Polska – Czechy 0:1 (koniec) | Irlandia – Irlandia Północna 0:0 (koniec) | Niemcy – Rosja 3:0 (koniec)
Anglia – USA 3:0 (koniec)
Polska
0:1 (0:0)
Czechy
Czwartek 15.11.2018, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • Spotkania towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:57:43)

Polacy pokonani w Gdańsku.

Reprezentacja Polski nadal bez zwycięstwa po zmianie selekcjonera na Jerzego Brzęczka. W meczu towarzyskim nawet nie zdobyła gola i została pokonana 0:1. Szanse na trafienie do bramki Jiriego Pavlenki były, ale Biało-Czerwoni nie grzeszyli skutecznością. Po pierwszej połowie obie reprezentacje przyspieszyły, ale potrafili to udokumentować trafieniem jedynie przyjezdni. Czesi przystąpią podbudowani dobrym wynikiem do spotkania w Lidze Narodów. Polacy nadal bez wielu powodów do optymizmu. W zespole nadal jest sporo bezbarwnych ogniw.

90+6

90+2
    Ostatnie szanse reprezentacji Polski na wyrównanie. Głęboko cofnięci przeciwnicy wybijają futbolówkę jak najdalej od własnego pola karnego.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.
    90. Strzał ostatniej szansy Roberta Lewandowskiego.

90
    Szansa na wyrównanie z rzutu wolnego. Za wykonanie stałego fragmentu zabrał się ten, który go wywalczył, czyli Robert Lewandowski. Po próbie kapitana interweniował znakomicie dysponowany Jiri Pavlenka!

89
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Dockal, na boisku pojawia się Travnik.
    Kibice jeszcze wierzą w zwycięstwo.

85
    Pierwsza żółta kartka. Darida napomniany przez Szwajcara za przewinienie taktyczne na Arkadiuszu Miliku.

84
    Agresywnie walczył Tomasz Kędziora z Filipem Novakiem. Reprezentant Polski powalił przeciwnika na jego połowie, po czym usłyszał gwizdek sędziego.

83
    Jeszcze jednego dublera może wprowadzić selekcjoner reprezentacji Czech. Jerzy Brzęczek ma jeszcze do dyspozycji połowę roszad personalnych.

82
    Tym razem pokazał się Damian Kądzior, który szarżował przed polem karnym przeciwnika. Uderzenie zawodnika Dinama Zagrzeb w głowę defensora reprezentacji Czech.

81
    Podeszli wysoko reprezentanci Czech i utrudnili Polakom wprowadzenie piłki na połowę przeciwnika.

80
    Nie chce wpaść piłka do bramki Czechów. Ostro dokręconą w kierunku dalszego słupka próbował wepchnąć z bliska do sieci Arkadiusz Milik, ale nie trafił.

78
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Grosicki, na boisku pojawia się Milik.

77
    Zmiana w drużynie Czechy: z boiska schodzi Schick, na boisku pojawia się Dolezal.

Gole: 52. Jankto

Kartki:   85. Darida (CZE)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 12:3. Spalone: 2:2. Foule: 11:18.
    Polska: Skorupski – Kędziora, Bednarek, Kamiński, Bereszyński – Frankowski (63. Błaszczykowski), Krychowiak, Klich, Grosicki (78. Milik) – Zieliński (69. Kądzior) – Lewandowski.

Zmiany: Szczęsny, Fabiański – Matynia, Olkowski, Cionek, Pietrzak, Błaszczykowski, Góralski, Kądzior, Buksa, Piątek, Milik.

Czechy: Pavlenka – Kaderabek, Brabec (46. Kalas), Celustka, Novak – Pavelka, Soucek (46. Darida) – Vydra (66. Gebre Selassie), Dockal (89. Travnik), Jankto (66. Skalak) – Schick (77. Dolezal).

Zmiany: Koubek, Vaclik – Gebre Selassie, Kalas, Stronati, Darida, Frydek, Krejci, Pudil, Skalak, Travnik, Dolezal.

Sędziowie: Stephan Klossner (Szwajcaria)