Hamburg – 1. FC Nurnberg 1:0 (koniec) | Heidenheim – Bayer 2:1 (koniec) | Duisburg – Paderborn 1:3 (koniec)
Borussia D. – Werder 3:3 (2:4 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (2:4)
Borussia Dortmund
3:3 (1:1)
Werder Brema
Wtorek 05.02.2019, 20:45 • Signal Iduna Park, Dortmund • Puchar Niemiec • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

W ramach 1/8 finału rozgrywek o Puchar Niemiec, Borussia Dortmund podejmie na swoim terenie Werder Brema. Faworyt? Wydają się nim być gospodarze.

Obie drużyny w tym sezonie spotkały się dotychczas raz. Wówczas dortmundczycy grając na swoim terenie pokonali Werder 2:1.

W tabeli ligowej to własnie Borussia przewodzi. Dortmundczycy z dorobkiem 49 punktów mają sporą przewagę. W przypadku Werderu sytuacja jest zgoła trudniejsza. 27 oczek na ich koncie i 10 miejsce.

W poprzedniej kolejce Bundesligi, obie drużyny zanotowały remisy. Borussia zremisowała z Eintrachtem 1:1, a Werder podzielił się punktami z FC Nurnberg.

A kto w pucharowej rozgrywce będzie lepszy? Na transmisję zapraszamy od 20:45!

Borussia Dortmund: Oelschlägel – Hakimi, Weigl, Toprak, Diallo – Witsel, Delaney – Pulisic, Reus, Guerreiro – Götze.
    Rezerwowi: Unbehaun – Zagadou, Alcácer, Dahoud, Philipp, Wolf, Bruun Larsen

Werder Brema: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, Moisander, Augustinsson – Bargfrede, Sahin, Klaassen – M. Eggenstein – Kruse, Rašica.
    Rezerwowi: Kapino – J. Eggenstein, Friedl, Möhwald, Veljković, Harnik, Pizarro

Sędziowie: Brych – Borsch, Lupp.

Zawodnicy powoli pojawiają się na murawie.

1

1
    Na razie dortmundczycy ze stoickim spokojem rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

2
    Guerreiro próbuje przedostać się prawą stroną boiska, ale rywale skutecznie w defensywie.

3
    Borussia znów próbuje zgrać piłkę w pole karne, ale gracze Werderu czujnie w defensywie.

4
    Akcja przyjezdnych i zgranie z lewej strony boiska w pole karne, gdzie Rasica doskakuje do piłki, ale nieczysto uderza.

4
    Działo ucieka się do przewinienia w okolicach własnej szesnastki i Werder będzie mieć rzut wolny!

5
    Gol dla Werderu!
    Na strzał z rzutu wolnego decyduje się Kruse, ale po drodze tor lotu piłki zmienia MILOT RASICA i golkiper Borussi kompletnie zaskoczony i bez szans na obronę!
    5. Rašica (BRM) - 0:1

7
    Borussia próbuje odpowiedzieć. Mocne zgranie górą do przodu, ale Pulisić nie doskakuje do piłki i grę wznowi Pavlenka.

8
    Borussia wciąż częściej w posiadaniu piłki, nadal jednak niewiele z tego wynika.

9
    Diallo przegrywa pojedynek na lewej stronie boiska i to rywale wznowią grę od autu.

11
    Kolejna wrzutka w pole karne Borussii. Tym razem Egennstein próbuje przyjąć i uderzać, ale defensywa rywali uniemożliwia mu to!

12
    Na razie spotkanie nie porywa. Poza golem Werderu, akcji podbramkowych jak na lekarstwo.

13
    Reus próbuje przedostać się w pole karne rywala, ale jest faulowany w okolicach 20 metra. Rzut wolny!

14
    Marco Reus dorzuca piłkę w pole karne, ale rywale czujnie w defensywie. Wybijają na korner.

14
    Centra z narożnika boiska na bliższy słupek, ale ponownie goście górą w defensywie.

15
    Centra z prawej strony w pole karne Werderu, tam na 11 metrze jest Gotze, który uderza piętką, ale piłka minimalnie mija słupek!
    15.

16
    Borussia zdecydowanie przycisnęła. Gospodarze z minuty na minutę są coraz więcej przy piłce.

18
    Dortmundczycy zdecydowanie częściej przy piłce. Werder zamknięty na swojej połowie.

19
    Diallo w pole karne do Reusa, ale ten nie zdołał w odpowiedni sposób przyjąć piłki.

19
    Wciąż to Borussia w ataku pozycyjnym. Na razie jednak ciężko im przecisnąć się przez defensywę rywala.

20
    Centra z prawej strony boiska w pole karne Werderu, ale ponownie rywale wybijają na korner.

21
    Centra z rzutu rożnego w pole karne, gdzie Weigl uderza głową, ale zdecydowanie niecelnie.

23
    Kolejna centra w pole karne gości, jednak Guerreiro minimalnie mija się z piłka i grę wznowi Pavlenka.

24
    Gracze Werderu od momentu zdobycia bramki nie pokazali zbyt wiele. Bardzo rzadko są w posiadaniu piłki.

25
    Kolejne nieco za mocne podanie do przodu w wykonaniu gospodarzy.

26
    Tym razem akcja przyjezdnych, jednak Kruse w momencie podania na minimalnym ofsajdzie.

27
    Sporo gry w środkowej części boiska ostatnimi czasy. Naprzemiennie w posiadaniu piłki obie drużyny.

29
    Gotze zgrywa górą w pole karne rywala, ale bardzo nieudanie. Piłka trafia w ręce Pavlenka.

31
    Borussia szuka i kombinuje, ale na razie ich akcje nie mają zbyt dużego polotu, są zdecydowanie za bardzo czytelne.

32
    Było groźnie pod bramką Borussi! Szybka kontra i z lewej strony w pole karne piłkę posyła Klaassen. Tam na futbolówkę nabiega Kruse, ale strzela minimalnie niecelnie.

33
    I znów w natarciu Werder, ale tym razem defensywa Borussi czujna!

34
    Prostopadle zagranie do Gotze, ale ten nie zdołał w dobry sposób przyjąć piłki.

35
    Spotkanie robi się coraz bardziej żwawe. Obie drużyny nie odpuszczają i zaczynają wyraźniej naciskać.

37
    Wciąż to gospodarze częściej przy piłce. Mimo to niewiele z tego wynika.

39
    Mimo szybkiej gry i dosyć kombinacyjnych akcji, niewiele się dzieje pod bramkami obu zespołów.

40
    Hakimi próbuje centrować z prawej strony, ale zostaje przyblokowany. Jedynie korner.

41
    Akcja gospodarzy przez środek, ale gracze Werderu ponownie skutecznie zachowują się w defensywie.

43
    Kontra Werderu i Rasica w akcji prawej stronie, ale przy próbie minięciu Weigla jest faulowany!
    43.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Weigl (Borussia Dortmund).

44
    Kruse ponownie decyduje się na bezpośrednie uderzenie na bramkę z rzutu wolnego, ale kapitalnie interweniuje golkiper Borussi!

45+1
    Arbiter decyduje się dorzucić dwie minuty do pierwszej części tego spotkania.

45+1
    Dortmundczycy wciąż w natarciu, wciąż to oni są częściej pod polem karnym rywala.

45+2
    Jeszcze Witsel faulowany na 18 metrze i będzie rzut wolny!

45+3
    Gol dla Borussii!
    No i mamy gola do szatni! Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego decyduje się MARCO REUS i trafia w samo okienko bramki rywala!

Pierwsza połowa rozpoczęła się od gola Werderu. Potem to Borussia dominowała i przypieczętowała to golem z rzutu wolnego! Czekamy na drugą połowę!
    45+3. Marco Reus (DOR) - 1:1

45+4

46

46
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Reus, na boisku pojawia się Alcacer.

48
    Diallo w akcji na lewej stronie boiska, jednak w defensywie skutecznie Eggenstein.

50
    Kolejny raz w natarciu Dortmundczycy, ale ponownie w defensywie dobrze zachowują się goście.

52
    Przewinienie na zawodniku gości, ale nic z dośrodkowania. Borussia udanie oddała zagrożenie.

54
    Rashica otrzymuje podanie w polu karnym rywala i strzela, ale świetnie interweniuje golkiper Borussi!
    54.

56
    Borussia wciąż w natarciu, ale nadal niewiele z tego wynika. Wciąż remis na tablicy wyników.

57
    Hakimi w pole karne, ale pewnie w defensywie zachowują się gracze Werderu.

59
    Wciaz ten mecz jest na korzyść Borussi. Mimo to z minuty na minutę widać, że to Werder próbuje też zaatakować.

61
    Przyjezdni w natarciu, jednak akcja Kruse w porę przerwana przez rywali.

62
    Pulisić otrzymuje podanie od rywala i decyduje się strzelać, ale trafia jedynie w słupek!

64
    Dortmundczycy wyraźnie przycisnęli gości. Wciąż są na połowie rywala.

66
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Rasica, na boisku pojawia się Harnik.

68
    Gotze zgrywa w pole karne rywala, ale dobrze w defensywie w tym wypadku interweniuje Langkamp.

70
    Hakimi centruje w pole karne rywala, ale Klaassen dobrze zachowuje się w obronie.

72
    Wciąż to Dortmundczycy w natarciu. Mimo to nadal ciężko im się przedostać w pole karne rywala.

74
    Ostry faul w środkowej części boiska. Na murawę powalony Weigl i arbiter odgwizduje przewinienie!

75
    Guerreiro w indywidualnej akcji próbuje przedostać się w pole karne rywala i traci panowanie nad piłką w okolicach 14 metra i pada na murawę! Arbiter niewzruszony! Bez przewinienia!

76
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Sahin, na boisku pojawia się Mohwald.

78
    Werder tez szuka swoich okazji. W końcu dorzutka w pole karne z prawej strony, ale Borussia udanie w defensywie.

79
    Dortmundczycy w ataku pozycyjnym. Gracze Borussi spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

80
    Próba akcji przez środek w wykonaniu Werderu, ale zgranie w pole karne nie w czas.

81
    Na strzał z dystansu decyduje się Mohwald, ale piłka po jego uderzeniu przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Oelschalgela.

83
    Coraz bliżej końca regulaminowego czasu gry. Jak tak dalej pójdzie, zanosi się na dogrywkę w tym pojedynku.

84
    Sporo chaotycznych zagrań, teraz Borussia mocnym zagraniem do przodu traci piłkę na rzecz rywali.

86
    Ostatnimi czasy naprzemiennie w posiadaniu piłki obie drużyny. Żaden z zespołów nie spieszy się by wygrać w regulaminowym czasie gry.

87
    Kontra przyjezdnych, ale dobry powrót do defensywy zalicza Delaney i wybija piłkę na korner.

88
    Gebre Selasie faulowany w okolicach pola karnego przez Gotze i mamy rzut wolny dla Werderu!

89
    Kruse decyduje się na bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego, ale kapitalnie interweniuje golkiper gospodarzy! Korner!
    89.

90
    Centra w pole karne z narożnika boiska, jednak rywale wybili piłkę. Jeszcze widzimy strzał, ale jeden z zawodników Borussi na ofsajdzie.

90+1
    Arbiter dorzuca dwie minuty!
    90+1.

90+2
    Korner dla Borussi. Centra w szesnastkę, gdzie najwyżej do piłki wyskakuje Toprak i uderza głową, ale trafia w poprzeczkę!

90+2
    Druga połowa skończona.

Końcówka drugiej połowy naprawdę niezła! Czekamy na dogrywkę!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

91
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Bargfrede, na boisku pojawia się Pizarro.

91
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Gotze, na boisku pojawia się Philipp.
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Guerreiro, na boisku pojawia się Brunn Larsen.

92
    Borussia od początku pierwszej części dogrywki wciąż zdecydowanie częściej przy piłce, na razie jednak nic z tego nie wynika.

94
    Mimo wszystko gracze Werderu próbują zaatakować. Niewiele z tego wynika. Defensorzy Borussi udanie w defensywie.

96
    Teraz to bremeńczycy w ataku pozycyjnym. Mimo wszystko Ci mają sporo problemów z przedostaniem się pod pole karne rywali.

98
    Tym razem akcja gości na lewej stronie, w końcu zgranie w pole karne, ale znów Dortmundczycy dobrze w defensywie.

99
    Od paru minut gospodarze mają sporo problemów by dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

100
    Dorzutka w pole karne Borussi z lewej strony, ale zdecydowanie za wysoka.

101
    Tym razem na ofsajdzie jeden z zawodników Werderu.

103
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Delaney, na boisku pojawia się Dahoud.

104
    Sporo gry w środkowej części boiska, a my nieuchronnie zbliżamy się do pkońca pierwszej części dogrywki.

105
    No i znów bramka tuż przed gwizdkiem! Kontra Borussi przez środek i w końcu kapitalne zgranie do CHRISTIANA PULISICIA, który decyduje się strzelać i trafia!
    105. Christian Pulisic (DOR) - 2:1

105+1
    Arbiter dorzuca minutę!

105+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Brunn Larsen (Borussia Dortmund).

105+2
    Pierwsza dogrywka skończona.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

107
    Kontra Borussi. W pole karne z prawej strony piłkę wrzuca Diallo, ale Pavlenka piąstkuje piłkę poza szesnastkę!

108
    No i już mamy wyrównanie! Świetna, kombinacyjna akcja gości. Zgranie w pole karne, gdzie CLAUDIO PIZARRO dopada do piłki na piątym metrze i mija bramkarza i trafia do siatki!
    108. Claudio Pizarro (BRM) - 2:2

109
    W odpowiedzi gospodarze. Brunn Larsen wpada w szesnastkę i strzela z okolic ósmego szóstego metra, ale kapitalnie interweniuje Pavlenka!

110
    Korner dla Borussi. Centra w pole karne, ale piłka posłana zdecydowanie za nisko.

111
    Jeden z gości zagrywa niefortunnie piłkę ręką na 20 metrze i mamy rzut wolny!

112
    Alcacer decyduje się na bezpośrednie uderzenie na bramkę z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie mija słupek bramki rywala!

113
    Zrobił nam się mecz w dogrywce! Kapitalna kontra. Philipp przedostaje się w pole karne rywala z prawej strony. W końcu zgrywa do ACHRAFA HAKIMIEGO, a ten pewnym strzałem trafia do siatki,
    113. Achraf Hakimi (DOR) - 3:2

114
    Tutaj jeszcze może się sporo wydarzyć. Obie drużyny niezwykle się otworzyły!

115
    Żółtą kartkę otrzymuje Klaassen (Werder Brema).

116
    Zgranie do Klaassena, jednak ten okazuje się wolniejszy od golkipera gospodarzy.

118
    Centra w pole karne gospodarzy, ale dortmundczycy zdołali ponownie wybić piłkę na korner.

119
    Co za mecz! Korner dla przyjezdnych, świetna centra w okolice piątego metra, gdzie do piłki najwyżej wyskakuje MARTIN HARNIK i trafia do siatki! Po rękach golkipera kieruje futbolówkę do bramki!
    119. Martin Harnik (BRM) - 3:3

120
    Arbiter jeszcze dorzuca minutę!

120+1
    Druga połowa dogrywki skończona.

Kapitalna dogrywka w wykonaniu obu zespołów! Zobaczyliśmy aż cztery gole! Teraz czekamy tylko na rzuty karne.

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    0:0
    Jako pierwszy Alcacer! Nie za mocny strzał i Pavlenka broni!

1. serie
    0:1
    Za to Pizarro pewnym strzałem po ziemi trafia do siatki!

2. serie
    0:1
    Philipp strzela potężnie, ale jeszcze raz interweniuje Pavlenka!

2. serie
    0:2
    Za to Eggenstein pewnym strzałem pokonuje golkipera Borussi.

3. serie
    1:2
    Tym razem Witsel skutecznie z 11 metra do lewej strony! Bramkarz zmylony.

3. serie
    1:3
    Klasseen również pewnie z 11 metra! Pod poprzeczkę.

4. serie
    2:3
    Weigl pewnym strzałem przedłuża nadzieje Borussi.

4. serie
    2:4
    Kruse trafia i kończy ten pojedynek na korzyść Werderu!

Ależ widowisko! Ostatecznie po rzutach karnych to Werder zwycięża i awansuje dalej! Trzeba jednak przyznać, że dogrywka w wykonaniu obu drużyn była fenomenalna! (23:28:31)

Piotr Grabowski

Gole: 45+3. Reus, 105. Pulisić, 113. Hakimi – 5. Rasica, 108. Pizarro, 119. Harnik

Kartki:   43. Weigl (DOR), 105+1. Larsen (DOR) – 115. Klaassen (BRM)