PA Nova Gliwice – Lublin 9:1 (koniec) | Komprachcice – Opole 3:3 (koniec)
PA ss Nova Gliwice
9:1 (6:0)
AZS UMCS Lublin
Niedziela 18.11.2018, 16:00 • Hala Jasna, Gliwice • I liga futsalu - gr. południowa

To już koniec tej emocjonującej potyczki w gliwickiej hali sportowej. Miejscowy GSF pokonał bez większych problemów gości z Lublina aż 9:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Wilk, Szyszko, Pasierb oraz pozostałe były autorstwa Tomasza Luteckiego. Honorowa bramka dla AZS-u była autorstwa Fularskiego. Tym samym GSF Gliwice przybliżył się do awansu do Futsal Ekstraklasy. (17:30:15)

39:12
    Piąte przewinienie drużyny Błażeja Korczyńskiego. Kazdy kolejny faul będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym dla rywali.

39:00
    Rozpozyna się ostatnia minuta tej rywalizacji. Goście szukają jeszcze sposobu na zdobycie drugiego trafienia na swoim koncie.

38:26
    Ładnie przymierzył teraz zza pola karnego Michalak. Sparował piłkę przed siebie Bogdziewicz, ale żaden rywal nie pospieszył z dobitką.
    Gol Tomasza Luteckiego

37:42
    Gol dla GSF-u!
    Strzelcem bramki TOMASZ LUTECKI.

Zdecydowanie najlepszy zawodnikim w tym spotkaniu po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Tomasz Lutecki otrzymał dobre dogranie na czwartym metrze, obrócił się z piłką i bez żadnych problemów skierował ją do już pustej bramki zespołu gości.
    Paweł Furtak broni przedłużony rzut karny

37:20
    W końcówce coraz więcej prostych błędów popełniają piłkarze obu drużyn. Strzał Amadeusza Pasierba na raty skutecznie wybronił Furtak.

36:58
    Paweł Furtak w efektniwnym stylu wybronił strzał z przedłużonego rzutu karnego w wykonaniu Tomasza Czecha!

36:56
    Szóste przewinienie zespołu gości! Będzie przedłużony rzut karny dla gliwickiego zespołu!

36:55
    Timeout dla gości.

36:33
    Warto podkreślić, że w chwili obecnej goście z Lublina mają już na koncie pięć akumulowanych przewinień.

36:10
    Pasierb ładnie zagrał szybkie podanie do wbiegającego Czecha, a ten nie zdążył zakończyć akcji strzałem na wślizgu.
    Gol Mateusza Szyszko

35:15
    Strzelcem bramki MATEUSZ SZYSZKO.

Kolejna składna akcja GSF-u Gliwice kończy się trafieniem dla gospodarzy, Tomasz Czech przytomnie zachował się na prawej stronie boiska i dograł do lepiej ustawionego Mateusza Szyszko. Ten z bliska musiał już tylko dopełnić formalności.

35:00
    To już ostatnie minuty tej połowy meczu. Pierwsze przewinienie po przerwie zaliczyli gospodarze. Jeden z zawodników zagrał piłkę ręką.

34:43
    Czwarte przewinienie zespołu gości. Tiomasz Czech był faulowany przez rywala na dziewiątym metrze.

Patrycja Prucia

Gole: 4. Wilk, 7. Lutecki, 9. Lutecki, 9. Lutecki, 10. Lutecki, 14. Pasierb, 21. Lutecki, 36. Szyszko (Czech), 38. Lutecki – 32. Fularski

Kartki:   15. Kozieł (LBL)

PA ss Nova Gliwice: Groszak (Bogdziewicz) – Lutecki, Czech, Pasierb, Wilk – Mirga, Paul, Węgiel, Rabiej, Szyszko, Cygnarowski, Cichy.
    AZS UMCS Lublin: Furtak (Ostrowski) – Mietlicki, Fularski, Tarkowski, Kozieł – Ławicki, Urtnowski, Szafrański, Król, Michalak.

Główny: Paweł Wałęga (Dębica)
    Drugi: Michał Potępa (Kolbuszowa)
    Czasowy: Szymon Wiercioch (Gierałtowice)