Resovia – Lechia 1:3 (koniec) | KP Starogard Gd. – Puszcza 1:3 (koniec) | Wigry – Stomil 3:2 (koniec)
Resovia
1:3 (1:0)
Lechia Gdańsk
Środa 07.11.2018, 13:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:57:29)
    Lechia z awansem.

Rewelacyjne przyspieszenie Lechii Gdańsk po przerwie. Dwie dokonane przez Piotra Stokowca zmiany pomogły jego podopiecznym w odwróceniu wyniku 0:1 na 3:1. Nie było więc niespodzianki na Podkarpaciu, choć Resovia nie położyła się przed faworytem, miała swoje sytuacje podbramkowe i długo prowadziła. W środę na swoim postawili jednak gdańszczanie i to oni pozostają w walce o trofeum.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

87
    Dariusz Frankiewicz nie zaszkodził swoim uderzeniem Dusanowi Kuciakowi, choć interwencja Słowaka nie była najpewniejsza. Wygląda na to, że bramkarz Lechii Gdańsk skapituluje w tym spotkaniu zaledwie raz.

86
    Końcówka spotkania. Resovia wbiega w pole karne przeciwnika, ponieważ nie ma nic do stracenia. Różnica bramek nie ma żadnego znaczenia.

83
    Piłka w posiadaniu gdańszczan. Każda sekunda przy futbolówce Lechii to sekunda mniej Resovii. Idzie po zwycięstwa drużyna z północy Polski.

81
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Buczek, na boisku pojawia się Pyrdek.

79
    Dusan Kuciak dyryguje swoimi defensorami. Słowak stara się ich zmobilizować do jeszcze kilkunastu minut wysiłku.

77
    Szybuje piłka po dośrodkowaniach w pole karne Lechii Gdańsk. Nie brakuje ambicji drugoligowcom.
    Lukas Haraslin powiększył przewagę Lechii.

75
    Jeszcze kwadrans rywalizacji w Rzeszowie. Przedłużyć mogą ją dwa trafienia Resovii. Będzie o to gospodarzom bardzo trudno.

74
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Fila, na boisku pojawia się Nunes.

73
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Ogrodnik, na boisku pojawia się Kantor.

72
    Bartłomiej Buczek mógł zdobyć gola kontaktowego i podgrzać atmosferę przed ostatnim kwadransem. Po akcji z udziałem Michała Ogrodnika i Rafała Mikulca zawodnik Resovii strzelił celnie, ale nie ominął stojącego na linii bramkowej Michała Nalepy.

70
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki LUKAS HARASLIN.

Trzecia bramka faworyta i to już prawdopodobnie cios nokautujący dla Resovii. Lukas Haraslin wszedł na boisko z ławki rezerwowych w przerwie i potrafił strzelić gola. Elegancka akcja indywidualna. Po wymanewrowaniu dwóch rzeszowian pozostało skierować piłkę do ich bramki.

70
    Piłka w centrum boiska. Resovia ma problem z przetransportowaniem jej w pole karne swojego przeciwnika.

Gole: 15. Hass – 57. Vitoria, 61. Sobiech, 70. Haraslin

Kartki:   37. Lewandowski (LGD)

Resovia: Daniel – Geniec, Zalepa, Frankiewicz, Domoń, Buczek (81. Pyrdek), Makowski, Antonik, Mikulec, Hass (66. Straszkewycz), Ogrodnik (73. Kantor).

Zmiany: Banek – Straszkewycz, Kaliniec, Feret, Kmiotek, Kantor, Pyrdek.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila (74. Nunes), Nalepa, Vitoria, Lewandowski, Makowski (46. Mladenović), Kubicki, Wolski, Paixao, Mak (46. Haraslin), Sobiech.

Zmiany: Alomerović – Nunes, Mladenović, Michalak, Borysiuk, Haraslin, Sopoćko.

Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)