Pogoń – Odense 0:1 (koniec) | Arka – Czerno More 1:0 (koniec) | Legia – C.D. Mafra 2:1 (koniec)
Wisła Pł. – KN Onissilos Sotiras 12:0 (koniec)
Pogoń Szczecin
0:1 (0:0)
Odense BK
Czwartek 24.01.2019, 09:00 • Belek, Turcja • Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (10:48:34)

Składna akcja przeprowadzona po rozpoczęciu drugiej połowy pozwoliła Odense BK zwyciężyć 1:0 z Pogonią Szczecin. Po przerwie drużyna Kosty Runjaicia miała niewiele argumentów i sporadycznie zagrażała przeciwnikowi. W pierwszej części Pogoń była odrobinę groźniejsza. Końcówka spotkania to bicie głowami Portowców w duński mur. Pogoń wróci ze zgrupowania w Belek po remisie oraz trzech porażkach.

90

90
    Mała bijatyka z udziałem Davida Steca. Żółta kartka dla piłkarza Pogoni Szczecin.

88
    Piłkarze i sztab Pogoni Szczecin domagali się rzutu karnego. Sędzia przekonuje, że był blisko i drużynie znad Odry nie należała się taka rewelacyjna szansa na wyrównanie.

85
    Taktyczne przewinienie Sebastiana Kowalczyka po stracie piłki przez Pogoń Szczecin. W konfrontacji o stawkę byłaby żółta kartka dla wychowanka klubu.

83
    Sędzia nie pozwolił Pogoni Szczecin kontynuować ataku na połowie Odense BK. Czasu na doprowadzenie do remisu jest coraz mniej.

81
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Pogoni Szczecin.

78
    Bardzo jałowy fragment spotkania. Trudno spodziewać się zmiany wyniku, ale piłka nożna płatała już zdecydowanie większe psikusy.

75
    Kwadrans do końca sparingu, a zawodnicy w czarnych strojach wymieniają podania na obrzeżach pola karnego Pogoni Szczecin.

74
    Daleki wrzut z autu prosto pod nogi przeciwnika. Portowcom nie udało się zawiązać ataku z wykorzystaniem Michała Żyry.

72
    Brakuje sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach. Niby mobilizuje się do ataku drużyna z Pomorza Zachodniego, ale wszystko jest pod kontrolą Odense BK.

68
    Michał Żyro składał się z zwolnionym tempie do strzału, a kiedy zgubił piłkę, na dodatek sfaulował przeciwnika. Żółta kartka.

67
    Akcja indywidualna w polu karnym Pogoni zakończona celnym strzałem. Łukasz Budziłek stał w odpowiednim miejscu i nie dał się zaskoczyć.

66
    Pogoni Szczecin nie udało się stworzyć zagrożenia po rzucie rożnym. Sporo zrobiło się tych stałych fragmentów, jednak przedstawiciel Lotto Ekstraklasy ma jeszcze nad czym pracować.

64
    Pogoń Szczecin z trudem organizuje się do ataku w środkowej strefie boiska. Po serii zmian brakuje płynności.

63
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Walukiewicz, na boisku pojawia się Fojut.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Malec, na boisku pojawia się Sadowski.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Buksa, na boisku pojawia się Benedyczak.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Guarrotxena, na boisku pojawia się Hostikka.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kozulj, na boisku pojawia się Izumisawa.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Drygas, na boisku pojawia się Żyro.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Podstawski, na boisku pojawia się Żurawski.

63
    Seria zmian w obu klubach.

62
    Tym razem stały fragment wykonywali zawodnicy z Danii. Nawet strzelili po wrzutce z rzutu rożnego, tyle że piłka wylądowała na górnej siatce bramki Łukasza Budziłka.

Gole: 52. Nielsen

Kartki:   68. Żyro (POG), 90. Stec (POG)

Pogoń Szczecin: Załuska (46. Budziłek) – Bartkowski (46. Stec), Walukiewicz (63. Fojut), Malec (63. Sadowski), Matynia (46. Nunes) – Podstawski (63. Żurawski), Drygas (63. Żyro) – Guarrotxena (63. Hostikka), Kozulj (63. Izumisawa), Majewski (46. Kowalczyk) – Buksa (63. Benedyczak).

Zmiany: Budziłek – Nunes, Fojut, Sadowski, Stec, Żurawski, Izumisawa, Hostikka, Kowalczyk, Żyro, Benedyczak, Kozłowski, Turski, Smoliński.

Odense BK: Grytebust – Leeuwin, Cwercow, Lund – Johnson Laursen, Nielsen, Drachmann, Eskesen, Barrett Laursen – Jacobsen, Kadrii.

Zmiany: Vacek, Thomasen, Greve, Kloeve, Harboe, Froekjaer-Jensen.