Gryf – Olimpia E. 0:2 (koniec)
Gryf Wejherowo
0:2 (0:1)
Olimpia Elbląg
Niedziela 14.10.2018, 14:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 14. kolejka

Koniec meczu. Gryf przegrywa z Olimpią 0-2 i jest to zasłużony wynik, goście byli lepiej poukładanym zespołem w tym meczu. Od początku meczu do końca nie dali się zaskoczyć i wywożą trzy punkty z Wejherowa. Gryf natomiast po dobrym meczu w Grudziądzu zalicza kolejny słaby mecz przed własną publicznością. Już w poprzednim sezonie było tak że gryfic mieli problem ze zdobywaniem punktów na własnym stadionie teraz demony przeszłości powracają. Na dziś to już wszystko kolejny mecz Gryfa w Wejherowie już za dwa tygodnie i na to spotkanie zapraszam już dziś. (15:58:53)

90+4

90+2
    Z wolnego uderzał Piotr Kołc ale niecelnie ponad poprzeczką. Jak nie idzie to nie idzie.

90+1
    Blokowany strzał Czychowskiego ale przy piłce utrzymują się gospodarze. Faulowany jest Włodyka.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do tego meczu.

90
    Ledwo wszedł a już oddał Persona strzał na bramkę była to jednak próba nie udana.

89
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Szmydt, na boisku pojawia się Persona.

88
    Madejski od bramki a na trybunie gości święto w końcu ich zespół wygrywa drugi mecz z rzędu bo trudno spodziewać się że coś się zmieni.

87
    Czasami szkoda że mecz nie kończy się w 87 minucie. Nie jest to pasjonujące wydarzenie.

86
    ... po tej bramce część kibiców opuszcza stadion. Gryf natomiast walczy o honorową bramkę w tym meczu.

85
    Gol dla Olimpii!
    Po wybiciu przez Lelnia piłki ta szybko wraca na połowę Gryfa. Podanie otrzymuję JAKUB BOJAS i w sytuacji sam na sam pewnie uderza i zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu.

84
    Leleń mocnym wykopem wznawia grę.

82
    Olimpia kontroluję tą drugą połowę choć w stosunku do pierwszej części meczu to Gryf jest częściej przy piłce.

81
    Na to czekaliśmy w tym meczu szybkie podanie do Czychowskiego ten przyjmuję piłkę i uderza mocno na bramkę, Madejski broni ale to jest chyba recepta na gości. Gra po ziemi i szybki strzał.

80
    Ostatnie minuty tego meczu a dokładnie ostatnie 10.

79
    Brzuzy też zaliczył dośrodkowanie w pole karne ...oczywiście zbyt mocne. Od bramki Madejski.

78
    Lekkie dośrodkowanie Kuczałek otrzymał piłkę ale nie zdołał się z nią obrócić aby oddać strzał.

77
    Faulowany Fidziukiewicz. Do bramki około 25 metrów. Czyżby jakiś mocny strzał na bramkę Lelenia?

76
    Kolejny rożny dla Gryfa piłka przechodzi całe pole karne. Jeszcze Kołc raz wrzuca ją w szesnastkę i tym razem udaję się oddać strzał choć nie celny. Wicki posyła piłkę ponad poprzeczką.

75
    Będzie rzut rożny dla gospodarzy, gdyby nie te stałe fragmenty gry to nie byłoby o czym pisać. Ten jak i pozostałe rożne zakończyły się tak samo.

73
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Rogalski, na boisku pojawia się Czychowski.

72
    Nadal ta gra ofensywna gospodarzy się nie poprawia.

71
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Bury, na boisku pojawia się Machol.

70
    Tylko 20 minut pozostało już do ostatniego gwizdka w tym meczu.

69
    W polu karnym przewracany jest Włodyka sędzia po raz kolejny był bardzo blisko całej tej akcji i nie dopatrzył się faulu na zawodniku Gryfa.

68
    Dość senna ta druga połowa wynik ustalony w pierwszej części nadal się utrzymuje.

67
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Ressel, na boisku pojawia się Eduardo.

66
    Dobra okazja dla gospodarzy. Rzut wolny z bocznej lini pola karnego. Do piłki podchodzi Włodyka. Wrzuca w pole karne ale tam obrońcy szybko wybijają piłkę poza własne pole karne.

65
    Gryf dalej gra swoje, czyli zagrywka w pole do obrońców ale podanie do nikogo.

63
    Żółtą kartkę otrzymuje Korkliniewski (Gryf Wejherowo).

62
    Cały zespół Olimpii bronie się na własnej połowie. Dla gospodarzy to żadne ułatwienie gdyż brakuje im pomysłu na wyrównanie. Przed chwilą kolejne dośrodkowanie tym razem Ryka z serii do nikogo.

61
    Dośrodkowanie Szmydta bez większych problemów łapie Leleń. Do końca meczu koło 30 minut.

60
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Bogdanowicz, na boisku pojawia się Filipczyk.

59
    Dość łatwo zawodnicy Gryfa przedostają się pod pole karne gości ale tam zaczynają się schody. Dośrodkowania nie docierają do adresatów albo są blokowane.

58
    Groźnie było pod bramką Madejskiego i już wydawało się że piłka jest w siatce ale od bramki zacznie bramkarz Olimpi.

57
    Odważniej niż w pierwszej połowie grają gospodarze ale brakuję im ostatniego podania.

55
    Nie udało się oddać strzału przez piłkarzy Gryfa choć piłka znajdowała się w szesnastce gości. Na dodatek jeszcze Włodyka faulował rywala.

54
    Sporo fauli w tej drugiej połowie teraz na boisku leży Ressel.

53
    Był rzut wolny dla Gryfa ale to dośrodkowanie Włodyki było po prostu bardzo słabe i zbyt mocne.

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Kuczanek (Olimpia Elbląg).

51
    Wydawało się że Fidziukiewicz był na spalonym a jednak nie. Napastnik Olimpii pobiegł na bramkę Lelenia ale kompletnie się pogubił w polu karnym ale zamiast uderzać starał się podawać i stracił piłkę.

50
    Żółtą kartkę otrzymuje Bury (Gryf Wejherowo).

49
    Brzuzy faulował przy lini bocznej boiska Fidziukiewicza.

48
    Nie porozumienie między Goerke a Kołcem nie wykorzystał Bogdanowicz i od bramki grę wznawiać będzie Leleń.

47
    Dobra interwencja obrońcy Olimpii. Wybił on piłkę z pod nóg Włodyki i jeszcze nabił ją na zawodnika Gryfa.

46
    Gramy dalej wygląda na to że obaj trenerzy nie zdecydowali się na żadne zmiany i oba zespoły grają w tych samych ustawieniach.

46

Gryf przegrywa do przerwy 0-1 z Olimpią. Pierwsze 40 minut to zdecydowanie lepsza gra gości co udowodnili zdobyciem bramki.W końcówce pierwszej części obudził się w końcu Gryf i mógł nawet strzelić bramkę ale fatalnie uderzył Chwastek. Druga połowa rozpocznie się za 15 minut i jeśli gospodarze zagrają tak jak ostatnie pięć minut to czeka nas bardzo ciekawa ta druga odsłona meczu.

45+2

45+1
    Bardzo niecelnie z przed pola uderzał Chwastek.

45
    Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowych 45.

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Lewandowski (Olimpia Elbląg).

44
    100 a może 200 % okazja dla Gryfa. Chwastek otrzymał piłkę pod bramką Olimpi zwodem minął rywala i z trzech metrów nie trafia w bramkę !!!

43
    Złe zagranie piłki Burego do Chwastka i od bramki zaczynać będzie Madejski.

42
    Zagranie Ryka piłki ręką i wolny dla gości. Do bramki daleko bo około 35 metrów.

41
    Dośrodkowanie dobre ale obrona gości ustawiona jest dziś znakomicie i jak na razie się nie myli.

40
    Wolny dla Gryfa z prawej strony boiska na wysokości pola karnego.

39
    Ale to była dobra akcja gości. Szybko rozegrali oni piłkę w środku pola zagranie na prawe skrzydło do Bojasa a ten wrzucił w pole karne. Piłkę piętką wybił Wicki wprost pod nogi Szmydta. Zawodnik Olimpi miał czas i miejsce ale i tak fatalnie uderzył z kilku metrów.

37
    Między sobą podają piłkę obrońcy Gryfa starając się aby piłkarze gości nieco wyszli z własnej połowy.

36
    Przez chwilę zrobiło się groźnie w polu gości ale żaden z piłkarzy Gryfa nie zdołał uderzyć na bramkę Madejskiego.

35
    10 minut do końca pierwszej połowy. Gryf po straconej bramce nie rzucił się do odrabiania strat a goście grają spokojnie i czekają na możliwość podwyższenia wyniku.

34
    Zbyt mocne dośrodkowanie Goerke i Madejski spokojnie pozwolił piłce opuścić boisko.

33
    Mocne dośrodkowanie z rożnego w wykonaniu Chwastka dobrze wypiąstkował Madejski. Piłka trafił jeszcze na chwilę do Ryka ale jego dośrodkowanie było już niecelne.

31
    Szczerze mówiąc nie wiem czemu Olimpia jest tak nisko w tabelii. Dziś piłkarze z Elbląga na tle zawodników Gryfa prezentują się bardzo dobrze.

30
    Pół godziny tego meczu za nami. Goście prowadzą 1-0 i jest to jak najbardziej zasłużony wynik w tym meczu,

29
    Bardzo dobrze przyjął sobie piłkę Szmydt i udało mu się nawet oddać strzał który jest blokowany. Efekt tej akcji kolejny rożny dla Olimpi.

28
    Rożny dla przyjezdnych. Zbyt mocne dośrodkowanie wybija piłkę zamykający akcję Brzuzy ale i tak po chwili w jej posiadaniu są goście.

27
    Brzuzy faulował Fidziukiewicza i goście mają rzut wolny.

26
    Czarna seria meczy na własnym boisku w wykonaniu Gryfa trwa.

25
    Co to była za bramka !!!! Z około 10 metra strzałem przewrotką JAKUB BOJAS nie dał szans bramkarzowi i goście potwierdzają swoją przewagę zdobytym golem.

24
    Wydawało się że Gryf się nieco przebudził ale to goście nadają ton wydarzeniom na boisku.

23
    Goście długimi podaniami starają się zaskoczyć obronę Gryfa ale im się to nie udaje jak na razie.

22
    Michał Kuczałek faulowany w środkowej strefie boiska.

20
    Obustronne pozdrawiania się kibiców są nieodzownym elementem spotkań piłkarskich. 20 minut za nami tego meczu i jak na razie bez bramek.

19
    Żółtą kartkę otrzymuje Kołc (Gryf Wejherowo).

18
    Przed polem Kamil Włodyka poślizgnął się i dlatego jego strzał był zbyt lekki choć celny.

17
    Bardzo mocne dośrodkowanie Kołca, jakimś cudem opanował piłkę Chwastek ale i jego próba zagranie w szesnastkę Olimpii skończyła się nie powodzeniem.

16
    Włodyka powalony w polu karnym. Sędzia stał obok i nie postanowił odgwizdać jedenastki.

15
    Obrońcy Gryfa wybili to dośrodkowanie na przed pole a tam stał Mateusz Szmydt i mocno uderzył piłkę znajdującą się jeszcze w powietrzu. Strzał celny ale wprost w bramkarza Gryfa.

14
    Długie podanie na Kuczałka przerwał Niciński wybiciem na rzut rożny.

12
    W środku boiska piłkę przejął Goerke i poleciał pod bramkę rywali ale nikt nie podążył za nim i tą akcję więc po chwili piłkarza Gryfa stracił piłkę.

11
    Goście cały czas prowadzą grę i piłka jest w ich posiadaniu non stop. Gryf jak na razie tylko się broni.

10
    Na rzut rożny wybił Niciński. Po dośrodkowaniu uderzał Lewandowski ale przy okazji faulował też zawodnika który stał przy nim.

9
    Tak szybko jak padł w polu karnym tak szybko wstał Bylewski nie ma mowy w tej akcji o rzucie karnym.

8
    Ostatnie parę minut to ciągłe ataki Olimpii Gryf bardzo cofnął się na własną połowę.

6
    Po wybiciu z autu spore zamieszanie zrobiło się w polu karnym Gryfa. Podawał Bojas do Szmudta a ten drugi uderzył z kilku metrów ale wprost w bramkarza. Miał jednak zawodnik Olimpii bardzo trudną pozycję do oddania strzału.

5
    Spokojny jak na razie ten mecz. Oba zespoły starają się bardzo czujnie grać w obronie.

4
    W środku pola faulowany jest Piotr Kołc.

3
    Na pozycji spalonej złapany został Michał Bury. Pogoda dziś iście letnia w sam raz do oglądania meczu. Na dodatek na stadionie pojawiła się dziś spora grupa sympatyków z Elbląga.

2
    Chwilę przy piłce był Gryf teraz z kolei goście utrzymują się nieco dłużej przy futbolówce.

1
    Gramy goście na niebiesko gospodarze standardowo na żółto-czarno.

1

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy,Chwastek, Rogalski, Wicki, Goerke, Bury, Kołc, Włodyka, Ryk, Niciński

Rezerwowi: Więckowicz, Sikorski, Czychowski, Liberacki, Machol, Gulczyński, Koziara

Olimpia Elbląg: Madejski – Lewandowski, Korkliniewski, Wenger, Balewski, Ressel, Fidziukiewicz, Szmydt, Bogdanowicz, Kuczałek, Bojas

Rezerwowi: Rutkowski, Sochań, Persona, Filipczyk, Bucio, Nowicki, Eduardo

Sędziowie: Marcin Liana.

Cztery mecze bez zwycięstwa na własnym stadionie to bilans Gryfa. Czy mecz z Olimpią Elbląg będzie przełomowym a może to goście wygrają i zaczną marsz w górę tabeli? Mecz na pewno zapowiada się jako twardy bój o ligowe punkty. My będziemy w Wejherowie aby dla Państwa relacjonować to spotkanie minuta po minucie. Początek meczu w Niedziele 14 października o godzinie 14.

Atut własnego boiska powinien być na plus dla gospodarzy, W starciach pomiędzy Gryfem a Olimpią jest zupełnie inaczej. Ostatnie cztery mecze to trzy zwycięstwa gości i tylko jeden remis. W zeszłym sezonie oba zespoły ,,zagrały na remis w dwumeczu" w Wejherowie wygrała Olimpia 3-1 w Elblągu Gryf 3-1.

Jak już wyżej napisałem Olimpia Elbląg zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem 10 punktów.Gryf przed niedzielnym meczem jest na pozycji 12 i ma 6 punktów przewagi nad piłkarzami z Elbląga.

Poprzednia kolejka była przełamaniem dla obu zespołów. Po serii meczy bez zwycięstwa Gryf pokonał w Grudziądzu spadkowicza z pierwszej ligi Olimpię Grudziądz 2-1. Bramki zdobyli w tym meczu Wicki z Karnego i Chwastek. Bramkę na 1-0 dla Olimpii też z karnego zdobył Robert Hirsz. Piłkarze z Elbląga którzy zajmują jak na razie ostatnie miejsce w tabeli przed tygodniem pokonali na własnym obiekcie Stal Stalową Wolę 3-2.

Kibice w Wejherowie odliczają już godziny do kolejnego domowego meczu Gryfa Wejherowo. W najbliższą niedziele o godzinie 14 Gryf Wejherowo podejmować będzie zespół Olimpii Elbląg. Oba zespoły mają swoje problemy a zwycięstwo w tym meczu pozwoli jednym albo drugim na poprawę pozycji w tabeli.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.