Pogoń – Górnik Z. 3:1 (koniec) | Piast – Lech P. 4:0 (koniec)
Pogoń Szczecin
3:1 (2:1)
Górnik Zabrze
Piątek 15.02.2019, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 22. kolejka
    Statystyki końcowe:

Pogoń Szczecin zasłużenie ogrywa Górnika Zabrze 3-1 i wskakuje przynajmniej tymczasowo na czwartą pozycję w tabeli. Górnik nie potwierdził dobrej dyspozycji po wygranej nad Wisłą, a w drugiej połowie nie zdołał wypracować ani jednej dogodnej sytuacji podbramkowej. (19:59:35)

90+4

90+4
    Rozpoczęła się ostatnia z doliczonych minut.

90+2
    Malec znalazł się na prawym skrzydle. Zbyt mocno wypuścił sobie jednak futbolówkę i nic z tej akcji nie wyszło.

90+1
    Raczkowski doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Wiśniewski przewrócił Buksę przy linii bocznej. Sam dodatkowo ucierpiał przy tym ataku.

88
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Iker Guarrotxena, na boisku pojawia się Michał Żyro.

86
    Raczkowski zweryfikował jeszcze sytuację z faulem Angulo na monitorze przy linii bocznej, ale orzekł, że nie było to celowe przewinienie na czerwoną kartkę.

86
    Przypadkowe, ale mocne kopnięcie Angulo w twarz Guarrotxeny.

85
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi David Stec, na boisku pojawia się Jakub Bartkowski.

83
    Ostre wejście rezerwowego Górnika, który najwidoczniej próbował zrewanżować się Stecowi.
    83. Atak Mystakidisa:

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Giannis Mystakidis (Górnik Zabrze).

82
    Stec dał się nabrać na zwód Mystakidisa. Żółta kartka, która eliminuje go z kolejnego meczu ligowego. Walukiewicz, który wcześniej otrzymał kartkę również będzie pauzował.
    82. Spóźniony Stec:

82
    Żółtą kartkę otrzymuje David Stec (Pogoń Szczecin).

81
    Podania: 290 – 276
    Skuteczność podań: 81% – 83%

80
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.

79
    Arbiter dopatrzył się przewinienia Drygasa na Baidoo. Kapitan Pogoni poturbował rywala na połowie Górnika.

78
    Runjaic również przygotowuje roszadę w składzie. Niebawem na placu gry pojawi się Kowalczyk.

76
    Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Wszystko wskazuje na to, że Portowcy zgarną komplet punktów. Załuska wciąż pozostaje bezrobotny.

76
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Szymon Żurkowski, na boisku pojawia się Giannis Mystakidis.

75
    Baidoo wskoczył na plecy Majewskiego. Wyraźny faul przy linii bocznej na połowie Pogoni.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Pawel Bochniewicz (Górnik Zabrze).

71
    Posiadanie piłki: 49% – 51%

70
    Słabszy fragment spotkania. Wiele niewymuszonych błędów, nieudanych zagrań. Portowcy nie forsują już ataków, zaś Górnik robi to nieudolnie.

68
    Górnicy sprawiają wrażenie pogodzonych z porażką. Mają olbrzymie problemy z wykreowaniem dogodnej sytuacji podbramkowej. Nie mają żadnego pomysłu na grę ofensywną.

67
    Ewidentne zagranie ręką rezerwowego Górnika. Gwarantowana żółta kartka za podobne zachowanie.
    66. Ręka Baidoo:

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Ishmael Baidoo (Górnik Zabrze).

65
    Faule: 5 – 12

65
    Buksa faulowany w środkowej strefie boiska. Był odepchnięty przez Wiśniewskiego.

63
    Stec skutecznie uniemożliwiał zagranie Gvilii. Błyskawicznie doskoczył do Gruzina, dzięki czemu piłka wróciła na połowę Górnika.

62
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6 322 widzów.

61
    Strzały: 14 – 10
    Strzały celne: 6 – 7

60
    Podopieczni Runjaicia wciąż naciskają na rywali. Podoba się to zgromadzonym kibicom, którzy głośnym dopingiem wspierają swoich ulubieńców.

59
    Nieczysta próba Podstawskiego z woleja. Wcześniej doszło do dużego zamieszania w szesnastce Górnika.

58
    Kozulj z dużą łatwością mijał rywali. Został w końcu sfaulowany przez Matrasa. Jeszcze jedna okazja na dobre dośrodkowanie Majewskiego.

55
    Arnarson dorzucał z prawego skrzydła. Jimenez kiepsko trącił piłkę głową i Załuska bez najmniejszego problemu wyłapał futbolówkę.

54
    Szczecinianie nadal atakują, mimo podwyższenia prowadzenia rezultatu. Górnik ma duży problem z opuszczeniem własnej połowy.

52
    Przez moment Raczkowski czekał na pomoc z wozu VAR, czy trafienie było zgodne z przepisami. Po dłuższej chwili jednak nakazał piłkarzom wznowić grę.
    50. Mariusz MALEC - 3:1

50
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MARIUSZ MALEC.

Niezła wrzutka ze stałego fragmentu gry. Znakomitą główka Drygasa, po której Chudy sparował futbolówkę na poprzeczkę. Malec dobijał głową, ale golkiper wyciągał dobitkę już zza linii bramkowej. Nawet jeśli interwencja bramkarza była przepisowa, to Buksa chwilę później dopełnił formalności.

50
    Nieudane wejście Arnarsona. Wyciął w narożniku boiska Nunesa. Szansa na precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego.

49
    Raczkowski nawet nie podbiegł do linii bocznej. Uznano, że nie doszło do faulu w obrębie szesnastki Pogoni.

49
    Trwa weryfikacja VAR.

48
    Żurkowski nie podnosi się z murawy. Został powalony na linii pola karnego przez Guarrotxenę, ale arbiter nie dostrzegł w tej sytuacji przewinienia.

47
    Kontra Pogoni. Buksa zdecydował się na uderzenie sprzed szesnastki, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

46
    Zespół gospodarzy wrócił z szatni w niezmienionym składzie.

46
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Łukasz Wolsztyński, na boisku pojawia się Ishmael Baidoo.

46

Piłkarze wracają na murawę.
    Statystyki pierwszej połowy:

Druga połowa rozpocznie się o 19:08.

Dobry mecz w Szczecinie. Na razie lepszy okazuje się drużyna gospodarzy, która prowadzi z Górnikiem Zabrze 2-1. Wynik otworzył z rzutu karnego Angulo, ale Portowcy odpowiedzieli trafieniami Majewskiego i Kozulja. Zapraszam za kwadrans po przerwie.

45+4

45+3
    Kiks Żurkowskiego. Próbował z pierwszej piłki uderzać na osiemnastym metrze, ale nieczysto trafił i posłał futbolówkę poza boisko.

45+2
    Żurkowski nieudolnie próbował dryblować w polu karnym przeciwników. Rywal łatwo wygarnął mu piłkę.

45+1
    Raczkowski dorzucił trzy minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej odsłony.

45
    Niezłe dośrodkowanie gości z rzutu rożnego. Piłkę trącił wolejem Jimenez, ale znakomicie wybronił to Załuska! Niewiele brakowało, a zabrzanie doprowadziliby do wyrównania.

44
    Podstawski zbija wrzutkę przeciwników i wybija futbolówkę poza linię końcową. Korner gości.

43
    Wstrzelenie futbolówki przez Jimeneza z lewego skrzydła. Liczył na trącenie Angulo, ale jego rodak nie był dostatecznie blisko piłki.

43
    Górnicy bardzo długo utrzymują się podczas swojej akcji przy piłce, ale nie są w stanie przedostać się pod pole karne gospodarzy.

41
    Wymuszona przerwa w grze. Racowisko spowodowało zdecydowanie utrudnienie w widoczności na boisku.

39
    Końcówka pierwszej części gry. Kibice Pogoni prezentują efektowną oprawę.

37
    Drygas odepchnięty przez Wolsztyńskiego. Długo dochodzi do siebie. Niezbędna była pomoc fizjoterapeutów. Łukasz natomiast musi uważać, ponieważ ma już na swoim koncie żółty kartonik.

36
    Ładna, składna akcja Pogoni. Krótka wymiana podań i następnie niecelny strzał Podstawskiego z dystansu. Futbolówka przeleciała nad poprzeczkę.

35
    Okazja szczecinian! Drygas zgrywa na prawą stronę do wbiegającego Guarrotxeny, ale ten nie zdołał dopaść do futbolówki w odpowiednim momencie i skiksował na grząskiej murawie.

34
    Guarrotxena przewraca się na skraju szesnastki przeciwników i pada na murawę! Arbiter nie widział tam faulu i nakazuje kontynuować grę.

32
    Zbyt mocne prostopadłe zgranie Matrasa w kierunku wybiegającego Jimeneza.

31
    Mocna próba Matrasa zza pola karnego. Załuska wolał nie ryzykować i odbił futbolówkę do boku. Górnik ciągle w natarciu.

31
    Kwadrans do zakończenia pierwszej odsłony tego meczu. Już byliśmy świadkami trzech goli, a zapowiada się, że to jeszcze nie koniec strzelania!

30
    Strzały: 8 – 3
    Strzały celne: 4 – 2

28
    Błędem zabrzan było zbyt łatwe oddanie inicjatywy przeciwnikom. Skupili się wyłącznie na przeczekaniu lepszego fragmentu gospodarzy i zostali za to skutecznie skarceni.
    27. Zvonimir KOZULJ - 2:1

27
    Strzelcem bramki ZVONIMIR KOZULJ.

Portowcy już na prowadzeniu! Kozulj dopadł do odbitej futbolówki i huknął z półwoleja sprzed pola karnego. Chudy przepuścił piłkę pod pachą i po raz drugi kapituluje!

26
    Posiadanie piłki: 63% – 37%

25
    Od kilku minut szczecinianie mają zdecydowaną przewagę. Mocno naciskają rywali i to oni są bliżsi zdobycia kolejnego gola.

23
    Bochniewicz strącił głową piłkę na następny rzut rożny po woleju Guarrotxeny.

22
    Jeszcze jeden korner szczecinian. Jimenez wrócił do defensywy i wygarnął futbolówkę poza linię końcową.

22
    Gvilia zaatakował nakładką rywala w środkowej strefie boiska.

20
    Krótko wykonany rzut rożny przez gospodarzy. Później miękka wrzutka na dalszy słupek, ale jeden z Portowców faulował przeciwnika.

20
    Bochniewicz wybija piłkę na korner po centrze Steca.
    18. Radosław MAJEWSKI - 1:1

18
    Strzelcem bramki RADOSŁAW MAJEWSKI.

Mocne, podkręcone uderzenie Majewskiego nad murem na bliższy słupek. Chudy zaskoczony, interweniował już za linią bramkową! Raczkowski bez dłuższego zastanowienia uznaje gola gospodarzom.

17
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Wolsztyński (Górnik Zabrze).
    16. Strzał Kozulja i faul Wolsztyńskiego:

16
    Świetna interwencja Chudego po strzale Kozulja! Płaskie, mocne uderzenie po ziemi, ale skuteczna instynktowna obrona golkipera Górnika.

16
    Podstawski wskoczył na plecy Żurkowskiego. Odgwizdane przewinienie pomocnika Pogoni.

15
    Trudne minuty dla gospodarzy. Po błędach zawodnikach ze Szczecina już mogło zrobić się 0-2.

14
    Jimenez uruchomił prostopadłym podaniem Angulo, a ten wybiegł przed samego Załuskę, ale golkiper Pogoni skutecznie zablokował próbę rywala!
    12. Igor ANGULO - 0:1

12
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa IGOR ANGULO.

Hiszpan oszukał Załuskę i otworzył wynik spotkania! Pewnie wyegzekwowana jedenastka. Walukiewicz popełnił karygodny błąd sprowadzając do parteru przeciwnika przed oczami Raczkowskiego.
    11. Faul Walukiewicza:

11
    Żółtą kartkę otrzymuje Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).

11
    Rzut karny dla Górnika!

9
    Gvilia sprytnie próbował przerzucić piłkę do czyhającego na podanie na lewej flance Jimeneza. Defensor Pogoni skutecznie jednak to przeciął.

7
    Miękka wrzutka Guarrotxeny z prawej strony. Główkował w środku Drygas, ale zdecydowanie zbyt słabo, aby utrudnić zadanie Chudemu.

5
    Guarrotxena strącił futbolówkę głową, ale zrobił to bardzo nieudanie. Z piątego metra wznowi grę Chudy.

5
    Majewski wywalczył kolejny rzut rożny.

4
    Premierowy atak Górnika zakończony katastrofalnym dośrodkowaniem Jimeneza z lewego skrzydła. Piłka poszybowała daleko poza boisko.

2
    Gorąco było przez moment w szesnastce zabrzan. Ostatecznie nie udało się gospodarzom oddać strzału.

1
    Przyblokowane uderzenie Majewskiego. Piłka zmierzała poza światło bramki, ale dzięki rykoszetowi Portowcy mają korner.

1
    Ruszyli! Gospodarze w granatowych strojach, przyjezdni na biało.

1

Mecz poprzedzi minuta ciszy.

Wszyscy gotowi! Lada moment startujemy.

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę.

Pełne zestawienie:

Pogoń Szczecin: Załuska – Stec, Walukiewicz, Malec, Nunes – Podstawski, Drygas (C) – Kozulj, Majewski, Guarrotxena – Buksa.
    Rezerwowi: Bursztyn – Bartkowski, Fojut, Delew, Kowalczyk, Żyro, Benedyczak.

Górnik Zabrze: Chudý – Arnarson, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj – Matras – L. Wolsztyński, Żurkowski, Gvilia, Jimenez – Angulo (C).
    Rezerwowi: Loska – Suarez, Zapolnik, Baidoo, Gryszkiewicz, Mystakidis, Matuszek.
    Ustawienie zabrzan:

Skład gospodarzy:

Serdecznie zachęcam do śledzenia relacji z tego meczu na portalu Lajfy com. Start w piątek o godz. 18:00, zaś odpowiednio wcześniej zostaną uzupełnione składy obu ekip. Bądźcie z nami!
    Bohater poprzedniego spotkania Górnika:

Pojedynek Górnika z Wisłą, mimo że był rozgrywany w poniedziałek, to był najchętniej oglądany przez polskich kibiców. Wszystkich interesował m.in. powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Ekstraklasy, występ byłego reprezentanta Sławomira Peszko, ale również w jakiej formie znajduje się dołujący Górnik. Zabrzanie zdali ten egzamin na piątkę za sprawą wypożyczonego Mateusza Matrasa. Pomocnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego dorobek mógł dorzucić dodatkowo Angulo, który jednak zaprzepaścił znakomite okazje.
    Zaproszenie na mecz:

Portowcy po przerwie zimowej zaliczyli nieudany powrót na ligowe boiska. Zmagali się w Gdańsku z liderującą Lechią i mimo, że pozostawili po sobie dobre wrażenie, to wracali do Szczecina z zerowym dorobkiem punktowym. Wynik już w 8. minucie otworzył Mladenović, ale niebawem po wznowieniu drugiej odsłony wyrównał z rzutu karnego Drygas. Kiedy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami, to na kwadrans przed końcem decydującego gola wpakował Flavio Paixao.

W inauguracyjnym spotkaniu 22. kolejki polskiej LOTTO Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. Bukmacherzy wyraźnie faworyzują gospodarzy, ale przyjezdni po ostatniej ligowej wygranej postarają się pójść za ciosem i osiągnąć korzystny rezultat. Liczymy, że obie ekipy dadzą z siebie wszystko, a kibice nie będą mogli narzekać na nudę.

Krzysztof

Gole: 18. Majewski, 27. Kozulj, 50. Malec – 12. Angulo (kar.)

Kartki:   11. Walukiewicz (POG), 82. Stec (POG) – 17. L. Wolsztyński (GOR), 66. Baidoo (GOR), 72. Bochniewicz (GOR), 83. Mystakidis (GOR)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 2:1. Foule: 9:20.
    Pogoń Szczecin: Załuska – Stec (85. Bartkowski), Walukiewicz, Malec, Nunes – Podstawski, Drygas (C) – Kozulj, Majewski (80. Kowalczyk), Guarrotxena (88. Żyro) – Buksa.
    Zmiany: Bursztyn – Bartkowski, Fojut, Delew, Kowalczyk, Żyro, Benedyczak.

Górnik Zabrze: Chudý – Arnarson, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj – Matras – L. Wolsztyński (46. Baidoo), Żurkowski (76. Mystakidis), Gvilia, Jimenez – Angulo (C).
    Zmiany: Loska – Suarez, Zapolnik, Baidoo, Gryszkiewicz, Mystakidis, Matuszek.

Główny: Paweł Raczkowski

Widownia: 6 322