Hoffenheim – Bayern 1:3 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
1:3 (0:2)
Bayern Monachium
Piątek 18.01.2019, 20:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga • Runda 18

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:31:09)
    Bayern zatriumfował w Sinsheim.

Robert Lewandowski zdobył pierwszą w roku bramkę. Trochę musiał na nią poczekać, ale w końcówce regulaminowego czasu znalazł się w odpowiednim miejscu oraz momencie i skierował piłkę z bliska do siatki Baumanna. Reprezentant Polski potwierdził wyższość Bayernu Monachium trafieniem na 3:1. Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktandu Bawarczyków, a jej najważniejszym zawodnikiem był Leon Goretzka. Po przerwie Hoffenheim przebudziło się i golem kontaktowym przedłużyło nadzieję na zapunktowanie. Kilkakrotnie temperatura spotkania zrobiła się wysoka, a przyjezdnych musiał ratować przed wyrównaniem Manuel Neuer. Potrzeba było reakcji Roberta Lewandowskiego i taka nastąpiła.

90+3
    Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie w tym roku!

90
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Javi Martínez, na boisku pojawia się Jérôme Boateng.

89
    Rzut wolny dla Hoffenheim. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu prosto na głowę defensora z Bawarii.
    87. Robert Lewandowski (BAY) - 1:3

87
    Gol dla Bayernu!
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI.

W takich momentach Robert Lewandowski jest nieoceniony! Radość kapitana reprezentanta Polski po pierwszym trafieniu w meczu o stawkę w tym roku, a 11. w kampanii w Bundeslidze. Nie było widać napastnika Bayernu w centrum wydarzeń w drugiej połowie, a jednak, w kluczowym momencie urwał się obrońcom, wbiegł w pole bramkowe i potwierdził zwycięstwo faworyta. Baumann musiał skapitulować po strzale z bliska. Asystował Thomas Mueller.

84
    Po akcji żółta kartka dla próbującego ją nieprzepisowo przerwać Javiego Martineza.

84
    Skuteczna interwencja Manuela Neuera na linii bramkowej po strzale głową Szalaia. Miał odrobinę szczęścia bramkarz reprezentacji Niemiec, ponieważ atakujący mierzył dokładnie w ten narożnik, w którym upadał. Jeszcze próba dobitki, ale ten zawodnik był już na spalonym w momencie pierwszego strzału.

83
    James Rodriguez przedzierał się w polu karnym Hoffenheim i starał się jeszcze oddać piłkę dobrze ustawionemu kompanowi z zespołu. Posch wiedział co się święci i zabrał piłkę Bawarczykom.
    Coraz mniej czasu na zmianę wyniku.

81
    Niklas Suele stał w odpowiednim miejscu i to pod jego nogi trafiła futbolówka po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

79
    Stosunkowo mało Roberta Lewandowskiego w drugiej połowie. Cała drużyna jest bardziej zorientowana na pilnowanie swojego prowadzenia. Reprezentantowi Polski trudniej przychodzi dochodzenie do sytuacji podbramkowych.

78
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Joelinton, na boisku pojawia się Ádám Szalai.

78
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thiago Alcántara, na boisku pojawia się James Rodríguez.

Gole: 59. N. Schulz – 34. Goretzka, 45+1. Goretzka, 87. Lewandowski

Kartki:   26. Vogt (HOF), 58. Grillitsch (HOF), 64. S. Posch (HOF) – 68. Kimmich (BAY), 84. Javi Martínez (BAY)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały celne: 5:9. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 1:1. Foule: 13:9.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Vogt (C) (56. Grillitsch), S. Posch, Hübner – Kadeřábek, Bittencourt, Demirbay (56. Geiger), N. Schulz – Kramarić, Belfodil – Joelinton (78. Szalai).
    Zmiany: Stolz – Amiri, Brenet, Geiger, Grillitsch, Nuhu, Szalai.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Javi Martínez (90. Boateng) – Müller, Alcántara (78. James Rodríguez), Goretzka, Coman (73. Gnabry) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Boateng, A. Davies, Gnabry, Rafinha, James Rodríguez, Sanches.

Sędziowie: Tobias Welz