Sandomierz – Podbeskidzie 3:2 (po dogrywce) | Legionovia – Górnik Z. 0:1 (koniec) | Polonia Śr. – Odra O. 0:1 (koniec)
Termalica – Cracovia 2:0 (koniec) | Wisła Pu. – Rozwój 0:1 (koniec) | Olimpia G. – Wisła Pł. 2:7 (koniec)
GKS Bełchatów – Miedź 0:1 (koniec) | GKS K. – Jagiellonia 0:1 (po dogrywce)
Legionovia Legionowo
0:1 (0:1)
Górnik Zabrze
Środa 31.10.2018, 13:00 • Stadion Miejski im. ks. płk. Jana Mrugacza, Legionowo • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Stadion przy Parkowej nie opustoszał jeszcze w pełni, ale ja żegnam się już z Państwem. Życzę udanego popołudnia. (14:58:03)

Druga połowa była już dużo mniej emocjonująca od pierwszej. Szkoda, bo mieliśmy apetyty na sensację w Legionovie. Górnik pokazał jednak doświadczenie, które pozwoliło zespołowi z Zabrza dowieźć do końca jednobramkowe prowadzenie.
    Górnik kontynuuje swoją przygodę w Pucharze Polski. W Legionowie mogą skupić się natomiast na III lidze.

90+4

90+3
    Szybko wykonali rzut wolny gracze Legionovii. Pomysł był dobry, ale strzał Paczuka, już z szesnastki, gorszy.

90+2
    Nowak sam na sam ze Smyłkiem... i nie ma gola! Piłka poleciała nad bramką golkipera Legionovii.

90+1
    Żurkowski za lekko wykonał rzut wolny. Złapał Smyłek i próbował mocno wykopać. Tak mocno, że piłka wyleciała na aut... jeszcze na połowie gospodarzy.

90
    Cztery minuty doliczone.

90
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Angulo, na boisku pojawia się R. Wolsztyński.

89
    Choroś (LGN) ręką przerywa akcję Górnika. Rzut wolny mają goście. Ponad 25 metrów do bramki Smyłka.

86
    Na przekór moim słowom Novia skontrowała Górników. Więdłocha ruszył lewą flanką i dośrodkował w pole karne. Piłka dochodzi do Koziary, ale Matuszka faulował Gołębiewski. I to Górnik rozpocznie spod własnej bramki z rzutu wolnego.

84
    O ile w pierwszej połowie gospodarze faktycznie poważnie zagrażali bramce gości, o tyle w drugiej części gry Górnik może grać spokojnie. Legionovia opadła z sił, a drużyna z Ekstraklasy raczej kontroluje spotkanie.

82
    Bochniewicz dochodzi do świetnej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Główka, ale piłka zmierzała poza linię końcową. Wybił ją jeszcze jeden z graczy Legionovii.

81
    Rzut rożny dla Górnika. Zablokowana wrzutka Nowaka.

80
    Dobra wrzutka w pole karne gości, ale sfaulowany był w szesnastce Loska.

78
    Angulo trafia do bramki, ale... był na spalonym. A uderzał wcześniej Nowak.

77
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Jurisa, na boisku pojawia się Gołębiewski.

74
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Nunez, na boisku pojawia się Nowak.

73
    Oglądamy teraz akcje z obu stron. Nie zakończone co prawda strzałami, a faulem Paczuka na żółtą kartkę.