Puszcza – Wisła Pł. 3:1 (koniec) | Śląsk – Miedź 0:1 (koniec) | Arka – Jagiellonia 0:2 (koniec)
Śląsk Wrocław
0:1 (0:1)
Miedź Legnica
Wtorek 04.12.2018, 17:00 • Stadion Miejski, Wrocław • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Śląsk nadal w kryzysie. Ekipa Tadeusza Pawłowskiego przegrywa kolejne spotkanie, tym razem lepsza okazuje się Miedź Legnica i to ona awansuje do 1/4 finału Pucharu Polski. Jedyne, rozstrzygnięcie o wyniku dzisiejszego spotkania trafienie zaliczył Borja Fernandez, w 43 minucie meczu. Samo spotkanie nie zachwyciło. Dziękujemy za wspólne emocje! (18:53:09)

90+3

90+3
    Dośrodkowanie Augusto z rzutu wolnego w pole karne Miedzi, gdzie główkował... Wrąbel. Sapela wyłapał futbolówkę na przedpolu.

90+3
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Forsell, na boisku pojawia się Garguła.

90+3
    W środku pola faulowany Broź. W Miedzi tymczasem przygotowana kolejna zmiana taktyczna.

90+2
    Rzut rożny dla Miedzi.

90+1
    3 minuty doliczone.

90+1
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Borja Fernandez, na boisku pojawia się Bartczak.

90
    Ostatnia minuta gry. Miedź od rzutu z autu na własnej połowie.

89
    Miękka wrzutka Brozia i interweniuje Żyro. Forsell wybił piłkę na uwolnienie.

89
    Rzut wolny dla Śląska na wysokości szesnastki. Za moment prawą nogą w pole karne dogra Broź.

88
    2 minuty. Coraz bardziej zaczyna się spieszyć gospodarzom, co to przyniesie?

86
    Po centrze z kornera nie udaje się oddać strzału na bramkę Sapeli. Po chwili jednak futbolówka wróciła w szesnastce gości, gdzie w olbrzymim tłoku sytuacyjne, ale mocno niecelne uderzenie oddał Piech.

86
    Dobra centra Piecha i w ostatniej chwili Żyro "zdejmuje" piłkę z głowy Szczepana. Korner dla wrocławian.

85
    5 minut nadziei dla Śląska na wyrównanie.

83
    Kontratak Miedzi. Po podaniu Ojamy, Fernandez wyszedł sam na sam z bramkarzem. Arbiter odgwizdał jednak spalonego.

82
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Pałaszewski, na boisku pojawia się Samiec-Talar.

80
    Przez moment Miedź utrzymywała się przy piłce przed szesnastką Śląska. Ostatecznie Wrąbel wyłapał za głębokie dośrodkowanie Pikka.

79
    Na spalonym złapani wrocławianie.
    Nieco ponad 4 tys. widzów zasiadło dziś na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

78
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Szczepaniak, na boisku pojawia się Piasecki.

77
    Dośrodkowanie Augusto i ekwilibrystyczne próbował uderzać Piech – obok bramki.

77
    Poddenerwowany przy linii bocznej Tadeusz Pawłowski. Czas dla jego drużyny upływa w szybkim tempie.

75
    Centra Brozia z prawej flanki, ale za wysoko, by Robak oddał strzał.

74
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Pich, na boisku pojawia się Szczepan.

73
    Robak sprytnie uruchomił Cholewiaka, który z boku pola karnego uprzedził Sapelę i posłał futbolówkę przed bramkę, gdzie w powietrzu skutecznie interweniował Pikk.

73
    Akcja za akcję przez moment grały obie ekipy. Nic to nie przyniosło – ciągle na jednobramkowym prowadzeniu Miedź.

72
    Robak przegrywa pojedynek z Cholewiakiem w okolicach wapna.

70
    Piech mimo asysty obrońcy uderzył z pola karnego, ale dobrze ustawiony Sapela bez trudu wyłapał piłkę.

68
    Cholewiak zablokowany w szesnastce Miedzi przez Żyro. Z kontratakiem ruszyła Miedź i Ojamaa powalony przez Cholewiaka.

63
    Robak za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym i z interwencją zdążył Sapela.

60
    Godzina gry za nami. Niemrawo, bo niemrawo, ale wydaje się, że rozkręca nam się to spotkanie. Wrocławianie nie mają już nic do stracenia i z minuty na minutę powinni coraz bardziej ryzykować.

59
    Rzut wolny dla gospodarzy i za krótkie dośrodkowanie Augusto.

59
    Wrocławianie bili jeszcze korner, ale to już historia. Gramy dalej.

58
    Błyskawiczna odpowiedź Śląska! Świetna centra Augusto na głowę Picha, którego strzał instynktownie broni Sapela!

56
    Ależ było groźnie pod bramką wrocławian! Szczepaniak ustawiony tyłem do bramki wystawił piłkę na 16. metr Forsellowi, który fatalnie spudłował!

56
    Dobry przerzut w pole karne Brozia, piłkę nieskutecznie próbował przedłużać Piech. Skuteczna interwencja Sapeli.

56
    Odpowiedź Miedzi. Strzał Forsella obok bramki Śląska.

54
    Rzut wolny dla Śląska Wrocław. Około 25 metrów do bramki Sapeli, ale nic z tego nie wynika.

53
    Błąd Milijkovicia przy wyprowadzeniu piłki, ale źle po odbiorze zachowali się wrocławianie.
    Kiepska frekwencja na trybunach:

50
    Niewiele zmienia się obraz gry w stosunku do pierwszej połowy. Emocji jak na lekarstwo.

47
    Mocne wstrzelenie piłki przez Picha. Ni to dośrodkowanie, ni strzał. Ostatecznie wyjaśnili rywale.

46
    Odważnie od pierwszego gwizdka wrocławianie. Augusto wywalczył faul na wysokości pola karnego.

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Piech.

46

Jesteśmy ponownie we Wrocławiu. Za kilka chwil druga część spotkania.
    Tak prezentują się fani gości:

Równo z upływem 45 minut kończy pierwszą połowę spotkania Piotr Lasyk. Śląsk przegrywa z Miedzią 0:1. Jedyną jak na razie bramkę, w 43 minucie, przy biernej postawie defensywy Śląska zdobył Borja Fernandez. Miedź bliżej ćwierćfinału Pucharu Polski, ale przed nami jeszcze jedna odsłona, na którą zapraszamy za kwadrans!

45

43
    Gol dla Miedzi!

Strzelcem bramki BORJA FERNANDEZ!

Fatalna postawa defensywy Śląska, która zostawiła Fernandezowi sporo miejsca, ten przejął piłkę przed szesnastką i między trzema obrońcami wpadł w pole karne i mierzonym strzałem nie dał szans Wrąblowi! Szok we Wrocławiu! 0:1!

40
    Gąska krótko do Picha, ten w pole karne do Augusto, którego strzał zostaje zablokowany. Po chwili z dalszej odległośći wprost w ręce Sapeli uderzał Cotra.

40
    Jednak miękka centra Augusto. Futbolówka ląduje na głowie Szczepaniaka, który wybija ją za linię końcową. Korner dla Śląska.

39
    Robak sfaulowany na 20. metrze przez Żyro. Będzie dobra okazja dla Śląska – kto wie, czy nie na bezpośrednie uderzenie na bramkę strzeżoną przez Sapelę.

35
    Odpowiedź Śląska. Centra Cotry wyjaśniona przez obrońców. Dobrze przypilnowany w tej sytuacji Marcin Robak.

35
    Nieco za głębokie dośrodkowanie Ojamy z lewej flanki. Piłka wyłapana na przedpolu przez Wrąbla.

33
    Miedź próbuje wyprowadzić piłkę z własnej połowy, co przy wysokim pressingu Śląska nie jest zadaniem łatwym.

30
    Dobry kross Augusto i niewiele brakowało, by piłkę przejął Cholewiak. Ostatecznie uprzedza go Sapela.

29
    Augusto faulowany przez Zielińskiego. Wszystko działo się w kole środkowym.

29
    Przejęcie Śląska w środku pola i z indywidualną szarżą ruszył Pich. Przegrał jednak pojedynek z Żyro.

25
    Rozpędzają się wrocławianie. Kolejny raz z kornera centrował Gąska, tym razem za krótko i wyjaśnili goście.

23
    Płaskie uderzenie Picha sprzed pola karnego. Niecelne, ale dość niespodziewanie akcję mógł domknąć jeszcze Gąska – nie zdążył.

20
    Kolejny raz krótko pograli miejscowi. W drugie tempo dośrodkował Broź i fatalnie na przedpolu zachował się Sapela, który minął się z piłką – finalizował wszystko strzałem na pustą bramkę, z ostrego kąta Cholewiak, ale chybił!

19
    Śląsk Wrocław wywalczył rzut rożny. W narożnik popędził Gąska.

18
    Napędziła się w ofensywie Miedź. Skuteczna interwencja Cotry na lewej stronie pola karnego.

17
    Zablokowany przed polem karnym Forsell.

14
    Dobry atak Miedzi, zabrakło jednak dokładności Forsellowi pod polem karnym rywali.

11
    Kombinacyjne rozegrane stałego fragmentu przez gospodarzy. Wszystko kończy interwencją na przedpolu Sapela.

11
    Przedzierał się prawą flanką Pich. Dobra interwencja Żyro. Korner dla Śląska.

9
    Przerwany atak Miedzi i próba szybkiej kontry Śląska, przerwana faulem przez Purzyckiego.

7
    Korner dla Śląska. Wrzutka Gąski i niecelny strzał głową Golli.

7
    Piłka szczęśliwie spadła w polu karnym pod nogi Cholewiaka, ale został on zablokowany. Po chwili niecelna poprawka Cotry sprzed pola karnego.

5
    Póki co to Śląsk w ataku pozycyjnym. Miedź stawia na grę z kontry.

3
    Spokojny początek meczu. Gra toczy się głównie w środkowej strefie.

1
    Od środka rozpoczęli piłkarze Śląska Wrocław.

1
    Jeszcze przedstawienie arbitra głównego:

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Broź, Pawelec, Golla, Cotra, Pich, Augusto, Pałaszewski, Gąska, Cholewiak, Robak.
    Rezerwowi: Słowik, Farshad, Radecki, Dankowski, Samiec-Talar, Szczepan, Piech.

Miedź Legnica: Sapela – Pikk, Osyra, Żyro – Milijković, Borja Fernandez, Purzycki, Zieliński – Szczepaniak, Ojamaa, Forsell.
    Rezerwowi: Szpaderski, Garguła, Piasecki, Camara, Kisiel, Bartczak, Cruz..

Wydaje się, że to Śląsk Wrocław mimo ligowego kryzysu, będąc w roli gospodarza jest nieznacznym faworytem wtorkowego starcia. Wrocławianie mają w pamięci październikowy triumf 5:0 nad Miedzią i z całą pewnością zrobią wszystko, by dziś znów być górą. Legniczanie jednak w ostatniej kolejce się przełamali, a zły wynik poprzedniej bezpośredniej konfrontacji może i podziałać mobilizująco również na nich. Liczymy na spore emocje we Wrocławiu! Kto wie, czy wszystko wyjaśni się w regulaminowych 90 minutach!

Obie ekipy, by znaleźć się w 1/8 finału Pucharu Polski musiały przebrnąć przez dwie rundy. Śląsk na przywitanie z pucharowymi rozgrywkami w sezonie 2018/19 pokonał Olimpię Elbląg, a w 1/16 finału wyeliminował Bytovię Bytów. Miedzi przyszło mierzyć się najpierw z Sandecją Nowy Sącz, a następnie z GKS-em Bełchatów.

Śląsk jednak popadł w punktowy kryzys. Wrocławianie nie wygrali od czterech kolejek, a dokładniej od 26 października, kiedy to 5:0 rozgromili... Miedź Legnica. Miedź w sobotnim starciu LOTTO Ekstraklasy pokonała 2:0 Wisłę Kraków i zakończyła serię trzech meczów bez zwycięstwa.

Obie drużyny w obecnym sezonie prezentują porównywalną formę ligową. Zarówno Śląsk, jak i Miedź znajdują się w dolnej połowie tabeli. Wrocławianie zgromadzili 17 punktów, a dzisiejsi goście z Legnicy o "oczko mniej".

W tej relacji gościć będziemy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk podejmie Miedź Legnica. Dojdzie zatem do konfrontacji ekip występujących na co dzień w LOTTO Ekstraklasie. To, miejmy nadzieję zwiastuje nam niezłe emocje!

W rozgrywkach krajowego pucharu pozostało szesnaście najlepszych drużyn. Przyszedł czas, by zawęzić do zacne grono do ośmiu klubów. Przed nami mecze 1/8 finału Pucharu Polski!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.