Znicz – ROW Rybnik 3:1 (koniec) | Stal S. W. – Gryf 4:2 (koniec) | Radomiak – Górnik Ł. 5:1 (koniec)
GKS Bełchatów – Błękitni 3:0 (koniec)
Stal Stalowa Wola
4:2 (2:2)
Gryf Wejherowo
Niedziela 04.11.2018, 13:00 • IZO Arena (Boguchwała) • 2. Liga • 17. kolejka

Stal Stalowa Wola zasłużenie wygrała z Gryfem Wejherowo 4:2. W drugiej połowie do bramki gości trafiali jeszcze Mroziński i Mistrzyk. Gospodarze obecnie plasują się na szóstej pozycji w ligowej mając dokładnie tyle samo punktów co Górnik Łęczna, natomiast Gryf pozostał na 13. pozycji. (14:59:44)

90+4

90+4
    Faul w ataku Ryka.

90+3
    Faul w ataku Kitlińskiego.

90+2
    Dobra akcja wykonaniu Stali i uderzenie z piętnastego metra Trąbki po dalszym słupku przelatuje minimalnie obok słupka!

90
    Pięć minut dłużej pogramy w dniu dzisiejszym.

89
    Korner dla Stali.

88
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Żyliński.

87
    Już chyba zwątpili przyjezdni na osiągnięcie dobrego rezultatu w tym meczu.Głowy zwieszone i bez pomysłu konstruowane akcje.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Stelmach (Stal Stalowa Wola).

85
    Dobrze grają zawodnicy Stali i utrzymują się przy piłce i spokojnie wycofują futbolówkę na własną połowę.

83
    Uderzenie Rogalskiego i końcami palców broni Konefał. Korner dla przyjezdnych!

82
    Chastek otrzymał podanie w szesnastkę gości i wracający Waszkiewicz odebrał mu bez problemu futbolówkę.

81
    Stelmach faulowany przez rywala i o dziwo nie ma za to zagranie żółtej kartki.

79
    Mistrzyk fauluje w środkowej strefie boiska.

78
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dziubiński, na boisku pojawia się Kitliński.

76
    Dwukrotnie szansę na zdobycie gola mieli zawodnicy Gryfu. Futbolówki są dobrze dokręcane i sprawiają sporo problemów defensywie Stali.

75
    Kwadrans do końca spotkania.

74
    To nie Adrian Dziubiński był znoszony na noszach, a Fryderyk Stasiak. W jego miejsce pojawił się Czajkowski.

73
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Koziara, na boisku pojawia się Machol.
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Goerke, na boisku pojawia się Sikorski.

72
    Źle to wygląda. Na noszach zabierany jest Adrian Dziubiński.

71
    Gol dla Stali St. Wola!
    Strzelcem bramki MICHAŁ MISTRZYK.

Wydawało się, że nic z tej sytuacji już nie będzie, aczkolwiek poszedł za piłą do końca Michał Mistrzyk, który dosyć przypadkowo ją przejął i znalazł się sam na sam z Więckowiczem, któremu tym razem nie dał żadnych szans!

69
    Zablokowane uderzenie Michała Trąbki przez Liberackiego i pewnie chwyta futbolówkę golkiper gości.

68
    W ataku pozycyjnym podopieczni Zbigniewa Szymkowicza.

67
    Wicki przerwał kontrę gospodarzy zagraniem ręką.

66
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego Stali dla Gryfu.

65
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Czychowski, na boisku pojawia się Włodyka.

64
    Zamieszanie pod bramką Stali i było blisko trzeciego trafienia dla Gryfu! Skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Najmniejszej z możliwych kar.

63
    Ponownie prostopadłe podanie w kierunku Adriana Dziubińskiego, lecz zbyt lekkie.

61
    Uderzenie z dystansu gracza Stali i kolejny strzał odnotowany do statystyk.

60
    Rzut rożny dla Gryfu! Wrzutka i znowu nieprzykryty Piotr Kołc. Było blisko gola wyrównującego!

59
    Strzelcem bramki PIOTR MROZIŃSKI.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i wykończył wszystko Piotr Mroziński i po raz trzeci gospodarze na prowadzeniu.

57
    Rzut rożny dla Stali.

55
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Łętocha, na boisku pojawia się Jopek.

54
    Dobry zamysł Trąbki,próba gry na jeden kontakt i niewiele zabrakło by pomocnik w białym trykocie znalazł się sam na sam z Więckowiczem.

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Dadok (Stal Stalowa Wola).

51
    Wrzutka Dadoka w kierunku Łętochy, jednak uprzedził nominalnego napastnika gospodarzy Rogalski

50
    Próba prostopadłego podania do Dziubiński i minimalnie szybszy od niego defensor Gryfu.

49
    Przejęcie piłki przez Trąbkę i podanie na prawą stronę do Dadoka, aczkolwiek zbyt mocne.

48
    Zablokowanie uderzenie Kołca i mamy wrzut z autu na wysokości pola karnego Stali.

47
    Uderzenie Chwastka odnotować wyłącznie do statystyk.

46

Za nami pierwsza połowa spotkania, w którym Stal Stalowa Wola remisuje 2-2 z Gryfem Wejherowo. Wpierw "Stalówka"nie wykorzystała rzutu karnego, aczkolwiek sześć minut później już na tablicy świetlnej było 1-0 dla miejscowych. Po półgodzinie gry gola wyrównującego zdobył Kołc. Podopieczni Wojciecha Fabianowskiego odpowiedzieli dwie minuty później i ponownie objęli prowadzenie. Z tego prowadzenie nacieszyli się zaledwie trzy minuty! Miejmy nadzieje, że druga połowa przysporzy jeszcze większych emocji.

45

45
    Dodatkową minute pogramy.

44
    Czychowski zagrywa futbolówkę ręką i mamy rzut wolny dla Stali na około siedemnastym metrze z lewej strony boiska.

43
    Korner dla miejscowych.

41
    Strata piłki w środkowej strefie boiska i podanie na prawe skrzydło do Ryka. Za mocne i nic z tego nie będzie.

39
    Mroziński fauluje na szesnastym metrze poza dogodną sytuacją indywidualną karą został ukarany gracz gospodarzy.

38
    Było blisko gola dla Kaszubian! Uderzenie Czychowskiego i futbolówkę za plecy dostał Konefał, która minimalnie przelatuje nad poprzeczką Stali!

37
    Bartosz Sobotka fauluje przed polem karnym rywala.

35
    Gol dla Gryfa!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KOZIARA.

Już cztery bramki ujrzeliśmy dzisiaj na IZO Arenie w Boguchwale! Przyjezdni nie dają za wygraną. Podanie na piąty metr do Michała Koziary i bezradny Konefał musi dzisiaj po raz drugi wyciągnąć futbolówkę z bramki.

34
    Uderzenie Kołca przelatuje minimalnie nad poprzeczką Konefała!

33
    Rzut wolny dla gości z około siedemnastego metra po faulu Fryderyka Stasiaka.

32
    Strzelcem bramki ADAM WASZKIEWICZ.

Defensorowi Stali wychodzi dzisiaj dosłownie wszystko. Wrzutka Dziubińskiego na dalszy słupek, która wydawało się, że jest zbyt mocna. Tam głową na jedenasty metr zgrywa jeden z gracz Stali, a wbiegający Adam Waszkiewicz strzałem z półwoleja nie dał żadnych szans Więckowiczowi!

31

30
    Strzelcem bramki PIOTR KOŁC.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i na bliższym słupku znalazł się kapitan Gryfu, który przeciął głową wrzutkę. Bez szans do jakiejkolwiek interwencji był Konefał i zaczynamy spotkanie od nowa!

28
    Prostopadłe podanie do Czychowskiego i uprzedził go Adam Waszkiewicz.

27
    Należy zauważyć, że zielono-czarni nie pozbywają się futbolówki. Grają mądrze zmuszając rywali do biegania i nabijania kilometrów.

25

Dwukrotnie strzał bronił Więckiewicz, ale ostatecznie miejscowi wepchnęli futbolówkę do bramki Gryfu i co nie udało się w 19. minucie podczas rzutu karnego, udało się sześć minut później!

23
    Dobre przerzucenie piłki do Dziubińskiego, który podał przed pole karne do Dadoka, a jego uderzenie zablokował Czychowski.

21
    Próba prostopadłego podania do Trąbki, lecz skutecznie przeciął defensor gości.

20
    Szybko wznowiony rzut rożny przez miejscowych i wrzutka z lewej strony boiska. Oddalają zagrożenie od własnej bramki gracze Gryfa.

19
    Mistrzyk podszedł do futbolówki i Więckiewicz zatańczył na linii po czym obronił jego strzał.

18
    Więckowicz za swój faul ukarany żółtą kartką

18
    Rzut karny dla Stali po faulu na Trąbce!

17
    Ostatnie minuty upływają pod przewagą w posiadaniu piłki przez podopiecznych Wojciecha Fabianowskiego.

15
    Strata Mrozińskiego przed własnym polem karnym i próbowali, to wykorzystać przyjezdni. Ostatecznie uderza Liberacki, futbolówka odbija się od nogi jednego z graczy Stali i mamy korner.

14
    Dadok fauluje na czterdziestym metrze od własnej bramki.

13
    Korner dla podopiecznych Zbigniewa Szymkowicza i dośrodkowanie Czychowskiego mija wszystkich graczy.

12
    Niedokładne zagranie Kołca i od piątego metra grę wznowi Konefał.

11
    Rzut wolny dla przyjezdnych w kole środkowym.

10
    Tym razem żółtą kartkę upomniany Kołc.

8
    Niebezpieczna strata Sebastiana Łętochy i mogło to się skończyć sytuacją sam na sam dla zawodników przyjezdnych, jednakże Adam Waszkiewicz szybko powrócił w szeregi obronne i ratuje swojego kolegę.

7
    Liberacki brzydko fauluje Dziubińskiego i sędzia pan Paweł Kukla ukarał gracza Gryfu żółta kartką.

6
    Uderzenie Sebastiana Łętochy i pierwsza pewna interwencja Więckowicz.

5
    Dobrze rozgrywają futbolówkę podopieczni Wojciecha Fabianowskiego. Wrzutka Sobotki daleko od zamierzonego celu.

4
    Wrzutka w pole karne Gryfu i w ostatniej chwili interweniuje obrońca gości.

3
    Świetna okazja dla Gryfu! Rogalski znalazł się sam na sam z Konefałem i jego strzał trafia w słupek!

2
    Pierwszy stały fragment gry dla Stali. Dośrodkowanie w pole karne i w szesnastce upada Fryderyk Stasiak, aczkolwiek nie ma mowy o "wapnie".

1
    Rozpoczęliśmy spotkanie. W białych trykotach występują gospodarze, natomiast goście w żółto-czarnych trykotach.

1

Stal Stalowa Wola: Konefał – Waszkiewicz, Łętocha, Trąbka, Dadok, Mroziński, Stelmach, Mistrzyk, Sobotka, Dziubiński, Stasiak

Rezerwowi: Frątczak, Trubeha, Kitliński, Czajkowski, Jopek, Żyliński, Stępniowski

Gryf Wejherowo: Więckowicz, Brzuzy, Chastek, Rogalski, Wicki, Goerke, Czychowski, Kołc, Liberacki, Koziara, Ryk

Rezerwowi: Leleń, Korski, Bury, Włodyka, Nachol, Niciński

Sędziowie: Paweł Kukla (Kraków).

Faworytem meczu jest "Stalówka", która "u siebie" przegrała w tym sezonie zaledwie raz ogrywając nawet lidera Widzewa Łódź 3:0. Kolejnym argumentem przemawiającym za zielono-czarnymi jest historia spotkań, która pokazuje, że z Gryfem jeszcze nie przegrali i zapewne będą chcieli podtrzymać tą dobrą dyspozycję.

Zdecydowanie lepszy bilans posiadają zawodnicy z Podkarpacia, którzy na sześć rozegranych spotkań wygrali czterokrotnie, dwa remisy i ani razu nie przegrali z Gryfem.

Przyjezdni zajmują obecnie trzynastą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 19-stu punktów. Ostatnie spotkanie rozgrywali na własnym stadionie, gdzie podejmowali Znicz Pruszków, który pokonali 5:2. Goście na obcych stadionach mają słaby bilans, gdyż zdołali wygrać zaledwie raz, dwukrotnie przegrali i czterokrotnie wracali bez punktu.

Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują obecnie ósmą lokatę z dorobkiem 23 punktów. W ostatniej kolejce podejmowali w Łęcznej tamtejszy Górnik, z którym przegrali 2-0. Na stadionie w Boguchwale zielono-czarni odnieśli w tej rundzie cztery zwycięstwa, dwa remisy i raz przegrali z Pogonią Siedlce.

W niedzielne popołudnie na IZO Arenie w Boguchwale ekipa Wojciecha Fabianowskiego podejmie Gryf Wejherowo.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 25. Dadok, 32. Waszkiewicz, 59. Mroziński, 71. Mistrzyk – 30. Kołc, 35. Koziara

Kartki:   39. Mroziński (SSW), 53. Dadok (SSW), 86. Stelmach (SSW) – 7. Liberacki (WEJ), 10. Kołc (WEJ), 18. Więckowicz (WEJ), 67. Wicki (WEJ)

Spudłowany karny!: 19. Mistrzyk (SSW), bramkarz Więckowicz obronił

Stal Stalowa Wola: Konefał – Waszkiewicz, Łętocha(55. Jopek), Trąbka, Dadok(78. Żyliński), Mroziński, Stelmach, Mistrzyk, Sobotka, Dziubiński(78. Kitliński), Stasiak(74. Czajkowski)

Zmiany: Frątczak, Trubeha, Kitliński, Czajkowski, Jopek, Żyliński, Stępniowski

Gryf Wejherowo: Więckowicz, Brzuzy, Chastek, Rogalski, Wicki, Goerke(73, Sikorski), Czychowski(65. Włodyka), Kołc, Liberacki, Koziara(73. Machol), Ryk

Zmiany: Leleń, Korski, Bury, Włodyka, Machol, Niciński

Sędziowie: Paweł Kukla (Kraków)