Skra – Olimpia G. 0:4 (koniec) | ROW Rybnik – Toruń 0:1 (koniec) | Stal S. W. – Błękitni 4:2 (koniec)
Rozwój – Siarka T. 6:0 (koniec) | Olimpia E. – Radomiak 2:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Ruch 1:0 (koniec)
Znicz – Pogoń Sdl. 0:2 (koniec)
Rozwój Katowice
6:0 (4:0)
Siarka Tarnobrzeg
Sobota 02.03.2019, 15:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • 2. Liga • 22. kolejka

Fenomenalny mecz katowickiego Rozwoju! Miejscowi zaprezentowali fantastyczną skuteczność i na własnym terenie rozbili Siarkę Tarnobrzeg aż 6:0. Dziękuję za uwagę! (16:52:34)

90+1

90
    Gol dla Rozwoju!
    Tym razem dużo wyżej uniósł piłkę KAMIL ŁĄCZEK. Bardzo mocne uderzenie i nie miał nic do powiedzenia Kieliszek. 6:0!

89
    Baranowicz faulowany w polu karnym rywali i gospodarze będą mieli drugi rzut karny w tym spotkaniu!

88
    Nie zdecydowali się na ruszenie z atakiem katowiczanie. Gembicki wycofał futbolówkę.

87
    Wywierał presję na Neugebaurze jeden z rywali, ale młody golkiper Rozwoju zdołał wybić piłkę.

85
    Pięć minut pozostało do końca tego spotkania. Bardzo prawdopodobne, że nie zobaczymy już goli w tym pojedynku.

84
    Częściej przy piłce znajdują się tarnobrzeżanie, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

82
    Żółtym kartonikiem za faul na rozpędzonym rywalu upomniany został Łączek.

82
    Gembicki naciskał Kieliszka, ale golkiper Siarki nie dał się zastraszyć.

81
    Faulowany w środku pola jeden z zawodników Siarki. Arbiter był bardzo blisko tej sytuacji i od razu użył gwizdka.

80
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Andrzejczak, na boisku pojawia się Baranowicz.

78
    Niewiele dzieje się na boisku w ostatnich minutach. Gra toczy się daleko od szesnastek obydwu zespołów.

77
    Przechwycili piłkę gospodarze. Rozwój wygląda na zespół niezaspokojony pięcioma golami. Kto wie, możliwe, że katowiczanie jeszcze podwyższą rezultat.

76
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Płonka, na boisku pojawia się Kurowski.

74
    Nie rezygnują z walki o choćby honorowego gola przyjezdni, ale na ten moment niewiele wskazuje na to, aby mogli osiągnąć ten cel.

72
    Uderzenie głową Ropskiego, ale na posterunku był niezwykle czujny Neugebauer!

71
    Dośrodkowanie w pole karne Rozwoju, ale dobrze wybijają piłkę katowiczanie.

69
    Nieco ponad dwadzieścia minut pozostało do końca meczu. Tempo gry wyraźnie opadło.

67
    Kolejna kontra miejscowych, ale nie trafił czysto w piłkę Gembicki i futbolówkę wyłapuje Kieliszek.

67
    Ucierpiał Płatek w starciu z rywalem we własnym polu karnym. Na szczęściu to nic poważnego i po chwili gracz Siarki podnosi się z murawy.

66
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Niedojad, na boisku pojawia się Gembicki.

65
    Zablokowane uderzenie Andrzejczaka, ale w dalszym ciągu napierają miejscowi.

64
    Przy piłce tarnobrzeżanie, ale wymieniają oni podania daleko od pola karnego rywali.

62
    Obiecujący kontratak miejscowych. Piłka wystawiona przed pole karne do Płonki, który jednak przenosi piłkę ponad poprzeczkę.

60
    Na pozycji spalonej złapany został jeden z piłkarzy gości.

59
    Dobre wyjście na przedpole zanotował Neugebauer.

58
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Musiolik, na boisku pojawia się Olszewski.

58
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Głaz, na boisku pojawia się Woźniak.

58
    Wodecki źle przyjmował piłkę w polu karnym rywali i zmarnował okazję na oddanie strzału.

56
    Żółtym kartonikiem za jakieś dyskusje z arbitrem upomniany został Głaz.

56
    Na lewej flance zablokowany został Andrzejczak i gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

55
    Drugą połowę naprawdę nieźle rozpoczęli przyjezdni. Tarnobrzeżanie nie są jednak tak skuteczni, jak świetnie spisujący się dziś rywale.

53
    Niesamowite! Niedojad popisał się dobrym przechwytem piłki, zagrał następnie do SŁAWOMIRA MUSIOLIKA, który po wbiegnięciu w pole karne rywali płaskim strzałem umieszcza piłkę w siatce!

52
    Groźnie uderzał Sitek, ale nie dał się zaskoczyć golkiper Rozwoju.

51
    Z większej odległości uderzał Janeczko, ale nie musiał interweniować w tej sytuacji Neugebauer.

49
    Kontra Rozwoju. Znakomite zagranie w pole karne do Andrzejczaka, który jednak przegrywa pojedynek sam na sam z Kieliszkiem!

48
    Z ofensywnym nastawieniem na drugą połowę wyszli tarnobrzeżanie. Przyjezdni z całą pewnością będą chcieli nieco podratować swój honor.

47
    Janeczko na lewej flance dał się nabić i nie będzie kornera dla Siarki.

46
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Radulj, na boisku pojawia się Janeczko.

46

Chyba nikt nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania w Katowicach. Rozwój prowadzi do przerwy aż 4:0 i jeśli nie nastąpi tutaj jakieś trzęsienie ziemi, to trzy punkty powinny powędrować na kontro katowiczan. Na drugą odsłonę wracamy za piętnaście minut, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45
    Deklasacja! Zamieszanie w polu karnym Siarki. Niedojad nie zdołał oddać strzału, ale odegrał do KONRADA ANDRZEJCZAKA,który ze spokojem pokonał Kieliszka!

44
    Wodecki próbował uderzać z nożyc, ale nie bardzo mu to wyszło. Od bramki gospodarze.

42
    Rzut wolny z czterdziestego metra dla przyjezdnych.

41
    Szybko na boiskowe wydarzenia zmianami reaguje trener Siarki. Nie czekał z roszadami w składzie do przerwy szkoleniowiec gości.

40
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Drobot, na boisku pojawia się Ropski.

38
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Galara, na boisku pojawia się Płatek.

37
    Coś niesamowitego! Siarka atakowała, aż w końcu jedną kontrę przeprowadzili miejscowi i strzelili kolejnego gola! Po zagraniu Kowalskiego z lewej flanki piłkę do bramki skierował SŁAWOMIR MUSIOLIK!

37
    Od dłuższego czasu w natarciu znajdują się przyjezdni. Zobaczymy, czy Siarka będzie w stanie nawiązać kontakt z rywalami jeszcze przed przerwą.

35
    Jeden z tarnobrzeżan wysoko uderzał głową, piłka poleciała "świecą"i spadła na poprzeczkę!

34
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Siarki, tym razem z drugiej strony boiska.

33
    Rzut wolny dla Siarki z lewej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne rywali bardzo ostre i piłka spada na "dach" bramki Rozwoju!

32
    Obiecująco zapowiadała się akcja gospodarzy, ale Lazar nieco za mocno zagrywał do Niedojada. Futbolówkę przechwycili goście.

31
    Płonka skutecznie blokuje Sitka.

30
    Pół godziny gry za nami. Od autu miejscowi.

28
    Mocne uderzenie Radulja, ale pewnie interweniuje Neugebauer.

27
    Dośrodkowywał z narożnika boiska Radulj, ale dobrze wybija piłkę głową jeden z defensorów Rozwoju.

25
    Ależ było niebezpiecznie! Strzał Łączka świetnie wybronił Kieliszek, natomiast dobitka Lepiarza ponad bramką!

25
    Rzut rożny dla miejscowych.

24
    Bardzo spokojnie grają gospodarze. Rozwój dobrze blokuje dostępu do własnej bramki, nie rezygnując przy tym z kolejnych ataków.

22
    Długo utrzymują się teraz przy futbolówce na połowie rywali zawodnicy Rozwoju.

21
    Ładnie w środku pola wyszedł z opresji Lepiarz, ale akcja gospodarzy zostaje zakończona niezbyt udanym dośrodkowaniem Kowalskiego.

20
    Znakomicie układa się to spotkanie dla Rozwoju. Katowiczanie w niespełna dwadzieścia minut strzelili dwa gole i sprawiają lepsze wrażenie.

18
    Płaskie uderzenie KAMILA ŁĄCZKA i pewnie wykorzystany rzut karny! Zupełnie nie wyczuł intencji strzelca golkiper Siarki.

17
    Niedojad faulowany w polu karnym rywali przez Głaza i arbiter wskazuje na jedenasty metr!

16
    Doskonała okazja gości! Dośrodkowanie na szósty metr, ale strzał głową Gębalskiego minimalnie ponad poprzeczkę!

15
    Kolejne nieudane wykończenie akcji przez gospodarzy, którzy ponownie się ożywili. Z piątego metra wprowadza piłkę do gry Kieliszek.

14
    Zewnętrzną częścią stopy uderzał Musiolik, ale zabrakło precyzji i futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

13
    Zbyt mocne zagranie Płonki do Musiolika i futbolówka wyszła poza linię końcową.

13
    Obecnie przy piłce częściej znajdują się zawodnicy Siarki, ale w żaden sposób nie przekłada się to na ilość podbramkowych sytuacji.

11
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Wodeckiego.Od bramki Neugebauer.

11
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej wznawiają grę goście.

10
    Faulowany na własnej połowie przez Głaza był Kowalski.

8
    Kontra katowiczan przerwana na czterdziestym metrze przez Galarę.

7
    Dośrodkowanie w pole karne Rozwoju, ale niezbyt udanie przyjmował piłkę Gębalski i rywale oddalają zagrożenie.

6
    Zupełnie nieudane krótkie rozegranie rzutu wolnego przez przyjezdnych. Chwilę później faulowany był Płonka.

5
    Ruszają do odrabiania strat goście. Rzut wolny dla Siarki nieopodal pola karnego rywali.

3
    Gospodarze błyskawicznie obejmują prowadzenie! Fenomenalnym uderzeniem z dystansu popisał się OLIVIER LAZAR!

3
    Faulowany we własnym polu karnym był Łączek i od rzutu wolnego grę wznowi Neugebauer.

2
    Kontratak tarnobrzeżan i przyjezdni wywalczyli rzut rożny.

1
    Faulowany na trzydziestym metrze Kowalczyk. Od rzutu wolnego Rozwój.

1

Protokół meczowy:

Rozwój Katowice:
    Neugebauer – Lepiarz, Łączek, Niedojad, Płonka, Lazar, Kowalski (C), Kuliński, Andrzejczak, Musiolik, Mońka

Rezerwowi:
    Golik – Gancarczyk, Gembicki, Wrzesień, Olszewski, Kurowski, Baranowicz

Siarka Tarnobrzeg:
    Kieliszek – Bierzalo, Duda, Wełnicki, Głaz, Drobot, Galara, Radulj, Sitek, Wodecki, Gębalski

Rezerwowi:
    Komorowski – Ropski, Janeczko, Wawrylak, Płatek, Kargulewicz, Woźniak

Albert Różycki (Łódź).

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy Państwu kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi ekipami odbył się 18 sierpnia. Na stadionie w Tarnobrzegu lepsi okazali się gospodarze tamtego pojedynku. Siarka wygrała 1:0 po golu strzelonym w 19. minucie przez Adriana Gębalskiego.

Przyjezdni wyprzedzają Rozwój o jedną lokatę. Także mają 21 punktów, ale rozegrali o jeden mecz mniej. Zaległe spotkanie z Olimpią Elbląg rozegrają 17 kwietnia.

Gospodarze w dotychczasowych dwudziestu jeden starciach uzbierali dokładnie 21 punktów. Obecnie zajmują szesnaste miejsce, a więc znajdują się w strefie spadkowej. Do miejsca niezagrożonego spadkiem katowiczanie tracą jednak tylko dwa oczka.

Drugoligowcy wracają na boiska! W pierwszej serii gier po zimowej przerwie Rozwój Katowice na własnym terenie podejmie Siarkę Tarnobrzeg. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 3. Lazar, 18. Łączek (kar.), 37. Musiolik, 45. Andrzejczak, 53. Musiolik, 90. Łączek (kar.)

Kartki:   82. Łączek (ROZ) – 56. Głaz (SRK)

Neugebauer – Lepiarz, Łączek, Niedojad (66. Gembicki), Płonka (76. Kurowski), Lazar, Kowalski (C), Kuliński, Andrzejczak (80. Baranowicz), Musiolik (58. Olszewski), Mońka