AZS UŚ – AZS Gdańsk 7:3 (koniec) | Red Dragons – FC Toruń 3:4 (koniec) | Piast – Jagiellonia 3:2 (koniec)
Zduńska Wola – Szczecin 12:3 (koniec) | Red Devils – Clearex 5:3 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
12:3 (5:0)
Pogoń '04 Szczecin
Niedziela 20.01.2019, 18:00 • Hala sportowa przy SP6, Zduńska Wola • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 13

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:43:56)

Spektakularna kanonada w Zduńskiej Woli. Gatta Active rozstrzelała najgorszy zespół ligi i przynajmniej do poniedziałku jest na podium w tabeli. Nie było wielkiej historii w tej rywalizacji. Końcówka to już bardzo radosny futsal, a piłka raz po raz lądowała w sieci. Wygrała drużyna lepsza, a bohaterem wieczoru został Daniel Krawczyk, który cieszy się ze zdobycia aż sześciu bramek. 12:3. Taki rezultat musi robić wrażenie.

40:00

39:57
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki MARIUSZ MILEWSKI.

Na zakończenie meczu 15. gol. Rekordowa w skali sezonu kanonada w Zduńskiej Woli. Podsumowuje ją celnym uderzeniem Mariusz Milewski. Na brak wrażeń publiczność nie mogła narzekać.

39:40
    Gol dla Pogoni!
    Samobójcze trafienie zalicza ARKADIUSZ SZYPCZYŃSKI.

Piłka po odbiciu od słupka trafiła w nogi Arkadiusza Szypczyńskiemu. Ten nie uratował się przed trafieniem samobójczym.

39:04
    Strzelcem bramki MICHAŁ MARCINIAK.

Kompromitujące lanie sprawili gospodarze najgorszemu zespołowi ligi. W ostatnich minutach spotkaniach piłka raz po raz ląduje w bramce Pogoni. Michał Marciniak wykorzystał podanie Daniela Krawczyka.

38:16
    Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK.

Po prostu Daniel Krawczyk. To spotkanie będzie z przyjemnością oglądać z odtworzenia po zakończeniu kariery. Szósta bramka tego samego zawodnika. Gatta Active Zduńska Wola zdobyła dwucyfrową liczbę goli.

38:00
    Tym razem gospodarze z wycofanym bramkarzem. Starają się odnieść dwucyfrowe zwycięstwo.

36:26
    Strzelcem bramki MARCIN STANISŁAWSKI.

Pusta bramka Pogoni 04 Szczecin i tak doświadczony zawodnik nie mógł mieć problemu ze skierowaniem piłki do bramki po otrzymaniu podania na wolne pole.

36:20
    Przyjezdni rozgrywają z wycofanym bramkarzem. Przed wznowieniem rozmawiali ze swoim trenerem podczas przerwy na żądanie.

35:05

Nie do zatrzymania! Genialne zawody zawodnika ze Zduńskiej Woli. Piąta bramka Daniela Krawczyka. Zaczyna brakować słów, żeby chwalić skuteczność najważniejszego futsalisty wieczoru.

34:26

Przełożył sobie piłkę oraz przeciwnika, po czym skierował tę pierwszą do bramki Daniela Szklarza. Michał Marciniak dołącza do coraz dłużej listy strzelców w tym pojedynku.

34:05
    Nawet nieźle Pogoń wygląda w drugiej połowie, ale trzeba brać pod uwagę okoliczności. Spotkanie jest dawno rozstrzygnięte, a Gatta Active Zduńska Wola już w rezerwowym zestawieniu.

33:10
    Adam Miłosiński popisał się wzorową interwencją w sytuacji sam na sam z Konradem Prawuckim. W odpowiednim momencie zgarnął piłkę spod nóg rozpędzonego snajpera Pogoni.

31:20
    Oby do końca spotkania już bez urazów. Norbert Dregier stara się zaistnieć w tym spotkaniu. Rajd po lewej stronie boiska zakończony niecelnym strzałem.

30:40
    Pautiak poza boiskiem, cierpi z bólu również Olczak. Tymczasem w bramce gospodarzy Adam Miłosiński, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

30:30
    Konrad Prawucki napomniany żółtą kartką za brutalne wejście w nogi Mateusza Olczaka.

30:20
    Kontuzja Maksyma Pautiaka. To wygląda niebezpiecznie dla sympatyków klubu ze Zduńskiej Woli.

29:45
    W drugiej połowie prowadzi Pogoń, co pocieszeniem jest marnym, ale z korzyścią dla widowiska przyjezdni nie wrócili na boisko z szatni ze zwieszonymi głowami.

29:01
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ.

Tym razem uderzenie doświadczonego zawodnika do właściwej bramki. Daniel Maćkiewicz kompletnie zaskoczył Dariusza Słowińskiego swoim uderzeniem z rzutu wolnego. Bramkarz stał jak zamurowany.

27:12

Strzela jak na zawołanie ten zawodnik. To już czwarte trafienie Daniela Krawczyka. Znalazł patent na pokonywanie Daniela Szklarza i ponownie wdrożył go w boiskową rzeczywistość.

25:25
    Pierwsze uderzenie oddał Konrad Prawucki, a dobijał Mateusz Gepert. W obu przypadkach interweniował bramkarz gospodarzy i uratował Gattę Active Zduńska Wola przed stratą drugiego gola.

25:20
    Po niewykorzystanej sytuacji podbramkowej poirytowany Mateusz Gepert sfaulował przeciwnika. Premierowe przewinienie w drugiej połowie.

24:30
    Pogoń z wycofanym bramkarzem. Efektem tego strzał w słupek, tyle że jej bramki. Minimalnie pomylił się aktywny Daniel Krawczyk.

24:00
    Nieudane rozegranie Kocurów w bocznym sektorze boiska. Uciekła futsalówka gospodarzom poza plac i grę wznowiła zero-czwórka.

23:10
    Zobaczymy, czy Pogoń będzie stać na coś więcej niż strzelenie jednego gola. Wielkiej euforii, ani mobilizacji nie widać, ale to przy aktualnym wyniku nie dziwi.

22:07
    Strzelcem bramki KONRAD PRAWUCKI.

Akurat ten zawodnik nie zawodzi w tym sezonie. Konrad Prawucki zastawił się i wepchnął piłkę z bliska do bramki Gatty Active Zduńska Wola. Pogoń ratuje honor.

21:05
    Arkadiusz Szypczyński nie skierował piłki z dogodnej pozycji do bramki Pogoni. Był blisko obrońca i utrudnił najlepszemu snajperowi gospodarzy zdobycie bramki.

21

Nic przełomowego nie wydarzy się w tym spotkaniu. Gatta Active Zduńska Wola bawi się znakomicie, a szczecinianom najłatwiej byłoby rzucić ręcznik i nie wracać z szatni na boisko. 5:0. Najskuteczniejszy dotychczas Daniel Krawczyk popisał się hat-trickiem.

20:00

19:10

Hat-trick skompletowany szybko po zdobyciu dubletu. Daniel Krawczyk dostał podanie będąc blisko bramki Pogoni 04 Szczecin i nie miał problemu ze skierowaniem jej opok spóźnionego golkipera do siatki.

17:57

Zagranie z rzutu rożnego Stanisławskiego przepuścił Klaus w kierunku Daniela Krawczyka. Szeroko uśmiecha się zawodnik Gatty Active Zduńska Wola, który trafił do bramki Pogoni po raz drugi w spotkaniu.

17:30
    Stosunkowo sprawnie przebiega pierwsza połowa. To głównie zasługa Gatty Active Zduńska Wola, która gra płynnie i nie popełnia fauli.

17:00
    Mateuszowi Olczakowi nie udało się pokonać bramkarza Pogoni 04 Szczecin w sytuacji sam na sam. Danielowi Szklarzowi ułatwił interwencję fakt, że piłka leciała prosto w niego.

16:10
    Danielowi Szklarzowi nie udało się uruchomić dalekim wyrzutem Konrada Prawuckiego. Piłka oddana praktycznie za darmo gospodarzom.

15:05
    Danielowi Krawczykowi nie udało się zamknąć ataku zespołu ze Zduńskiej Woli po płaskim dośrodkowaniu. Po tej akcji przerwa na żądanie Ołeha Zozuli.

13:40
    Pogoń przetestowana czujność bramkarza gospodarzy. Efektownie interweniował Dariusz Słowiński i zbiera zasłużone brawa od kibiców.

13:07
    Strzelcem bramki MAKSYM PAUTIAK.

Zdecydowana przewaga pod względem kultury gry po stronie Kocurów. Została ona udokumentowana golem numer trzy. Maksym Pautiak pokonał Daniela Szklarza i w nagrodę może odpocząć na ławce rezerwowych.

11:40
    Przerwana faulem akcja Gatty Active Zduńska Wola. Gospodarze na razie na czysto i nie muszą się martwić przewinieniami.

09:36
    Strzelcem bramki samobójczej DANIEL MAĆKIEWICZ

Był w centrum wydarzeń Arkadiusz Szypczyński, jednak trafienie zostało zapisane niefortunnie interweniującemu kapitanowi Pogoni 04 Szczecin. Gatta Active Zduńska Wola dorzuciła na swoje konto drugiego gola.

08:30
    Więcej strzałów oddaje Gatta Active Zduńska Wola. Przewaga gospodarzy nie jest jeszcze bezpieczna nawet biorąc pod uwagę klasę przeciwnika.

07:55
    Gra wznowiona. Sędzia gwizdnął szczecinianom pierwsze przewinienie. Jego zdaniem Konrad Prawucki zbyt agresywnie zaatakował Słowińskiego.

07:35
    Awaria siatki w bramce Pogoni 04 Szczecin. To powoduje przymusową przerwę w spotkaniu.

06:40
    Okazja Daniela Krawczyka na zdobycie drugiego gola. Tym razem piłka po strzale doświadczonego zawodnika przeleciała obok bramki Daniela Szklarza.

05:20
    Rajd Mateusza Geperta zakończony zagraniem w kierunku bramki Gatty Active Zduńska Wola. Piłka minęła już wysuniętego Słowińskiego, ale zdążył ją zatrzymać biegnący żwawo defensor.

04:30
    Interwencja Daniela Szklarza po strzale Mariusza Milewskiego. Zgodnie z przewidywaniami znacznie konkretniejsza jest drużyna z województwa łódzkiego.

03:50
    Daniel Szklarz rzucił się jak lew na piłkę i nie pozwolił na zakończenie akcji Kocurów strzałem. Była też jedna sytuacja podbramkowa Pogoni po przechwycie Mateusza Geperta. Nie wykorzystał jej Konrad Prawucki.

02:29

Nie trzeba było długo czekać na gola zdobytego przez faworyta. Piłkę wpakował do bramki Daniel Krawczyk po wstrzeleniu z głębi pola. Był w odpowiednim miejscu oraz czasie.

01:20
    Początek meczu ze wskazaniem na Gattę Active Zduńska Wola. Już raz zakotłowało się pod bramką kurczowo broniących zawodników Pogoni 04 Szczecin.

01:00

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Miłosiński) – Milewski, Olczak, Pautiak, Szypczyński – Dregier, Stanisławski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus.

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilczek) – Maćkiewicz, Kondiuch, Gepert, Prawucki – Sapon, Przygórzewski, Czepielewski, Ładziak.

Sędziowie: Grzębowski, Żurawski – Nowicki.

1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu dobrze dysponowanej w ostatnim czasie Gatty Active Zduńska Wola. Przeciwnikiem Kocurów będzie najgorsza w lidze Pogoń 04 Szczecin. Początek w niedzielę o godzinie 18.

Gatta Active Zduńska Wola pokonała kolejno lidera i wicelidera Futsal Ekstraklasy. We własnej hali rozprawiła się 6:3 z mistrzem kraju Rekordem Bielsko-Biała. Tydzień temu pokonała natomiast 2:0 FC Toruń. Rozpędzona drużyna nie powinna mieć problemu z ograniem autsajdera.

Drużyna z województwa łódzkiego chce po pierwsze umocnić się na miejscu w tabeli premiowanym występem w grupie mistrzowskiej. Ma też kilku przeciwników do wyprzedzenia. Przed spotkaniem z Pogonią 04 Szczecin jest na piątej lokacie z 21 punktami.

Pogoń 04 Szczecin okopała się na dnie tabeli. W 12 meczach było ją stać zaledwie na zdobycie pięciu punktów. Do miejsca barażowego traci już siedem "oczek", więc utrzymanie się w Futsal Ekstraklasie staje się karkołomnym zadaniem.

W poprzedniej kolejce Pogoń 04 Szczecin przegrała 2:3 z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice. Był to jej debiut pod wodzą nowego trenera Ołeha Zozuli. Drużyna spisała się przyzwoicie w obronie, ale nie wykorzystała nawet połowy swoich sytuacji podbramkowych.

Gole: 3. Krawczyk, 10. Maćkiewicz (sam.), 14. Pautiak, 18. Krawczyk, 20. Krawczyk, 28. Krawczyk, 35. Marciniak, 36. Krawczyk, 37. Stanisławski, 39. Krawczyk, 40. Marciniak, 40. Milewski – 23. Prawucki, 30. Maćkiewicz, 40. Szypczyński (sam.)

Kartki:   31. Prawucki (SZC)

Sędziowie: Grzębowski, Żurawski – Nowicki