AZS UŚ – Jagiellonia 7:2 (koniec) | Red Devils – AZS Gdańsk 5:5 (koniec)
AZS UŚ Katowice
7:2 (3:0)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 07.10.2018, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa • 3. runda

W jednym z niedzielnych meczów 3. kolejki Futsal Ekstraklasy. AZS UŚ Katowice na własnym terenie zmierzy się z MOKS-em Białystok.

Gospodarze po dwóch meczach mają na swoim koncie trzy punkty. Katowiczanie na inaugurację przegrali z Red Devils Chojnice 1:3. Przed tygodniem AZS zwyciężył w Gdańsku z Uniwersytetem 6:5.

Białostoczanie póki co rozegrali jeden mecz. Ich rywalem była najlepsza obecnie polska drużyna – Rekord Bielsko-Biała. MOKS przegrał na dalekim wyjeździe 2:7.

Obsada sędziowska:

Sędzia I: Marcin Muszyński
    Sędzia II: Dominik Cipiński
    Sędzia III: Szymon Michniewicz
    Sędzia czasowy: Henryk Bąk.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

1

2
    Nieco aktywniejsi w pierwszych sekundach gospodarze. Akademicy wywalczyli aut blisko narożnika boiska.

3
    Minimalnie niecelne uderzenie na bramkę gospodarzy spod linii bocznej.

4
    Z dalekiej odległości uderzał Łukasiewicz, ale skutecznie został zablokowany.

5
    Pierwszy faul akumulowany na swoim koncie notują miejscowi. Goście póki co bez przewinień.

6
    Uderzał teraz na bramkę białostoczan Szczurek, ale świetnym wślizgiem zablokował strzał jeden z rywali. Korner dla AZS-u.

7
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Obejmują prowadzenie miejscowi! Ogromne zamieszanie pod bramką białostoczan, ale ostatecznie wpycha piłkę do bramki ROBERT GŁADCZAK!

8
    Nieudanie po aucie dla swojej drużyny uderza Lisnychenko.

9
    Obie ekipy mają obecnie po jednym przewinieniu na swoim koncie.

10
    Dzielnie walczą o doprowadzenie do remisu goście, ale póki co robią to nieskutecznie.

10
    Bardzo mocno z okolic dziesiątego metra uderzał Babynin, ale w sam środek bramki i golkiper gospodarzy nie miał kłopotów z interwencją.

11
    Skiksował przy próbie uderzenia z woleja Maciąg i piłka odbiła się od sufitu katowickiej hali.

12
    Piskorzy głową próbował pokonać golkipera rywali, jednak ten świetnie to wybronił!

12
    Huknął z woleja Maciąg i niewiele brakowało, a trafiłby tym strzałem w samo okienko bramki katowiczan!

12
    Rzut karny dla AZS-u Katowice!

12
    ADAM JONCZYK wykorzystuje rzut karny! Potężny strzał pod poprzeczkę, bramkarz był bez szans!

12
    Przerwa na życzenie trenera drużyny gości.

13
    Kolejne uderzenie na bramkę Akademików okazało się niecelne.

14
    Od autu blisko własnego pola karnego wznawiają grę białostoczanie.

15
    Z lotnym golkiperem grają przyjezdni. Zobaczymy, czy te ryzyko im się opłaci.

16
    Ogromne nieporozumienie w defensywie gospodarzy, ale nie wykorzystuje błędu rywali Lisnychenko!

17
    O czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy,

18
    Faule: 2-1.

18
    Niezwykle ofiarnie interweniował Osypiuk po uderzeniu Piskorza z lewej flanki! tylko korner dla miejscowych.

19
    Zamknęli rywali w futsalowym zamku białostoczanie. Nieco ponad minuta efektywnego czasu gry do końca pierwszej połowy.

20
    Szczurek szarpał rozpędzonego Adriana Citko za koszulkę i arbiter w pełni zasłużenie pokazał mu żółtą kartkę.

20
    Podwyższają prowadzenie gospodarze! Autorem bramki do szatni jest KRZYSZTOF PISKORZ.

20

Do przerwy bardzo pewnie prowadzą katowiczanie. Gospodarze są skuteczniejsi pod bramką rywali i lepiej się bronią. na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

21

22
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola i golkiper drużyny gości spokojnie łapie piłkę.

23
    Zbyt lekkie uderzenie Osypiuka z lewej strony boiska nie mogło zrobić krzywdy gospodarzom.

24
    Dobijają przyjezdnych katowiczanie! Błyskawicznę kontrę swojej drużyny pewnym strzałem kończy ADAM JONCZYK!

26
    Mocno naciskają białostoczanie. Goście z całą pewnością powalczą o choćby honorowe trafienie.

27
    Z połowy boiska uderza golkiper drużyny przyjezdnych, ale piłka po płaskim strzale przemknęła obok słupka.

28
    Dopiero w ósmej minucie drugiej połowy spotkania arbiter po raz pierwszy odgwizdał przewinienie. W środku pola faulowali gospodarze.

28
    Za zbyt żywiołowe dyskusje i pretensje skierowane do arbitra żółtą kartkę otrzymuje Adrian Citko.

28
    Ależ zabójcze są dziś kontrataki gospodarzy! Na listę strzelców po raz drugi w dzisiejszym meczu wpisał się KRZYSZTOF PISKORZ.

29
    Bombardowali przed momentem bramkę katowiczan zawodnicy MOKS-u, ale robili to nieskutecznie, a rywale dobrze się bronili.

30
    Zupełnie nieudanie z lewego skrzydła uderzał Lisowski. Po jego strzale piłka poszybowała na aut.

31
    Przed nami ostatnie dziesięć minut gry w tym spotkaniu. Zobaczymy, czy białostoczanie będą w stanie przełamać swą niemoc strzelecką w dzisiejszym pojedynku.

32
    Faule: 3-0.

32
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Dopięli swego goście! Nieustanne ataki przyniosło wreszcie bramkę, której autorem jest MATEUSZ LISOWSKI!

33
    Wyśmienicie na trafienie rywali odpowiadają gospodarze! Delikatną podcinką golkipera rywali pokonuje MICHAŁ DUBIEL.

35
    Coraz mniej czasu pozostało do końca spotkania. Zamknięci na własnej połowie boiska są katowiczanie.

36
    Czwarte przewinienie popełniają po przerwie Akademicy. Białostoczanie w drugiej połowie jak na razie bez faulu.

38
    Ciekawa końcówka w Katowicach. Mocno napierają goście, z kolei katowiczanie wyprowadzają szybkie kontrataki.

38
    KRZYSZTOF PISKORZ trafia do pustej bramki rywali i notuje hattricka!

39
    Dzielnie walczący do samego końca przyjezdni strzelają drugą bramkę! Jej autorem MICHAŁ OSYPIUK.

39
    Piąte przewinienie notują na swoim koncie miejscowi.

40
    Krzysztof Kożuszkiewicz faulem przerywa akcję rywali i arbiter sięga po kartkę.

40

Znakomite zawody w wykonaniu AZS-u. Po obfitym w bramki meczu katowiczanie zwyciężają z MOKS-em 7:2. Dziękuję za uwagę! (19:51:32)

Gole: 7. Gładczak, 12. Jonczyk (kar.), 20. Piskorz, 24. Jonczyk, 28. Piskorz, 33. Dubiel, 38. Piskorz – 32. Lisowski, 39. Osypiuk

Kartki:   20. Szczurek (KAT) – 28. Citko (SSB), 40. Kożuszkiewicz (SSB)