Wybrzeże – Arka 33:27 (koniec)
Energa Wybrzeże Gdańsk
33:27 (16:12)
Arka Gdynia
Piątek 23.11.2018, 18:30 • Hala AWFiS, Gdańsk • Orlen Superliga mężczyzn • 12. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.

Trwa 12. kolejka PGNiG Superligi. Jeden z meczów tej serii spotkań odbędzie się w piątek i nie będzie to byle jaki pojedynek. Tego dnia rozegrane zostaną derby Trójmiasta!

Energa Wybrzeże cały czas plasuje się w środku tabeli. Gdańszczanie zdobyli dotychczas 15 punktów i zajmują ósme miejsce.

Arka radzi sobie znacznie słabiej od piątkowych rywali. Gdynianie na jedenaście pojedynków wygrali zaledwie jeden i z dorobkiem trzech punktów zamykają ligową tabelę.

Jak wyglądała ostatnia kolejka w wykonaniu obu zespołów? Oba zanotowały porażki. Wybrzeże poległo w Zabrzu z miejscowym Górnikiem (19:28), a Arka przed własną publicznością przegrała z Chrobrym Głogów (21:25).

Ostatnie derby Trójmiasta zostały rozegrane w Gdyni jeszcze w zeszłym sezonie. Wtedy to wyraźnie lepsze okazało się być Wybrzeże (28:18).
    Zapowiedź trójmiejskich derbów!

Początek piątkowego spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu!
    Trybuny przygotowane do derbów, czekamy na składy!

Energa Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Witkowski – Wołowiec, Adamczyk, Bednarek, Gądek, Komarzewski, Kondratiuk, Oliveira, Sulej, Wróbel, Papaj, Prymlewicz, Rutkowski, Salacz.

Arka Gdynia: Michalczuk, Pieńczewski, Zimakowski – Czaja, Jamioł, Kamyszek, Da Silva, Olszewski, Przysiek, Souza, Ćwikliński, Lisiewicz, Rychlewski, Wolski, Janikowski, Jasowicz..

Trwa właśnie prezentacja w Gdańsku. Za kilka minut pierwszy gwizdek, a na relację z tego spotkania zaprasza Kamil Kaźmierczak!

Honorowo mecz rozpocznie Karol Żupiński, 16-letni żużlowiec Wybrzeża Gdańsk!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Zaraz po rozpoczęciu spotkania gra została przerwana – nie ruszył zegar! Jest już jednak wszystko dobrze i mecz toczy się dalej!

1
    Błąd gospodarzy w ataku i piłka dla Arki. (0:0)

2
    Przysiek rzuca ze skrzydła, ale broni Chmieliński! (0:0)
    2
    Zagranie na koło do Salacza i ten pewnie rzuca! (1:0)
    3
    Szybka odpowiedź gości – trafia Lisiewicz! (1:1)

3
    Faulowany jeden z gdańszczan. (1:1)

3
    Zagranie na koło do Salacza, jednak ten wchodzi w pole bramkowe. (1:1)
    3
    Kontra gdynian i trafia Da Silva! (1:2)

4
    Zawodnik gości był faulowany podczas akcji bramkowej przez Suleja. Zawodnik Wybrzeża dostaje żółtą kartkę. (1:2)

4
    Seria fauli na zawodnikach Wybrzeża. Kamyszek i Da Silva ukarani żółtymi kartkami. (1:2)

5
    Rzut Oliveiry zablokowany, piłka na rzucie rożnym. (1:2)

5
    Cały czas faulowani gospodarze. (1:2)
    5
    Wróbel w swoim stylu – rzuca z dystansu i piłka w siatce! (2:2)

6
    Goście próbowali szybko odpowiedzieć, ale jeden z gdynian oddał niecelny rzut. (2:2)

6
    Fauluje Janikowski. (2:2)

7
    Przechwycili piłkę goście. Długie zagranie do Janikowskiego, ten rzuca w sytuacji sam na sam, ale broni Chmieliński! (2:2)

7
    Timeout dla gospodarzy.
    7
    Ramon Oliveira rzuca z dziesiątego metra i piłka w siatce! (3:2)

8
    Salacz fauluje i dostaje żółtą kartkę! karny dla gości! (3:2)
    8
    Rychlewski pewnie rzuca z siedmiu metrów! (3:3)

9
    Faul Oliveiry w ataku. (3:3)

9
    Gospodarze szybko odzyskali piłkę. Oliveira biegł z nią, ale był faulowany przez Kamyszka i zawodnik Arki dostaje dwie minuty kary. (3:3)
    10
    Adrian Kondratiuk dostaje piłkę i od razu było wiadomo, że to będzie bramka z dystansu! (4:3)

11
    Arka decyduje się wycofać bramkarza na akcję ofensywną. (4:3)
    11
    Zagranie na koło do Janikowskiego i ten pewnie trafia! (4:4)
    12
    Zagranie na lewo do Salacza i ten pewnie rzuca! (5:4)
    12
    Szybka kontra gospodarzy i trafia Papaj! (6:4)
    12
    Celnym rzutem odpowiada Anderson Mollino Da Silva! (6:5)

13
    Pieńczewski broni rzut rywala! (6:5)

13
    Zagranie do Janikowskiego i ten nie trafia z najbliższej odległości! (6:5)
    13
    Goście przechwytują piłkę, szybka kontra i kończy ją Ćwikliński! (6:6)

14
    Janikowski z faulem. Żółta kartka dla zawodnika, a Wybrzeże ma rzut karny! (6:6)
    15
    Prymlewicz trafia z siedmiu metrów! (7:6)
    15
    Golkiper gospodarzy broni rzut rywala. Od razu zagrywa długą piłkę do Papaja i ten w sytuacji sam na sam pewnie trafia! (8:6)

16
    Przysiek próbował rzucać z biodra, ale był faulowany przez Wróbla. Zawodnik gości dostaje żółtą kartkę. (8:6)

16
    Timeout dla gości.
    17
    Efektowny rzut Da Silvy i piłka wpada do siatki! (8:7)

17
    Pieńczewski broni rzut Kondratiuka z dystansu! (8:7)

18
    Leży na parkiecie Souza. Ucierpiał podczas próby rzutu! Mamy chwilę przerwy. (8:7)

18
    Souza sprawny, także gramy dalej! (8:7)
    19
    Lisiewicz efektownie wymanewrował obrońców, dostał podanie na koło i oddał celny rzut! (8:8)

20
    Adamczyk rzuca, ale broni Pieńczewski! (8:8)

20
    Zawodnicy Wybrzeża przechwycili piłkę. Szybka kontra, rzuca Adamczyk, ale broni Pieńczewski! (8:8)

20
    Faulowany jeden z gdynian tuż przed polem bramkowym. (8:8)

21
    Anderson Mollino Da Silva oddaje mocny rzut, ale trafia w poprzeczkę! (8:8)
    21
    Źle podaje Pieńczewski i piłkę przechwytuje Oliveira. Bramkarz gości chciał odzyskać piłkę, jednak zostawił pustą bramkę i Oliveira pewnie rzucił! (9:8)
    22
    Kamyszek rzuca z dystansu, ale broni bramkarz. Po chwili zawodnik gości ponownie łapie piłkę i tym razem rzuca celnie! (9:9)
    22
    Wróbel rzuca z biodra i piłka wpada do siatki! (10:9)

23
    Oliveira z karą dwóch minut. (10:9)

23
    Da Silva także zostanie odesłany na ławkę kar. (10:9)
    24
    Kondratiuk ponownie rzuca z dystansu i tym razem piłka wpada do siatki! (11:9)
    24
    Przysiek dostaje piłkę i oddaje celny rzut z drugiej linii! (11:10)

25
    Gospodarze już w komplecie.

25
    Kamyszek fauluje i dostaje dwie minuty. karny dla gospodarzy. (11:10)
    25
    Prymlewicz pewnie rzuca z siedmiu metrów. (12:10)

25
    Goście bez bramkarza na akcję ofensywną. (12:10)

26
    Rychlewski rzuca z lewego skrzydła, ale trafia w spojenie! (12:10)
    26
    Zagranie piłki do Salacza i ten trafia po mocnym rzucie! (13:10)
    27
    Przewinienie gości. Bednarek szybko wziął piłkę i oddał celny rzut do pustej bramki! (14:10)

27
    Arka w komplecie.
    28
    Gospodarze przechwycili piłkę. Szybka kontra i kończy ją celnym rzutem Sulej! (15:10)

28

29
    Seria fauli w wykonaniu gospodarzy. Sygnalizacja gry pasywnej Arki. (15:10)

29
    Wróbel fauluje i dostaje dwie minuty. (15:10)

29
    Błąd Arkowców i piłka dla rywali. Długie zagranie do wybiegającego Komarzewskiego, ten próbuje lobować bramkarza, ale golkiper nie daje się zaskoczyć i broni! (15:10)
    30
    Kamyszek zdobywa bramkę! (15:11)
    30
    Goście przechwytują piłkę. Kamyszek rzuca z własnej połowy do pustej bramki rywali i mamy celne trafienie! (15:12)

30
    Faulowany jeden z gospodarzy i mamy rzut karny! (15:12)
    30
    Prymlewicz nie myli się z siedmiu metrów! (16:12)

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:12)

Pierwsza połowa za nami. Gospodarze mieli bardzo dobrą końcówkę tej odsłony i zyskali spore prowadzenie. Czy Wybrzeże podtrzyma tę przewagę i zgarnie dzisiaj trzy punkty?

31
    Druga połowa rozpoczęta. (16:12)
    31
    Przysiek otwiera wynik drugiej połowy! (16:13)

31
    Wybrzeże już w komplecie!

31
    Kolejna interwencja Pieńczewskiego! Tym razem po rzucie rywala z koła! (16:13)

32
    Niecelny rzut Jamioła z dystansu. (16:13)
    33
    Szybka akcja gości i celnie rzuca Jamioł! (16:14)

33
    Wróbel zagrywa na koło do Salacza. Ten próbuje lobować, ale broni Pieńczewski! (16:14)

33
    Pieńczewski zagrywa na lewą stronę do Lisiewicza, ale ten nie łapie piłki. Wychodzi ona na aut. (16:14)

34
    Jamioł fauluje rywala. (16:14)
    34
    Efektownie minął Janikowskiego Sulej. Oddał on rzut z koła i piłka w siatce! (17:14)

34
    Jamioł faulował podczas akcji bramkowej i dostaje dwie minuty. (17:14)
    35
    Piłkę przechwytuje Chmieliński. Rzuca w kierunku pustej bramki gości i wpada do siatki! (18:14)
    35
    Rzuca z trudnej pozycji Anderson Mollino Da Silva i piłka szczęśliwie wpada do siatki! (18:15)
    37
    Zagranie na skrzydło do Ćwikińskiego i ten pewnie rzuca! (18:16)
    37
    Szybka odpowiedź gospodarzy – trafia Prymlewicz! (19:16)
    38
    Trafia Kamyszek! (19:17)
    38
    Odpowiada Prymlewicz! (20:17)
    38
    Jeszcze szybciej odpowiada Kamyszek! (20:18)
    39
    Z bramką także Przysiek! Ależ seria bramek! (20:19)

39
    Timeout dla gospodarzy. (20:19)
    40
    Kondratiuk najpierw faulował Da Silvę, a potem trafił do bramki rywali! (21:19)
    40
    Przysiek efektownie wkręca ze skrzydła! (21:20)
    41
    Ponownie trafia efektownie Kondratiuk! Jego bramki to idealna promocja dla piłki ręcznej! (22:20)

42
    Faulowany jeden z gości pod bramką rywali. (22:20)

43
    Przechwycili piłkę gospodarze, ale podczas wyprowadzania kontry trafiła ona w nogę Papaja. (22:20)

44
    Witkowski wchodzi do bramki Wybrzeża i od razu broni rzut rywala! (22:20)
    44
    Po serii podań piłka została zagrana na koło do Salacza i ten trafia do siatki! (23:20)
    45
    Ćwikliński trafia i Arka cały czas trzyma kontakt! (23:21)

46
    Teraz Ćwikliński dostaje dwie minuty kary za faul, a gospodarze mają rzut karny! (23:21)
    46
    Prymlewicz trafia z siedmiu metrów! (24:21)

46
    Goście ponownie bez bramkarza na akcję ofensywną.

47
    Przechwytuje piłkę Sulej, ale zderzył się ze współpartnerem. W międzyczasie do bramki Arki wrócił golkiper. (24:21)
    47
    Kamyszek przechwytuje piłkę, zagrywa do Lisiewicza i ten pewnie trafia w sytuacji sam na sam! (24:22)

47
    Jeszcze dostaje dwie minuty Kondratiuk za faul podczas akcji bramkowej gości. (24:22)

48
    Arka już w komplecie.

48
    Gospodarze przechwycili piłkę i próbowali oddać rzut do pustej bramki Arki, jednak wracający Przysiek efektownie przeciął lecącą piłkę! Aut dla Wybrzeża! (24:22)
    49
    Wróbel po raz kolejny rzuca z dystansu! (25:22)
    50
    Ależ trafienie Wróbla! (26:22)
    50
    Złe wznowienie gry od środka przez gości, piłkę przechwycił Bednarek, oddał rzut w sytuacji sam na sam i mamy bramkę! (27:22)

50
    51
    Przechwytują gospodarze, piłkę dostaje Prymlewicz i mamy bramkę! (28:22)
    51
    Odpowiadają goście – trafia z prawego skrzydła Jamioł. (28:23)
    52
    Ponownie w swoim stylu rzuca Wróbel! (29:23)

53
    Prymlewicz dostaje dwie minuty kary. (29:23)

53
    Jamioł rzuca z biodra, ale trafia w słupek! (29:23)
    54
    Ćwikliński rzuca ze skrzydła i mamy bramkę! (29:24)

55
    Jasowicz za ostro fauluje Wróbla i dostaje dwie minuty. (29:24)

55
    Zimakowski dostaje dwie minuty, jednak nie do końca wiadomo dlaczego. Na pewno goście będą grać w podwójnym osłabieniu. (29:24)
    56
    Rzut karny dla Wybrzeża i trafia Prymlewicz! (30:24)

56
    Sulej fauluje. Dwie minuty dla zawodnika, dla Arki karny! (30:24)

56
    Rychlewski nie trafia z siedmiu metrów! (30:24)

57
    57
    Rychlewski pewnie trafia z lewego skrzydła. (30:25)
    58
    Kondratiuk trafia! (31:25)

58
    Wróbel fauluje. Kara dwóch minut dla zawodnika gospodarzy i karny dla Arki. (31:25)
    58
    Przysiek pewnie z siedmiu metrów. (31:26)
    59
    Oliveira pewnie rzuca ze skrzydła. (32:26)
    60
    Jeszcze karny dla gości i trafia Przysiek! (32:27)
    60
    Oliveira w ostatnich sekundach rzuca z dystansu! (33:27)

Koniec meczu. (33:27)

Zgodnie z oczekiwaniami Wybrzeże zwycięża w derbach Trójmiasta! Arka w swoim stylu do ostatniego kwadransa miała kontakt z rywalem, by ostatecznie przegrać kilkoma trafieniami. Tym razem gdańszczanie byli lepsi o sześć trafień.

To już wszystko z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu! (20:05:28)