Puszcza – Wisła Pł. 3:1 (koniec) | Śląsk – Miedź 0:1 (koniec) | Arka – Jagiellonia 0:2 (koniec)
Puszcza Niepołomice
3:1 (1:0)
Wisła Płock
Wtorek 04.12.2018, 13:30 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

90+4
    Gol dla Puszczy!
    Strzelcem bramki HUBERT TOMALSKI.

Jeden z bohaterów spotkania podsumował je golem w sytuacji sam na sam. Wisła Płock zachowała się beznadziejnie po wrzucie z autu, a zgubioną przez nią piłkę skierował do siatki Hubert Tomalski. W sytuacji sam na sam położył Bartłomieja Żynela i dopełnił formalności.

90+2
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Orłowski, na boisku pojawia się Kuzma.

90
    Mikołajczyk napomniany żółtą kartką przez Zbigniewa Dobrynina.

86
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Drzazga, na boisku pojawia się Ryndak.

83
    Trudne do uwierzenia, jakie sytuacje podbramkowe marnuje w ostatnich minutach Puszcza Niepołomice. Łukasz Szczepaniak grasował samotnie na połowie Wisły Płock, ominął defensora, po czym mając przed sobą wyłącznie Bartłomieja Żynela, uderzył z kilkunastu metrów obok słupka.

82
    Krzysztof Drzazga miał szansę na odzyskanie dwubramkowego prowadzenia dla Puszczy Niepołomice. W sytuacji sam na sam interweniował skutecznie nogami Bartłomiej Żynel.

80
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki PATRYK STĘPIŃSKI.

Jeszcze będzie interesująco w końcówce regulaminowego czasu. Patryk Stępiński przywrócił nadzieję na awans w obozie Wisły Płock. Piłka trafiła do niego na obrzeżach pola karnego i nie zastanawiał się długo. Płaskie uderzenie w bliższy narożnik i futbolówka jest w sieci. Miłosz Mleczko nie zachował czystego konta.

78
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Łasicki, na boisku pojawia się Merebaszwili.

73
    Strzelcem bramki ŁUKASZ SZCZEPANIAK.

Szaleństwo w Niepołomicach! Puszcza ma dwubramkową przewagę i nie można powiedzieć, że jest ona niezasłużona. Hubert Tomalski zabrał piłkę Patrykowi Stępińskiemu przed polem karnym, a następnie powędrowała ona przez Krzysztofa Drzazgę do Łukasza Szczepaniaka. Płaskie uderzenie zmiennika z kilkunastu metrów było wystarczające do pokonania Bartłomieja Żynela!

68
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Żytek, na boisku pojawia się Szczepaniak.

67
    Łasicki napomniany żółtą kartką za agresywny atak w przeciwnika, który już pozbył się piłki.

64
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Angielski, na boisku pojawia się Ricardinho.

64
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Stilić, na boisku pojawia się Varela.

57
    Najgroźniejsza sytuacja podbramkowa Wisły Płock w drugiej połowie. Sprawna wymiana podań i Oskar Zawada wybiegł sam na sam z Miłoszem Mleczką. Napastnik nie przygotował sobie dobrze piłki do uderzenia i wystrzelił ją poza boisko.

49
    Wisła Płock zamiast atakować, dopuszcza do zagrożenia we własnym polu karnym. Raz po raz kontruje Puszcza Niepołomice. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Drzazgi z lewego skrzydła Marcin Orłowski strzelił z bliska w słupek. Byłoby jeszcze groźniej, gdyby przepuścił piłkę do zawodnika zamykającego akcję.

47
    Hubert Tomalski rozpoczął drugą połowę niebezpiecznym uderzeniem. Musiał wyciągnąć się jak struna Bartłomiej Żynel, żeby sparować piłkę na korner. Była to już jego druga interwencja po przerwie, ponieważ wcześniej zatrzymał strzał Krzysztofa Drzazgi.

38
    Odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego. Semir Stilić dostarczył piłkę na głowę Alana Urygi, którego uderzenie zagroziło bramkarzowi Puszczy Niepołomice. Miał szczęście Miłosz Mleczko, że piłka szybowała blisko miejsca, w którym stał.

34
    Kolejne niebezpieczne zagranie Semira Stilicia z rzutu wolnego. Piłka mogła wpaść w okienko bramki Puszczy Niepołomice za kołnierz Miłosza Mleczki. Młody golkiper nie dał się zaskoczyć i odbił futbolówkę na korner.

33
    Żytek napomniany żółtą kartką za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

29
    Semir Stilić próbował przymierzyć z rzutu wolnego do bramki pierwszoligowca. W odpowiednim momencie podskoczył w murze Marcin Orłowski i jedyne co wywalczył pomocnik Wisły Płock to korner.

12
    Strzelcem bramki MARCIN ORŁOWSKI.

Puszcza na prowadzeniu. Szybki atak gospodarzy podsumowany strzałem Marcina Orłowskiego na 1:0. Napastnika zespołu z Małopolski uruchomił podaniem prostopadłym Hubert Tomalski. Bartłomiejowi Żynelowi nie udało się przypilnować krótkiego słupka.

8
    Strzał za strzał. Oby tak dynamicznie było przez całe spotkanie. Hubert Tomalski zbiegł z prawego skrzydła przed pole karne Wisły Płock i huknął celnie. Bartłomiej Żynel wypluł piłkę, ale nie pozwolił na dobitkę gospodarzom.

Gole: 12. Orłowski, 73. Szczepaniak, 90+4. Tomalski – 80. Stępiński

Kartki:   33. Żytek (PSZ), 90. Mikołajczyk (PSZ) – 67. Łasicki (PLO)

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Fryc, Bartków, Stępień, Mikołajczyk – Kotwica, Stefanik – Tomalski, Orłowski (90. Kuzma), Żytek (68. Szczepaniak) – Drzazga (86. Ryndak).

Zmiany: Smoleń – Szczepaniak, Ryndak, Sajdak, Żurek, Kura, Kuzma.

Wisła Płock: Żynel – Stefańczyk, Łasicki (78. Merebaszwili), Sielewski, Uryga, Stępiński – Rasak, Stilić (64. Varela), Szymański – Zawada, Angielski (64. Ricardinho).

Zmiany: Gradecki – Dźwigała, Miś, Furman, Varela, Merebaszwili, Ricardinho.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź)