Piast – Red Dragons 5:1 (koniec) | Clearex – Szczecin 6:2 (koniec)
Piast Gliwice
5:1 (1:0)
Red Dragons Pniewy
Niedziela 10.02.2019, 16:00 • Hala Sportowa, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 14

39:59
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki JOSE GUTIERREZ.

W ostatniej sekundzie mamy jeszcze piątą bramkę dla zespołu gospodarzy! Jose Gutierrez odebrał piłkę rywalowi w połowie boiska i po samotnej szarży skierował futbolówkę do siatki!

39:45
    Strzelcem bramki SERGIO PARRA.

Sergio Parra wykorzystuje złe wyprowadzenie piłki z własnego pola karnego przez Mateusza Kosteckiego! Wpakował on piłkę do pustej bramki gości!

36:08
    Strzelcem bramki DOUGLAS.

Kapitalnie zachował się w tej sytuacji brazylijski zawodnik Piasta Gliwice! Douglas najpierw przejął piłkę na własnej połowie, a później popędził z nią na bramkę gości! Przeciwnicy bali się go faulować, a ten spokojnie pokonał wychodzącego z bramki Rafała Roja!

33:41
    Żółtą kartkę otrzymuje Skrzypek (Red Dragons Pniewy).

32:40
    Nie ma dzisiaj szczęścia Mateusz Kostecki! Znowu otrzymał on idealne podanie w polu karnym i nie zdołał pokonać świetnie dysponowanego Widucha!

30:14
    Piąte przewinienie zanotowali już zawodnicy Piasta Gliwice. Każde kolejne będzie skutkować przedłużonym rzutem karnym.

30:00
    Adam Wachoński kapitalnie rozklepał z partnerem defensywę rywali, a później uderzał niemal w okienko bramki gospodarzy! Michał Widuch skrócił jednak kąt i pięknie zatrzymał futbolówkę!

29:40
    Szybko starali się odpowiedzieć miejscowi piłkarze i znowu odskoczyć swoim rywalom, jednak futbolówka po strzale z ostrego kąta ląduje na słupku!

29:01
    Gol dla Red Dragons!
    Strzelcem bramki DOMINIK SOLECKI.

Ależ trafienie zanotował w tej sytuacji reprezentant Polski! Dominik Solecki kapitalnie kropnął z powietrza po dograniu z rzutu rożnego i piłka wpadła idealnie przy słupku bramki Michała Widucha!

27:29
    Kapitalnie złamał akcję do środka Sergio Parra i huknął na bramkę rywali, ale golkiper gości popisał się fenomenalną paradą!

25:28
    Żółtą kartkę otrzymuje Douglas (Piast Gliwice).

23:07
    Strzelcem bramki SEBASTIAN SZADURSKI.

Gliwiczanie zasłużenie podwyższają prowadzenie! Sebastian Szadurski wpisuje się na listę strzelców i tym samym przybliża swój team do zdobycia upragnionych trzech punktów!

16:48
    Michał Widuch kolejny raz nie dał się zaskoczyć! Ładnie złamał akcję do środka zawodnik gości i płasko uderzył na bramkę, ale golkiper nie dał się zaskoczyć!

15:00
    Do końca pierwszej połowy zostało już tylko pięć minut. Michał Widuch ratuje teraz swój team w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kosteckim!

12:48
    Strzelcem bramki JOSE LUIZ SANTIAGO GUTIERREZ.

No i mamy w końcu pierwsze trafienie w tym spotkaniu! Po przejęciu piłki na własnej połowie gracz Piasta momentalnie wypuścił sam na sam Jose Gutierreza, a Hiszpan płaskim strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję Budychowi!

10:21
    Ależ okazję zmarnował Sebastian Szadurski! Otrzymał on idealne podanie z rzutu rożnego od Mateusza Omylaka i kropnął z pierwszej piłki minimalnie nad poprzeczką!

9:02
    Sprytne uderzenie z lewej strony boiska oddał Mateusz Omylak. Końcami palców na rzut rożny sparował jednak piłkę Budych!

6:51
    Niesamowity refleks bramkarza Czerwonych Smoków! Tym razem zatrzymał on strzał z bliskiej odległości Douglasa!

0:40
    Teraz było bardzo groźnie pod drugą bramką. Wychodzący Michał Widuch ładnie interweniuje na skraju własnego pola karnego.

Dawid Czempisz

Gole: 13. Gutierrez, 24. Szadurski, 37. Douglas, 40. Parra, 40. Gutierrez – 30. Solecki

Kartki:   26. Douglas (PIA) – 34. Skrzypek (PNI)

Piast Gliwice: Widuch (Rozmus) – Gutierrez, Parra, Omylak, Grzywa, Franz, Śmiałkowski, Dewucki, Douglas, Bugański, Szadurski.
    Red Dragons Pniewy: Budych (Roj) – Wachoński, Kostecki, Frajtag, Skrzypek, Solecki, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Kijak, Vakhula.

Główny: Sławomir Steczko (Kraków)
    Drugi: Wojciech Curyło (Kraków)
    Trzeci: Tomasz Wanicki (Knurów)
    Czasowy: Roman Białek (Gliwice)