę.

59
    Skra zaczyna walczyć ambitniej, częściej utrzymuje się przy piłce.

60
    Nowak fauluje w ataku. Rzut wolny dla Stali.

61
    Faulowany Nowak. Będzie okazja na dośrodkowanie piłki w pole karne gości.

62
    Dośrodkowanie bardzo nieudane – co prawda w światło bramki, jednak zbyt czytelne.

63
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Trąbka, na boisku pojawia się Mistrzyk.