Jelcz-Laskowice – Szczecin 4:3 (koniec) | Zduńska Wola – FC Toruń 2:2 (koniec) | AZS UŚ – Red Devils 1:3 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
2:2 (2:1)
FC Toruń
Sobota 15.09.2018, 18:00 • Hala przy ul. Złotej, Zduńska Wola • FOGO Futsal Ekstraklasa • 1. runda

Czas na inaugurację futsalowej Ekstraklasy! Na sam początek mamy prawdziwy hit tej ligi – mecz Gatty Active Zduńska Wola z FC Toruń. Szykują się ogromne emocje!

Gospodarze to obecni wicemistrzowie Polski, z kolei drużyna z Torunia to brązowi medaliście z ubiegłego sezonu. Ostatni mecz tych ekip zakończył się zwycięstwem FC 4:1.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Gatta Active Zduńska Wola:
    Słowiński (Miłosiński) – Klaus, Krawczyk, Marciniak, Szymczak – Milewski, Olczak, Pautiak, Sobalczyk, Stanisławski, Szypczyński

FC Toruń:
    Neagu (Wędołowski) – Wojciechowski, Domański, Cyman, Mikołajewicz, Zboralski, Waszak, Kwiatkowski, Elsner, Tokarski, Spychalski, Kriezel, Mrówczyński.

Zawodnicy obu drużyn są już na parkiecie, za moment zaczynamy!

0:01

0:28
    Z siedmiu metrów uderzał Klaus, ale bardzo pewnie interweniował Neagu.

1:13
    Dwójkowa akcja gospodarzy. Klaus wymienił się futbolówką z Marciniakiem, który jednak w decydującym momencie posłał piłkę ponad poprzeczką.

1:58
    Źle przyjmował piłkę na lewym skrzydle Wojciechowski i od bramki rozpoczną miejscowi.

2:35
    Uderzał z rzutu wolnego Szymczak, ale trafił w jednego ze swoich kolegów. Dobijał jeszcze Klaus, lecz niecelnie.

3:09
    Cały czas w natarciu znajdują się zduńskowolanie. To wicemistrzowie Polski lepiej rozpoczęli ten mecz.

4:24
    Waszak nie opanował piłki w środku pola po zagraniu Cymana. Od autu miejscowi.

4:55
    Nieporozumienie Mrówczyńskiego z Cymanem. Torunianie za darmo oddają piłkę rywalom.

5:09
    Ależ bliscy zdobycia gola byli goście! Znakomitą okazję miał Cyman, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali!

6:45
    Faule: 0-1.

7:35
    Przy piłce na własnej połowie znajdują się miejscowi. Coraz wyżej do pressingu podchodzą z kolei torunianie.

8:33
    Neagu długim wyrzutem próbował uruchomić Mikołajewicza, jednak futbolówkę przechwycił golkiper wicemistrzów Polski.

9:13
    Ależ było blisko! Po raz kolejny znakomitą szansę miał Cyman! Piłka po strzale reprezentanta Polski zahaczyła o Słowińskiego i zatrzymała się na słupku!

9:51
    Gospodarze częściej znajdują się przy piłce, jednak to ich rywale groźniej atakują. Póki co bez bramek.

10:19
    Bardzo groźnie pod bramką torunian, ale strzał Szymczaka blokuje Neagu! Korner dla Gatty.

11:07
    Mocno ucierpiał w jednym ze starć Mikołajewicz. Zawodnik gości nie podnosi się z parkietu.

11:24
    Uderzał z dystansu Spychalski, ale skutecznie został zablokowany.

12:27
    Kontra zduńskowolan zakończona niecelnym uderzeniem Marciniaka z prawego skrzydła.

13:11
    Gol dla Gatty Active!

Miejscowi obejmują prowadzenie! Bardzo dobrze na lewej flance zachował się ARKADIUSZ SZYPCZYŃSKI i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Neagu!

13:34
    Przerwa na życzenie trenera FC Toruń.

13:37
    Gol dla FC Toruń!

Błyskawicznie odrabiają straty miejscowi! Mimo asysty defensorów rywali zdołał skierować piłkę do bramki MATEUSZ WASZAK!

14:59
    Milewski z ostrego kąta, ale nie było tam nikogo z drużyny Gatty, kto mógłby zamknąć tę akcję.

16:27
    Rozkręciło nam się to spotkanie. Do końca pierwszej połowy trzy i pół minuty.

16:54

Zduńskowolanie z powrotem na prowadzeniu! Strzał DANIELA KRAWCZYKA najpierw wybronił Neagu, ale wobec dobitki był już bezradny!

17:23
    Z daleka uderzał Mrówczyński, ale pewnie broni Słowiński.

18:30
    Faule: 3-2.

19:22
    Łatwo tracą futbolówkę na połowie rywali torunianie.

19:57
    Ostre zagranie Szypczyńskiego i arbiter sięga po żółtą kartkę.

20:00

Do przerwy Gatta Active prowadzi 2:1. Mecz toczony jest w szybkim tempie, co z pewnością cieszy kibiców. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

20:01

20:10
    Fenomenalnie rozpoczęli druga połowę gospodarze! Słupek uratował torunian przed utratą gola!

20:20
    Błyskawiczna odpowiedź przyjezdnych! Spychalski świetnie zagrał do Mikołajewicza, który jednak uderza niecelnie!

21:30
    Kolejna akcja gospodarzy, ale ofiarnie bronią się podopieczni Łukasza Żebrowskiego.

22:42
    Jak to nie wpadło?! Z kilu metrów uderzał Cyman, ale trafił prosto w bardzo dobrze ustawionego golkipera rywali!

23:25
    Nieustannie walczą o doprowadzenie do wyrównanie torunianie, ale póki co dobrze bronią się miejscowi.

23:37
    Nieudany przerzut Milewskiego na prawe skrzydło i od autu rozpoczną przyjezdni.

23:41
    Cyman faulowany niemal na linii pola karnego! Żółtym kartonikiem za to zagranie upomniany został Pautiak.

23:41
    Mocno uderzał Spychalski, ale broni to golkiper Gatty!

24:08
    Ładnie ruszył na lewej flance Olczak, ale ostatecznie utracił futbolówkę na rzecz jednego z rywali.

25:12
    Ruszył z kontrą Marciniak, ale jego strzał lewą nogą okazał się zupełnie nieudany.

25:52
    Zbyt mocne zagranie Słowińskiego do Klausa i od bramki rozpoczną przyjezdni.

26:35
    Bardzo dobrze interweniował w defensywie Szymczak, który przeciął podanie Spychalskiego do Mikołajewicza. Korner dla gości.

27:48
    Mikołajewicz w nieprzepisowy sposób był powstrzymywany na połowie rywali. To już czwarty faul Gatty w tej części gry.

28:50
    Zrobił nam się naprawdę dobry mecz! Goście nieustannie próbują odrobić straty, ale i miejscowi nie ograniczają się jedynie do defensywy.

30:01
    Bardzo dobrym wyjściem z bramki popisał się Neagu, który umiejętnie wyekspediował piłkę poza linię boczną.

30:39
    Krawczyk ostro faulowany przez Cymana na połowę torunian. To już piąte przewinienie gości w drugiej połowie spotkania!

31:35
    Olczak ładnie wyprzedził Spychalskiego na prawym skrzydle, ale jego strzał bez kłopotów obronił Neagu.

32:16
    Fenomenalnie broni Neagu po solowej akcji Pautiaka zakończonej płaskim uderzeniem!

33:07

Jest remis! Bardzo ładna akcja torunian zakończona golem strzelonym przez MARCINA MIKOŁAJEWiCZA!

34:20
    O czas poprosił szkoleniowiec Gatty Active.

34:53
    Ależ okazję miał jeden z zawodników gospodarzy, ale po raz kolejny fantastycznie interweniuje golkiper torunian!

35:07
    Piąte przewinienie notują na swoim koncie także gospodarze! Obydwie drużyny muszą w tym momencie uważać na przewinienia.

36:20
    Z dużego dystansu uderzał Mikołajewicz, ale Słowiński czujnie przerzucił piłkę nad poprzeczkę.

36:57
    Z ostrego kąta uderzał Mikołajewicz i nie miał kłopotów z obroną tego strzału Słowiński.

37:50
    Zduńskowolanie wznawiają grę od autu na wysokości własnego pola karnego.

38:45
    Obecnie przy piłce znajdują się miejscowi. Zobaczymy, czy będą oni w stanie zadać decydujący cios.

39:29
    Uderzał ze sporego dystansu Spychalski, ale bardzo niecelnie.

40:00

Hit pierwszej kolejki Futsal Ekstraklasy dobiegł końca! Po bardzo ciekawym spotkaniu w Zduńskiej Woli Gatta Active remisuje z FC Toruń 2:2 i obie ekipy zgarniają po jednym punkcie. Dziękuję za uwagę! (19:45:48)

Gole: 14. Szypczyński, 17. Krawczyk – 14. Waszak, 34. Mikołajewicz

Kartki:   20. Szypczyński (ZDW), 24. Pautiak (ZDW)