Arsenal – Bournemouth 5:1 (koniec) | Southampton – Fulham 2:0 (koniec) | Crystal Palace – Man Utd 1:3 (koniec)
Chelsea – Tottenham 2:0 (koniec) | Liverpool – Watford 5:0 (koniec) | Man City – West Ham 1:0 (koniec)
Chelsea F.C.
2:0 (0:0)
Tottenham Hotspur
Środa 27.02.2019, 21:00 • Stamford Bridge, Londýn • Angielska Premier League • Runda 28

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfach. Do usłyszenia! (23:00:26)
    Trzy oczka zostają w niebieskiej części Londynu!

Faule: 7:14.

Nie oglądaliśmy na Stamford Bridge porywającego widowiska. Ostatecznie Chelsea zasłużenie pokonuje 2:0 Tottenham. "The Blues" dzięki temu zwycięstwu dalej utrzymują się w walce o czołową czwórkę w tabeli Premier League. "Koguty" z kolei chyba mogą zapomnieć o mistrzostwie Anglii, ponieważ ich strata do prowadzącego w stawce FC Liverpool wynosi już dziewięć oczek.

90+4

90+4
    Doszło jeszcze do sprzeczki między Davidem Luizem i Harrym Kanem. Obaj zawodnicy zostali ukarani żółtymi kartkami.

90
    Arbiter zdecydował się doliczyć trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90
    W pojedynku powietrznym Harry Kane faulował Rubena Loftus-Cheeka. Od rzutu wolnego wznowią grę zawodnicy Chelsea.

89
    Gracze Tottenhamu jeszcze próbują, ale to nie jest ich najlepszy dzień. Trzeba powiedzieć, że Chelsea zasłużenie sięgnie dzisiaj po trzy oczka.

87
    Wygląda na to, że jest już pozamiatane na Stamford Bridge. Tottenham raczej nie podniesie się po bramce straconej w takich okolicznościach.

85
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Moussa Sissoko, na boisku pojawia się Danny Rose.
    84. Kieran Trippier (CHE) - 2:0

84
    Gol dla Chelsea!

Samobójcze trafienie zalicza KIERAN TRIPPIER.

Ależ pomyłka! Długie zagranie na połowę Tottenhamu. Futbolówkę zgrywa głową Giroud. Piłka trafiła pod nogi Trippiera, który wycofał ją do wychodzącego z bramki Llorisa. Prawy obrońca "Kogutów" posłał jednak futbolówkę obok golkipera! Futbolówka wpadła do siatki.

84
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Gonzalo Higuaín, na boisku pojawia się Olivier Giroud.

83
    Przebiegł z piłką kilkanaście metrów Toby Alderweireld i zdecydował się na uderzenie. Mocny strzał, ale piłka nie trafiła w światło bramki.

82
    Moussa Sissoko był faulowany w środkowej strefie boiska przez Azpilicuetę. Doszło do małej przepychanki między zawodnikami po tej sytuacji, ale nikomu nie puściły nerwy.

80
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Son Heung-Min, na boisku pojawia się Lucas Moura.

79
    Lekko ponad dziesięć minut pozostało Tottenhamowi na zmianę rezultatu. Czy goście zdołają odwrócić losy meczu? "Koguty" starają się atakować, ale gospodarze dobrze spisują się w obronie.

77
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Mateo Kovačić, na boisku pojawia się Ruben Loftus-Cheek.

75
    Rozpędził się prawym skrzydłem Kante. Francuz podał futbolówkę do Pedro, który chciał z kolei uruchomić Higuaina. Nie zrozumieli się jednak obaj zawodnicy w tej sytuacji.

73
    Dośrodkowanie futbolówki w pole karne w kierunku Fernando Llorente. Hiszpan zdołał przyjąć piłkę, ale nie utrzymał jej na boisku.

72
    Pojedynek przy linii bocznej Williana z Sanchezem. Dośrodkowanie Brazylijczyka zablokowane. Od rzutu rożnego wznowią grę "The Blues".

71
    Na strzał zza pola karnego zdecydował się Pedro. To nie była udana próba w wykonaniu Hiszpana. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

71
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Érik Lamela, na boisku pojawia się Fernando Llorente.

67
    Korner dla "Kogutów". Dośrodkowanie w pole karne. Główkował Toby Alderweireld, ale piłka nie trafiła w światło bramki Willy'ego Caballero.
    Radość Pedro po golu na 1:0!

65
    Groźna akcja Tottenhamu! Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne. Piłki głową nie sięgnął jeden z graczy i trochę zaskoczony tym faktem był Harry Kane. Napastnik "Kogutów" nie był przygotowany do oddania strzału i fatalnie spudłował.

64
    Ależ interwencja w obronie Pedro. Hiszpan kapitalnym wślizgiem wyłuskał futbolówkę spod nóg Christiana Eriksena.

62
    Ostre wrzucenie futbolówki w pole karne przez Christiana Eriksena. Radzą sobie przeciwnicy, którzy wybijają piłkę w okolice linii bocznej.

61
    Co teraz zrobił Kovacić? Ciężko powiedzieć. To była fatalna centra lub strzał. Nawet ciężko powiedzieć co chciał zrobić w tej sytuacji Chorwat.

60
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Eden Hazard, na boisku pojawia się Willian.

59
    Na strzał z dystansu zdecydował się Christian Eriksen. Nie była to udana próba. Piłka poszybowała obok słupka bramki Willy'ego Caballero.
    57. Pedro (CHE) - 1:0

57

Strzelcem bramki PEDRO.

Gospodarze obejmują prowadzenie! Azpilicueta podaje na prawym skrzydle prostopadle do Pedro. Hiszpan wbiega w pole karne i oddaje strzał z ostrego kąta. Piłka pomiędzy nogami Hugo Llorisa wpada do siatki. Wydaje się, że francuski golkiper mógł lepiej się zachować w tej sytuacji!

55
    Dośrodkowanie w pole karne Chelsea z prawej flanki. Udaną interwencją popisuje się David Luiz. Brazylijczyk oddala niebezpieczeństwo.

53
    Długie podanie do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk wychodzi sam na sam z Hugo Llorisem i świetnie wykańcza tę akcję. Były zawodnik AC Milan był jednak w tej sytuacji na pozycji spalonej!

52
    Prosta strata futbolówki przez zawodników Chelsea. Przechwycił futbolówkę Son, ale dobrą interwencją wślizgiem popisał się Kovacić.

48
    Eden Hazard świetnie zagra w pole karne do Pedro. Hiszpan został zatrzymany przez Alderweirelda, ale zdołał wystawić futbolówkę Alosno. Hiszpan fatalnie uderzył.

47
    Pedro wystawia futbolówkę Higuainowi. Argentyńczyk dośrodkowuje piłkę, ale robi to fatalnie. Futbolówka poszybowała do nikogo.

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają ją zawodnicy Chelsea.

46

Pierwsza połowa gry za nami. Pierwsze minuty tego starcia zapowiadały, że będziemy świadkami bardzo ciekawego widowiska. Później jednak tempo meczu wyraźnie spadło. Miejmy nadzieję, że druga odsłona będzie ciekawsza.
    Bez bramek do przerwy!

45+1

45+1
    Płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydło Marcosa Alonso. Pewnie interweniuje we własnym polu karnym Hugo Lloris.

45
    Andre Marriner zdecydował się doliczyć jedną minutę do regulaminowego czasu gry.
    44. Harry Winks i jego bomba!

44
    Ależ bomba! Próba z dystansu Harry'ego Winksa. Futbolówka odbiła się od poprzeczki. To byłby cudowny gol, jeżeli piłka poszybowałaby parę centymetrów niżej!

43
    Fatalne dośrodkowanie w wykonaniu Bena Daviesa. Piłka opuściła plac gry. Z piątego metra grę wznowi Willy Caballero.

42
    Akcja Harry'ego Kane'a. Reprezentant Anglii przejął futbolówkę na połowie rywali, przedarł się pod pole karne i zdecydował się na strzał. Piłka została zablokowana i opuściła plac gry. Korner dla "Kogutów".

40
    Wygląda na to, że obie ekipy wyczekują gwizdka arbitra oznaczającego przerwę w spotkaniu. Bezbarwne minuty na Stamford Bridge.
    Chelsea do tej pory nie jest w stanie udokumentować swojej lekkiej przewagi golem.

36
    Mało ciekawych, widowiskowych akcji oglądamy w ostatnich minutach. Zdecydowanie widzimy więcej typowej boiskowej walki między zawodnikami obu ekip.

33
    Groźnie było w polu karnym Chelsea. Udaną interwencją popisał się Caballero. Później okazało się jednak, że jeden z gości znajdował się na pozycji spalonej.

31
    Ciekawa statystyka. W trakcie ostatnich dziesięciu minut aż przez 71% czasu w posiadaniu futbolówki znajdował się Tottenham.

30
    Akcja Lameli przed polem karnym Chelsea. Argentyńczyk po starcie futbolówki faulował jednak jednego z przeciwników.

29
    Prawie dwa kwadranse gry za nami. Niewątpliwie pierwsze piętnaście minut gry było ciekawsze. Nadal przeważa Chelsea, ale tempo meczu spadło.

27
    Drybling Edena Hazarda, który chciał zagrać futbolówkę do jednego z kolegów. Podanie Belga było jednak zdecydowanie niecelne. Rzut z autu dla Tottenhamu.
    W tym momencie spotkania Higuain był najbliżej zdobycia gola.

23
    Kapitalne podanie Eriksena w pole karne do Sona. Koreańczyk przejął futbolówkę, ale Marcos Alonso zdołał wrócić w szesnastkę i wybić piłkę.

22
    Son wbiega w pole karne przeciwników. Koreańczyk był jednak osaczony przez rywali i stracił futbolówkę na ich korzyść.

21
    Ciekawe prostopadłe podanie Jorginho w kierunku Higuaina. Hugo Lloris uprzedził jednak byłego zawodnika AC Milan.

19
    Okazja dla gospodarzy! Błąd Hugo Llorisa, który niecelnie podał futbolówkę. Pedro do Hazarda, który wystawił piłkę Huguainowi. Reprezentant Argentyny w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę obok bramki.

18
    Zagranie na oślep Marcosa Alonso w pole karne przeciwników. Piłka opuściła plac gry. Z piątego metra grę wznowi Hugo Lloris.

17
    Nudne ostatnie dwie minuty meczu. Gra toczy się głównie w środowej strefie boiska. Chelsea utrzymuje się dłużej w posiadaniu futbolówki.

15
    Pierwszy kwadrans gry za nami. Lepiej podczas tych minut prezentowała się Chelsea. Tottenham praktycznie w ogóle nie przedzierał się na połowę "The Blues".

13
    Do wybitej piłki z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszedł Kovacić. Chorwat zdecydował się na uderzenie na bramkę. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

12
    Dośrodkowanie w pole karne Azpilicuety zostało zablokowane przez Daviesa. Piłka opuściła plac gry. Korner dla Chelsea.

10
    Niezły przerzut na lewe skrzydło do Pedro. Hiszpan rozpędza się, ale nie miał pomysłu na rozwiązanie tej akcji. Płaska wrzutka w pole karne. Udanie interweniuje golkiper Tottenhamu.

9
    Próba prostopadłego podania w kierunku Pedro. Piłka została jednak zbyt mocno posłana do byłego gracza FC Barcelony i trafiła do Hugo Llorisa.

8
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła Kante. O futbolówkę walczył Pedro, ale przegrał pojedynek główkowy z jednym z defensorów.
    6. Gonzalo Higuaín trafił w słupek!

6
    Ależ szansa! Piłka trafia w pole karne do Gonzalo Higuaina. Reprezentant Argentyny nieczysto trafił w futbolówkę, ale oddał niesamowicie groźny strzał. Piłka trafiła w słupek! Było blisko pierwszego gola!

6
    Rozpędza się prawym skrzydłem Eden Hazard. Udaną interwencją popisuje się Toby Alderweireld. Obrońca wybija wślizgiem piłkę za linię boczna.

5
    Do piłki podszedł Marco Alonso. Hiszpan trafił jednak w mur, a potem "Koguty" oddaliły niebezpieczeństwo od własnej bramki.

4
    Faulowany tuż przed narożnikiem pola karnego przyjezdnych był Kovacić. Gospodarze zaczynają od rzutu wolnego. Dobra okazja dla "The Blues".

2
    Długi przerzut piłki na lewe skrzydło w kierunku Edena Hazarda. Gwiazdor Chelsea został jednak odcięty od futbolówki. Rzut z autu dla "The Blues".

1
    Pierwszy gwizdek arbitra! Spotkanie zaczynają podopieczni Mauricio Pochettino!

1
    Za moment zaczynamy!

Chelsea F.C.: Caballero – Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, M. Alonso – Kanté, Jorginho, Kovačić – Pedro, Higuaín, E. Hazard.
    Rezerwowi: Arrizabalaga – Christensen, Barkley, Loftus-Cheek, Giroud, Hudson-Odoi, Willian.

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, Davies – Moussa Sissoko, Winks, Eriksen – S. Heung-Min, Lamela, Kane.
    Rezerwowi: Gazzaniga – Rose, Foyth, Aurier, Wanyama, Lucas Moura, F. Llorente.

Sędziowie: Andre Marriner – Scott Ledger, Simon Long – Kevin Friend..

Zapowiada się przed nami bardzo ciekawe starcie, w którym ciężko jest wskazać faworyta. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na relację live z tego starcia od godziny 21:00 jedynie na lajfach. Do usłyszenia!

Stabilnej na pewno wygląda Tottenham. "Koguty" zajmują trzecie miejsce w Premier League ze stratą sześciu punktów do prowadzącego Liverpoolu. W swoim ostatnim meczu ligowym londyńska ekipa uległa jednak 1:2 Burnley.

Przed rozpoczęciem spotkania bardzo ciężko jest wskazać faworyta tego starcia. Chelsea w ostatnim czasie gra bardzo nierówno. "The Blues" są w stanie rozegrać bardzo dobre spotkania, jak np. w ostatni weekend podczas finału Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Manchesterowi City. Podopieczni Maurizio Sarriego potrafią również zaprezentować się fatalnie. Przykładu daleko nie trzeba szukać. W Ostatnim meczu ligowym Chelsea uległa Manchesterowi City aż 0:6.

Przed nami środowe spotkania 28. kolejki Premier League. Do derbowego meczu dojdzie w Londynie. Chelsea podejmie na Stamford Bridge Tottenham!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Tomek

Gole: 57. Pedro, 84. Trippier (sam.)

Kartki:   90+4. David Luiz (CHE) – 90+4. Kane (TOT)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 1:0. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 2:2. Spalone: 1:1. Foule: 7:14.
    Chelsea F.C.: Caballero – Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, M. Alonso – Kanté, Jorginho, Kovačić (77. Loftus-Cheek) – Pedro, Higuaín (84. Giroud), E. Hazard (60. Willian).
    Zmiany: Arrizabalaga – Christensen, Barkley, Loftus-Cheek, Giroud, Hudson-Odoi, Willian.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, Davies – Moussa Sissoko (85. Rose), Winks, Eriksen – S. Heung-Min (80. Lucas Moura), Lamela (71. F. Llorente), Kane.
    Zmiany: Gazzaniga – Rose, Foyth, Aurier, Wanyama, Lucas Moura, F. Llorente.

Sędziowie: Andre Marriner – Scott Ledger, Simon Long – Kevin Friend.