Frosinone – AC Milan 0:0 (koniec) | Atalanta – Juventus 2:2 (koniec) | Bologna – Lazio 0:2 (koniec)
Cagliari – Genoa 1:0 (koniec) | Fiorentina – Parma 0:1 (koniec) | Sampdoria – Chievo 2:0 (koniec)
AS Roma – Sassuolo 3:1 (koniec) | Spal – Udinese 0:0 (koniec) | Torino – Empoli 3:0 (koniec)
Inter – Napoli 1:0 (koniec)
Inter Mediolan
1:0 (0:0)
SSC Napoli
Środa 26.12.2018, 20:30 • San Siro, Mediolan • Włoska Serie A • Runda 18

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Znakomite widowisko czeka nas w wieczór drugiego dnia świąt! Na Giuseppe Meazza w Mediolanie tutejszy Inter podejmie SSC Napoli. Emocje gwarantowane!

Inter Mediolan:

Gospodarze tego pojedynku znajdują się obecnie na trzeciej lokacie w tabeli. Inter ma 33 punkty, ale do liderującego Juventusu traci aż szesnaście oczek. W poprzedniej kolejce ekipa z Mediolanu zremisowała na wyjeździe z Chievo 1:1.
    Kadra miejscowych na środowe spotkanie:

SSC Napoli:

Sytuacja przyjezdnych jest nieco lepsza. Goście mają 41 punktów i zajmują drugie miejsce. W ostatniej serii gier Napoli pokonało na własnym terenie Spal 1:0 dzięki pięknej bramce Arkadiusza Milika z rzutu wolnego.
    Tak wczoraj trenowali przyjezdni:

Bezpośrednie starcia:

Poprzednie mecze pomiędzy tymi ekipami nie były zbyt obfite w bramki. Wystarczy dodać, że dwa ostatnie spotkania kończyły się bezbramkowymi remisami. Wcześniej dwukrotnie do zera wygrało Napoli (3:0 u siebie i 1:0 na wyjeździe).

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Paolo Mazzoleni
    Asystenci: Alessandro Costanzo, Giacomo Paganessi
    Sędzia techniczny: Rosario Abisso.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy Państwu około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Znamy wyjściowe składy. Dwóch Polaków od pierwszej minuty!

Inter Mediolan: Handanovič – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah – Valero, Brozović, Mário – Politano, Icardi, Perišić.

SSC Napoli: Meret – Callejón, Albiol, Koulibaly, Rui – P. Zieliński, Hamšík, Allan, Ruiz – L. Insigne, Milik.

1

1
    Z połowy boiska próbował zaskoczyć Mereta Icardi, ale trafił w poprzeczkę!
    1. Mauro Icardi (INM)

2
    Sporo dzieje się już od pierwszych minut. Każda z drużyn chce od samego początku przejąć inicjatywę.

4
    Miejscowi utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska.

5
    Perisić wparował z piłką w szesnastkę Napoli, ale został przyblokowany. Korner dla Interu.

6
    Zakotłowało się pod bramką Napoli, ale ostatecznie arbiter przerwał grę, gdyż dopatrzył się przewinienia Rui.

8
    Nieudane uderzenie Politano zza pola karnego. Od bramki rozpocznie Meret.

9
    Na niewielkim spalonym złapany został Icardi.

10
    Długie zagranie do Arkadiusza Milika, który jednak nieudanie uderza. Z piątego metra wznowi grę Handanović.

12
    Z kolejnym atakiem ruszyli mediolańczycy i udało im się wywalczyć rzut rożny.

13
    Zbyt nisko wrzucał piłkę Politano i defensorzy Napoli bez kłopotów wybijają futbolówkę.

14
    Coraz bardziej zarysowuje się przewaga gospodarzy. To Inter jest stroną dominującą, częściej znajduje się przy piłce i próbuje atakować. Zobaczymy, czy przełoży się to na wynik.

15
    Bardzo dobrym przechwytem na własnej połowie boiska popisał się Piotr Zieliński.

16
    Dobra okazja gości! Milik odegrał piłkę do Insigne, który mocno uderzył, jednak dobrze interweniował Handanović!

18
    Mają teraz mały kłopot z opuszczeniem własnej połowy boiska Nerazzurri. Nieco niedokładności wkradło się w poczynania zawodników Interu.

19
    Nieudane zagranie do Milika i futbolówka wyszła poza linię końcową.

20
    Brozović trafiony piłką w rękę na własnej połowie boiska, co skrzętnie wypatrzył arbiter. Rzut wolny dla Napoli.

21
    Valero głową wybija piłkę poza pole karne po dośrodkowaniu Callejona.

22
    Spore zamieszanie w polu karnym Napoli, ale nie wykorzystują tego gospodarze i wybija piłkę Albiol.

23
    Ucierpiał w starciu z rywalem Hamsik i potrzebna będzie pomoc medyczna.

24
    Niestety mamy wymuszoną zmianę w drużynie gości! Kontuzjowanego Hamsika zastępuje Maksimović.

25
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Napoli na wysokości trzydziestego metra.

26
    Płaska centra Koulibaly'ego z prawego skrzydła i rywale wybijają na aut.

28
    Powrócili do gry w ofensywie mediolańczycy. Tym razem centra została jednak zablokowana i okazję na kontrę mają rywale.

28
    Na strzał z dystansu zdecydował się Zieliński, ale wyraźnie zabrakło dokładności.

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcelo Brozović (Inter Mediolan).

30
    Pół godziny gry za nami. Po obiecującym początku tempo gry nieco spowolniało. Miejmy nadzieję, że piłkarze nieco się ożywią.

31
    Maksimović blokuje dośrodkowanie Perisicia i gospodarze rozpoczną od rzutu rożnego.

31
    Piłka ląduje w bramce Napoli, jednak gol nie zostaje uznany! Ładnie uderzył Ivan Perisić, jednak w momencie otrzymania piłki znajdował się na ofsajdzie!

32
    Mieliśmy jeszcze konsultację VAR, ale ostatecznie arbiter decyzji nie zmienił!
    32. Ivan Perišić (INM)

34
    Tym razem z drugiej strony boiska na pozycji spalonej złapany został Insigne.

36
    Długo utrzymują się teraz przy piłce na połowie rywali przyjezdni.

37
    Mieli okazję do kontrataku miejscowi, ale nieudanie dośrodkowywali. Przy piłce ponownie Napoli.

37
    Kolejne uderzenie na bramkę Interu i po raz kolejny bardzo niecelne. Tym razem swoich sił próbował Ruiz.

39
    Politano dośrodkowywał z prawego skrzydła prosto na głowę Mario, jednak ten uderzył w sam środek bramki!

41
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Obecnie przy piłce znajdują się zawodnicy Interu.

41
    Ładnie na połowie rywali popracował Arek Milik, który przeciął długie podanie. Inter od autu.

42
    Bardzo dobrze ustawieni w defensywie są goście, skutecznie uniemożliwiając rywalom podejście pod pole karne.

43
    To powinien być gol! Icardi znajdował się kilka metrów od bramki rywali, ale po jego uderzeniu z linii bramkowej wybił piłkę Koulibaly!
    43. Mauro Icardi (INM)

44
    Faulowany Mario w okolicach 35. metra. Zobaczymy, jak wykorzystają stały fragment gry miejscowi.

45+1
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa tego pojedynku.

45+2
    Kropnął z siedemnastu metrów Mario, ale posłał piłkę niewiele obok słupka!

45+2

Do przerwy nieco lepsze wrażenie sprawiają gospodarze, jednak szwankuje ich skuteczność. Mecz miał różne fazy, ale generalnie prowadzony jest w szybkim tempie. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

Z niemałym opóźnieniem rozpocznie się druga połowa spotkania. Zawodnicy są już na murawie, ale czekamy na gwizdek arbitra.

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Bardzo powolny początek tej drugiej połowy spotkania. Liczyliśmy na dużo więcej.

50
    Zdecydowanie zbyt głębokie dośrodkowanie Politano i futbolówka ląduje w objęciach Mereta.

51
    Gospodarze rozpoczynają od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

52
    Ewidentnie atakowany w środku pola przez Valero był Callejon. Zawodnik Interu upomniany został żółtym kartonikiem.

54
    Brozović z dystansu, ale solidarnie z wcześniej uderzającymi kolegami – bardzo niecelnie.

55
    Icardi mocno ucierpiał w środku pola, ale arbiter puścił grę z przywilejem.

56
    Za faul sprzed chwili żółtym kartonikiem upomniany został Allan.

58
    Bardzo dużo przewinień w ostatnich minutach obserwujemy na murawie stadionu w Mediolanie. Słabo to wygląda.

59
    Zieliński faulowany na połowie rywali, choć z małym opóźnieniem odgwizdał to arbiter.

61
    Nie sięgnął piłki Perisić po wysokim dośrodkowaniu na drugi metr.

62
    Wieje nudą z San Siro. Zupełnie nie tego spodziewaliśmy się po drużynach takiej klasy jak Napoli i Inter.

64
    Spóźniony w polu karnym rywali był Milik, który wpadł na Handanovicia. Gwizdy na trybunach, ale ostatecznie Polak nie został ukarany kartką.

64
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Borja Valero, na boisku pojawia się Matías Vecino.

66
    Mocne, celne uderzenie Callejona, ale przytomnie broni Handanović! Dobijał jeszcze Milik, jednak z pozycji spalonej.
    66. José Callejón (NEA)

67
    Sypią się kartki po zmianie stron. Tym razem do notesu sędziego trafił Albiol.

68
    Handanović bardzo dobrze wyszedł z linii bramkowej do piłki wrzucanej na siódmy metr przez Insigne.

69
    Znakomicie w obronie Koulibaly! Defensor Napoli fenomenalnie przeciął zagranie Perisicia na piąty metr. Tylko korner dla Interu!

70
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Arkadiusz Milik, na boisku pojawia się Dries Mertens.

72
    Stracił piłkę Zieliński niedaleko własnego pola karnego, ale na jego szczęście rywale nie byli w stanie skorzystać z prezentu.

73
    Nabity przy linii końcowej D'Ambrosio i od własnej bramki rozpocznie Meret.

74
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Ivan Perišić, na boisku pojawia się Keita Baldé.

75
    Piętnaście minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Częściej przy piłce są teraz przyjezdni, ale nie przekłada się to na podbramkowe sytuacje.

77
    Długo wymieniają podania na połowie rywali przyjezdni. Czekamy na jakiś zryw.

78
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Mário Rui, na boisku pojawia się Faouzi Ghoulam.

80
    Dośrodkowywał z linii końcowej Ghoulam, ale pewnie wybija piłkę Asamoah.

80
    Koulibaly faulował taktycznie, za co został upomniany żółtą kartką.

81
    Koulibaly zaczął bić brawo sędziemu, za co został upomniany drugą żółtą kartką! Napoli dokończy mecz w osłabieniu!
    81. Kalidou Koulibaly (NEA)

83
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Joao Mário, na boisku pojawia się Lautaro Martínez.

84
    Fantastyczną paradą po strzale głową Icardiego popisuje się Meret!

86
    Niecelnie uderzał teraz Napolitano! Rozkręcili się miejscowi po czerwonej kartce dla Koulibaly'ego.

88
    Keita Balde wparował w pole karne rywali, po czym upadł na murawę, jednak arbiter wyraźnie pokazuje, że nie ma mowy o jedenastce!

89
    To powinien być gol dla Napoli! Ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy, ale świetnie broni Handanović. Dobijał jeszcze Zieliński, ale jakimś cudem zatrzymał futbolówkę Asamoah!
    89. Dries Mertens (NEA)

90+1
    O trzy minuty przedłużony zostaje ten pojedynek!

90+1
    Gol dla Interu!

Gospodarze obejmują prowadzenie! MARTINEZ LAUTARO dopadł do piłki dośrodkowanej z lewego skrzydła i płaskim uderzeniem w kierunku dłuższego słupka pokonał Mereta!
    90+1. Lautaro Martínez (INM) - 1:0

90+3
    Muszą rzucić wszystkie siły do ataku goście, jeśli chcą zagrozić bramce Interu. Znakomita końcówka w wykonaniu gospodarzy!

90+4
    Insigne ukarany czerwoną kartką! Zawodnik Napoli nie utrzymał nerwów na wodzy i zasłużenie zostaje wyrzucony z boiska.

Lautaro Martinez bohaterem Interu:

Znakomita końcówka tego spotkania nieco wynagrodziła nam wcześniejsze nudne minuty! Piłki meczowej nie wykorzystał Piotr Zieliński i po paru minutach zrobili to rywale. Inter zwycięża w niezwykle ważnym meczu z Napoli 1:0 i inkasuje komplet punktów. Dziękuję za uwagę! (22:34:26)

Gole: 90+1. Lautaro Martínez

Kartki:   29. Brozović (INM), 52. Valero (INM) – 56. Allan (NEA), 67. Albiol (NEA), 80. Koulibaly (NEA)   81. Koulibaly (NEA)   90+4. L. Insigne (NEA)

Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 5:0. Spalone: 3:3. Foule: 12:10.
    Inter Mediolan: Handanovič – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Asamoah – Valero (64. Vecino), Brozović, Mário (83. Lautaro Martínez) – Politano, Icardi (C), Perišić (74. Baldé).
    Zmiany: D. Padelli – Candreva, Dalbert, Gagliardini, Baldé, Lautaro Martínez, Vecino, Vrsaljko, Ranocchia.

SSC Napoli: Meret – Callejón, Albiol, Koulibaly, Rui (78. Ghoulam) – P. Zieliński, Hamšík (C) (24. Nikola Maksimović), Allan, Ruiz – L. Insigne, Milik (70. D. Mertens).
    Zmiany: Karnézis, Ospina – Ghoulam, Hysaj, Diawara, Nikola Maksimović, Luperto, Malcuit, D. Mertens, Ounas, Rog, Verdi, Younes.

Sędzia techniczny: Rosario Abisso