Śląsk – Zagłębie S. 2:0 (koniec) | Cracovia – Piast 2:1 (koniec) | Lechia – Pogoń 2:1 (koniec)
Lechia Gdańsk
2:1 (1:0)
Pogoń Szczecin
Sobota 09.02.2019, 20:30 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Trwa 21. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się z Pogonią Szczecin. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Lechia Gdańsk jest liderem ekstraklasowych zmagań. Dotychczas ekipa ta zainkasowała 42 punkty. Na wynik ten złożyło się dwanaście zwycięstw, sześć remisów oraz dwie porażki.

Pogoń Szczecin to piąta siła najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. "Portowcy" mają w swoim dorobku jedenaście punktów mniej niż Lechia. Póki co wywalczyli dziewięć zwycięstw i cztery remisy. Siedmiokrotnie schodzili z boiska pokonani.

Do ostatniego starcia tych dwóch ekip doszło w sierpniu. Wówczas Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:2.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego pojedynku. Początek starcia zaplanowano na godzinę 20:30. Koniecznie bądźcie z nami, do usłyszenia!

Składy

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Łukasik, Lipski – F. Paixao, Sobiech, Żukowski.

Rezerwowi: Alomerovic – Nunes, Vitoria, Michał Mak, Michalak, Makowski, Arak.

Pogoń Szczecin: Załuska – Stec, Walukiewicz, Malec, Matynia – Delew, Podstawski, Drygas, Majewski, Guarrotxena – Buksa.

Rezerwowi: Bursztyn – Fojut, Kozulj, Żyro, Kowalczyk, Benedyczak, Bartkowski..

1

1
    Pogoń na biało, Lechia na czarno. Zaczynamy!

2
    Miejmy nadzieję, że to będzie spotkanie obfitujące w ciekawe sytuacje. Na razie spokojnie, ale to dopiero początek.

3
    Kuciak wybronił uderzenie Majewskiego.

3
    Spokojnie wymienia podania Lechia Gdańsk.

4
    Szczecinianie powoli zaczynają przyspieszać.

5
    Pięć minut gry już za nami. Póki co lepsze wrażenie sprawiają "Portowcy". Lechia dość zachowawczo.

6
    Ładnie przyspieszyli teraz gdańszczanie. Obiecujący atak, jednak ostatecznie nic sensownego z tego nie wynikło.

7
    Lipski potrzebuje pomocy medyków.

8
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Drygas (Pogoń Szczecin).

8
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki FILIP MLADENOVIĆ. Rewelacyjne uderzenie z rzutu wolnego! Nic do powiedzenia nie miał bramkarz Pogoni Szczecin.
    8. Filip MLADENOVIĆ - 1:0

10
    Rozkręcali się, rozkręcali i i rozkręcili na tyle, że zdobyli pierwszą bramkę. Pogoń już od 8. minuty musi gonić.

11
    Ciekawie próbuje atakować Pogoń Szczecin. Widać, że goście mają pomysł na to spotkanie.

12
    Faulował Drygas.

13
    Nieudana akcja Pogoni Szczecin.

15
    Kwadrans gry już za nami. Lechia Gdańsk prowadzi 1:0.

16
    Nieco siadło nam tempo dzisiejszego spotkania. Wydaje się jednak, że jest to cisza przed burzą.

17
    Pogoń zdołała wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

18
    Szczecinianie częściej przy piłce, lecz niewiele z tego wynika.

25
    Za około dwadzieścia minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Obecnie poziom rywalizacji nie porywa.

26
    W dalszym ciągu częściej inicjatywą operują zawodnicy szczecińskiej Pogoni.

27
    Brakuje groźniejszych sytuacji. Brakuje konkretów...

29
    Pogoń przy piłce.

30
    Od pierwszego gwizdka sędziego minęło już pół godziny.

31
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk).

34
    Po weryfikacji mamy rzut wolny. Do przewinienia doszło przed polem karnym.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Karol Fila (Lechia Gdańsk).

35
    Wysoko ponad bramką uderzył Delew.

36
    Ciekawe jest to starcie. Czekamy na kolejne gole.

37
    Strzały: 2-2.
    Strzały celne: 1-1.

38
    Pogoń próbuje zaskoczyć Lechię, ale gospodarze dobrze organizują się w defensywie.
    40. Wracając...

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk).

42
    Słaby strzał z rzutu wolnego. Pewnie interweniował Kuciak.

43
    Posiadanie piłki: 33-67%.

44
    Ożywił się doping. Zgromadzeni kibice Pogoni oczekują wyrównania.

45
    Końcówka pierwszej połowy. Nieskutecznie zaatakowali przed chwilą zawodnicy Lechii Gdańsk.

45+1
    I połowa przedłużona o 3 minuty.

45+2
    Za kilka chwil przerwa. Wiele wskazuje na to, że po pierwszej połowie Lechia będzie prowadzić 1:0.

45+3

Do przerwy mamy jednobramkowe prowadzenie Lechii Gdańsk. Przypomnijmy, że w ósmej minucie kapitalne trafienie z rzutu wolnego zainkasował Mladenović. Goście mieli sytuacje, ale żadnej z nich nie zamienili na gola.

46

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Mateusz Żukowski, na boisku pojawia się Konrad Michalak.

47
    Wracamy do rywalizacji! Grę wznowili gospodarze.

47
    Skutecznie interweniował Kuciak.

48
    Lechia próbuje nieco uspokoić grę. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

49
    Nieudana akcja Pogoni. Coś zawiodło.

50
    Nie brakuje przekroczeń przepisów i gry na granicy faulu.

51
    Obecnie nie jest to zbyt ciekawy pojedynek. Miejmy jednak nadzieję, że to cisza przed burzą.

52
    Jeżeli Pogoń chce tu powalczyć o lepszy wynik, to musi zacząć grać odważniej.

53
    Rzut wolny dla Pogoni.

54
    Rzut karny dla Pogoni! Faulował Lipski!

55
    Gol dla Pogoni!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KAMIL DRYGAS. Pewnie wykonana jedenastka. Mamy wyrównanie, mecz rozpoczyna się od nowa!
    55. Kamil DRYGAS - 1:1

56
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Patryk Lipski, na boisku pojawia się Tomasz Makowski.

57
    Gra toczy się dalej. Będzie jeszcze bardzo ciekawie.

58
    Znów zaatakowała Pogoń, ale tym razem na nic się to zdało.

59
    Pogoń próbuje pójść za ciosem. Lechia musi się skupić na skutecznej grze w defensywie.

60
    Od pierwszego gwizdka sędziego Szymona Marciniaka minęła już godzina gry.

61
    Nie brakuje mocnego, męskiego grania. Teraz piłką operują zawodnicy gdańskiej Lechii, którzy próbują nieco zwolnić.

62
    Strzały: 5-7
    Strzały celne: 3-5

63
    Buksa wyszarpał ważną piłkę przy linii bocznej.

65
    Wynik spotkania ani drgnie. Na tablicy wyników wciąż 1:1.

66
    Za niespełna pół godziny już wszystko będzie jasne. Końcowy rezultat pozostaje sprawą otwartą.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk).

68
    Czekamy na kolejnego gola.

69
    Faule: 15-9.

70
    Za około dwadzieścia minut już wszystko będzie jasne. Obecnie brakuje konkretów.
    71. Zadymiło się.

72
    Pogoń nadal szuka.

73
    Posiadanie piłki: 37-63%.

74
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Delew, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.

75
    Strzelcem bramki FLAVIO PAIXAO. Portugalczyk wyprowadza miejscowych na prowadzenie. Bardzo ładne trafienie!
    75. Flavio PAIXAO - 2:1

76
    Lechia znów strzeliła bramkę po rzucie wolnym. Tym razem niebezpośrednio, ale jednak.

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 13 184 widzów.

79
    Lechia próbuje przyspieszyć, lecz niewiele z tego wynika.

80
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Michał Żyro.

82
    Kolejne ataki gospodarzy. Przed momentem chybił Makowski.

83
    Nie tracą nadziei szczecinianie.

85
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Tomás Podstawski, na boisku pojawia się Zvoninimir Kozulj.

86
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Karol Fila, na boisku pojawia się Joao Nunes.

87
    Kiepsko wykonany korner przez Lechię Gdańsk.

89
    Regulaminowy czas gry powoli dobiega końca.

90
    Groźna sytuacja. Niewiele brakowało, a Kubicki wpakowałby piłkę do siatki!

90+1
    Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

90+2
    Groźny strzał reprezentanta Pogoni, ale na posterunku był Kuciak!

90+3

Spotkanie kończy się triumfem gospodarzy. Lechia Gdańsk pokonuje ekipę szczecińskiej Pogoni 2:1, a gole na wagę triumfu zdobywali Mladenović oraz F. Paixao. (22:26:19)