Pogoń – Śląsk 2:1 (koniec) | Zagłębie S. – Legia 2:3 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
2:3 (1:0)
Legia Warszawa
Czwartek 20.12.2018, 20:30 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • PKO Ekstraklasa • 20. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Trwa 20. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie zmierzy się z Legią Warszawa. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji zabraknąć nie powinno!

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Polczak, Cichocki, Mráz – Milewski, Babiarz – Wrzesiński, Pawłowski, Udovicić – Sanogo.

Rezerwowi: Perdijić – Kokoszka, Jędrych, Mello, Banasiak, Vokić, Kumor.

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Wieteska, Rémy, Hloušek – Cafú – Kucharczyk, Martins, Szymański, D. Nagy – Carlitos.

Rezerwowi: Cierzniak – Philipps, Pasquato, Niezgoda, Hamalainen, Astiz, Kulenović.

Faworytem tej konfrontacji jest Legia Warszawa, która plasuje się w ligowej tabeli na drugim miejscu. Dotychczas "Wojskowi" zapisali na swoim koncie 36 punktów.

W dużo, dużo gorszym położeniu znajduje się Zagłębie Sosnowiec. Beniaminek słabo odnajduje się w ekstraklasowych realiach. Póki co zainkasował zaledwie dwanaście "oczek".

Każdy inny wynik niż triumf gości z Warszawy będzie sporą niespodzianką. Zobaczymy, czy Zagłębie pokusi się o sensację i świąteczny prezent dla swoich kibiców.
    Mała ciekawostka przed startem spotkania.

Za niespełna piętnaście minut początek rywalizacji. Bądźcie z nami!

1

1
    Gramy! Legia na biało, gospodarze w czerwonych strojach.

2
    W Sosnowcu iście zimowa pogoda. Pada śnieg i jest dość zimno.

3
    Gospodarze próbowali zaatakować, ale rywale nie dali się zaskoczyć. Skuteczna gra w obronie.

5
    Chybienie jednego z reprezentantów warszawskiej Legii.

6
    Początek spotkania trochę chaotyczny, ale ciekawy. Zarówno jedna, jak i druga drużyna próbuje atakować. Miejmy nadzieję, że mecz z minuty na minutę będzie jeszcze bardziej interesujący.

7
    Na pozycji spalonej złapany Sanogo.
    8. Drobne kłopoty techniczne...

8
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki PIOTR POLCZAK. Ładnie dośrodkował Udovicić, co na bramkę zamienił Polczak. Bardzo ładne uderzenie głową.
    8. Piotr POLCZAK - 1:0
    8. Piotr Polczak (SOS) - 1:0

10
    Minimalne pudło Carlitosa.

12
    Zapachniało golem samobójczym. Problemy Kudły.

15
    Kwadrans gry za nami. Legia naciera.
    16. Tak padła bramka dla Zagłębia.

17
    Skutecznie interweniował Remy. Z prawej strony centrował Pawłowski.

18
    Mariusz Złotek sprawdzał na VAR-ze, czy zawodnik Legii nie zagrywał ręką. Ostatecznie uznał, że nie ma podstaw do podyktowania jedenastki.

21
    Głośny doping z obu stron.

22
    Utrzymuje się prowadzenie ekipy ze Sosnowca.

24
    Legia atakuje, lecz niewiele z tego wynika.

25
    Dobrze zorganizowana jest dziś defensywa Zagłębia. Widać, że gospodarze bardzo chcą sprawić niespodziankę.

26
    Legia wywalczyła korner, który nie przyniósł jej większych korzyści.

27
    Rzut wolny dla Legii Warszawa. Może być bardzo groźnie.

28
    Carlitos trafił prosto w mur.

30
    Pół godziny gry za nami. Wynik ani drgnie.

31
    Strzały: 1-7.
    Strzały celne: 1-1.

32
    Legia atakuje, szuka okazji, ale Zagłębie skutecznie się broni. Nie zmienia się zbytnio obraz tego spotkania.

34
    Czekamy na rozwój sytuacji.

35
    Zagłębie gra dziś dość zachowawczo. Nie podejmuje większego ryzyka i próbuje bronić bieżącego rezultatu.

36
    Chybienie Sanogo.

37
    Niebawem pierwsza odsłona dzisiejszego spotkania w Sosnowcu zostanie zakończona.

38
    Nieudane wykończenie bardzo dobrej akcji przez Sanogo. Posłał piłkę obok dalszego słupka.

39
    Kiepsko rozegrany rzut rożny przez gości.

40
    Nieudane natarcie Zagłębia.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Nagy (Legia Warszawa).

45
    Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

45+1
    Zaczął rozkręcać się Kucharczyk. Przeprowadził kolejną niezłą akcję.

45+2

Do przerwy Zagłębie prowadzi 1:0. Legia miała sytuacje, ale żadnej z nich nie zamieniła na trafienie.

46

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Sandro Kulenović.

47
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki WILLIAM RÉMY. Dostał dobre dośrodkowanie i zainkasował trafienie głową. Bardzo precyzyjne uderzenie.
    47. William RÉMY - 1:1

48
    Samobójcze trafienie zalicza CARLITOS. Udovicić dośrodkowywał z rzutu wolnego. Piłka powędrowała na głowę Carlitosa, który... wpakował ją do własnej siatki. Nieudane zachowanie tego zawodnika.
    48. CARLITOS - 2:1

50
    Mocne rozpoczęcie drugiej połowy. Błyskawicznie padły dwie bramki. Zobaczymy, jak potoczy się dalej to spotkanie.

51
    Legia była w szale radości i szybko została sprowadzona na ziemię. Goście znów muszą gonić.

53
    Faulowany był Mraz.

54
    Mraz siedzi na boisku. Obecnie pomagają mu medycy.

55
    Dziesięć minut gry po przerwie już za nami. Zagłębie znów próbowało zaatakować, lecz nic sensownego z tego nie wynikło.
    56. Drwiny internautów.

57
    Wrzesiński zatrzymany przez rywala.

58
    Nieudana akcja Legii. Widać, że goście zaczynają grać trochę nerwowo. Mają jednak jeszcze pół godziny, by odrobić straty.

59
    Zagłębie rozochocone. Gospodarze chcą powalczyć o lepszy wynik.

60
    Pawłowski na spalonym.

61
    Za około pół godziny już wszystko będzie jasne. Obecnie jesteśmy świadkami dość przeciętnego widowiska. Ani gospodarze, ani goście nie potrafią skutecznie zaatakować.

62
    Wrzesiński w ostatnim momencie zatrzymany przez Wieteskę! To była sytuacja, która powinna być lepiej wykorzystana przez miejscowych!

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Sandro Kulenović (Legia Warszawa).

63
    Strzały: 6-14

64
    Ależ teraz było gorąco! Martins miał wspaniałą szansę na odnotowanie trafienia, jednak uderzył prosto w dobrze ustawionego Kudłę.

65

66
    Faule: 17-13.

67
    Rzut rożny dla Legii Warszawa.

67
    Niezła wrzutka w pole karne. Uderzał głową Remy, ale piłka nie zmierzyła w światło bramki.

68
    Wrzesiński trafił w boczną siatkę.

69
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Bartłomiej Babiarz, na boisku pojawia się Dejan Vokić.

70
    Fajerwerki nad stadionem. Czyżby kibice powoli zaczynali świętować zdobycie trzech punktów w starciu z wiceliderem? Do tego jeszcze długa droga.

71
    Posiadanie piłki: 42-58%.

71
    Chwila przerwy, trochę za dużo tej pirotechniki.

72
    W Sosnowcu chyba mają już Sylwestra.

73
    Fajerwerki wciąż nad stadionem. Trwają narady w obu zespołach.
    75.

77
    Nadal czekamy. Możemy się spodziewać, że sędzia Złotek przedłuży mecz o jakieś 10 minut.

78
    Wróciliśmy do rywalizacji. Przed momentem Sanogo przesadził w ataku.

80
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Vamara Sanogo, na boisku pojawia się Adam Banasiak.

81
    Nie mogą skutecznie zaatakować warszawianie. Dobra obrona Zagłębia.

83
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Carlitos, na boisku pojawia się Jarosław Niezgoda.

84
    Strzelcem bramki ADAM HLOUŠEK. Kudła wybronił piękny strzał Martinsa z rzutu wolnego, ale wobec dobitki Hlouska był już bezbronny.
    84. Adam HLOUŠEK - 2:2

85
    Na boisko miał wejść Hamalainen, ale na razie trener Sa Pinto cofnął tę zmianę.

88
    Strzelcem bramki SANDRO KULENOVIĆ. Kapitalne dośrodkowanie Kucharczyka zostało zamienione na trafienie.
    88. Sandro KULENOVIĆ - 2:3

90
    Spotkanie zostało przedłużone o 10 minut.

90+1
    Przerwa. Na murawie leży Cafu.

90+2
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 3 554 widzów.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Banasiak (Zagłębie Sosnowiec).

90+4
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Andre Martins, na boisku pojawia się Iñaki Astiz.

90+6
    Za około pięć minut już wszystko będzie jasne.

90+7
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Sebastian Milewski, na boisku pojawia się Arkadiusz Jędrych.

90+9
    Ostatnie akcenty dzisiejszego pojedynku w Sosnowcu.

90+10
    Jeszcze próbują nacierać goście.

90+12

Spotkanie kończy się triumfem Legii Warszawa. Przez jakiś czas sensacja wisiała w powietrzu, ale ostatecznie sosnowiczanie nie zdołali pokusić się o niespodziankę na koniec roku. Trzy punkty jadą do stolicy. (22:33:45)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Mateusz

Gole: 8. Polczak, 48. Carlitos (sam.) – 47. Rémy, 84. Hloušek, 88. Kulenović

Kartki:   90+3. Banasiak (SOS) – 43. D. Nagy (LEG), 62. Kulenović (LEG)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
    Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 6:14. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 3:1. Foule: 23:15.
    Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Polczak, Cichocki, Mráz – Milewski (90+7. Jędrych), Babiarz (69. Vokić) – Wrzesiński, Pawłowski, Udovicić – Sanogo (80. Banasiak).
    Zmiany: Perdijić – Kokoszka, Jędrych, Mello, Banasiak, Vokić, Kumor.

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski (46. Kulenović), Wieteska, Rémy, Hloušek – Cafú – Kucharczyk, Martins (90+4. Astiz), Szymański, D. Nagy – Carlitos (83. Niezgoda).
    Zmiany: Cierzniak – Philipps, Pasquato, Niezgoda, Hamalainen, Astiz, Kulenović.

Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widownia: 3 554